Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kamerás megfigyelőrendszer
 
Témaindító: zozz12, idő: Okt 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   62 / 70
(#) antikzsolt válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Köszi. Szerencsére hdd az van kallódik a fiókban 4-5 darab. Én monitort akarok rákötni ha lehetséges.
(#) antikzsolt válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Jól hangzik csak a rögzítő hogy viseli el? Posrse kocsi 3 fokozatban? Amúgy is a kamerát akarom cserélni egy kicsit komolyabbra de sajnos most nem tudtam megvárni azt amig összegyűlik egy normális rendszer ára. Kb tegnapra kellene...
(#) dB_Thunder válasza antikzsolt hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Már a koncepció is idejét múlt! 1-2 MP alatt nincs értelmes kép, de nem is a felbontás ami számít, hanem a képminőség! Ebben az árkategóriában szerintem az nem lesz.
(#) antikzsolt válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Elsősorban nekem nem arra kell amire gyárilag kitalálták hanem arra hogy a gyerekekre rá tudjak nézni hogy ne keljen rohanni ki az udvarra 2 percenként. Na meg a kapum is messze van és ha jön is valaki jobb ha látom hogy akarom e fogadni.

Másod sorban ami miatt igazán kell a rendőrségen tehetetlenek a folyamatos zaklatás miatt amit elszenvedek a volt párom és családja miatt. Nem tetszik nekik hogy a gyerekelhelyezésen én vagyok fölényben. Még ha csapni való a minőség is de egy kamerától az emberek 95% szarkázik és viselkedik ha tudja hogy figyelve van.
Ha nem lett volna sürgős akkor még várok 2 hónapot és egy komolyabbat teszek fel.
(#) proba válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Ami kérdéses, mit szeretne nézni a gyerekeken. Ha kicsi a távolság (max 2-3m) akkor megállapítható merre mászkál, és a nagyobb tárgyak is felismerhetők. Később nem bővíthető rendszer, egyben mehet a kukába. Talán régebbi webkamera minőség. Szerintem 3-4méteren túl az emberek már csak gondolomra felismerhetők. Nagyobb távolságra amúgy is a zoomos, vagy kisebb látószögű kamerák valók. 10m-re már a 2Mp-es nagylátószögű IP kamera sem tökéletes.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2021
(#) antikzsolt válasza proba hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
kb 3x10m az udvarom. Tehát bőségesen látni fogom mit csinálnak.
(#) zaza99 hozzászólása Okt 9, 2021 /
 
Sziasztok!
Dahua NVR4104-P-4KS2 8MP rögzítőm van és 4db kamera van rajta, minden kamera 2592x1520 felbontásra van beállítva és a lementett videón ugyanez a felbontás megvan. A rögzítő összesen 8MP-es akkor hogyan rögzíti csatornánként 3.6MP-el?
(#) Régi motoros hozzászólása Okt 23, 2021 /
 
Szép napot!
Nem épp megfigyelőrendszer, de kamera optikával kapcsolatos a kérdésem, amihez topikot nem találtam. Remélem van köztetek valaki, aki optikai rendszerekben otthonosan mozog.

Tehát a feladat az volna, hogy egy fényképező elé szerelve, négy síktükörrel sztereo (3D) felvételt készíteni egy fényképezővel, egyetlen exponálással. Magyarán egy képen osztottan két képet fényképezni, melyek nézőpontja 6-8 cm -re (szemtávolságban) vannak egymástól.
Aztán ezt az egy képet kettévágni, és 3D szerkesztő szoftverbe betöltve elkészíti a 3D -s képet.

(Két exponációval és közben áthelyezve a gépet, tökéletes 3D -s képeket lehet készíteni,
már próbáltam.)

Készítettem egy móricka ábrát, abból érthető mit akarok.

A kérdés pedig az volna, létezik e valamilyen optikai tervező szoftver, amiben ezt le lehetne modellezni, hogy mégis milyen szögben kellene állniuk a tükröknek?
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2021

3D kamera.jpg
    
(#) KBal76 válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 23, 2021 / 1
 
Első blikkre ezt találtam keresővel, állítólag ingyenes szoftver (nem próbáltam!): Bővebben: Link
Két fényképezővel én is próbálkoztam (tizen-pár éve, kompakt gépekkel, de a kivezetett expo kontaktusok ellenére mégsem exponáltak egyszerre... ), a legjobb eredményt amúgy nem fényképezôvel értem el, hanem két egyforma jobb kamera-minôségû telefonnal. Van egy BT app (Link: Hyper3DPhone, 99kbyte, semmi reklám) , ami valóban egyszerre exponáltatja el a telefonokat. Illetve van többféle ami segítségével már helyben jobban sikerülhet az "egykamerás 3d fénykép" mert egymásra vetíti az előző képet, meg mutatja ha dől a kép, stb.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2021
(#) bbb válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 23, 2021 / 1
 
Itt egy két link, ahol már megcsinálták ezt, talán segít:
1
2
(#) Régi motoros válasza KBal76 hozzászólására (») Okt 23, 2021 /
 
Na ez nem semmi egy program. Szerintem beleásom magam. Kösz...
(#) Régi motoros válasza bbb hozzászólására (») Okt 23, 2021 /
 
Csodás, hátha van benne valami számítási módszer. Kösz...
(#) gumibaba hozzászólása Okt 31, 2021 /
 
sziasztok, balon minden oldalra kell vagy csak a kamera oldalra? CCTV 8 kamrás rendszerről van szó.
(#) aroxol válasza gumibaba hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Balon sehova nem kell.
(#) gumibaba válasza aroxol hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
utp kábelen van mind bekötve, mitől lehet hogy egyik kamera jó a másikon ugrál vibrál a kép ? minden ér fel van használva, 2 ut+ 2 ut- 2 jel+ 2 jel-. Esetleg ebben lehet valami hiba ?
(#) aroxol válasza gumibaba hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Használj koax-ot. UTP toldással +Balun soha nem lesz jó.
(#) Tomi20 válasza gumibaba hozzászólására (») Okt 31, 2021 / 1
 
Szia

A jel + és - egy érpáron kell mennie, amik egymással vannak összesodorva. pl narancs-narancs fehér.
(#) mugab válasza aroxol hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Akkor nagyobb távolságokra mért ajánlják mégis inkább az utp balun kombót?
(#) dB_Thunder válasza aroxol hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Nem e??
2km-es bekötést csináltunk vele!
(#) aroxol válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Ok. De nem a 30ft-os balunnal és a vas vezetékkel. Sorra dobálom ki a vackokat.
(#) dB_Thunder válasza aroxol hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Persze!
Szar, hamis vackokkal nem lehet!
(#) aroxol válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 1, 2021 /
 
Na ezért írom hogy koax. Ház méretű távolságokban verhetetlen. Általában nem kell szerelő doboz sem. Könnyű vele dolgozni és ha rendesen le van krimpelve lehet rángatni, nem fog széthullani. Egy hátránya van, ha későbbiekben IP-re akar váltani. (de a tápot lehet UTP-n vinni)...
Mindent ott kell alkalmazni ahová való.
(#) Uzsu hozzászólása Nov 15, 2021 /
 
Sziasztok!

Fűtetlen nyaralónkban üzemeltetek kamerarendszert.
Eddig tökéletesen működik.
Vezetékes net van hozzá, WiFis szolgáltatói modemmel.
Jelenleg 65 % párán és 6-10 °C -n üzemel.
A rendszer "kültéri" így azzal nem hiszem hogy baj lenne.
A modem miatt aggódom, hogy megadja-e magát ha tovább hűl a ház az +/- 0°C körüli hőmérsékletre.
Milyen módon tudnám valamennyire "melegen tartani"? Tippek, trükkök..
Esetleg venni egy újat ami bírja az extrémebb kiképzést.
Típus? Kinek, mi vált be?
(#) antikzsolt válasza Uzsu hozzászólására (») Nov 15, 2021 / 2
 
Egy hungarocell doboz és máris megoldva a probléma. Fűt az magára annyit hogy ne legyen hidege. 1-2 lyukat csinálj azért hogy túl melege se legyen.
(#) dB_Thunder válasza Uzsu hozzászólására (») Nov 15, 2021 / 1
 
Hozzá se nyúlnék!
Lakáson belül, vagy a padláson tök jó helye van!
Mivel valamennyire fűt ezért kondenz kicsapódásának nincs esélye! Becsomagolva kockáztatod, hogy esetleg túl melege lesz. Egy lakástűz nem hinném hogy kell...
Ezek nem állnak le vagy hibásodnak meg 0 fok alatt!!
(#) zaza99 hozzászólása Jan 7, 2022 /
 
Sziasztok!

Dahua IPC-HFW1230S-S4 kamerát szeretném resetelni, de nincs a belsejében sem reset gomb.

A configtoolsban sem tudom resetelni a QR code-os és xml-es módszerrel is hibára fut.

10.1.1.68-as ip címem webes felületen sem enged be admin admin-nal és az elfelejtett jelszónál is figyelmeztetést ad.

Mit lehet tenni vele?

A rögzítőről húztam le mert egy másik került a helyére és ezt szólóba akarom használni. Ott nem volt neki adva jelszó.
(#) zaza99 válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Meg lett a jelszó, ugyanaz ami az nvrnek lett adva.
(#) zaza99 hozzászólása Jan 10, 2022 /
 
Sziasztok!
Dahua NVR4104-P-4KS2 nvrre van kötve 4 kamera és a hálózaton van még egy ötödik is. azt meg lehet csinálni hogy az nvrhez hozzácsatolom és az élő képen látom egyszerre mind az öt kamerát? Persze az ötödik nem fog rögzíteni azt tudom.
Találtam egy beállítást, de ott nem tudom hozzáadni.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2022

dahua.PNG
    
(#) mugab hozzászólása Feb 22, 2022 /
 
Sziasztok!
Nincs meg valakinek véletlenül a geovision 7.05-ös szoftver?
(#) jimmi12 hozzászólása Feb 25, 2022 /
 
Sziasztok, szeretnék tanácsot/ötletet kérni az alábbi problémával kapcsolatban:
Szeretnék beüzemelni egy Deatti 8 csatornás NVR rendszert. Bekapcsolás után a kamera képek rendben megjelennek, hálózatra is tudok csatlakozni LAN-on keresztül, DHCP-n és fix IP-n is. A probléma, hogy a telefonos elérést nem sikerül megvalósítani, több programmal is próbáltam, sikertelenül. A furcsa a dologban, hogy az NVR-nek nincs szériaszáma és a Cloud ID-t sem hajlandó generálni. Próbáltam a firmware frissítést is, az sem segített. Valakinek van ötlete hogy mit lehetne tenni?
Üdv.:Imi
Következő: »»   62 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem