Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp, avagy hogyan kell használni?
Lapozás: OK   103 / 109
(#) majkimester válasza majkimester hozzászólására (») Jún 8, 2021 / 1
 
Kicsit még játszottam vele, és át lehet váltani, hogy a megjelenített trace helyett az egész memóriából számolja az FFT-t. A kis frekvencia miatt le kellett vennem a memória méretét 12k-ra, mert egyébként nem lehetett lemenni 1kHz/osztásra, és így kaptam az alábbi eredményt. Itt csak az elvárt páratlan felharmonikusok látszanak mindenféle beállításban.
(#) Gafly válasza majkimester hozzászólására (») Jún 8, 2021 /
 
Neked cimzem, de köszönet mindenkinek aki forditott rá időt.
Közben sikerült dűlőre jutnom, képet nem teszek fel, mert minek:
- Tehát a bemenő jel a gyári hitelesitő 1KHz.
Minimális beállitható paraméterek FFT esetében:
- Center: 25KHz
- Span: 12.5MHz
Megjegyzések:
Igy én sem tudnék értelmes képet rajzolni.
Érdemes nem dB-ben, hanem nem VMRs-ben nézni, akkor nem annyira "szőrös", és jobban mutatja a "matekot" (már ugye ha fizikailag be lehet állitani a tartományt).
Lehet van egy apróbetűs rész a szkóp használati utasitásában, hogy "csak olyan jelet nézzen, ami szép" és jól látszik.
Mostmár értem azt a neten olvasott szösszenetet is, hogy "trükkös a beállitása"...
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 8, 2021 /
 
Én oda jutottam, hogy fejből jobban megmondom a spektrumot. Más is.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2021
(#) sdrlab válasza Gafly hozzászólására (») Jún 8, 2021 /
 
8 bitből azért csodát nem szabad várni! Ha az így kapott eredményt lineáris skálán jeleníted meg, még csak csak..., de logaritmus ábrázolással gyorsan eléred a határait....
(#) duke hozzászólása Szept 19, 2021 1 /
 
Volt egy kisebb balesetem egy usb-s oszciloszkoppal. Ezért jutott eszembe ez a kérdés.:
Nem kéne legalább az usb-s oszcilloszkóp gyártokat kötelezni rá, hogy optikai leválasztot épitsenek az oszcilloszkopba ? Nagy tételbe szerintem ez nem túl jelentős költség, és úgy lenne tiszteséges, hogy egy ilyen alapvető védelem benne legyen mindegyikben.

Egy hibás, vagy furcsán tekercselt transzformátorban kontaktus volt a primer és a szekunder között. és az erről táplált áramkör usb-n keresztül zárlatot okozott. Az volt szerencse, hogy egy másik mérés miatt benne maradt az áramkörben egy 200 ohmos ellenállás, és ez szénné égve megakadályozta durvább zárlatot. Igy szerencsésen meguszta a számítógép és az oszcilloszkop is.
(#) Massawa válasza duke hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
És akkor mi vinné a szaftot a szkopba, postagalamb?
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Pl. egy TEN3-0511.
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Hát igen, ha van táp a külsö szkopon.

Egy ilyen világrengetö megoldással sikerült már egy nagy központot leégetni. Egy laptop vezérelte a bonyolult monitor rendszert vagy 120 ponton mért sok mindent. Gyönyörüen ment, amig le nem merült az akku a laptopban. Erre hozta a helyi szaki a töltöt és bedugta. Ez lett a nagy puff, és majdnem 100 ezer dollár kár.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2021
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Valami hasonló állitólag felénk is volt.
Az egész probléma akkor kezdődött, amikor karbantartás során beleesett egy csavarhúzó a szünetmentes tápegységbe...
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Szept 19, 2021 / 1
 
USB-re is létezik leválasztó. Csak annyi kell, hogy az illető személy tudja is használni.
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Hogyan akarod leválasztani az USB-röl a külsö egységet, ha annak energiára van szüksége? Az csak akkor müködik, ahogy elöbb is tárgyaltuk egy szigetelt DC-DC átalakito van a külsö vacakban vagy elem, de még mindig ott lehet a gond a földeléssel ( referencia).
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Galvanikusan le lehet választani a tápegységet és az USB kapcsolatot is (pl.
ADuM3160), maga az oszcilloszkóp kerül egy potenciálra a mérendő szerkezettel. Így kb. teljesen mindegy, hogy a laptop/asztali gép hova van/nincs még csatlakoztatva.
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Biztos le lehet, csak nem biztos, hogy ezt meg is csinálják azokon a pár euros/dollaros vackokon. Ezért vettem én is inkább egy akkus nagyobb szkopot, minthogy ilyen balhékkal tönkre tegyek bármit..
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Ok, csak az eredeti felvetés az volt, miszerint akkor történt a baleset, amikor a laptopba dugták a töltőjét. Előbb-utóbb minden akku lemerül. Erre megoldás galvanikusan leválasztani a dolgokat, köztük az USB kapcsolatot is.
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Csak probálj keresni egy olyan töltöt, amiröl a boltban meg tudod állapitani, hogy le van választva a szekunder a hálozati PE-röl vagy nincs. Amikor az emlitett baleset történt az egyik legnagyobb világmárkának 3 fajta töltöje volt, de csak egy volt teljesen szigetelve. ( nekem kettö volt, az egyik fixen a munkában a másik kisebb, a táskámba. A kisebb teljesen szigelt volt a másik nem. Abban üzemben sem igen törödtek addig ezzel, és ott lett a baj. Azota minden töltöt mielött bedugták a laptopba elöször lemértem.
(Itt nem az USB okozta a gondot, hanem a LAN csatlakozo.)
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2021
(#) szapcsika válasza duke hozzászólására (») Szept 19, 2021 / 1
 
Miért kéne kötelezni? Állambácsi küldje a szkóprendőrséget?
A felhasználó legyen tiusztában azzal, hogy hogyan működik a készüléke és annak megfelelően kezelje az eszköválawsztást és a mérési összeállítást. Ráadásul szkópoknál a kivétel a leválasztás, szóval még csak azt sem lehet mondani, hogy nem megszokott a galvanikus kapcsolat.
Egyébként vannak galvanikusan leválasztott szkópok, mérőfejek, ha jól megfizeted. Persze sokszor csak utólag jön rá az ember, hogy meg kellett volna fizetni.
(Ha jól emlékszem a Teknek biztosan van olyan optikailag leválasztott feje, ahol a tápot is fény formájában viszik és valami több 10 kV-ra ad leválsztást.)
(#) dB_Thunder válasza szapcsika hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Idézet:
„tápot is fény formájában viszik”

Na ez érdekes! Másik oldalt meg napelem van?? Elég rossz hatásfokú megoldás lehet...

Nem hinném hogy amatőr gyakorlatban kell pár kV-nál nagyobb feszültség tűrésű izoláció!
Ezt meg meglehet csinálni egy értelmesebb konverterrel!!
(#) killbill válasza duke hozzászólására (») Szept 19, 2021 / 1
 
Idézet:
„Volt egy kisebb balesetem egy usb-s oszciloszkoppal. Ezért jutott eszembe ez a kérdés.:
Nem kéne legalább az usb-s oszcilloszkóp gyártokat kötelezni rá, hogy optikai leválasztot épitsenek az oszcilloszkopba ?”
De, kéne. Meg a mikrósütők gyártóit is kötelezni kellene, hogy ismerje fel automatikusan a macskát és ne induljon el, mert már nem elég a használati útmutatóba beleírni, hogy nem szabad benne macskát szárítani, mert az elpusztul... Jézusom!
(#) Ge Lee válasza szapcsika hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Már egy egyszerű ISFE is kb. háromszor annyiba kerül, mint a szóban forgó szkóp. Ráadásul csak 1MHz-ig megy, szóval nem gondolnám hogy valaki olyat fog venni a 15 ezer forintos szkópjához. Én az akkus szkópommal eddig bármit megmértem a hálózaton is, akár szabályos akár nem, nem kellett hozzá semmiféle extra kütyüt vennem csilliárdokért.
(#) mnyugger hozzászólása Okt 12, 2021 /
 
Van egy Siemens Oscillar M07102 oszcilloszkópom. Van hozzá doksim is, de az Siemens Oscillar M07107-ről szól. Sok mindenben azonosak, de sok az eltérés is.
Van e valakinek bármilyen ismeretanyaga, amit megosztana velem.
Most az a gondom, hogy kalibráljam a készüléket, illetve a szinkront hogyan tudom triggerelni?
Köszönöm.
(#) Egri Frédi hozzászólása Feb 24, 2022 /
 
Nem tudom, jó helyen keresem-e, de egy orosz(szovjet) C1-94 tipusú oszcilloszkóp használati utasítását/leírását keresem. Megköszönném, ha valaki tudna adni egyet elektronikus formátumban.
(#) Gyula10 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Feb 25, 2022 /
 
Emilke meglátogatott!
Üdv!
(#) Joe_001 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Szia!
Itt jártál?
(#) sany hozzászólása Feb 26, 2022 /
 
Egy RTF ( Voltcraft) OE211-es régebbi osszcilloszkóp kezeléséről kérdeznék.
A készüléken található egy TV jelzésű gomb, illetve egy
EXT/INT feliratú gomb is. Ezeket a funkciókat mire és mikor célszerű hasznàlni?
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Int/Ext választ a külső és belső szinkronjel között.
Külső szinkronnál addig nincs vizszintes eltérités, ameddig külső szinkronjelet nem kap a BNC csatlakozón.
A TV a FF videojelre szinkronizást segiti. Olyat nem tud, hogy az adott sorra szinkronozzon, például.
(#) Suba53 válasza sany hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
A TV gombot akkor érdemes bekapcsolni, ha hagyományos video jeleket akarsz vizsgálni, akkor a szinkronizáció a sorszinkron jelekre történik.
Az EXT/INT pedig azt jelenti, hogy a vízszintes eltérítés szinkronizációja a vizsgált jel alapján történik ( Internál ) vagy külső jelre ( External ) akarod szinkronizálni.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
X bemeneti BNC-re vonatkozik?
(#) sany válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Idézet:
„Az EXT/INT pedig azt jelenti, hogy a vízszintes eltérítés szinkronizációja a vizsgált jel alapján történik ...”

Ezt a funkciót, mi dönti el, hogy mikor kell használnom?
(#) Cinema válasza sany hozzászólására (») Feb 26, 2022 / 1
 
Az INT-üzemmódot akkor célszerű választani, ha hangfrekvenciás, vagy valamilyen hasonló áramkörben kell mérni, ez a legáltalánosabb mérési mód. Ha az EXT-üzemmódban van a készülék, akkor a mérendő áramkörből kell a szinkronjelet beadni, azaz, a mérendő áramkörben kell legyen valamilyen csatlakoztatási mód a szinkronozás létrehozásához, vagyis, hogy állóképet kapjunk. A TV-szinkron is külső jelet igényelhet, vagy az oszcilloszkóp "gyorsabb mérési" módra vált.
-
Egy-pár dologra azért figyeljünk!
A legtöbb oszcilloszkóp földelt bemenetű készülék, azaz, a hálózati védőfölddel kapcsolatban van a hidegpontja a mérőkábelnek! Ezért nem minden esetben használható, főleg földfüggetlen mérésekhez, szimmetrikus hangfrekvenciás áramkörökben és sok egyéb esetben sem.
Célszerű az oszcilloszkópot elválasztó transzformátoron keresztül használni, a védőföld bekötése nélkül a primer oldalán az oszcilloszkópnak!
Előnyben a PC-szkópok, meg néhány olyan készülék, ami galvanikusan el van választva a hálózati védőföldeléstől!

Üdv!
(#) proli007 válasza sany hozzászólására (») Feb 26, 2022 / 1
 
Hello! Egyszerűen úgy is lehet fogalmazni, hogy periodikus jelek vizsgálatához általában megfelelő a belső szinkron használata. (Ami tulajdonképpen azt jelenti, hogy a szinkronizáláshoz , magát a vizsgált jelet használjuk.)
Aperiodikus jelsorozatnál (mint pld egy számítógép buszrendszere) már általában külső szinkront kell alkalmazni, hogy értelmezhető legyen amit látunk. Különben csak egy zagyvaság lesz látható..
Következő: »»   103 / 109
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem