Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   158 / 228
(#) kameleon2 válasza Sipy hozzászólására (») Jún 25, 2021 /
 
Úgy látszik hiába írja le az ember, hogy ekkora egyenfeszültséggel ne játsszon senki. Sokkal veszélyesebb. Az ívet meg azért húzza a szerencsétlen, mert nem erre van méretezve. Nem tudja kioltani az ívet. Ha egy négy zárós relét kapcsolnál a termosztáttal és sorba kötnéd a 4 érintkezőt - az talán megoldaná az ívoltást.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2021
(#) antikzsolt válasza giskard hozzászólására (») Jún 25, 2021 /
 
Mppt akarok használni mert anélkül a napelem nem üzemel jól. Közben merem a fogyasztást a klimának. Stabil 795w az érték a mérő szerint. 900w számolok. Áthidalására nem számolok semmit. Vagyis csak annyi kell az aksibol hogy elinduljon.
Gried tier invertert megnézem. Az hogy működik? Nagy feszültség igény esetén rádolgozik a hálózatról? Ha igen az lenne a legjobb mert akkor egyéb fogyasztót is ráköthetnék hűtő.
(#) Atis57 válasza Macsek71 hozzászólására (») Jún 25, 2021 / 1
 
Szia!
régebben (1986 után ) akkus világitás volt nálam , autóizzókkal (nem volt halogén, sem LED)
Azért 100A volt a világitási biztositó. (12Vnál !) persze szerettem a 25mm2 -s vezetékeket !

Lehet kapni méregdrágán Dc megszakitókat ,biztiket ,mágneskapcsolókat is.A targoncák elektromos járművek tele vannak ilyenekkel. Amennyiben bontott repülőgép,hajó alkatrészekhez hozzájutsz ,DC 90kW -s elosztót is épithetnél.

A kapcsoló üzemű tápok nagyobb része működik 65V Ac -tól...270V Ac-ig ,és 90V dc.......300V dc között is.
A router ,TV, laptop, stb nagyrésze 5V ....9v max 15Vról működik,a táp után .
Tehát el is lehetne hagyni .
Az inverteres Hűtőszekrény működik 12V ról is egészen 24Vig,csak az áramfelvétele ?
Az Indukciós főzőlap is működőképes 120V Dc tól.
Tehát a lehetőségek határtalanok.
(#) Atis57 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 25, 2021 /
 
Szia!
pl itt;
https://www.nemsemmi.hu/Konnektorba-dughato-napelem-rendszer-230V-300W.

Természetesen nálunk nem engedélyezett !
(#) Atis57 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 25, 2021 /
 
Szia!
Igen , érdemes kibetűzni mi van ráirva.....
(#) sirály12 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 25, 2021 /
 
https://www.youtube.com/watch?v=3K7nQCqAwKw
Egy ilyen inverter kell neked, ez akku nélkül tud olyat, hogy ha nagyobb a fogyasztás, akkor azt képes a hálózatról lerántani, de utána ha a napelem elég, akkor csak arról ketyeg a dolog! Ja és nem táplál vissza, vagyis semmi engedély nem kell hozzá! Csak pár napelem és az inverter!
(#) antikzsolt válasza sirály12 hozzászólására (») Jún 25, 2021 /
 
Köszi Nézem a videót közben rákerestem az eszközre. Ez csak külföldön lehet beszerezni?
(#) sirály12 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 25, 2021 / 1
 
Ha jól tudom kisebb teljesítményben van magyarban is. A videó első részében van róla szó, ha jól emlékszem.
(#) antikzsolt válasza sirály12 hozzászólására (») Jún 25, 2021 /
 
Köszi Nézegetem hogy lenne a jobb de marad a hazai megrendelés.
(#) Peet19 hozzászólása Jún 25, 2021 /
 
Sziasztok!
A napelemet rövidre lehet zárni? Szeretném megmérni a rövidzárási áramát csak nem tudom nem-e okozok vele kárt. Egy 100W -os napelemről van szó. A max, fesz 20.5V de kíváncsi vagyok az áramerősségre is hogy tényleg megvan-e az 5A.
Előre is köszi a segítséget!
(#) attika válasza Peet19 hozzászólására (») Jún 25, 2021 / 2
 
Igen, rövidre, semmi baja nem lesz.
(#) giskard válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 25, 2021 /
 
kis keresés után:
A linkelt videóban lévő inverter minden igényedet kielégíti, 5,5 kW 48 V (4db 12 V-os aksi kell hozzá, már ha akarsz akkut használni) 573$
Ugyan ez kisebben: 3,5 kW 24 V (2 db akku) 426$
Aztán láttam még: 3 kW 24 V 277$
ebay-ról német raktárról: 3 kW 24 V 215 EUR
Magyar forgalmazó: 3KW 24V 173 000 ft (itt vannak kétségeim, hogy tudják mit árulnak mikor a műszaki adatok közt ilyet írnak:"Szolár DC feszültség 80A")
(ha keresel, a hybrid és az mppt szavak legyenek benne)
(#) Peet19 válasza attika hozzászólására (») Jún 25, 2021 /
 
Köszi.
(#) antikzsolt válasza giskard hozzászólására (») Jún 26, 2021 /
 
Akit első körben nem akarok használni de mint lehetőség nem baj ha ott van. Az a felszerelés után akarok venni utólag. Ahogy néztem nem szükséges hozzá.
AZ 5.5kw nézem én is. Bojler 2kw(valós 1.2kw) , klima 1kw(valós(900w), 2 hűtő egy fagyasztó, tévé számítógép, lézergép összesítve legyen 1kw. Azaz marad némi tartalék benne, ha valahol hibáztam vagy bővíteni kell.

Nézegetem az árakat eus raktárról nem lenne rossz. Csak hát kérem szépen Vám és stb kell fizetnem vagy az már nem kell?
(#) giskard válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 26, 2021 /
 
Ha jól tudom. (nem biztos hogy pontos ezért utána kell nézni):
Ha EU-n kívülről jön az áru vámot kell fizetni, valamint július valahányadikától kezdve ÁFA-t is.
Ha belülről jön nem kell pluszba fizetni (ezért fontos a német raktár).
Ha felszerelted a rendszert, jó lenne ha beszámolnál róla.
(#) antikzsolt válasza giskard hozzászólására (») Jún 26, 2021 /
 
Köszi. Valahogy én is így tudom. Elég durva lenne a dupla vám+áfa ha megint rátennék. PErsze írni fogok róla. Jelenleg napcellákat nézegetek hozzá. Bár mondjuk nem tudom hogy mennyi is kellene. 2x10 darabra gondolkodok 300 Kb egy hónapja ajánlottak fel ingyen 10 darabot egy része sérült volt akkor sajnos nem gondoltam rá hogy mit tudnék vele kezdeni. Most meg
Jelenleg ez a befutó JA Solar JAM60S21-365MR 365W fekete napelem bár elég húzós az ára 43,000Ft Első körben 10 darabot veszek meg. Bár lehet hogy ezt is németből rendelem meg mert ugyan azt kapom mint itt csak 2x drágábban
(#) Atis57 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 26, 2021 /
 
Szia!
Azért ne feled 1dolog a napelemek teljesitménye (papiron) ,meg egy másik az elhelyezés ből adódó teljesitmény.
Nálam kb 30% -át számolhatom , s van évente 2-3nap amikor 4-10 perc erejéig kijön a Pmax teljesitmény is.
Tehát nem kicsit kell "túlnapelemezni " !

S vannak a csili.vili hozamszámolók -ezek is az évi kwh -t adják meg .
De naponta mennyi?
(#) antikzsolt válasza Atis57 hozzászólására (») Jún 26, 2021 /
 
Igen tudom ezért lesz rajta 20 panel. 7,3kw lesz a max teljesítmény. Ha csak 30% pluszt számolok 7,15kw. Közel optimális az elhelyezkedés. Délre néző tető. Nyáron reggel 8 tól délután 4 ig folyamat süti a nap. 4 től már árnyékot vet rá a ház. Ezt kiküszöbölöm azzal hogy két felé osztom a a napelemet el. Így kb délután 5-6 ig fog termelni a napelem.

ne.png
    
(#) proba válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 27, 2021 /
 
Csak hogy mire számíthatsz. 2 évre visszamenőleg napi bontásban 3.3kW napelem termelése.Bővebben: Link
(#) antikzsolt válasza proba hozzászólására (») Jún 27, 2021 /
 
Én 3-3.5kw közé tettem az átlag termelést ha elkészül mindenféle számítás nélkül. Nyáron tudom majd úgy is jobban kihasználni a klíma miatt. Azt is tudom hogy télen annyit nem termel. Ha sikerül mind a 20 panelt felrakni Ahogy számoltam a te rendszered 5kw körüli az enyém 7kw lesz amit csúcsban megtermelhetne. A jelenlegi fogyasztásomat nézve majdnem teljes mértékben fedezni fogja az év minden napján. 300kw körül megy el 100-150kw ingadozik az éjszakai és a nappali is. (ősztől kevesebb lesz. Délután 4 ig egyedül leszek, ovis lesz mind a két gyerek)Ha meglesz a napelem végre akkor a bojlert időzítővel fogom kapcsolni. Azaz 9-15 óra közt fog fűteni de akkor maximumra.
40% többlet lesz a termelésem mint a tiéd bár amit nem tudok eltárolni sajnos, de átlagosan 518.583333kw jön be havonta, a termelésedet vettem alapul amit megemeltem 40%.
Magyarán szólva a rendszerben télen is lesz elég erő hogy jelentősen lehúzza a költségeket.
(#) dB_Thunder hozzászólása Jún 27, 2021 /
 
Sziasztok!

Valaki csinált már olyan sziget üzemű, akku nélküli rendszert, ami a bojler gyári fűtőbetétjére dolgozik?
Most hagyjuk a napkoli rendszereket!
(#) antikzsolt válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 27, 2021 /
 
Egy megfelelő MPPT töltésvetélő és napelem kell és kész. De pár hozzászólással feljebb és némi beruházással az egész házad energiafogyasztását csökkentheted.
(#) GPeti1977 hozzászólása Szept 13, 2021 /
 
Ha van egy sátortetős ház aminek a cserepes oldala D-K, illetve É-Ny felé néz.
Ilyen esetben érdemes feltenni napelemet az "északi" oldalra is?
(#) antikzsolt válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 13, 2021 /
 
Itt meg tudod nézni mennyire hatékony a napelem tájolásra.

Bővebben: Link
(#) GPeti1977 válasza antikzsolt hozzászólására (») Szept 13, 2021 /
 
Azon gondolkodom, hogy miért nem tesznek északi nyugati oldalra is napelemet, kb nálam 3 óra után már azt az oldalt süti, nyáron akár 19 óráig, ezzel nem sokkal termelnénk többet de a napelemes termelés elnyújtottabb lenne a délutáni időszaknak is lehetne napelemmel besegíteni a hálózaznak.
(#) antikzsolt válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 13, 2021 /
 
A dél és nyugatinál vigyázni kell mert ott egyszerre megjelenik az összes teljesítmény. Viszont déltől ahogy megy a nap eléggé veszít a teljesítményből a déli napelem. Ezt kompenzálja a nyugatra néző. Azaz tovább lesz max termelésed.
Az északi oldalon azért nem érdemes mert a dőlésszög miatt nem vagy csak alig termelne a napelem. A napelemek felett menne el a fény. Szort teljesítményben meg nem igazán hatékony egyik sem.
(#) proba válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 13, 2021 /
 
Szerintem 4-5 cella, tavasztól őszig talán elég. Télen meg 15 sem. Azt nem tudom a fűtőbetét mit szól az egyenfeszültséghez, ( korrózió) gyanítom nem érdekli. Több cella ahhoz kell, hogy a fűtőbetéthez legyen elég feszültség. Vagy elég esetlegesen 3-4, de ahhoz vagy kisebb feszültségű fűtőszál, vagy inverter kell.
(#) sirály12 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 17, 2021 /
 
Persze. Nem tudom láttad-e Mikrosilver videóit, mert több videójában is ezzel foglalkozik.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2021
(#) erbe válasza sirály12 hozzászólására (») Szept 17, 2021 /
 
Szerinted kinek van ideje félórás videót nézegetni, mikor a kapcsolási rajz pár másodperc alatt értékelhető?
(#) sirály12 válasza erbe hozzászólására (») Szept 17, 2021 /
 
Hmmm. A videóban nincs kapcsolási rajz, mert egy direkt erre tervezett készüléket mutat be! Amúgy meg, nem erőltettem, ha nem érdekel, akkor csak nem kell megnézni!
Következő: »»   158 / 228
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem