Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   497 / 570
(#) uniman válasza Fats Domino hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Az itt emlegetett "csöpögés" értelmezhetetlen...
Idézet:
"Ha ismernénk a kazántípust"
...de azt még mindig nem ismerjük!
Még mindig azt mondom, hogy egy próbát megérne... Persze, csak ha ismered, hogy a tágulási tartályt hogyan kell üzembehelyezni...
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2021
(#) jpuskas99 válasza Fats Domino hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Szia! Ha a szumma rendszertérfogatod a fűtési teljes körben kisebb 150 l-nél, már a radiátorok méreténél én ezt látom (előveszed a radiátor gépkönyvét, abban szerepel a térfogat és számolhatod), igaz a csővezetékek méretét, hosszát nem ismerem (úgy saccolsz), de nem lehet túl sok azok térfogata, akkor ezt nyugodtam beszerelheted.
Nincs veszteni való, legfeljebb azután még beszerelsz egy plusz TÁT-ot a fűtési körbe, sokan inkább ezt a megoldást választják, ésszerű, mert könnyebben javítható, cserélhető, kezelhető.
Persze milyen ez a kazán? Milyen típus?

Na és a válaszom: IGEN
(#) Fats Domino válasza jpuskas99 hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Szia! Köszi a válaszodért, ez volt a lényeg. Túl nagy hibát tehát nem okozhatok ha a 6 literes tartályt szerelem be, a 8 literes helyett.A radiátorok gépkönyve már biztosan nincs meg, kiszámolható másként a térfogata?
A cirkó egyébként egy igen régi hagyományos,kéményes szerkezet, adatlapja szerint 24 kW-os Radiant.
(#) tiop válasza moele hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Üdv.
Sikerült mérnem pár dolgot de nem vagyok benne valami gyakorlott,nem is igazán tudom mit mértem meg egyáltalán.
Ami biztos hogy a trafóból egyik oldalon 25V,a másik oldalon 9V.A graetz hídaknál az egyiknél 3,8V a másiknál 11,5 V mértem,nagyából eddig jutottam.
(#) jpuskas99 válasza Fats Domino hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Szia! A radiátorok térfogatát feltüntetik a gyártók (pld. a Purmo itt: https://www.purmo.com/docs/2016_09_PURMO_FHK_TDPL_2016_HU.pdf) nézd meg, a Tiéd milyen gyártmány és keress rá!
(#) moele válasza tiop hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Üdv !
A diódák után az elektrolit kondenzátorokon mérj és a 7805 után.
A 3.8 V= az kevés és a 11.5 V= is.
Van a panelen 3 db relé (barna) azok hány voltosak ?
A két elektrolit kondenzátor hány mf-os ( mi van ráírva ?)
(#) tiop válasza moele hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Itt van a két kondi.1.:nagyobb 1000mikrofarad 50 volt, 2,:kissebb 470mikrofarad 25volt.
A nagyobb kondin 32voltot,a kissebb kondin 7,5voltot mértem.
A relék 24voltosak.
A 7850 nem találom nem találom nem tudom mi az.hol keressem.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2021
(#) 444Tibi válasza Fats Domino hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Sajnos az hogy hány darab radiátor van az nem releváns. Azt kéne tudni hány liter víz van a rendszeredbe, enélkül csak saccolgatni lehet.
(#) Fats Domino válasza jpuskas99 hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Szia! Köszi a linket,nagyon részletes és pontos,de nem igazán tudom beazonosítani ,(talán a Compact) viszont találtam a neten egy a miénkhez teljesen hasonló lapradiátort,fotókkal (így valamivel könnyebb) 120x60 cm,itt az űrtartalmára 7,5 litert ír, a miénk 160x60 cm,tehát kb. 10 liter az űrtartalma. Van 2 db 160x60-as,(20 liter) és 3 db 60x60-as (a konyhait kifelejtettem az előzőekben) ez legyen 3x4 liter,(12liter) a csövekben lehet kb. 15 liter, nagy ráhagyással így összesen 50 liter a víz térfogata a fűtéskörben, és talán van még néhány liter a cirkóban is,ez is legyen túlszámolva, 10 liter, az mindösszesen 60 liter víz. Találtam egy méretezési táblázatot, ebben az áll,hogy a víz tágulása 100 C fok változásnál 4% , (2,4 liter) ehhez még tartalékot kell számolni,az össz térfogat 0,5%-a ,de legyen 1 %,az 0,6 liter. A vízhőmérséklet 80 C fokra van beállítva, ebben az esetben 3% a tágulása, 1,8 liter, tartalékkal együtt 2,4 liter, és van még egy biztonsági szorzó, ez 200 liter össztérfogatnál 2,5, itt talán elegendő 2 is, így 4,8 liter a víz tágulása összesen, tehát a 6 literes tartály elég kell hogy legyen, mint ahogyan ezt írtad. Köszi még egyszer a segítő hozzászólásodat!
(#) moele válasza tiop hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
7805 stab. a kondi után van ami látszik is a képen .
A lábán 5 V-ot kellene mérni.
(#) moele válasza tiop hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
A C72 kondin mennyi a feszültség ?
(#) tiop válasza moele hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
17,8 volt
(#) moele válasza tiop hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Az U11-el jelzet stab-on mennyi a feszültség, mi van ráírva ?
(#) tiop válasza moele hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
A két szélső között 16,5 volt,a bal szélső és a középső között 1,2volt,jobb szélső középső között 15,5 volt.
(#) Gafly válasza tiop hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Ha jól mértél, akkor LM317 esetében ez nem OK. De nem a stabilizátort gyanúsitanám, hanem valami "leszivja a tápot utána".
(#) tiop válasza Gafly hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Háromszor megmértem mindig ez jött ki 1-2 tizedníi eltéréssel.
(#) Gafly válasza tiop hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Akkor keressél egy testpontot, mondjuk a legnagyobb fólia, ahova legtöbb nagy elkó csikos fele van forrasztva. Ahhoz képest mérjél feszültséget a lábakon. De igazán a középső/hűtőzászló az érdekes.
(#) tiop válasza Gafly hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Balról jobra 16,2V 17,5V 31,5V
(#) ripo05 hozzászólása Okt 10, 2021 /
 
Üdv,
Van egy régi Radi TX 23, ami a következőt csinálja. A nyomás a mutató szerint 2 bar. Viszont se a fűtés, se a melegvíz nem mükődik. Ha a feltöltő szelepen keresztül engedek bele vizet akkor kb. 1-2 liter után beindul. Viszont, ahogy fűt vagy megnyitom a melegvizet, a túlfolyó szelepen jön is ki a víz. Ha elzárom a feltöltést akkor kb. még 1-2 percig megy aztán megáll. Mintha nem lenne benne elég nyomás, akkor csinált régen ilyet. De a műszer 2 bart mutat és ugye jön ki a víz is belőle. Ha nagyon lassan hagyom hogy töltődjön, akkor működik, csak nem tudom ezzel nem ártok-e neki. Mivel nem értek hozzá, mindenképp hívok hozzá szerelőt, de hátha tudja valaki mi lehet a baja, mire számíthatok.
Köszönöm.
(#) moele válasza tiop hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
31.5 V a bemenet 16.2 V vezérlés 17.5 V a kimenet . Ez így nem jó 24 V- nak kellene lenni 17.5 V helyett. Szerintem a relék azért nem tudnak stabilan behúzni.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2021
(#) VIM válasza tiop hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Van még egy fesszabályzó ott a relék előtt "U2" van írva a panelra és az is hűtőzászlós és hűtőbordával ellátott stabilizátor volna? Ott mit lehet mérni annak a kimenetén?
(#) tiop válasza VIM hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Ugyan úgy mérjem ahogy Gafly javasolta?
(#) tiop válasza VIM hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
balról jobbra 32volt 17,5 volt 16,3volt
(#) jpuskas99 válasza Fats Domino hozzászólására (») Okt 10, 2021 / 1
 
Ügyesen számoltad, rátéve a plusz tartalékot. Azért még annyit tegyek hozzá, hogy a radiátorok bal, vagy jobb oldali takarólécén rápréselve rajta van a gyártó neve, onnan a méret alapján már minden adat kereshető. Ezt én sem figyeltem korábban, mert ismertem a típust, de most már ellenőriztem is, rá van préselve a típus, a gyártmány.
Persze a lényeg, hogy sikerüljön!
(#) tvszerelő hozzászólása Okt 10, 2021 /
 
Segítséget szeretnék kérni.Van egy 60 m2 -es házunk,melyben egy SD semia condens f25 kondenzációs gázkazán biztosítja a fűtést és a meleg víz ellátást is.Ez 6 db radiátorral teszi,melyek közül az egyik egy 1,8 m magas törölközőszárítós radiátor.A rendszerben,ami zárt kb. 65 liter víz van összesen,a maximális fűtővíz hőmérséklet 50 fok.A rendszer nyomása hideg állapotban 1 bar. A tágulási tartály a kazánban van,ami 8 liter.A tágulási tartály középvonala és a rendszer legmagasabb pontja(törölközőszárító teteje) között mindössze 0,4 méter a szintkülönbség. Milyen előfeszítési nyomásra kell beállítanom a tágulási tartályt.Sajnos állandóan levegősödik a rendszer, kavitál a keringető szivattyú.Létezik az hogy a nem megfelelő nyomásbeállítás miatt levegőt szív be a keringető szivattyú automata légtelenítőjén keresztül a rendszer?
(#) jpuskas99 válasza ripo05 hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Csak egy tipp részemről: Tágulási tartály feltöltöttsége a hiba? Én erre gondolok. Miért kell ráengedni vizet a feltöltő szelepen keresztül? Ha ráengeded a nyomást, persze hogy beindul a biztonsági szelep, bár úgy 3 bar nyomás esetén kellene annak működésbe lépnie a te kazánod esetén. Én a TÁT feltöltöttségét ellenőrizném először, annak megoldására VIM kolléga már sokszor írt részlete
(#) jpuskas99 válasza tvszerelő hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Szia! Ez a szintkülönbség nem lehet probléma, nálam nagyobb az. A TÁT beállítása nálad 0,75 bar kell legyen, de a rendszernyomás nullára állítása esetén, ennek menetét VIM már korábban részletesen leírta.
A rendszert elég csak egyszer légteleníteni valamelyik radiátoron keresztül, de azt úgyis fogod érezni, hogy melyik radiátor nem fűt teljes felületén, tehát azzal kezd el.
A szivattyú automatikus légtelenítős rendszerű, azzal kezdetben ne foglalkozz, az a gépkönyve szerint nem kavitálhat, bár ki tudja a Duval mit csinált közben.
(#) tvszerelő válasza jpuskas99 hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Szia!Minden radiátor megfelelően fűt. A TÁT nyomása jelenleg 0,75bar.A gond az hogy miután ki van légtelenítve a rendszer és lemegy egy fűtési ciklus,vagy akár HMV használat utána megint hallom a szivattyú felől hogy levegős. A szivattyú tetején található automatikus légteleneítőt nem kell elzárni miután ki lett légtelenítve a rendszer? A radiátorok légtelenítőin sima víz folyik,nyomás nem csökken. Hidegen 1 bar 50 fokon 1,1bar.
(#) antiktelefon válasza tvszerelő hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Azt nézted, hogy a tágulasi nem tűhegynyi lukas-e és enged be levegőt? Mivel a nyomásod elég stabil ezért valamennyire működik, vagy valahol levegő rekedt a radiátorokban és az működik nyomáskiegyenlítőként
Ha a fűtési kört elmenőn és visszatérőn is elzárod akkor HMV üzemben hibátlan a kazán?
(#) tvszerelő válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Ha a fűtést nem használom csak a HMV-t közvetlenül a légtelenítés után akkor csendes a szivattyú,nem tűnik levegősnek. De amint visszakapcsolom a fűtést és az leáll miután felfűtötte a házat,utána a HMV -nél megint levegős lesz a szivattyú.A légtelenítést mindig a kazán automata légtelenítő programjával végzem,ami a szivattyú tetején lévő automata légtelenítőn keresztül szabadul meg a levegőtől.Gondoltam arra is hogy túl magas a nyomás a tartályban(0,75) és ezért levegősödik vissza. Vizfaragó.hu oldalon 0,34bar nyomást számoltam az én rendszerem tágulási tartály előfeszítési nyomásához. Lehetséges ez?
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2021
Következő: »»   497 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem