Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1037 / 1155
(#) Egri Frédi válasza gg630504 hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Ha 3 pólusa van, tejüvegben alkonykapcsoló vagy valami fényérzékeny kapcsoló lehet. Bár azokat nem szokták foglalatba tenni - én legalább is még nem találkoztam olyannal.
(#) doomkiller hozzászólása Szept 9, 2021 /
 
Sziasztok! Milyen alkatrész látható a képen? (U6) A47 van ráírva. Egy amd rx560 4GB videokártyán található, pár másodperc alatt tűzforró, a googléval sajnos nem jártam sikerrel. Előre is köszönöm a válaszokat. Üdv.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2021
(#) Suba53 válasza doomkiller hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Van mellette egy másik ugyanolyan. Az is forró?
(#) granpa válasza gg630504 hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Se-se. Még nem mértem semmit. Semmilyen katalógusban nem találom.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Én megkérdeztem a "lámpagyáros" kollégámat.
Lehet nem leszel a választól sokkal boldogabb...

B22_lampa.PNG
    
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Elég gyenge volt: "autólámpa", ekkora? Mármint bura és foglalat.Ha olyan kedvem lesz, majd mérgetek rajta.
(#) antiktelefon válasza doomkiller hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Fet driver a vcoreon, keresek majd típust neked, de van is itthon Bpn. High és low fetet is cseréld vele, 5V tápot is ellenőrizd, illetve ha gigabyte, jó eséllyel ki fog menni újra, akkor a pmic is cserelendő.
Ncp5901 vagy hasonló lesz.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2021
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Már miért ne?
De a Te kezedben van...
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Látom a méretek felett mindenki lazán elsiklott. Ez min. 4× akkora, mint amit linkeltél.
Mértem: A 2 fenékérintkező között 24 Ω (multival), a tok/nyél a közép; 12-12 Ω. Valamint (írtam) normális izzónál nincs anód-katód jelölés.
Tungsram, de még nem bírtam fellelni a katalógusukban.
Belesve alul, izzónál bonyolultabb szerkezet látható (már, amennyire látható).
(#) antiktelefon válasza granpa hozzászólására (») Szept 9, 2021 / 1
 
Nem lehet valami dupla vetítő/ fényszóró izzó? Egy kép azért sokat segítene. 24 ohm hideg ellenállásnak azért elég magas, lehet valami speciális stabilizátor cső.
(#) granpa válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 9, 2021 / 1
 
Vetítő biztosan nem, ahhoz túl vékony szerkezet látszik.
Utóbbira hajlok én is. De minek a katalógus, ha ez sincs benne. Régebben már volt ilyen "katalóguson kívüli" esetem.
(#) proli007 válasza granpa hozzászólására (») Szept 9, 2021 / 1
 
És a feleség mit szólt hozzá?
(#) granpa válasza proli007 hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Akkor is nőtlen voltam.
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Vagy felhozza és megszakértjük, vagy lefényképezi és akkor úgy értjük meg szak.
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Vagy valaki megtalálja a titkos katalógusban.
Holnap lesz kép, de elég szemléletesen leírtam a fizikai valóját.
(#) doomkiller válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Nem csak ez az egy.
(#) doomkiller válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
A high fetet cseréltem minden fesz megvan, driver nélkül van kép, viszont driverel lila szinnel kifagy, néha fekete képergyővel fagy ki. A fet kicserélése óta nincs zárlat. A régi fet g-s zárlatos volt. Egyébként xfx, "csupaszon" biosig 850mv gpu 850mv mem, driver betöltés közben 1150mv gpu-nál fagy ki, és vissza áll 850mv-ra.Gigabytom van egy másik gépben azzal eddig no problem. "
(#) antiktelefon válasza doomkiller hozzászólására (») Szept 10, 2021 / 1
 
Ha jársz Bp-n, egy diagnosztikát személyesen futtatok rajta neked. (déli fele, 80+GB a cucc)
Ha az összes fázis megy a magon, akkor valószínűleg a high side zárlat közben a 12V megölte a magot, sajnos megesik, gigán is gyakori. XFXtől nem ismertem ezt a verzióját, de ez a létező legrosszabb megoldás. Illetve ha működik is a kártya, valahogy az áramkorlát és current balancing rész megsérül, mivel a tekercs dc ellenállását használja söntnek a tápic és az érzékelő bemenetek megsérülnek a tüskétől.
De ha fogsz egy ledet 1k ellenállással testre rakod és a másik lábát a tekercsek bemenetére rakod és mind világít, akkor az összes fázis jó, és esélyes a mag sérült. Ha nem működik, akkor a fázist kell javítani.
De ezek szoktak indulni akkor is, ha hiányzik egy fet pár és a driver is le van szedve, kivéve néha ha a tápic első pwm kimenetére kötött fázis a hibás.
De szerintem az a fázis nem működik, ha a gate átüt a feten, az 95% megöli a fet drivert.
(#) doomkiller válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
Sajnos ritkán járok Pesten. Köszönöm szépen a tanácsot, megvárom még hátha tudja valaki mi a pontos tipusa annak az smdnek.
(#) antiktelefon válasza doomkiller hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
Amit küldtem, az bőven elég neked, nézd meg az adatlapját, a pinout mindegyiknek azonos.
Amúgy most én sem találom a pontos típust, de van ilyen icm, tehát egyszer találtam adatlapot, az biztos. De amiket írtam, próbáld ki, ezt a fázist leszedve is mennie kéne, meg meg kéne nézni, most működik-e az a fázis.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2021
(#) doomkiller válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
Leszedtem a meghajtót, mostmár bebootol a win, nincs szinváltás lilára, netezni, youtubeozni lehet, viszont 3D terhelésre kifagy az egész. A ledes tesztet még nem próbáltam.
(#) granpa hozzászólása Szept 10, 2021 /
 
Sikerült képeznem az izéről (EFG 72/15)

EFG72-15.jpg
    
(#) NGY válasza granpa hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
"Varázsszem"?
(#) kistee válasza granpa hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
26 évig dolgoztam a Tungsram (ill. akkor már GE) fényforrásgyárban, de ilyent nem láttam...

Én fotocellára tippelek.
(#) granpa válasza kistee hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
Ez egy kicsit régebbi. Ami Tungsram katalógust láttam, abban nem szerepel.
Valami próba módot kitalálok (nem elrontani), mert amúgy használatlannak látszik.
NGY: Ahhoz kevés a "lába".
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Szept 10, 2021 / 3
 
Nagyon vas-hidrogén cső szaga van. Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2021
(#) nedudgi válasza granpa hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
Lehetséges, hogy a búra sérült?
A három kivezetés korlátozza a lehetőégeket, így akár egy meghibásodott egyenirányítóval szenvedsz. Elméletileg két-három megoldás lehetséges:
- fűtött egyenirányító, esetleg valamilyen szenzor
- háromlábú kvarc
- félvezető alkatrész.
(#) NGY válasza granpa hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
Idézet:
„Ahhoz kevés a "lába".”

Nem feltétlen. Nézd meg pl. az orosz IN-9 vagy IN-13 csöveket.
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
Én is erre gyanakszom leginkább. A 4. kép pont ilyen, csak ez tejüveges. Belelesve alulról, kb. ilyesmi krix-krax van benne.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2021
(#) Gafly válasza kadarist hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
Nagyon úgy néz ki, hogy igazad van. És akkor az első szám a feszültség, a második meg az áram. Azt nem értem miért fehér, de mindegy is...
Következő: »»   1037 / 1155
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem