Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TECHNICS erősítők, javításuk
Lapozás: OK   30 / 33
(#) Udvari Zsombor válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Tessék parancsolni: kapcsolási rajz.
(#) dB_Thunder válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Ez nem annyira beszédes, mint a másik kolléga rajza..
Vég: stk2048
Ennek kellene megnézni az adatlapján, milyen hiba detektálást tud, és melyik lábán...
És ha az aktív, gyanús hogy kampec neki, ezután jöhet a beszerzése, ha lehet még kapni!
(#) Udvari Zsombor válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Beszerezni azt nem fogom, az bizotos! Ha az a végfok szállt el részben, akkor számomra "döglött" az erősítő! Ráadásul, nem tudok kiforrasztani olyan rengeteg lábú valamit, plusz nem szeretnék a végfok és a hűtőborda közötti pasztával se szutykolni.
(#) dB_Thunder válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Kiforrasztani nem kell, van csípőfogó is... Ha tuti halott, akkor én nem vacakolok, nyissz!!
Maradékot ki lehet szedni, forrasztani egyesével.
(#) Udvari Zsombor válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Ujjh, annyira "brutális" azért nem szeretnék lenni!
(#) reloop válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Nov 4, 2021 /
 
A Q775 tranyó eltávolítása volt már?
(#) Szegedi Sándor válasza reloop hozzászólására (») Nov 4, 2021 /
 
Nem, de nem is látom értelmét, miután a diódát kivettem.
(#) reloop válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Nov 4, 2021 /
 
Ha a rajz nem is jelöli, de ennek a tranyónak a nyitása valahogy hatással kéne legyen IC901 29-es lábára.
A ventilátorvezérlő elég zavarérzékeny lehet, mert legalább egy 100k-s ellenállás kéne Q777 B-E közé napjaink elektro-szmogja mellett.
(#) dB_Thunder válasza reloop hozzászólására (») Nov 4, 2021 / 1
 
Nem az vicc!!
Nézd meg! A Q778 és Q779 teljesen, azaz minden lábuk párhuzalosan van kötve! DE a kollektorfeszültségük különböző! Gyanítom, hogy a valóságban a kollektoruk nem közös, máshova dolgoznak. Tehát egy pöttyel több van a rajzon
(#) reloop válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 5, 2021 / 1
 
A zavarérzékenység miatt gondolnám, hogy a másik kollektorra téve a mérőcsúcsot elmászott az érték a bemérést végzőnek. A Q771-nél adhatta fel. A Q781 bázisán már elég tiszta a betáp.
Úgy képzelem, hogy a fejlesztőnek a breadboard-on egy tranyóval a bemeneten nem volt elég gyors a felfutás, kiegészítette darlingtonra. Meglett a meredekség gazdagon, viszont most már égette a tranyót a C778-9 töltőárama. Félt ellenállást berakni, el ne vesszen a jó kis meredeksége, beszurkált egy-egy tranyót a darlingtonhoz

Sándor!
A Q775 hibajelet küld, ha bekapcsolt ventilátornál nem esik elég feszültség az R766 - 22 Ω ellenálláson, azaz a venti hibás, vagy nem érintkezik. Esetleg olyan sokáig üzemel, hogy a C775 feltöltődik.
(#) Szegedi Sándor válasza reloop hozzászólására (») Nov 5, 2021 /
 
Rendben. Ma kiveszem azt a tranzisztort.
(#) reloop válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Nov 5, 2021 / 1
 
Mérd majd meg a feszültséget testhez képest a Q775 bázis(bemenet) és kollektor láb helyén!
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 5, 2021 /
 
Neked nem lehet segíteni...
ict kiforrasztani nem tudod, kivágni nem akarod, pasztához nem akarsz nyúlni, hát akkor ebből mi lesz?
Rakd fel ide apróba, akkor valakihez kerül aki foglalkozni is akar vele, az árából meg vegyél ebayes erősítő panelt, az is jól szól, ha nem régit veszel.
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Az lehet. A hátlapi "unswitched outlet"-et már kitermeltem belőle másik projekthez, ezt leszámítva még egyben van.
Bővebben: Ingyen elvihető
(#) Szegedi Sándor válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
A Q775 kiforrasztva, a középső lábát ítélem meg bázisnak és ott maximum 1 század volt feszültséget mérek. De az is lehet, hogy ez csak mérési hibahatára a multiméternek.
(#) reloop válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Nov 6, 2021 / 1
 
A lábak beazonosíthatók a hozzájuk kapcsolódó alkatrésszel. Q775 E-test felé zárlat, B-R782, C774, C-D605 anód.
A kollektoron megjelenik a negatív feszültség a végerősítő felől, ha D605 vissza van ültetve?
Lehet nem is a ventilátor vezérlő generálja a hibát.
(#) Szegedi Sándor válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Bocsi közbe szerkesztettem mert változott néhány dolog. De a szerkesztésem elveszlett. A bázis az egyik szélső lába volt és a testhez képest +9 voltot mértem rajta. A multi fekete a test, a piros a bázis helyére.
Még a diódát nem ültettem vissza, de szerintem se a venti vezérlő okozza a hibát.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2021
(#) reloop válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Nov 6, 2021 / 1
 
Ha 0V-tól eltérő feszültséget mérsz a Q775 bázisán (lévén szó logikai tranzisztorról, nevezzük ezt bemenetnek is, mert a belső ellenállások révén alacsony és magas szintet detektálunk ezzel a félvezetővel) akkor a ventilátor-vezérlő vagy jelet kap úgy, hogy valamelyik csatorna kimenetén egyenfeszültség van, esetleg zajos, gerjed, vagy hibás az áramkör. Néha test szakadás, vagy a méréshez rosszul választott testpont áll a háttérben.
Ha visszakerül a D605 és változatlanul túlterhelést jelez a készülék, akkor felállíthatunk egy átvizsgálási tervet.
Az Overload hibára találtam egy másik forrást is, a DAC 30-as lába küld jelet a rendszerproci 29-es lábára 13., 14. oldal.
(#) Szegedi Sándor válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Az ic601 4. lábán 8 voltot mérek. Jól értelmezem, hogy az az egyik kimenet?
(#) reloop válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Igen, 1-4-7 a kimeneti lábak. Az 1-es és a 7-es lábakra is mérj rá! Ügyelj, ne okozzon zárlatot a tapogatócsúcs!
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2021
(#) Szegedi Sándor válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
0,7 az 1. lábon és 0,5 a 7. lábon.
(#) reloop válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Nem túl biztató értékek. Lássuk van-e ± táp és mekkora az 5 és 6 lábakon? A hozzájuk csatlakozó diódák lábain mérném elővigyázatosságból.
(#) Szegedi Sándor válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
D601= 37 volt , D602 = 17 volt.
Ezen felbuzdulva rámértem az IC651 3 és 6 os lábára 9-10 volt szaladgál rajta.
(#) Szegedi Sándor válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
D651=57 volt
D652=16,8 volt
(#) reloop válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Ezen diódák táp felőli oldalán megvan a ± 24 V körüli feszültség mely a C705-6 testes pufferektől kéne érkezzen?
(#) Szegedi Sándor válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
c705 37 volt feszültség
c706 17 volt.
(#) reloop válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
A C706-ba csak "hálni járnak a mirofarádok". Kiforrasztás - kisütés - mérés.
(#) Szegedi Sándor válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
5312 az 5600ból

kondi.jpg
    
(#) reloop válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Ez nem jó, de nem is katasztrofális érték. Máshol lesz a hiba.
Kondi mehet vissza, ha nincs kéznél cseredarab. Ügyelj a polaritásra!
A korábban mért 17 és 37 V összege végül is tűrésen belül van. A testet honnan vetted az eddigi mérésekhez? A két kondi lábain mérve is ekkorák a feszültségek?
(#) Szegedi Sándor válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
A testet az ick hűtőbordájáról vettem. A kondit visszaforrasztom és lemérem.
Következő: »»   30 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem