Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3646 / 3943
(#) nedudgi válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 22, 2021 /
 
Csavarás, esetleg hajlítás, miután a fogó már biztosan fogja.
(#) Suba53 válasza Ódenka hozzászólására (») Szept 22, 2021 /
 
Ez azért már elég gáz:

Japánban az Oki Engineering chipellenőrző szolgáltatást nyitott. A szolgáltatás júniusi megnyitása után Oki augusztusig 150 megkeresést kapott. Körülbelül 70 eset tanulmányozása után mintegy 30 százalékukban talált problémás chipet.
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 22, 2021 /
 
Olyan oldalcsípővel, amelyik nullára tud vágni. Pl. Fortum 125 mm-es oldalcsípő.
(#) Suba53 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 22, 2021 /
 
Jó erős olló. Egy nyisszantással 6-8 is levágható.
Csak figyelni kell a stabil tartásra, hogy ne csússzon félre.
Én a papír csíkba ragasztott tranzisztorokat szoktam ezzel a módszerrel levagdosni.
Kicsit gyorsabb, mint egyenként elcsipkedni a lábakat.
(#) fugyula hozzászólása Szept 22, 2021 /
 
Sziasztok! Olyan kérdésem volna ,hogy kaptam egy kétszárnyu twister2+2.
230v kapunyitó panel ,és szeretném ujratanitani de nem lehet tudni ,hogy hol van a reset gomb?illetve a könyv azt irja ,h két kapcsot össze kell zárni ,de ki tudja hol van ez a panelon??ebben szeretném kérni a segítségeteket.köszönöm!!
(#) Teaway válasza fugyula hozzászólására (») Szept 22, 2021 /
 
1. ha nem találod, akkor az a könyv nem az általad nézett vezérlőhöz való
2. a középső nagy 40 lábas CPU mellett találod a RESET tüskéket, ha nem, akkor neked nem ilyen vezérlőd van
(#) Macsek71 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 22, 2021 /
 
köszi !
(#) eppur si muove hozzászólása Szept 22, 2021 /
 
Üdvözlöm a szakembereket!
Az a kérdésem lenne, hogy hogyan tudok 53-54 VDC-t 48 Vdc-re alakítani?
Köszönöm ha válaszra méltettok!
(#) nedudgi válasza eppur si muove hozzászólására (») Szept 22, 2021 /
 
Milyen célra kell?
(#) Suba53 válasza eppur si muove hozzászólására (») Szept 22, 2021 /
 
Mekkora lenne a terhelés rajta? Ha nem nagy, akkor 2 sorba kötött 24V zener is megteszi.
Ha nagyobb a terhelés, akkor áteresztő tranzisztoros stab áramkör.
A mellékelt rajzon a ZY zenerek helyére 24V-os zenerek, és még 2 dióda a tranzisztorok Ube kompenzálására.

Stab.gif
    
(#) eppur si muove válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 22, 2021 /
 
Köszönöm szépen a gyors választ. BMS müködéséhez kellene a 48 Volt. LiFePo4 Akkumulátorok töltésének kiegyenlítésére Daly BMS-sel.
Üdv.
(#) Kovidivi válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 22, 2021 /
 
Köszi mindenkinek!
Nincs perforálva, szóval vágni kell sajnos. Keresek egy ollót, de problémás lesz biztosan. A lemezolló szerintem túl nagy (a hüvely túl közel van a vágási ponthoz), a sima olló meg kicsorbul (ha egyáltalán odafér) Oldalcsípővel ha egyet levágok, le kell vágnom a szalagot is rövidre, hogy hozzáférjek a következő hüvelyhez. Ez 200 vágás 100db hüvelynél. Nem vagyok boldog, hogy erre kell a szabadidőmet fordítanom...
Megnézem, a szike viszi-e, de szerintem tuti. Talán így lesz a legjobb/leggyorsabb, főleg ha kitalálom, hova rakjam a szalagot és merről vágjam.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2021
(#) Rosszmáj válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 22, 2021 /
 
Egy keskeny véső jól kiélezve?
(#) nedudgi válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 22, 2021 /
 
Nem levágni kell, hanem elhajlítani a szalag elhasznált részét.
(#) Kovidivi válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 22, 2021 /
 
Az én fogóm krimpeléskor nem vágja ek a szalagot, a szalag pedig nem törik el hajlítgatásra sem. Nincs semmi kikönnyítés vagy vágás.
(#) SzervízMacska válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 22, 2021 2 / 1
 
Nem értettem a kérdést, több okból sem. Mire kivártad a választ, egyszerű háztartási eszközökkel is levághattad, vagy egyszerűen letördelhetted volna, Milyen választ vártál? "Lentről ráfújsz, és magától lepotyog?" Még ha a Zsombi kérdezte volna, nem is csodálkoznék. Persze lehet,hogy csak nekem furcsa, mivel annyi alkalmas fogóm van, hogy akár a ruhám színe szerint is választhatok...
(#) nedudgi válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 22, 2021 /
 
TNI-U gyártmányú TU-190-03 fogóm van. Nem vág, nem hajlít. Ma nem tudok képet küldeni a műveletről, talán holnap este.
Az ilyen szalag csavarásra törik, pontosabban leválik a hüvely. Általában nem kell több, mint 90°.
(#) kendre256 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 22, 2021 /
 
Szerintem meg a lemezolló a legjobb (ha karos, az még jobb, mert többet tudsz levágni egyszerre). Az nem baj, ha a hüvely közel van a vágási ponthoz, sőt igazából az lehetne a cél. Egy kicsit furcsa, hogy a hasznos rész darabokra esik a vágás után, a hulladék meg egyben marad. Ügyesen fogva nem bonyolultabb, mintha egy méteres lemezről vágnál le egy 5 mm-es csíkot.
(#) kendre256 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 22, 2021 /
 
Nem tudjuk,hány száz darabot kell levágnia, úgyhogy még lehet értelme a kérdésének...
(#) antikzsolt hozzászólása Szept 22, 2021 /
 
Enni idő alatt már összeraktam volna hulladék vasból egy satuollót.
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 23, 2021 /
 
Nem tudom, milyen szalaggal találkoztál eddig de a képen lévő típus nem törik sem hajlításra sem csavarásra.
(#) Kovidivi válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 23, 2021 /
 
A kérdés azért merült fel, mert tényleg nem "csak" 100db-ról van szó (már az is sok). Másrészt munka közben írok, tehát ne úgy képzeld el, hogy ülök otthon, az asztalon előttem a hüvelyek, és azon rágódok, hogyan lenne jobb, órákon át, semmit sem csinálva Nem vagyok nyugdíjas, szabadidőm percekben számlálható! Tehát munka közben azon agyalok, hogyan tudnám a leggyorsabb, legpraktikusabban megoldani ezt a problémát az icipici szabadidőm rovására. Legrosszabb esetben inkább rendelek olyat, ami már le van csipdesve, ezt meg kidobom/elajándékozom.
Jelenleg van még előre levágdosott hüvelyem, de hamarosan el fog fogyni...
Nedudgi: megpróbálom a csavarást. Köszi.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2021
(#) Kovidivi válasza Bakman hozzászólására (») Szept 23, 2021 /
 
Én is ettől félek... Szerintem a szike vagy egy körömolló lesz a megoldás. Esetleg lemezolló.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2021
(#) Kovidivi válasza antikzsolt hozzászólására (») Szept 23, 2021 /
 
Semmire sem mennél vele, mert a hüvely fel van hajlítva, és a vágási pontnál alig van helyed A satuollóval csak azt érted volna el, hogy káromkodtál volna, mert elszúrtál x órát.
(#) Epu2 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 23, 2021 /
 
gépi felhasználásra jó, ami egyből darabol is.
(#) Gafly válasza kendre256 hozzászólására (») Szept 23, 2021 / 1
 
Igazad volt , most én is kipróbáltam három 5 mm-es piros villogó LED-el.
Első tapasztalat, hogy adatlap és tipus nélkül, ránézésre nem igazán lehet megmondani, hogy kell-e előtét ellenállás. Az enyémnek kellett...
Második tapasztalat, hogy párhuzamosan (soros ugye nem lehet) kötve, szépen összevissza villognak, ahogyan a gyártási szórásból is következik. (Igy tehát a feladatot el tudja látni a kigondolt kapcsolás, már csak a mechanikai kialakitáson áll, vagy bukik a siker.)
Ugyanakkor sikerült előidéznem az általad is leirt szinkronizált működést azzal, hogy a három párhuzamosan kapcsolt LED-es sorbakötöttem egy ellenállást. Mivel igy már rángatták a közös tápot, mindig szinkronban villogtak, ki se lehetett őket piszkálni a "közös" ütemből. DE a periódus nem volt egyenletes. Hol gyorsabb, hol lassabb, hol kimaradt egy ütem. Erre nem számitottam, de utólag már érthető...
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2021
(#) fugyula hozzászólása Szept 23, 2021 /
 
Teaway!!! -Köszönöm szépen megvan!!
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 23, 2021 /
 
Végül a lemezolló vált be. Ezernél is több darabot kell levágnom, az olló egyszerre kb. 5db-ot tud lecsípni. Se csavarás, se hajlítás nem segít, nincs perforálva a szalag pluszban, de a lemezolló az teszi a dolgát!
Köszi mindenkinek a tippeket!
(#) jan5650 hozzászólása Szept 24, 2021 /
 
Sziasztok!

Építek egy feszültségosztó áramkört amiben az Arduino egyik analóg lábán mérem az "osztott" feszültséget. A feszültségosztó egy 30K-s és egy 7,5K-s ellenállásból áll.

A kérdésem az lenne, hogy ha ezt belövöm úgy, hogy 12V-ra viszonylag pontosan mérjen (mert van egy szorzószám, amivel igazítani tudom a mérés eredményét), és max. 2 V esés megengedhető, tehát 12-10V-ig kell hogy viszonylag pontosan mérjen, akkor ugyan ez a képlet, ugyan ezzel az ellenállásokkal pontos lesz a 20V-18V tartományban is? Illetve a 7V-5V tartományban is szerintetek?

Az eszköz mindig ugyan az. De valamit magyaráztak a kollégák az eredő ellenállásról
(#) Suba53 válasza jan5650 hozzászólására (») Szept 24, 2021 /
 
A feszültség osztó minden esetben ugyanazzal az aránnyal oszt, ha ideális feszültségforrást, és ideális kimenő fokozatot tételezünk fel.
Vagyis a feszültség forrás ellenállása nulla, a terhelésé meg végtelen.
A valóságban ezt rontja az, ha az osztani kívánt feszültséget szolgáltató forrásnak van nagyságrendben hasonló kimenő ellenállása, illetve ha a fogadó fokozatnak van bemeneti ellenállása. A forrás ellenállása sorban kapcsolódik az osztóhoz, míg a terhelés ellenállása párhuzamosan az osztó alsó tagjához. Ezért kell ilyen esetekben az eredő ellenállásokkal számolni.
Következő: »»   3646 / 3943
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem