Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autódiagnosztika és adapter
 
Témaindító: bodoo, idő: Ápr 3, 2006
Lapozás: OK   42 / 44
(#) horvi1977 hozzászólása Feb 27, 2021 /
 
Üdv!Segítségeteket szeretném kérni!Egy kínai oldalról vásároltam egy autodiagnosztikai műszert.Csakhogy elfelejtettek küldeni hozzá telepítő cd-t.Honnan tudnák hozzá szerezni?CDP+ BT 1009 a típusa.
(#) bbb válasza horvi1977 hozzászólására (») Feb 27, 2021 / 1
 
Írj a kínainak, hogy küldje el (töltse fel valahova) a lemez tartalmát.
(#) horvi1977 hozzászólása Feb 27, 2021 /
 
Köszönöm!Sokat segítettél.
(#) bbb válasza horvi1977 hozzászólására (») Feb 27, 2021 / 2
 
Nagyon szívesen!

Az eladók általában az ilyen kérést teljesíteni szokták. Tudom egyszerűbb itt kérni egy fotó nélkül valami ismeretlen klónozott kínai cucchoz való programot, majd hibáztatni a másikat, ha rámutat erre, de egy picit nézz magadba! Megmozdítottad a kisujjad azért, hogy az eladón kérd számon miért nincs meg a holmihoz a program amivel hsználni is lehet? Vagy inkább engem szídsz, amiért rávilágítok neked a nyilvánvalóra, hogy aki eladta, az akinek tudnia kellene, hogy mivel működik?
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Nyugi, csak most regisztrált, mert vett egy kinai vackot, aztán nem működik neki...
Itten meg szoktunk segiteni, kaparjuk a gesztenyét.
(#) horvi1977 válasza bbb hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Szerintem nem szidtalak.Egyébként nyilván azzal kezdtem hogy írtam az eladónak.Igen.Ehhez nincs szükség a Te tanácsodra.Inkább valami használható ötletre lettem volna kíváncsi.D
e már kaptam.Köszönöm.
(#) horvi1977 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Szerbusz!IHogy neked is válaszoljak igen vettem egy kínai "cuccot".Gondolom ez nagy gáz.De mit tegyünk? azért volt aki tudott segíteni.És működik.Úgyhogy megnyugodhatsz Te semmilyen "gesztenyét" nem kapartál ki.Remélem megnyugodtál?
(#) Pethical válasza horvi1977 hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
A gyártó által kiadott szoftvert próbáltad?
Bővebben: Link
(#) horvi1977 válasza Pethical hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Az a baj hogy a csomagban nem volt benne a telepítő CD.Ez a problémám.
(#) Pethical válasza horvi1977 hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Mi lenne számodra az elfogadható megoldás erre a problémára?
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2021
(#) Gafly válasza Pethical hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Idézet:
„azért volt aki tudott segíteni.És működik.”

Akkor megoldódott, csak mi nem tudhatjuk meg, mert titok.
(#) Pethical válasza Gafly hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Ezt én már nem tudom követni.
(#) Gafly válasza Pethical hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Idézet:
„Úgyhogy megnyugodhatsz Te semmilyen "gesztenyét" nem kapartál ki.Remélem megnyugodtál?”

Én meg nem is akarom követni.
Van éppen elég más dolgom is...
(#) horvi1977 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Gondolom nagyon sok.
(#) Gafly válasza horvi1977 hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
És akkor jött az a része, hogy privátban elkezdesz fikázni.
(#) Moderátor hozzászólása Gafly hozzászólására (») Feb 27, 2021
 
A továbbiakban már nem.
(#) Tardief hozzászólása Feb 28, 2021 /
 
Sziasztok!

Próbáltam keresni Single Wire CAN Driver IC-t, de nem találtam sehol az itthoni boltokban. Van rá öteltetek, hogy hol kaphatnék ilyet?
Esetleg van rá mód, hogy 3,3V-ról és differenciális transciever segítségével használjam ezt a buszt?
(#) bbb válasza Tardief hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Ha a microchip készletében találsz megfelelőt, akkor a chipcad boltjában megkapod.
(#) jefflynn válasza Tardief hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Ezt nem értem, szerintem nincs ilyen ic. A can alapvetően két vezetékes, csak néhány autó alacsony sebességű buszra használ egy vezetéket. A normál transciever használható ilyenkor, a can-t a CANH-ra kötöm, az ic CANL-t meg testre.
(#) Tardief válasza jefflynn hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Köszi. Ez egy jó ötlet.
Viszont ezzel a megoldással nem lehet adni a buszon, ha jól gondolom.
(#) jefflynn válasza Tardief hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Szerintem lehet (nem azért van két vezeték, mert az egyik az adás, a másik a vétel), de az én készülékeim csak figyelik a forgalmat, nem adnak, ezért ezt nem tudom biztosan.
(#) T_Kornel hozzászólása Márc 9, 2021 /
 
Sziasztok
Mi a különbség az 1 és 2 nyáklapos diagnosztikák közt?
Gondolok pl. DS150e-re 1nyákos 2x annyiba kerül mint a két lapos. Jobb is annyival?
(#) bubuszoft válasza T_Kornel hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Úgy tudom, a két nyákos, a tesztelésekhez kell. Más pottokon kommunikál akkor. Egy lapos kivitelnél eobd hibakódot tudsz csak lekérdezni
(#) Lezli46 hozzászólása Aug 26, 2021 /
 
Uraim!

Megkellene szakéreteni ezt a kérdést
!
Autó : Audi A4 B8 2009 Td
Diag.eszköz: Vcds 16.8.0. Ferdeszemü.

Kérdés: Ha Eobd2 csatiban leválasztom a diagnosztika idejére a "K" 7PiN ről a kommunikációs vezetéket, akkor CAN buszról is önmagábam elkell tudni érni diagnosztikával a motorvezérlőt???? (Tehát .,nem a kötelezően előirt .,Eobd2 szintű-felületről való elérhetőségről van szó ,a PIN 7-en "K" vezetéken keresztül!!!)

Köszi minden előremutató választ!
Üdv L.

















Köszi minden választ



üdv C.
(#) Lezli46 hozzászólása Szept 14, 2021 /
 
Sziasztok!

Megtudná valaki szakérteni - megmagyarázni .,hogy kell-e még valamit beirni stb-stb---vagy ennyi???

Köszönöm!
C.

A2.Immo..jpg
    
(#) david10 válasza Lezli46 hozzászólására (») Szept 15, 2021 / 1
 
Szia.
A kérdés az hogy mit szeretnél csinálni.
(#) Lezli46 válasza david10 hozzászólására (») Szept 16, 2021 /
 
Köszi a választ---lehet hogy rosszul emlékszem .,de holnap kiprobálom hogy jól emlékeztem-e? Ez a furcsának talált üzenet után , elöször azt hittem itt "vég"--nincs tovább, minden passziv stb, mert nem tudtam semmit beirni stb...., de ha jól emlékszem , figyelmen kivül ezt fura üzenetet továbbtudtam menni a többi menüöz., pl hibakód--élőadat stb...,holnapig felfüggesztve....
(#) Lezli46 hozzászólása Szept 16, 2021 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki segiteni?

AUDI A2 .8Z-AMF. 2002. 1.4TDi-PD.55KW. WAUZZZ8Z13N009248
Sajnos csak A.Datám van, az pedig majdnem semmi infó ez esetben. Erről volna szó: Az Obd csatiba menő kábelköteghez . kb 50cm -rel a csati elött -.gyárilag belevan észrevétlenül bandázsolva-leszigetelve a "K" diagnosztikai vezetékek összekrimpelt csomopontja., 7db szürke/fehér vezeték , ami a csomopontból egy db szoló szürke/fehér vezetékként megy tovább az OBD 7-es PIN-jébe., tehát a csomopontba bejövő 7db "K" diagnosztikai vezeték mindegyika valamelyik vezérlőről van lehozva : Nagyon jó volna tudni egész pontosan melyek ezek a vezérlők??? Tehát az egyes vezérlők "K" vezetéke és a csomopont (gyakorlatilag a PIN 7) közötti vezetékelésről kellene egy kapcs rajz!! Minimum az egyes vezérlők megnevezésével...

nagyon-nagyon köszönöm a segitságet
(#) david10 válasza Lezli46 hozzászólására (») Szept 17, 2021 /
 
Szia. Visszalépsz a főmenübe, Auto-Scan gomb, kiválasztod baloldalt az autó típusát majd elindítod a keresést, az az összes vezérlőegységet megtalálja.
Nem szeretnék személyeskedni de ez a VCDS leírásában mind benne van, legalább azt illene átolvasni.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2021
(#) Lezli46 válasza david10 hozzászólására (») Szept 17, 2021 /
 
Szia!

Nem vettem személyeskedésnek.., mert nem az a tipus vagyok.., meg gondolom továbbra is segitőklész maradsz.

Rosszul emlékeztem tegnapról a "25 Immóblokk" megnyitásakor történt üzenetre.,mert egy ablak se Nyitható meg a menüben., még a hibakódolvasás sem!
Full testben sincs semmi nyoma., érdekes módon a CaN Gate Wai menü megnyitásra "no response" a válasz., noha 100% hogy létezik ez a modul a KM-Müszeregységben!
Autó oldalról lehet valami hiba??? És mi?
üdv.C.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2021
Következő: »»   42 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem