Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hőtárolós kályha termosztát
Lapozás: OK   1 / 1
(#) agressor12 hozzászólása Márc 22, 2021 /
 
Sziasztok
Egy kis segítséget szeretnék kérni,hőtárolós kályhát szeretnék használni és ahhoz vettem egy termosztátot,de nem szerettem volna megvenni az itthon kapható "buta" termosztátot,igy rendeltem egy okosat kínából,ami tudtam ,hogy nem teljesen hozzá való,de szerintem meg lehet oldani.
A probléma a következő,egy sima hőtárolós termosztát 2 féle ventilátor állítás van,a teljes sebesség és a lassú,kimérve,ilyenkor a ventillátor 240V vagy 160V-ot kap és ezzel szabályozza a sebességet.
Az új termosztát 3 fokozatú,3 különböző kivezetése is van ,de sajnos mindegyiken 240V jön ki.
Szeretnék valami egységet amibe bekötöm ez a 3 kimenetet és feszültséget szabályoz,az egyiken bejövőt továbbengedi 240V-al(lehet ezt külön is direktbe bekötöm),a másodikat leveszi 200V-ra és a 3.-at 160V-ra.Majd ezek össze vannak kötve és mennek a venillátorhoz(ami 100W),így a ventillátor valamelyikről majd áramamot kap és a szerint megy.
Megoldható ez szerintetek?Vagy van ilyen egység már készen kapható is?
(#) szs válasza agressor12 hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Ninvs szükséged semmire, a rajz szerint benne van a gyors, közepes és lassú fokozat.
Azért mérsz 240V-ot minden kivezetésen, mert a mérőkéd úgy mér feszültséget, hogy egy hatalmas ellenállást iktat a fázis-nulla közé, és ezen a nagy ellenálláso eső feszültséget méri meg. Ez az ellenállás sokszorosa annak, ami a készülékben van a "low" és a "medium" kivezetések előtt.
Ha rá lesz kötve a terhelés (a motor) akkor meg fogja tenni, amire kitalálták, amit szeretnél (bár nem biztos, hogy pont a 200 és 160V feszültség fog ezni a motoron)
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2021
(#) StMiklos válasza agressor12 hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Szevasz!

Mint a rajzon látható (szerintem) ez egy 3 kivezetéses (összesen 4 szállal) speciális, bár sok helyen használt (fancoil) "egyszerű" ventilátor villanymotor.
Minden kivezetéshez más tartozik belül, így váltható a fordulatszáma.
De ha fázishasításos fordulatszabályzót használnak hozzá és a lassú fordulat vezetékén próbálják meg táplálmi, nagy valószínűséggel le fog égni.

Üdv: StMiklos
(#) agressor12 hozzászólása Márc 24, 2021 /
 
Nem nyugtattál ezzel meg,tudom valahogy csekkolni,hogy hosszú távon nem lesz ennek a motornak baja?
(#) StMiklos válasza agressor12 hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
Szevasz!

Én a Te motorodról nem tudok semmit.
Az általad vásárolt (használni kívánt) vezérlő olyan motoron tud fordulatszámot szabályozni (ez tulajdonképpem mint írtam a motor "tudománya", nem a vezérlőé) amelynek 4 kivezetése van.
A 4 önmagában nem elég, a motor tekercselése, ami ezt lehetővé teszi.
Hány kivezetése van a motorodnak +1 a védőföld?
Látok ott egy kettős szigetelés szimbólumot (ez az esetleges védőföld miatt érdekes), nem tudom nmire vonatkozik.

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2021
(#) agressor12 hozzászólása Márc 26, 2021 /
 
A "valve" részét nem használnám a termosztátnak,a hőtárolósban a motorra 3 vezeték megy csak,fázis,null,föld.
(#) StMiklos válasza agressor12 hozzászólására (») Márc 26, 2021 /
 
Szevasz!

Eléggé sok információt adtam, amiből az utolsó válaszodat felhasználva kiderül, hogy az a motor ezzel a "vezérlővel" (ez nem is vezérlő, csak egy szimpla több utas kapcsoló) nem fog úgy működni, ahogy Te szeretnéd, erre ez a két egység, együtt nem alkalmas.

Üdv: StMiklos
(#) Joe_001 válasza StMiklos hozzászólására (») Márc 26, 2021 /
 
Üdv!
Szerintem az egyik ventillátor kimenetre , legyen az a középső egy kb 160 voltos trafót kötve a a szekunderéről a ventillátor károsodás nélkül elmegy sokáig az alacsony fokozattal is. Amúgy szerintem sem kompatibilisek.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2021
(#) StMiklos válasza Joe_001 hozzászólására (») Márc 26, 2021 /
 
Szevasz!

Persze, bele lehetne építeni egy sima Diac-Triak+kondi+2 ellenállás (kb. ez az összes alkatrész) szabályzót is és van 2 csökkentett fordulatom is..

Üdv: StMiklos
(#) agressor12 hozzászólása Márc 28, 2021 /
 
Szerintetek egy ilyennel is meg lehetne oldani?
Beteszek kettőt,egyiket letekerem 160-ra másikat 200-ra,a harmadik vezetéken meg átmegy a 240.

Voltage regulator
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2021
(#) StMiklos válasza agressor12 hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Szevasz!

Igen.. (Bár itt nem feszültségméréshez kötném, mert a fázishasogatott feszültség mérése becsapós)

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2021
(#) vakrepulo hozzászólása Okt 9, 2021 /
 
sziasztok: a hőtárolos kályha topikban is megkérdeztem, de itt is megteszem, mert ide lehet jobban illik:

egy digitális kijelzős termosztátról van szó

a lényeg:
balaton ÉK-i sarkánál van egy kb 10 éves stiebel eltron ets- sorozatú hőtárlós villanykályhánk ami elromlott
tünetek: akkor is fűt mikor a termosztát le van állítva kis hőfokra. szóval meg kéne nézni a termosztátot vagy a kályhát, hogy melyiknél van a gigszer és meg kellene javítani

ötletek, javaslatok, tapasztalatok, stb?
igazándiból inkább szakit keresek mint szerelési tanácsot (de az is érdekel, mert szoktam villanyt szerelgetni, csak valahogy ehhez nincs annyira kedvem, mert itt nem látom kapásból az eredményt, így nem lennék biztos a dolgomban)

mondjuk nekem teljesen felfoghatatlan a dolog, hogy valami elektromos dolog elromlik és inkább folyamatos működésben marad, mint megáll. (a biztosítékot természetesen nem csapja le)

a termosztátban régiek voltak az elemek, azt cseréltem, hátha a kis elemerő zavarja meg, de az nem segített

még annyi infó, hogy a ház villanyrendszeréhez nem lett nyúlva, valamint a kályha környékéhez sem az utóbbi időben, csak a nyáron egyszer észrevettük, hogy a kánikula nagyobb mint szokott

ami most irok az nem 100%: olyan az érzésem, mintha felvenné a fűtést és felmelegítené magát, de a ventillátor hogy azt kifújja, az nem indul el, tehát magában főzöget

még infó: a házban van még 2 másik kályha, azok rendben vannak

amin gondolkoztam és nonszensznek tűnik: ha a termosztát jó lenne, akkor nem adna letekert állapotban vezérlést a kályhának és az nem fűtene -> val szín inkább a termosztát a rossz. Azt meg nem értem, hogyan tud elromlani úgy egy termosztát, hogy a digitális kijelzőjén rendesen mutatja, hogy levettem a hőmérségletet 5 fokra, de még is ad vezérlést a kályha felé.....
(#) lelkes amatőr válasza vakrepulo hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Feltehetően az erősáramú kapcsoló egység van beragadva, azért megy a feszültség közvetlen a fűtésre független a termosztáttól.
(#) vakrepulo válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
hm
ezek szerint más irányba van a hiba szerinted mint én gondoltam
ez az egység gondolom modulosan kicsavarhatő a kályha oldalából...
ezt cserélni vagy tisztítani szokták?
ha cserélni szokták, esetleg tipp, hogy hol lehet ilyet kapni ilyen régebbi cucchoz?
köszi

esetleg mástól más tipp?
(#) vakrepulo válasza vakrepulo hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
mondjuk a stiebel-eltron.hu-t fel tudom hívni, bár az val szín nem a legpénztárca barát megoldás lesz
(#) vakrepulo válasza vakrepulo hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
illetve ez a csere vagy takaírítás azért is érdekel, mert ha ez be tud ragadni, akkor a másik két kályhánál is érdemes megbontanom és kiszednem belőle a port vagy mit (1általán pl portól ragad be vagy ez nem ilyen fizikai jellegű beragadás?)
(#) lelkes amatőr válasza vakrepulo hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Nem ismerem a konkrét tipust, így látatlanban nem tudom biztosan, hogy mechanikai beragadás vagy összeégés miatt vezet át. Esetleg tudsz valami képet csinálni?
(#) vakrepulo válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
nem mindennap járok a kályha mellett, de majd ha arra járok csinálok képet, köszönöm az eddigieket is
(#) vakrepulo hozzászólása Okt 16, 2021 /
 
Melyik lenne az? A nagyobb feher? Vagy a felette kis szurke? Esetleg a barna?
(#) vakrepulo hozzászólása Okt 16, 2021 /
 
Vagy ez?
(#) vakrepulo hozzászólása Okt 16, 2021 /
 
Rajz (az elobbi hozaszolasban levo kep val szin a tulhevulest megelozendo biztonsagi rele mindjart ott van ahol bejon a futo 3 fazis es ez utan megy tovabb egybol a futoszalakhoz a drot)
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem