Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   123 / 138
(#) Sipy hozzászólása Júl 29, 2021 /
 
Sziasztok! 24 voltos napelemes rendszerem van és igazából elég sok háztartási gép van elérhető áron 24 voltosban is. Mikró viszont arany áron van csak. Arra gondoltam hogy ha a trafóját szétszedném tennék rá két sorba kapcsolt 24 voltos tekercset amit ellenütemben meghajtanék négyszögjellel akkor vajon fel tudna e gerjedni. Természetesen a sorba kapcsolt tekercsek középső soros pontja lenne a + ág és így a trafóban váltakozó feszültség lenne.
(#) ferci válasza Sipy hozzászólására (») Júl 29, 2021 /
 
Szia!
Ha sok energiád van, először próbálj meg egy gyengébb verziót, ami a szekundert illeti.
Azzal a trafóval 1.5-2 kHz-nél feljebb ne tervezz. Félvezetőnek betehetsz kapásból 50-100 amper közötti fetet vagy igbt-t ( vagy 2-3 kisebbet paralel ), párszáz voltosat.
Tegyél fel először valami kamu szekundert, amit le tudsz terhelni 4-500 wattig ( egyenirányítás se kell ) és ha ez megy rendesen, akkor lépj feljebb a mikró szekunder rész felé.
A dc-dc topikban keresgélj ellenütemű kapcsolásokat és beírásokat a továbbiakban mintának.
(#) Gafly válasza Sipy hozzászólására (») Júl 29, 2021 / 1
 
Nagyrabecsült EcoPityu fóromtársunk ezen cikkét javaslom elolvasni.
Mikrohullámos végzettségemnél fogva talán annyit tennék hozzá, hogy a magnetron érdemi működéséhez a mágnes és a tápfeszültség összhangja kell, ami a "faék" gyári kapcsolásban sokszor teljesül, stabil egyenfeszültség esetében kérdéses...
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2021
(#) Kastler hozzászólása Aug 7, 2021 /
 
Sziasztok. Segítségre lenne szükségem egy mikróval kapcsolatban. Miért lehetett hogy étel melegítés közben a mikró szikrázott és oldalt a csillám lemez mellett fekete égés nyomok keletkeztek? Nem volt benne fém eszköz és nem volt üres.
(#) attika válasza Kastler hozzászólására (») Aug 7, 2021 /
 
Cserés a lemez, el van égve.
(#) Kastler válasza attika hozzászólására (») Aug 7, 2021 /
 
A csillám lemez? Bocsánat a kérdésért nem értek a mikrókhoz.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2021
(#) attika válasza Kastler hozzászólására (») Aug 7, 2021 /
 
Idézet:
„csillám lemez mellett fekete égés nyomok keletkeztek?”


Itt írtad.
(#) Kastler válasza attika hozzászólására (») Aug 7, 2021 /
 
Jogos. A kérdésben benne volt a válasz
(#) Kastler hozzászólása Aug 7, 2021 /
 
Ha azt kicserélem biztonságosan használhatom szerinted?
(#) Kastler hozzászólása Aug 7, 2021 /
 
Illetve hol tudok ekkora csillám lemezt venni?
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2021
(#) attika válasza Kastler hozzászólására (») Aug 7, 2021 /
 
Idézet:
„Ha azt kicserélem biztonságosan használhatom szerinted?”

Igen.

Idézet:
„Illetve hol tudok ekkora csillám lemezt venni?”

Amikor én vettem akkor egy erre szakosodott üzletben vettem meg, az adott típushoz.

Nem kellett méretre se vágni.
(#) tufatofu válasza Kastler hozzászólására (») Aug 7, 2021 / 1
 
Vedd ki a csillámlemezt és nézd meg a festést alatta. Ha bárhol megsérült a festés a sütőtérben, kend be valamilyen zománcfestékkel. A lemez csak azért van benne, hogy a felrobbant töltöttkáposzta, ne verje tele a magnetron előtti járatot.
(#) Kastler válasza tufatofu hozzászólására (») Aug 7, 2021 /
 
A magnetron meletti e14-es foglalatból ki pottyant és ott kallódó égő okozhatta ezt az egészet?
(#) tufatofu válasza Kastler hozzászólására (») Aug 7, 2021 /
 
Ha fém kerül a magnetron tápvonalába akkor szikrázik, ha odakerült okozhatta az is. A csillám csak a szennyeződés, ételmaradék odacsapódása elleni védelem miatt van. Általában a szikrázás helyén megsérült a festék és kilátszik a fém.
(#) Kastler hozzászólása Aug 9, 2021 /
 
Miért szikrázik még mindig? Látszólag már nincs rà oka?!
(#) tufatofu válasza Kastler hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
A szikra helyén leégett a festék, ha látod, ha nem, elég gombostűfej méretű sérülés is. A kormot takarítsd le, és kend be valami festékkel. Mást nem tudok mondani.
(#) amperjano válasza amperjano hozzászólására (») Aug 11, 2021 /
 
(Sziasztok!
Lg mikróhoz keresek tasztatúrát.
TIP: MH6342BS
Az indító nyomógomb nem működik.
Ha nem sikerül, esetleg beépítenék egy plusz nyomógombot,
ha valaki kisegít kapcsolással.
Köszönöm!)

Hátha valakinek segít!
A tasztatúra csatlakozó 4-9 pontja közé beforrasztott (start)nyomógombbal működik a mikró.

IMG_1602.JPG
    
(#) Laci66 hozzászólása Aug 14, 2021 /
 
Sziasztok!
Tegnap hoztak egy mikrót (munkatárs). Szivességből javítanám. A hálózati 8A-es bizti szakadt a nagyfesz bizti jó, trafón nem látok hibára utaló nyomokat. A magnetront kivettem, a vége szép tiszta
Rámérve 4,2 ill. megfordítva 4 Ohmot mértem amiből 3,8 Ohm a mérővezeték.
Mekkora belső ellenállása van egy jó magnetronnak? Biztit még nem vettem anélkül meg nem akarom
bekapcsolni. A 0,4 ill. 0,2 Ohmot kicsit keveslem, bár azt sem tudom mi van a magnetron belsejében...
Biztos korábban már volt szó róla, de most nincs időm visszaolvasgatni. A segítséget előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza Laci66 hozzászólására (») Aug 14, 2021 / 1
 
Szia! A magnetron egy elektroncső és a két kivezetése között van a fűtőszála, az érékek jók.
(#) uniman válasza Laci66 hozzászólására (») Aug 14, 2021 / 1
 
A típusát azért leírhattad volna!
Lehet kár volt ennyit küzdeni vele. A biztosítékok idővel elöregszenek, "elfáradnak" és a névlegesnél kisebb árámnál is megszakadhatnak.
A 8A az kevésnek tűnik....10-16A-st is belerakszak egy próba erejéig, ha kicsapja, akkor ott tényleg komoly a probléma.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2021
(#) Gafly válasza Laci66 hozzászólására (») Aug 14, 2021 / 1
 
Szia, tettem fel két képet, hogy mi van a magnetron belsejében.

Ahogyan előttem is mondták, a fűtőszál majdnem rövidzár, az a képen a fehér átvezető kondenzátoron a két kivezetés. Az antenna és a test között is rövidzárnak kell lenni, ha jobban megnézed a jobb oldali metszetet, akkor talán látszik is a kicsatoló tekercs, ami nem más mint egy jó vastag réz vezető.
Ugyanakkor a katód (azaz fűtőszál) nem vezethet a testhez (anód és antenna, fémház). Ha igen, akkor a fehér átvezető kondenzátor a hibás (nem ritka eset). Bár akkor valószinűleg a nagyfeszültségű biztositék (is) kiment volna.

Sok sikert!
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2021
(#) Laci66 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Sziasztok kadarist, uniman és Gafly!
Köszönöm a válaszokat! Én is abban reménykedek hogy csak "elfáradt" a bizti. Mivel a munkahelyemen van a miki és ott 10A-es megszakítók vannak elvileg póbaképp rövidre is zárhatom a bizti helyét... Aztán ha megy veszek bele biztit.
Még egy kérdésem lenne. Van egy megégett antennájú magnetronom ha a lyukas "kupakot"
Kicserélem tényleg használható még?
Szép napot!
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2021
(#) yulo5310 válasza Laci66 hozzászólására (») Aug 15, 2021 / 1
 
Igen!
(#) Gafly válasza Laci66 hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Arra azért figyelj, hogy az a kerámia amin van a "kupak", eléggé mérgező...
(#) miskolczil hozzászólása Okt 7, 2021 /
 
Szép napot!A fenti típusú mikrohullámú sütő kijelzőjén az "1S"felirat látható,és nem működik.Nem programozható.Semmit nem hajlandó csinálni.
Ötlet?
(#) Gafly hozzászólása Okt 7, 2021 / 2
 
Mármint azon felül, hogy ehhez nem kellett volna új topic-ot nyitni?
(#) DUCIJUCI hozzászólása Okt 8, 2021 /
 
Sziasztok. Hétfőn a mikrónk abbahagyta a tevékenységet. Ez egy Whirlpool M916-os volt. Persze szét is szedtem, a 8A-os bizti kiolvadt. Visszaolvasva itt a fórumon, sikerült megállapítanom, hogy a trafó nagy fesz oldala lett zárlatos. Csak hogy biztos legyek. A trafó 240V-os oldalán 2,5ohmot, a nagy fesz oldalán 0 ohmot , zárlatot mértem. A magnetronon, a két csatlakozó között gyakorlatilag 0 ohmot, ezektől a házig szakadást mértem. A kondit nem tudom mérni, a rajta lévő diódákat csak tesztelni tudnám vezetékkel és hagyományos izzóval, ahogy visszafelé olvastam, de pillanatnyilag nem látom értelmét. Persze rendeltünk már egy újat, egy jóval kisebb képességűt, de szeretnék kérdezni egy párat.
Ugye az ilyen trafóból szoktak pl. ponthegesztőt csinálni? Többször is olvastam, hogy az a 8A-os bizti elég kicsinek tűnik. Pedig ebben 1000W-os mikró, azt hiszem 1000W-os grill van forrólevegős ventivel és kb 26-28 éve működött nap mint nap, és én ezt boltban vettem és soha senki nem szedte még szét, mert nem kellett. Ettől még én is alacsonynak értékelem a 8 A-t.
Visszafelé, mintha azt olvastam volna, hogy trafó cserekor nem muszáj azonos típusút beszerezni, csak képességében legyen hasonló. Tehát ha a kezembe kerül egy rossz mikró, az hány W-os legyen, hogy érdemes legyen kivenni belőle a trafót? Gondolom a 700W-osban lévő, az gyenge lenne nekem az 1000W-oshoz. Ha találok jó trafót, akkor mekkora ellenálást kell mérnem a nagy fesz oldalon, merthogy az enyémen 0 ohm van? Bár útban van az új mikrónk, de ezt jó lenne használható állapotba hozni. Életem első mikrója volt, sacc. 26-28 éven át.
(#) granpa válasza DUCIJUCI hozzászólására (») Okt 8, 2021 /
 
Nem kell azonos teljesítményűnek lenniük a tompahegesztőhöz. Úgyis új tekerccsel az igazi, tehát jól számolva, azonos lesz a dropjuk. "Tehetségük" arányában veszik fel a terhelést.
(#) Gafly válasza miskolczil hozzászólására (») Okt 8, 2021 /
 
Azért nézd meg, hogy nincs-e gomb kosztól beragadva.
Engem már viccelt meg...

Ha tippelnem kell, akkor 1S az "1 Stove"-t jelent.
Viszont átpakoláskor a topic cime a készülék tipusával eltűnt...
(#) DUCIJUCI válasza granpa hozzászólására (») Okt 8, 2021 /
 
Szia. A trafó cserét, a mikróba gondoltam. Hogy lehet-e más típusút bele rakni és az mennyire lehet más képességű?
Következő: »»   123 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem