Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vitatkozzunk! / Beszéljük meg!
Moderátorok által fokozottan megfigyelt, és moderált topik! Kulturáltan, egymást észérvekkel meggyőzni vágyók témája!
Lapozás: OK   101 / 109
(#) Suba53 válasza gg630504 hozzászólására (») Szept 27, 2021 /
 
Nincs ezzel semmi baj, mindenkinek meg lehet a saját elképzelése, amiről lehet beszélgetni, ötletelni, fantáziálgatni. Minket nem köt a tudományos módszer követelménye.

Egy fizikus egyetemi oktatónak is lehetnek vad ötletei, és szerintem vannak is, de ő ezeket nem szórhatja csak úgy bele a közös kalapba.

Ódenka világ teremtési elképzelése nagyon szimpatikus. És lehet hogy az Alfa Centaurin már kifüggesztették a szektorunkon áthaladó közlekedési útvonal rendezési tevét, ami miatt a földet le kell dózerolni. Fellebezni még 50 évig lehet.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2021
(#) Ge Lee válasza gg630504 hozzászólására (») Szept 27, 2021 /
 
Azért azt nem nagyon lehet figyelmen kívül hagyni, hogy a tudomány (amit kötelezően el kell fogadnunk mint magyarázatot a valóságra) alapvetően nem más, mint tévedések sorozata. Elkezdtem nézni D. Gy. videóját a sötét anyagról (mert még nem láttam), ebből ugyanez köszön vissza, ugye régen semmi más nem létezhetett a látható anyagon kívül, most meg már az van, hogy a látható anyag az egész anyagi világnak a köröm alatti piszok részét sem teszi ki. Mindig azt kell a társadalomnak elfogadnia amit éppen aktuálisan állítanak, régen azt kellett hogy a nap forog a föld körül, most ezt, 100 év múlva meg majd megint valami mást...
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Szept 27, 2021 /
 
Érdekes lenne ennek működését logikáját valamennyire ismerni. Itt nincs mag, órajel, nem digitális, ráadásul önjavítós, sőt keletkezése egy picike programozott magból történik.
(#) gg630504 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 27, 2021 /
 
Így van.
Kihagytad a négy őselemet ( föld, víz, levegő, tűz ).
Hippokratész is mennyivel jobb orvos lett volna, ha legalább egy vérnyomásmérője lett volna.
(#) Gafly válasza gg630504 hozzászólására (») Szept 27, 2021 /
 
Várjál, már. Ugye ha csak vérnyomással lettek volna problémák, de rendes labor nélkül középkori orvosok a vizelet megkóstolásával is diagnosztizáltak.
Ehhez azért szerintem tényleg kellett az a bizonyos elhivatottság és eskü...
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2021
(#) bbalazs_ válasza Gafly hozzászólására (») Szept 27, 2021 / 1
 
A vizelet első közelítésben steril. Ha húgyúti fertőzés van, akkor nem.
Csak az igen durván cukorbetegek vizelete édes.
(#) Kera_Will válasza Gafly hozzászólására (») Szept 27, 2021 / 3
 
klasszik: orvos prof bevisz 1 kis vizeletet előadásra és azt mondja medikusoknak :
- Egy elhivatott orvos tökéletes megfigyelő és elemző munkát végez a diagnózis felvételénél.
Erre belenyúl 1ik újjával a tégelybe , majd megnyalja.
Ezt megköveteli mindegyik medikustól.
Ők így , úgy fanyalogva végig csinálják a procedúrát.
Végül a prof lesújtó hangnemben közli velük :
- Önök pocsék megfigyelők , de remek elemzők .
Én a középső újjam dugtam bele , de a mutató újjam nyaltam meg...
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 28, 2021 /
 
Szerintem teljesen, soha nem fogják megfejteni. Legfeljebb rámondanak valamit és elfogadják.
(#) Josi777 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 28, 2021 /
 
Amit említesz, arra egy példa a "Századik majom hatás" amit áltudományosnak minősítettek. Nagyon röviden arról van szó, hogy Kosima szigeten makákó populációban megtanítottak egyedeket, hogy mossák meg az édesburgonyát, mielőtt megeszik. A kutatás célja a majmok tanulási készsége volt. Csakhogy a burgonyamosást másik 5 szigeten is megtanulták a majmok. Ezt azzal magyarázták a szkeptikusok, hogy az egyik majom átúszott egy szomszédos szigetre és tőle tanulták el a többiek. De hogy akkor hogyan tanulták meg a majmok a másik 4 szigeten, arra nem adnak magyarázatot.
(#) Ge Lee válasza Josi777 hozzászólására (») Szept 28, 2021 /
 
Igen, valami ilyesmi rémlett.
(#) Suba53 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 28, 2021 / 1
 
Az agykontrollban ezt Domján László után intermentnek nevezik. ( Mentális internet ).
Más ezoterikus elméletek szerint ez az Akasa krónikák. Vagy a Kabbalában is van ilyen összfegyvernemi közös tudat.

Vagyis nem kizárt az, hogy a telepátia szerű távolhatások a kezdetleges tudattal rendelkező lények, mint a majmok esetén is működhet. Az ő ösztöneiket, telepatikus érzeteiket még nem nyomja el a civilizáció, így szenzibilisebbek lehetnek az ilyesmire.
(#) lazsi válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 28, 2021 / 3
 
Vagy egyszerűen csak a többi 4 szigeten már korábban maguktól rájöttek... Amikor a kutatók végre találtak egy szigetet, ahol nem mosták meg a majmok az édesburgonyát, ott elkezdhették a kísérletet.
(#) Suba53 válasza lazsi hozzászólására (») Szept 28, 2021 /
 
A mosómedvén kívül van még olyan állat a földön, amelyik megmossa a kaját?

Jó, most már van egy pár majom is, de azoknak mi tanítottuk.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2021
(#) lokátoros válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 28, 2021 /
 
Krokodil, cápa, stb..
(#) Ódenka hozzászólása Szept 28, 2021 1 / 1
 
W.A. beszámolt egy rendkívüli, félig telepatikus, félig más eseményről.
1 petéjű ikrek, Amerika ellentétes végén laknak. Az egyik ahogy este megfürdött, kétségbeesetten hívta telefonon a testvére, hogy mi történt, mert ő most hirtelen tiszta lett.
Őrület!
(#) sonajkniz válasza Ódenka hozzászólására (») Szept 28, 2021 /
 
Ez már a Pillangó hatás.
Idézet:
„egy pillangó egyetlen szárnycsapása a Föld egyik oldalán tornádót idézhet elő a másikon”
(#) granpa válasza lokátoros hozzászólására (») Szept 28, 2021 / 1
 
Ők már mosva kapják, nem saját tevékenység. (bár a kroki kétesélyes)
(#) lazsi válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 28, 2021 /
 
Értem! Azért van annyi tornádó az USA-ban, mert Kínában sok a pillangó...

Komolyra fordítva: Tény, hogy nagyon kis dolgok is jelentős hatást válthatnak ki. De ezek sokkal inkább egymást követő lépések, mint ilyen direkt kapcsolatok.

Pl. hazafelé menet még visszanézek az irodámba, hogy lekapcsoltam-e a villanyt -> emiatt a parkolóból kikanyarodva eggyel későbbi autó mögé sorolok be (ha nem nézek vissza, előtte megyek) -> az első lámpánál az előttem lévő még éppen átmegy, de én már nem (ha előtte vagyok, még átmegyek a sárga lámpánál) -> a kanyarodó sávból kikanyarodik 5 autó (ha átmegyek az előbbi lámpán, akkor az az 5 autó mögöttem lesz) -> ugyanez a hátra-sorolódás megismétlődik minden egyes lámpánál -> a félórás út alatt így összesen 50 autó lesz előttem ahhoz képest, ha a parkolóból az első autó előtt kanyarodtam volna ki -> eljutok ahhoz a kereszteződéshez, ahol már dugó van, és ahol a 30 másodperces lámpaváltási ciklus alatt mindössze 5 autó jut át -> az 50 autó éppen 10 ciklus, vagyis 3 perc
Összességében: egy 2-3 másodperces mozdulat 3 perces csúszást okoz...

VAGY megbízom a memóriámban és nem nézek vissza. -> Ekkor még éppen elérem a liftnél lévő kollégámat -> mivel nem kell a liftre várni, ezért 10 másodperccel hamarabb érek ki az épületből -> a villamosmegállónál a közeledő villamos pont olyan távol van, hogy még érdemesnek tartom pár futólépéssel elérni (ha később érek oda, simán lemondok róla és megyek a következővel) -> nem kell a következőre várnom, ami menetrend szerint 3 perc múlva jön -> így még pont elérem az eggyel korábbi buszt, ami 12 percenként jár
Összességében: pár másodpercnyi előnyből 12 percnyi lett.

Egyfelől ezek az apró eltérések hosszú távon kiátlagolják egymást, másrészt általában nincs referencia, amivel ellenőrizhető, hogy "mi lett volna, ha..."

Azonban Ódenka ikres története úgy ahogy van baromság... Annak semmi köze a pillangó-hatáshoz, de a valósághoz sem.
(#) gyerek67 válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 28, 2021 / 2
 
Imádom az entrópiát!
Minden abba az irányba hat (vagy hét) !
(#) Ódenka válasza lazsi hozzászólására (») Szept 28, 2021 /
 
Idézet:
„Azonban Ódenka ikres története úgy ahogy van baromság... Annak semmi köze a pillangó-hatáshoz, de a valósághoz sem”

Már jegyeztem meg párszor, hogy amennyire némelyik műszaki embernek nincs humorérzéke, az nagyon fájdalmas. Olykor én ordítok belül, helyettük...Képesek annyira komolyan venni saját magukat, ha nincs egy szöveghez biggyesztve egy vigyori, vagy nevető szmájli, a világért se esik le a tréfa nekik. Őszintén sajnálom mindegyiket.
Nem szeretem a szmájlikat, így kiírom az eredeti szerzőt: Woody Allen.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2021
(#) Ódenka válasza Ódenka hozzászólására (») Szept 28, 2021 /
 
Már értem, bár bosszankodom a humoros TV sorozatokon miért van némelyik alatt "előnevetés"...
(mosoly)
(#) lazsi válasza Ódenka hozzászólására (») Szept 28, 2021 /
 
Sajnálom, de ezen a fórumon annyi mindent olvastam már, hogy csak arról tételezem fel, hogy humor, ami a vicces topicban van vagy ott a smile a végén.
Ingyenenergia, benzinmotor -> generátor -> vízbontó -> H2 a motorba => csak vizet kell tankolni a kocsiba, az energiamegmaradás törvényének tagadása, stb... amit az írói mind komolyan gondoltak.
(#) Ódenka válasza lazsi hozzászólására (») Szept 28, 2021 /
 
Elnézést, én sem akartam sérülést okozni, csak a szóhasználat kellemetlen volt számomra.
Hajlamos vagyok humoros oldaláról nézni az életet, sok választás közül még ez az egy dolog, ami átsegít nemszeretem dolgokon. Saját véleményem szerint normálisnak vagyok tekinthető, az is csak a kissé pocakossá vált alkatomon múlt, hogy majdnem átmentem a szomszédba rövidujjúban és alsógatyába, mert nem vettem észre, hogy nem vagyok kész az öltözködéssel.
Amikor a feleségem végre a nevetéstől meg tudta mondani, min is nevet, korholtam érte.
Hogy miért nem akkor szólt, amikor kiléptem az utcára...Én nevettem még jobban...
(#) lazsi válasza Ódenka hozzászólására (») Szept 28, 2021 /
 
Nos, igen, a "baromság" lehet, hogy valóban túl erős kifejezés volt... De akkor még azt tételeztem fel, hogy van, aki mindezt komolyan is gondolja.
Mivel mindig fennáll a veszély, hogy a viccnek szánt mondatot valaki komolyan veszi (én csak itt reagáltam rá, de más esetleg tényként továbbadja), célszerű lenne nem lehagyni a szmájlit...
(#) gg630504 válasza lazsi hozzászólására (») Szept 28, 2021 /
 
Az irónia meghalt.
Az irónia akkor működik, ha a hallgatóság egy hullámhosszon van a beszélővel. Közös kultúra, közös történelem...
Mára meghalt.
Amikor komolyan mondok valamit, azt hiszik, viccelek.
Viszont amikor viccelek, komolyan veszik.
Nincs más hátra, komolyan kell viccelnem. Már, ha szükségesek mások.
(#) Ódenka válasza gg630504 hozzászólására (») Szept 28, 2021 /
 
Belátom, nekem is célszerű, ha a hsz-em megkívánja:
A szöveg nyomokban humoros, ironikus, szatirikus részleteket tartalmazhat, ami az írás tartalmát, szavatosságát, értékét nem befolyásolja...
Még 2 gondolat:
Amikor egy villámtréfát nem azonnal értettem meg - előfordult - igazából a mesélőre nehezteltem (magamban) ...
A lépcsőházi szellemesség: Amikor már elváláskor, távozáskor jut eszünkbe egy megelőző vitához egy igen szellemes tromf, amivel győztünk volna...
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2021
(#) Josi777 válasza lazsi hozzászólására (») Szept 28, 2021 / 1
 
Csak szólok, hogy az energiamegmaradás törvénye 1914-ben megdőlt
(#) nagym6 válasza Josi777 hozzászólására (») Szept 29, 2021 1 / 1
 
Közben megtalálták a hiányzót, és visszadőlt.
(#) sany válasza Josi777 hozzászólására (») Szept 29, 2021 1 /
 
Az igazság odaát van.
(#) Josi777 válasza erbe hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
Az alagút effektus, mint egy tipikus kvantumfizikai jelenség, nem magyarázható a klasszikus fizikai törvényekkel. Ide tartoznak a thermodinamika törvényei is, azaz az energiamegmaradás törvénye. A jelenség abból áll, hogy egy rendszerben részecskék képesek áthatolni olyan potenciálgáton, melyhez nem rendelkeznek megfelelő mennyiségű energiával. A jelenség létezik, alagútdióda formájában bárki alkalmazhatja. Egyik magyarázat szerint az átjutó részecskék eleve rendelkeztek ezzel a nagyobb energiával, csakhogy nagyon kevés van belőlük, ezért csak nagyon kevés tud átjutni a potenciálgáton. Csakhogy kísérletileg igazolva lett, hogy abban az esetben is átjutnak részecskék, amikor csak egyetlen egy részecske van a rendszerben. Márpedig ez a thermodinamika első számú törvényét sérti - ami azt mondja ki, hogy egy rendszerben lévő energia mennyisége állandó - hiszen olyan részecske jut át a potenciálgáton, aminek nem volt meg hozzá a kellő energiája. Tehát a rendszerbe plusz energiának kellett jutnia, úgymond kölcsönzött a részecske energiát, majd a potenciálgáton átjutva, ez az energia visszakerült a kölcsönzőjéhez.
A jelenség kvantummechanikai képletekkel írható csak le úgy, hogy az anyag kettős természetét figyelembe vesszük és hullámegyenletet használunk.
Következő: »»   101 / 109
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem