Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Általános antennás kérdések, válaszok
Lapozás: OK   71 / 87
(#) Lac364 válasza rectamas hozzászólására (») Szept 14, 2021 /
 
Ilyet hiába veszek még a frissítés sem fog elindulni .
(#) rectamas válasza Lac364 hozzászólására (») Szept 14, 2021 /
 
Mire megírtam már néhányan válaszoltak.
Én is egy 'Set top box'-ot linkeltem, amivel a kódolt adásokat is lehet fogni, de kártya nélkül elvileg a kódolatlanok működnek. Tudtommal az analóg TV adás Magyarországon megszűnt, ezért ajánlotta mindenki ezeket az eszközöket.
(#) Lac364 válasza rectamas hozzászólására (») Szept 14, 2021 /
 
Ahol jelenleg tartózkodom kábel tévé van .A tévére antenna dugóval csatlakozik. Egyszerű régi képcsöves tévé. 20 dab adóval semmi extra.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2021
(#) sany hozzászólása Szept 15, 2021 /
 
A közeljövőben készülő hurok antennámnak szeretnék tartó szerkezetet. Tartónak tripod állványt gondoltam. Szerintetek méltó a majdani feladatára?
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Szept 15, 2021 /
 
1 m rézcső karikához akár passzolhat is...
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2021

tripod.PNG
    
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Szept 15, 2021 /
 
Én is így gondoltam.

Idézet:
„Szabvány menetnek köszönhetően bármilyen eszköz rögzíthető rá.


Igazából, így hordozható lenne az antenna.
(#) rectamas válasza Lac364 hozzászólására (») Szept 15, 2021 /
 
Nem egyszerű a kérésed.
Félrevezető volt a "Tehát arra gondoltam hogy az UHF antenna jelet rá szeretném kötni egy projektorra", mindenki antennára gondolt.
Én úgy oldanám meg, hogy vennék/szereznék egy régi PCI buszos TV tuner kártyát, beleraknám egy kis fogyasztású, olcsó alaplapba, pl. GIGABYTE E6010N. Ennek van HDMI kimenete, PCI busza és RS-232 (soros) portja.
Egy linuxot rá, a soros portra egy lirc vevőt a csatornaváltásra: https://www.lirc.org/receivers.html.
Bármilyen infra távirányító használható.
Egy pár óra (nap konfig és működik.
Mondjuk nem árt, ha nem ez az első linux telepítésed...
(#) pucuka válasza Lac364 hozzászólására (») Szept 16, 2021 / 1
 
Idézet:
„Kérdésem lenne , hogy létezik valamilyen konverter ami hdmi jelet képes megjeleníteni a projektor részére”

Létezik, vagy egy TV, vagy egy TV pótló szerkezet, aminek van HDMI (VGA) kimenete.
Keress egy régi analóg kábeltv set top boxot úgysem lehet már sokmindenre használni, vagy egy számítógépes, TV kártyás megoldást. Lehet szerezni olcsón, működő régi laptopot, és + egy USB -s analóg vételre alkalmas TV kártyát.
Másképp nem megy.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2021
(#) Doky586 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 16, 2021 / 1
 
És tegyen a sorba két egymás felé irányított Yagi antennát is hogy megfeleljünk a topic témájának..
(#) VJ72 válasza Lac364 hozzászólására (») Szept 16, 2021 / 1
 
Kell keresni egy VHS videomagnót aminek megvan a távirányítója és működik a tuner része. Majd a videón beállítani az állomásokat és egy AV-HDMI konverterrel csatlakoztatni a projektor HDMI bemenetére. AV-HDMI konverter
(#) Ráx Aladár hozzászólása Nov 20, 2021 /
 
Hali! 21cm-en szeretnék észlelni rtl sdr-el, meg egy wifi antennával, és kérdésem lenne hogy erre a célra egy 5,8 Ghz-es antenna is jó lenne? Általában aki ilyennel foglalkozik, 2,4 Ghz-es antennával szokott mérni. Feltételezem nem mindegy hogy milyen maga a vevőfej.
(#) Doky586 válasza Ráx Aladár hozzászólására (») Nov 20, 2021 /
 
21cm = 1,5GHz
wifi = 2,4GHz vagy 5GHz

azon antennák túl rövidek...
(#) rectamas válasza Ráx Aladár hozzászólására (») Nov 20, 2021 /
 
Egy biquad antenna egyszerűen megépíthető.
(#) pucuka válasza Ráx Aladár hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Vevőantennánál nem annyira kritikus a méret, de azért illik a közelében lenni. Építhetsz is egyet rectamas javaslata alapján. A méretezése is megtalálható a neten.
Venni venni fog, de a mérés az más tészta. Összehasonlító méréshez jó, de ha kívncsi vagy a tényleges térerősségre, ahhoz ismerni kell az antenna korrekciós tényezőhét, és a vevőd érzékenységét. Ezek ismeretének hiányában lehet játszadozni vele, de mérni nem.
(#) Kera_Will válasza Ráx Aladár hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
21 cm H-line , hidrogén sugárzás észlelési játékhoz kissé szerény lenne az a csutkácska amit 1 átlagos wifi antenna méretben képvisel.
H-line sugárzását szép nagy tölcsér sugárzókkal lehet detektálni .
Az aljában egy méretezett üregrezonátorral amiből egy méretezett kicsatoló szonda viszi tovább a jelet. Sávszűrő is kell ami 1400-1500 MHz körül emel ki és alatta / felette elnyom mindent mást , azután meg egy jobb kis zajú előerősítő majd az usb dongle ...
Ezek után már esélyesebb a galaxisunk , Tejút térképezése a H-line sugárzásból.
(#) pucuka válasza Kera_Will hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Én nem tudtam, mi a bánatért fontos a 21 cm, valami normál vevőre gondoltam.
De teljesen igazad van, erre a célra egy tölcsér sugárzó a megfelelő, ahogy írod.
(#) Kera_Will válasza pucuka hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
21cm az a sacc/kb hullámhossz ... ezt az objektumok mozgásaiból adódó doppler csúszás is változtatja ... persze a H-line fix frekin sugároz 1420 MHz körül.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2021
(#) Doky586 válasza Ráx Aladár hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
(#) luluzulu hozzászólása Dec 19, 2021 /
 
Sziasztok!

Egy Sony st-se500 rádió vevőhöz milyen antennát kellene csatlakoztatni, hogy az fm vevője működjön?
Ha csak rá csippantok egy darab drótot akkor működik a közeli adókkal. Igazából egy kb 70km-re lévő adót szeretnék hallgatni. Hosszabb dróttal éppen hogy elfogadható minőséget hozz is, azonban hosszú dróttal a helyi adók nem működnek, nagyon zajos lesz. Egyáltalán hogy működik ez az antenna valasztás?
(#) Joe_001 válasza luluzulu hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Szia!
Kb ezt a tetőre az adó irányába állítva.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2021
(#) gyulank hozzászólása Ápr 18, 2022 /
 
Tud valaki SWAN (úgy is találtam, hogy Yagi-Logper) méretezőt? Én egyszer elkezdtem egy táblázatot csinálni az Ezermesteres működő adatok alapján, de nem fejeztem be, ma meg már elfelejtettem mik voltak az összefüggések. Emlékeim szerint voltak összefüggések az elemek közt, olyanok, ami alapján át lehetett minden elemét számítani más frekvenciára, kivéve mondjuk az elemek átmérője nem változott, csak nagy ugrásnál (persze számolással más jött ki, csak a megadottakban az széles sávban változatlan volt). Esetleg, ha valaki érez affinitást egy táblázatra ami kiegészíti a csatornalistát a teljes mai fogható sávokra, felrakom a táblázatokat, amikben benne vannak a közölt csatornákhoz való méretek. Nem is nagyon találtam infót erről az antennáról, pedig nekem gyakorlati tapasztalatom van vele, és konkrétan ugyanazt fogta ugyanúgy, mint egy hatalmas, dipól előtt-mögött-alatt-felett reflektoros antenna.
(#) HA5AWS válasza gyulank hozzászólására (») Ápr 18, 2022 /
 
Szia!
Google a mi barátunk: Bővebben: Link
Üdv: Gábor
(#) gyulank válasza HA5AWS hozzászólására (») Ápr 18, 2022 /
 
Ez nem az.
(#) HA5AWS válasza gyulank hozzászólására (») Ápr 20, 2022 /
 
Szia!
Bocsánat nem volt egyértelmű, hogy cikket keresel vagy antennát szeretnél.
Üdv: Gábor
(#) gyulank válasza HA5AWS hozzászólására (») Ápr 22, 2022 /
 
Ez nem SWAN antenna. Belinkeltem csomó oldalt, láthatod, hogy milyen keresés nélkül, leírtam mindent róla amit tudok, nem elírás a yagi-logper sem, erre beraksz egy logper antennát, és miután mondom, hogy ez nem az, úgy csinálsz, mintha az lenne. Ezt én is megtaláltam, gondolom te se szakadtál meg a keresésében.
(#) gyulank hozzászólása Ápr 22, 2022 /
 
(#) Kera_Will válasza gyulank hozzászólására (») Ápr 22, 2022 /
 
Idézet:
„gyakorlati tapasztalatom van vele, és konkrétan ugyanazt fogta ugyanúgy, mint egy hatalmas, dipól előtt-mögött-alatt-felett reflektoros antenna.
Válasz hozzászólás írása”


Ha mért irány karakterisztikákat is tudnál az antennákról róla mutatni , akkor sokkal informatívabb lenne ennél a pár mondatodnál.
(#) gyulank válasza Kera_Will hozzászólására (») Ápr 22, 2022 /
 
Egyrészt azt tudom, amit tudok. Ki a frász tudna? Plusz konkrétan kikerestem mindkét antennát, és belinkeltem. Ott van, beírva a SWAN leírásába. Én anélkül is tudom, hogy mi volt az ugyanolyan, hogy nem tudom ezeket az adatokat. Ugyanonnan ugyanazt fogta be egyik, és másik, ugyanúgy. De tényleg most már minden ott van rendesen hivatkozva, csak meg kell nézni, de senki sem nézi meg.
(#) Kera_Will válasza gyulank hozzászólására (») Ápr 22, 2022 /
 
Idézet:
„Egyrészt azt tudom, amit tudok.”
Ilyen topic nyitás után?!?! Kétségeim támadtak ....
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2022
(#) gyulank válasza Kera_Will hozzászólására (») Ápr 22, 2022 /
 
Tök jó, hogy te is csak a kötekedéssel tudsz foglalkozni, de ha minden eléd van rakva a témával kapcsolatban, azt akkor se találod meg.
Következő: »»   71 / 87
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem