Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   238 / 245
(#) sany válasza gkari hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Egy 32 éves szkóptól.Különben nagyon tetszik a sugár. Inkább nem nyúlok hozzá, mert ilyen sem lesz.
(#) gkari válasza sany hozzászólására (») Okt 21, 2021 /
 
Alighanem igazad van.
Üdv: gkari
(#) XND hozzászólása Nov 9, 2021 /
 
Sziasztok.
Volna valaki aki járatos tektronix oszcilloszkóp javításban? Egy 485-ös tipus javításához kellene segítség.
(#) sepizoli válasza XND hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Hello.
Hiba????
(#) Helios hozzászólása Dec 19, 2021 /
 
Sziasztok!

Adott egy Tektronix 7603-as szkóp, 7D20-as modullal. Elő vettem, mert mérni szerettem volna, de a következő hibakódokat dobta fel a Selftest alkalmával:

A hibakódok:
- 6531
- 6532
- 65321
- 6541
- 6542
- 65421
- 6453

A Google nem volt jó barátom, segítséget kérnék a hibák elhárítását illetőleg.
(#) szapcsika válasza Helios hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
https://w140.com/tekwiki/images/8/8e/070-3858-01.pdf 3-20 oldaltól kezdve.
(#) Helios válasza szapcsika hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Köszönöm. Tehát ha jól értem akkor a Preamplifier panellel van a hiba..
(#) szapcsika válasza Helios hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Úgy tűnik. De azért megnézném, hogy annak a vezérlése, tápja, stb. rendben van-e meg hasonlóak. Néha nem ott van a hiba, ahol látszik.
(#) Helios válasza szapcsika hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Sajnos a kép sem normális. "Szellemképes". A kalibrálással is van baj.
(#) szikorapéter hozzászólása Jan 3, 2022 /
 
Sziasztok. Segítségeteket kérném egy "lehetséges" hiba megoldáshoz. Van egy Hung Chang 5502-es (2x20Mhz-s) oszcilloszkópom viszont max sebessége mellett is a 3,5Mhz-s órajelet csak ennyire tudom megnyújtani rajta.
Esetleg az időalap áramkörébe belenyúlva valami módon akár az időalap kapcsoló utolsó állásánál egy potmétert berakva vagy egy változtatott fokozatot nem tudnám felgyorsítani annyira hogy tényleg értelmesen látszódjon majd rajta egy 16-18Mhz-s jel is? Válaszokat előre is köszönöm.
(#) HA5AWS válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 3, 2022 1 /
 
Szia!
A 10x-es nyújtást bekapcsolod akkor pont jó!
Üdv: Gábor
(#) szikorapéter válasza HA5AWS hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
Köszi, le van kopva a gomb mellól a felirat, most olvastam el a használatiban.
(#) HA5AWS válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
(#) dB_Thunder hozzászólása Jan 3, 2022 /
 
Szevasztok!

Bele kezdek az "instrumentum" javításába!
Már jó rég óta megvan, csak a hely-idő-kedv-tudás együttállása még nem következet be! A tudást (kapcsolási rajz) is megszereztem már jó pár éve, aztán a hely meg a kedv, idő nem akart előkerülni!

Eddigi hibák:
Mikor megvettem (kb15 éve) volt benne egy halott tranyó azt cseréltem, lett "kép" de nem volt az igazi! Nagyobb sebességű eltérítésnél elcsúszott, és elhalványult a kijelzés, valamelyik feszültség elfogyott.... Emlékeim szerint a "takonyba" lévő nagyfesz egyenirányítás is sántít.

Teltek az évek, használgattam évente párszor, de most már se kép se hang!! Szerencsére füst se..
Innen szép felállni!

Akinek van kedve szurkolhat! Nem fogom elkapkodni, lehet 1 héten csak egyszer nézek rá, de addig is övé az asztal, kibontakozhat.

Már is találtam egy hibát, eltűnt a elkó lába!!
(#) nagym6 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
Fiókkiemelő toldó kellhet. Ha nem tudod kitolt helyzetben üzemeltetni a fiókot, nem férni hozzá minden oldalról.
(#) dB_Thunder válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
Nem a fiókkal volt a gond hanem a tápfeszekkel itt a cső mellett.
A CRT circuit, meg a Z Axis (kioltó áramkör) áramkörben van a mók, cserélt tranyók stb...

Most ezt kis táp panelt nézem át, kimérem a kondikat..
Az "elszáradt" lábú elkóból kijött a lé, valamikor 2,5µF 100V volt. Elég érdekes érték, még nem tudom mivel pótolom!! Valahonnan kellene 2,7uF...
Mivel mérve a legtöbb kondinak bőven megvan a kapacitása!! Felfele csalnak de rendesen... Emiatt kezdett gyanús lenni az LCM3, de rámérve egy mai 470µF-re az pontos volt...
(#) nagym6 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
Hestore: 4.7µF 100V szerintem azokban a tápokban lehet dupla kondenzátor érték. Vagy kettő sorbakötve, akkor 2.35µF 200V lesz, persze a feszültség nem fog pontosan feleződni a szórások miatt, ezt jobb elkerülni. RET-nél 2.2µF 100V, 2.5µF helyett 2.2µF jó lesz.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2022
(#) dB_Thunder hozzászólása Jan 3, 2022 /
 
Felrakom ide a könyvét, kapcsolási rajzát
Iwatsu SS-112

iwatsu uj.pdf
    
(#) jani1987 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
Nem tudom kötelező-e az elektrolit de láttam 2,2u-at porcelán vagy milyen kiszerelésben.
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
2,2 µF sokféle kivitelben van, de méretre az elektrolit a legkisebb, minden feszültség kategóriában.
(#) gkari válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
Aminek porcelán a teste, azok un. olajkondenzátorok voltak anno. A 2,2 µF szép "emberes" darab lehet.
(#) oriza hozzászólása Feb 12, 2022 /
 
Sziasztok!
Kaptam tavaly ősszel egy DT-516A oszcilloszkópot.
Az előéletét nem ismerem. Bekapcsoláskor minden funkció működött, a fényerő is jó volt.
Ritkán használom. Néhány napja igen gyengére változott a fényerő!
Az asztali lámpa mellett alig látható, egyébként működik rendesem.
Kapcsolási rajzom nincsen.
Hol kellene kezdeni?
(#) sany válasza oriza hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
A fényerősség potméter lehet kontaktos lett. Ha kicsit óvatosan megmozgatod, akkor nem vàltozik a fényerő?
(#) oriza válasza sany hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Mozgatásra, kocogtatásra nem érzékeny.
Lineárisan változtatható a fényerő. De még jó lenne tán egy negyed fordulat a potin, hogy a korábbi szintet mutassa, mert felcsavarva is gyenge szobai világításnál.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2022
(#) papi válasza oriza hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
(#) oriza válasza papi hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Köszönöm!
(#) Patópali válasza oriza hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Emlékeim szerint van a poti -nál egy kondenzátor. Ellenőrizd és a környékét is.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2022
(#) XND hozzászólása Feb 13, 2022 /
 
Sziasztok.
Egy Schlumberger CRC 5273 tip. oszcilloszkóp javításához szeretnék segítséget kérni,fényerő problémája van. Elsősorban egy rajzot szeretnék,ha volna valakinek,eddig sajnos sehol nem találtam.Köszönöm.
(#) Patópali válasza oriza hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
Még egy, ha a potin jók a feszültségek és szabályoz, nézd meg a KS- csövön is a feszültség változást és a foglalat csatlakozását, nem kontakt hibás -e?.
(#) peterpan válasza XND hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Következő: »»   238 / 245
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem