Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   115 / 137
(#) pipi válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 24, 2021 /
 
A ciklusban villogtass ledet, és akkor látod, ha ott akad meg...
Amúgy ha jól emlékszem wifi.reconnect... kell https://www.google.com/search?client=aff-maxthon-maxthon4&chann...rd=ssl
(#) Elektro.on válasza pipi hozzászólására (») Szept 24, 2021 /
 
Ez jó ötlet, nem tudom miért nem jutott az eszembe.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2021
(#) szidom válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 25, 2021 /
 
Azt írtad , ha kifagy pingelni sem tudod.
Állítottál neki fix Ip címet a routerben?
Mert ha nem akkor újra csatlakozáskor könnyen előfordulhat hogy másik Ip címet kap.
(#) szidom válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 25, 2021 /
 
Úgy gondolom a te esetedben mindegy hol deklarálod a temperatureC változót, akkor szokott gondot okozni ha másik függvényben is hivatkozol rá.
Mindenesetre megpróbálhatod a program elején deklarálni, még a Void setup előtt.
(#) szidom válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 25, 2021 /
 
Még pár kérdés, thingspeak-re küld érvénytelen adatokat? Pl.: -80, +125?
Ha igen akkor a DS szenzort zavarja valami.
Amikor gépre kötöd gondolom az usb-n kap tápot, ha kint van akkor miről táplálod?
(#) Elektro.on válasza szidom hozzászólására (») Szept 25, 2021 /
 
Jelenleg tegnap 16:30 óta megy itt bent.
Csak érvényes adat került kiküldésre.
Kint is usb ről kapta a tápot. Van egy megbízható PIC es környezetben többször kipróbált samsung 2A es adapterem. Jelenleg ben is arról megy.
Gyanítom, hogy az udvaron a wifi távolságból adódóan leszakadt és a vissza kapcsolódáshoz kevés a 2 sec ahogy. azt a korábbi hozzászólásban írtam. Még nem módosítom. H a routerhez közel stabil, akkor minden bizonnyal csak az a probléma.Ha hetfő délelőttig nem áll meg akkor átirom es kiviszem tesztelni. Belerakom a javaslatod szerint a kapcsolódáskori villogast.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2021
(#) szidom válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 25, 2021 /
 
A wifi jelszintet könnyen ellenőrzöd az udvaron, kb 1000 wifi analizer program van telefonra.
A fix Ip cím rendben van?
A LED villogást pipi kolléga javasolta, az is hasznos próbáld ki .
Tudom hogy a telefonnak jóval erősebb a wifi része, de viszonyítás nak jó.
Vagy ha van egy laptop kéznél, esp32-re wifiscan program, és soros porton látod a wifi hálózatokat, a jelerőséggel együtt.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2021
(#) Elektro.on válasza szidom hozzászólására (») Szept 25, 2021 /
 
Mindig ugyan azt az IP t kapja.
Mobilos wifiscan megvolt. azert került oda az egyi SonOff. Bár ott nem a legerősebb a jel erőssege de azért megfelelő. A SonOff is Espressif et használ. De az jó ötlet, hogy egyből vele mérjem a jel erősséget.
(#) icserny válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 25, 2021 / 1
 
Idézet:
„Ha minden híváskor lefut az a dklaráció az C ben nem okoz problémát?”
A deklaráció nem "fut le", az csak a fordítónak szóló információ, hogy milyen névvel, milyen adattípust használjon. Tehát nem okoz problémát.
(#) Elektro.on válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 27, 2021 /
 
Sziasztok!

A hétvégi benti teszten közel három nap alatt egyszer sem volt probléma.
Így már bizonyosan a gyengébb udvari jel erősség miatt szakadt le, és kevés időt hagytam a vissza kapcsolódásra. Most át írtam azt is egy While ciklusba. egyidejűleg megnéztem 5-7 másodperc kell neki a fel csatlakozáshoz. Most újabb pár napos teszt, most már kint.
A kapcsolódáshoz beraktam a javasolt villogást, így látszik ha próbál csatlakozni, valamint egy szervert is futtatok rajta amiben meg tudom nézni hányszor csatlakozott újra.

A segítséget/javaslatokat mindenkinek nagyon köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2021
(#) Elektro.on hozzászólása Okt 5, 2021 /
 
Sziasztok!
Újra itt. Született egy kis kavarodás a fejemben, segíthetne valaki rendet rakni. A korábbi ESP32 NodeMCU fejlesztő kártyával egészen használható dolgokat összehoztam. Arra gondoltam, hogy megcsinalom kisebb vezerlővel mert elég lenne neki ESP12. De néztem egy mezílábas ESP32 őt is. Na ennél írták, hogy FreeRtos van rajta. Az ESP 12 nél semmit nem írtak.
És ezen a ponton kavarodtam össze.
FreeRtos <---> NodeMCU
Mi is az igazi különlegesség? Mindkettőt ugyan úgy tudom programozni Arduinó IDE alatt?
(#) pipi válasza Elektro.on hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Tök mindegy mi van rajta, az arduinó letöltő úgyis flash erase-val kezd
Azt láttad ugye hogy az esp12 az ESP8266-os, nem ESP32-es.
Nem minden kódot tudsz egy-egyben hordozni a kettő között, lehet át kell mókolni a library-kat, a függvényeket esetleg máshogy hívják, jóval kevesebb ram stb...
(#) Elektro.on válasza pipi hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Igen, ezzel a különbséggel tisztában vagyok, csak a freertos zavart meg.
Köszi az infót!
(#) Elektro.on hozzászólása Okt 18, 2021 /
 
Sziasztok!
Megint csak én...
Thingspeak-ot használtok?
Regisztráltam, elvileg 4 csatorna ingyenes maximum 15 másodpercenkénti és maximum évi 3000000 feltöltésig.
Én 5 percenként raktam fel adatot 1 csatornára. Messze elmarad ettől. kaptam tőlük levelet, hogy lejárt a trial időszak. (1 hónap.) A licenseknél van egy Pricing calculator. ha ott beírogatom az igényeimet, azt írja használjak ingyenes licens et. De a vásárlásoknál olyat nem látok. Uj regisztráció meg trial-t ad.
Én nem látok valamit?
(#) icserny válasza Elektro.on hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Attól altekintve, hogy az ingyenes próbaidőszak lejárt, otthoni felhasználásra használhatod tovább az ingyenes lehetőséget, arra tudtommal nem kell külön regisztrálni.
(#) Elektro.on válasza icserny hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
A levélben azt írták, hogy nem rögzítenek több adatot. És attól kezdve nincs is több bejegyzés.

Idézet:



Hello Andras,

You have exceeded the message limit for your ThingSpeak account **********@gmail.com. All channels for this account are no longer collecting data.

Consider upgrading to a paid license to resume collection of data on your channels prior to the anniversary date of your account.

For details on your message usage and to upgrade to a paid license, see the My Account page.

Thank you,
The ThingSpeak Team”


Kereken egy hónapot adtak. Írtam nekik, de ugyan ezt a levelet küldték el újra.
Azért az érdekes, hogy free ként éves adatmennyiséget adnak meg , de egy hónapot engednek csak hozzáférést.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2021
(#) icserny válasza Elektro.on hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Nem láttam még ilyet.
Most próba gyanánt regisztráltam a kedvedért, s az email verifikálás után nem kattintottam rá az egyhónapos próbaverzióra (ami egyébként a MathWorks regisztrációra vonatkozik), hanem átkattintottam a ThingSpeak-re, ami üdvözölt és megkérdezte, hogy milyen célra akarom használni.
Itt arra kattintottam, hogy "otthoni felhasználásra". Regisztráltam egy csatornát is, s most az Accountnál azt írja, hogy License Type: Free, s hogy 4 csatornám lehet, még három további definiálható.

Ha másképp nem megy, ezekre figyelve regisztrálj újra.
(#) Elektro.on válasza icserny hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Köszi!
Lehet, hogy én a regiszrációnál ráböktem a MathWork -re is?
Erre már nem emlékszem, megmondom őszintén.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2021
(#) icserny válasza Elektro.on hozzászólására (») Okt 19, 2021 /
 
"Lehet, hogy én a regiszrációnál ráböktem a MathWork -re is?"
Eleve a MathWorks-nél kezdődik a regisztráció, s onnan jön az ellenőrző E-mail is.
De talán fontosabb ennél, hogy a ThingSpeak oldalon az "otthoni felhasználás" legyen kiválasztva, mert (gondolom) ettől lesz "hosszan friss" az ingyenes használat (a Lejárat dátuma ilyenkor a regisztráció előtti napra áll be).
(#) Elektro.on válasza icserny hozzászólására (») Okt 19, 2021 /
 
Van ott egy kis check box azzal, hogy "Ezt a maíl címet kívánja használni a MathWork höz is?" Na ezt nem kellett volna bekapcsol om. Amúgy írt a user service is az automata üzeneten kívül.
Vissza állította volna nekem a srác free accountra, de addigra regeltem egy új fiókot. Talán a régit törölte is. Most rendben megy minden.Egy hónapra legalábbis biztosan.
Ha ez úgy működik ahogy azt én szeretném, megyek tovább a kis projektemmel. A legvégén azért szeretném kiváltani egy saját MQTT re ami nem függ külső felektől.
(#) nedudgi hozzászólása Okt 19, 2021 /
 
Egy érdekes mődosítás: pár fillér és jópár dB antennanyeresegég. Ha bizonytalan a kapcsolat, érdemes lehet kipróbálni.
(#) pipi válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 19, 2021 /
 
Hali!
Hogy lehet megnézni a csuda nevű jpg képeket? Nem látok linket
(#) nedudgi válasza pipi hozzászólására (») Okt 19, 2021 / 1
 
Nem tudom, hogy a nem regisztrált felhasználók mit látnak.
Megpróbálom ide feltenni a képeket.
Első blikkre sikerült.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2021
(#) moltam válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 19, 2021 /
 
Ebből az esp32 modulból létezik olyan amin ki van alakítva egy micro sma csati helye, érdemes olyat venni belőle. Én felforrasztottam egy bontott laptop wifi kártyáról egy microsma csatlakozót, aztán még egy 0 ohmos ellenállást kellett átfordítani és mehet is rá a külső antenna.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2021
(#) pipi válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 19, 2021 /
 
Regisztráltam, még admin engedély kell a belépéshez.
Köszi.
(#) nedudgi válasza moltam hozzászólására (») Okt 20, 2021 /
 
A külső antenna, és egy hekkelt, drót között időben, és pénzben van némi különbség. Nálam a PCB antenna elég mindenhova. Ha valami kényszerít, vagy lenne időm, tennék egy próbát. De "nem értek hozzá".
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2021
(#) Elektro.on válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 20, 2021 /
 
Nem látok számottevő különbséget árban. Én is vettem egy külső antennás ESP-07 et. Az ugyan nem ESP-32 de a feladatra amire kell elég. Oda ahová teszem nagyon jó a Wifi lefedettség, de mindenképp fémdobozba kerül ezért kell csak külső antenna.
Ezen kívül valahol Github-on láttam Wifi repeater projektet. Ügyes kis mini routert csinál az ESP-32 -ből.
(#) nedudgi válasza Elektro.on hozzászólására (») Okt 20, 2021 /
 
Amikor megveszel egy modult, nincs is különbség.
Akkor kezd érdekessé válni a dolog, amikor csak PCB antennás van a fiókban. Nem mindegy, hogy Pesten, vagy Zsákán laksz, mennyi időre jegelheted a projektet, vagy van-e lehetőség változtatni az elhelyezésen, dobozoláson. Egy kisarasznyi drótdarabot meg bárhol, bárkinél lehet találni.
(#) BeginnerKrisz válasza pipi hozzászólására (») Okt 20, 2021 /
 
Üdv. pipi valamiért nem jelezte a rendszer, hogy üzenetem érkezett

Tehát megtörténik az áramkimaradás, majd az eszköz Wemos újraindul és szépen a relék elkezdenek folyamatosan világítani. Magkapja z összes rákötött eszköz a jelet. Az "újra lett állítva minden" azt jelenti,hogy a wemos kapott egy resetet, majd Arduinon keresztül a Blynk oldalán lévő előre generált parancs fel lett töltve a Wemosra. Telefonon meg megpróbáltam bekonfigurálni amennyire sikerült.
(#) (Felhasználó 71690) hozzászólása Okt 21, 2021 /
 
Üdv!
Szeretnék készíteni egy távolról kezelhető termosztátot, ami hűtést és fütést is vezérel.
Valami webszerver kellene rá, ami megjeleníti az aktuális hőmérsékletet, és be lehet rajta állítani a kívánt hőmérsékletet.
Ezzel meg lehet oldani?
https://www.hestore.hu/prod_10036635.html?ng=g
Következő: »»   115 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem