Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV búgása
 
Témaindító: pimpoka, idő: Nov 2, 2021
Lapozás: OK   1 / 1
(#) pimpoka hozzászólása Nov 2, 2021 /
 
Sziasztok! Kérdezném, hogy van egy kiváló kép és hangú régi orion tv-m, de világos képre váltva búg ha sötétebb a kép ok. Hívtam szakászt az egyik azt mondta csövessel már nem foglalkozik. A másik meg nem jön ki SZ. halomra. Egy kis elektronikához értő hűtő klimaszerelő megpróbálhat valamit rajta vagy koslassak még szerelő után. Köszi a válaszokat. Jani.
(#) kadarist válasza pimpoka hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
Szia! Kicsit be kellene hangolni a hangcsatornát. A képvivő belelóg a hangvivő frekvenciasávjába, így zavart okoz. Gyakorlat nélkül reménytelen a javítás.
(#) Cinema hozzászólása Nov 2, 2021 /
 
Megváltozott a TV csatornák sáv-szélessége, ez lehet az egyik oka a búgásnak a hangban, ha egyébként az (öreg) készülék hibátlan. A másik ok az, hogy a régi képcsöves Orion TV-k hangja mind hibás, búgott a mienk is, próbáltam segíteni rajta, de nem lett jobb.

Üdv!
(#) pimpoka hozzászólása Nov 3, 2021 /
 
Köszi a válaszokat. Lehet köze annak, hogy földi adásról megy?
(#) Cinema válasza pimpoka hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Igen. De a Kábel-TV sem jobb.

Üdv!
(#) kadarist válasza pimpoka hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Hogy értve földi adásról?
(#) Action2K válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Tudod, MinDig TV. Persze, box-al.
(#) moltam válasza pimpoka hozzászólására (») Nov 4, 2021 /
 
SCART kábellel van összekötve a tv és a box? Hangosítsd fel a dekóder boxot maximum körülre és a tv távirányítóval állítsd a hangerőt ha eddig nem így tettél, hátha segít.
(#) kadarist válasza Action2K hozzászólására (») Nov 4, 2021 /
 
Persze ez akkor lehet igaz, ha a kérdező a csöves kifejezést a képcsövesre értette és nem arra, hogy elektroncsövek működnek a készülékben. Ha van Scart vagy más AV bemenet a készüléken, akkor az ajánlott hangerő beállításos eljárás segíthet.
(#) Gafly hozzászólása Nov 4, 2021 /
 
Azért tényleg nem ártana tudni a készülék tipusát...
(#) nemgyuri hozzászólása Nov 5, 2021 /
 
SAMSUNG lapos TV-nél is búg ha fehér a kép. Tápra tippeltem, szerintetek mi lehet a gond? SCART-ról megy.
(#) kadarist válasza nemgyuri hozzászólására (») Nov 5, 2021 /
 
Ha HDMI a jelforrás, akkor is búg? Mert ha nem, akkor nem táphiba.
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Nov 5, 2021 /
 
A csöves TV -k rendszer hibája. Az a gond, hogy a TV rendszer negatív modulációjú (a fekete szint feletti szinkronimpulzusoknál van a max vivőteljesítmény, a fehérnél a legkisebb), és a hang KF -et a képvivő, és a hangvivő különbsége adja. Nagy fehér szint esetén szinte csak a szinkronjelek vannak a vivőn, azaz kicsi a kép vivőfrekvencia szintje, az is olyan impulzus szerű (sor + kép szinkron jelek). Csöves TV -knél a hang KF erősítése nem túl nagy, ezért a határolás (AM elnyomás) is eléggé gyenguszka, ezért hallatszanak bele a hangba. A sorszinkron jelek is belehallatszanak, csak azt sokkal kevésbé halljuk.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2021
(#) Cinema válasza pucuka hozzászólására (») Nov 5, 2021 /
 
Ez mind igaz, de a nyugati TV-készülékek mégis tudtak-tudnak "jól szólni".
Még egy dolog befolyásolhatja a búgást, ha a TV antenna- bemeneti csatlakozója direkt-csatolású, de ezt le lehet választani DC-leválasztóval.
Talán segít.

Üdv!
(#) nemgyuri válasza kadarist hozzászólására (») Nov 5, 2021 /
 
HDMI-vel nem próbáltam, de azt csak néhány nap múlva tudom megnézni.
(#) kadarist válasza pucuka hozzászólására (») Nov 5, 2021 /
 
Még mindig nem tudjuk a tévé típusát, meg hogy milyen a hangrendszere. egynormás, kétnormás. Lehet, hogy OIRT-ra volt belőve anno... Egyébként pedig elektroncsöves alapú készülékbe is építettek be IC-s kvadratúra FM demodulátort (pl. Sensorion, Orion 60 stb.) és ha rosszul volt behangolva, akkor az is kerepelt.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem