Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   106 / 130
(#) antikzsolt válasza odiodi hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Rendelés előtt szerez be csak egy hozzá való tömítést. Ennél rosszabb állapotban lévő bojler is üzemelt lyuk nélkül.
(#) KBal76 válasza odiodi hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Szedd szét, sajnos nemrég jártam úgy pont ezzel a típussal, hogy a bojler teste volt elrozsdálva a szélénél, tehát nem segített a tömítés sem. Pont ezért valahol meg is van a hozzávaló tömítés, feleslegessé vált. kb 10-11 évesen ment tönkre.
(#) Bakman válasza odiodi hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Szinte biztos, hogy a belső tartály szája fogyott el (rozsda). Ezt csak szétszedéssel lehet 100%-os biztonsággal megállapítani de fel mernék rá tenni egy láda sört. Ha így van, akkor kuka az egész bojler, nem javítható gazdaságosan.
(#) KBal76 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Vadásztam néhány percig a fényképre de nem találtam meg. Bakman jobb szavakkal írta le de pont ez a lényeg, a szélén a perem egy ujjnyi részen elrozsdál és a tömítés nincs mire felfeküdjön.
Az benne a szép, hogy ráirják hogy 7 vagy 10 év átrozsdásodás garancia, na kb. azt teljesíti is. A békebeliek meg 30+évig is húzzák.
u.i.: még az is lehet hogy szándékosan megkarcolják a szélén a zománcot így "biztosítva" a cserét.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2021
(#) Bakman válasza KBal76 hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Nekem is volt ilyen fényképem, én sem találtam.
(#) DJ Tacki válasza KBal76 hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Ez mennyi idő alatt válik menthetetlenné? Az éves-kétéves vízkőtelenítéseknél elvileg kiderül, ha kezdődő probléma van?
(#) KBal76 válasza DJ Tacki hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Ha ki is derül, mit tudsz kezdeni ellene? Szerintem nincs olyan festék amivel lekenve jó lesz (gondold el milyen körülmények vannak, ingadozó 80 'C körüli kemény csapvíz), zománcozni meg szintén nem tudod.
(#) erbe válasza DJ Tacki hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Idézet:
„éves-kétéves vízkőtelenítéseknél”

Jobb esetben 10-15 évenként kezd el annyira "zenélni", hogy szólnak valakinek (általában vízvezeték szerelőnek, hiszen az ő dolga ). Nem hinném, hogy van olyan környék, ahol évente szükség lenne rá. Pedig elég kemény volt a víz, ahol felnőttem.
(#) szs válasza KBal76 hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Idézet:
„A békebeliek meg 30+évig is húzzák.”

Fasság- így, z nélkül, mert kimoderálnák.
Hát mi a lófüléért kell mindennap azt a marhaságot leírni, hogy régen minden jobb volt? Mert ezerből egy van még?
mindig ez a butaség van, hogy a '90-es évek óta csak eldobható dolgokat gyártanak.
Aztán amikor megírtam, hogy nekem 2001-es teherautóm, és 2004-es TV-m működik vidáman, még én lettem a környezetszennyező barom.
És mindkettőt (a régi dolgok dícséretét is, és a dolgaim leszólását is) ugyanaz a személy írta.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2021
(#) erbe válasza szs hozzászólására (») Nov 6, 2021 / 1
 
Nincs igaza a kollégának. Nem 30, hanem 40+ évig is húzzák, ha nem túl kemény a víz. Azaz nem kell túl sűrűn szétszedni, mert az öli meg.
60-as évekből származó bojleren 6 atm. 90-es évekből 4 bar. Maiakon némelyen 2 bar, csak nyomáskorlátozóval használható...
(#) szs válasza erbe hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Öhöm. Az olasz boylerem kb (nem tudom pontosan) 15-16 éve vidám.
Amikor gyerek voltam, ugyanily vidáman aláztátok a Hajdu-t.
Csak (mivel itt nem láttuk az összehasonlítási alapot), azt hazudták, mennyivel jobb a "nyugati". Hát semmivel. Az idő ugyanazt teszi minddel. Van, amelyik 10 évig bírja, van amelyik 20-ig. Egy-kettő 30-ig is.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2021
(#) erbe válasza szs hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Az nem én voltam.
(#) szs válasza erbe hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Nem. Emlékszem én, mekkora szitokszó volt: magyar gyártmány. Azért rossz.
vicces, hogy amikor már tényleg csak egy-kettő van, akkor magasztaljuk. Mint a Moszkvicsot. Mikor csak az volt, méltán szidtuk. Most úgy tesznek a "gyűjtők", mintha jó kocsi lett volna.
Volt nekem izs (nem véletlen a z). Nem volt olyan, mint a maiak. Csak kaki. De az volt (az jutott), ezért szerettem.
De én tudom: ma csak jobb van.

Kemény víz? 0 fok alatt bizony, kemény.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2021
(#) DJ Tacki válasza erbe hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
1 év után vadonatúj boyleren.
(#) Bakman válasza erbe hozzászólására (») Nov 6, 2021 / 1
 
Nosztalgia, megszépítő messzeség és az az egy-két kirakati példány, amelyik tényleg bírta addig.
(#) Bakman válasza DJ Tacki hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Ez vízkő. Be kell építeni egy vízlágyítót és elmúlnak az ilyen gondok (is).
(#) erbe válasza szs hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Egyszerű. A '60-as, 90-es évekből Hajdúkról írok. Mikor nálunk bevezették a vizet, több lengyel bojler hasadt fel a környéken, azaz nyugatiról akkor még nem volt tapasztalat. Azóta egyre ritkábban látok bojlert, kénytelen vagyok kedves vízvezeték szerelő ismerősöm tapasztalataira támaszkodni. Ő viszont nem szelektál származási hely szerint.
(#) DJ Tacki válasza Bakman hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Igen, "erbe"-nek írtam, aki szerint 10-15 év a tisztítási periódus kemény víz esetén.
(#) erbe válasza Bakman hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Nem nosztalgiázok. Kizárólag tapasztalat.
(#) erbe válasza DJ Tacki hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Nem ezt írtam.
Idézet:
„Nem hinném, hogy van olyan környék, ahol évente szükség lenne rá.”

Attól még nem lehetetlen. Egyébként függ a felhasználás módjától is.
(#) szs válasza erbe hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Nekem viszont napi tapasztalatom van a szidott "mai olasz" gyártmányról. Ma is ő adta a melegvizet.
(#) DJ Tacki válasza erbe hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Azért jelettem, hogy van olyan környék Csak hogy teljes legyen a kép, Hajdu 120L, az említett 1 évben 60 fokra volt állítva a boyler, vezérelt áramon.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2021
(#) erbe válasza szs hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Hol írtam én olaszt? A napkollektoros bojlerem Olaszországból hoztam szó szerint az út széléről. Behegesztettem, azóta is üzemel (2003). Hogy hány éves volt, mikor felszedtem, nem tudom, de lyukas volt.
(#) erbe válasza DJ Tacki hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Az átfolyó vízmennyiségtől is függ. Pl. ha kacsák lakják a házat.
Régebben nem volt szokás, hogy a család minden tagja naponta kétszer fürdik. Ellenben gyakori volt, hogy 6-8 fő is lakott a házban.
Így viszont még nehezebb viszonyítani.
(#) erbe válasza DJ Tacki hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Biztos nem 1 év után, de szedtem szét olyan bojlert, hogy fél órát mocorgattam, húzogattam, mire kilazult és ki tudtam húzni. Volt benne ~10 cm vízkőréteg. A fűtőbetétet annyira szétnyomta, hogy az akadályozta a kihúzást. Szerencsére kibírta. Csak tömítést kellett cserélni.
Ahhoz képest ez még csak '-Kezdődik...".
(#) szs válasza erbe hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Folyamatosan arról van szó, mennyivel jobbak voltak a régiek. Most, hogy leírom, hogy a (nem is egészen) mai olasz is jó, hát már az olasz is jó lett? Még a végén megérjük, hogy netán ma is jót gyártanak. (netán nem rosszabbul, mint "bezzegrégen" )
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2021
(#) erbe válasza szs hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Kevered a dolgokat.
(#) gyuszo hozzászólása Nov 7, 2021 / 1
 
Ahhoz, hogy egy bojlert mikor szükséges kitakarítani több tényezőtől függ.
1, Helyi adottság, a víz keménységi foka, egyéb összetétele. Bővebben: Link
2. Az elhasznált víz mennyisége. ( zuhanyzás, vagy kád )
3. A beállított vízhőfoktól.( 55 -60 fok az optimális.)
4. A bojler úrtartalmától. ( 3-4 főre 120-150 liter )
5.A bojlerben levő fűtőbetét nagyságától.
6. Állandó, vagy vezérelt áramot kap. ( A tapasztalat az, hogy az állandó hőn tartás miatt az előbbi jobban vízkövesedik)
"Régebben" kizárólag vezérelt áramra volt csak szabad kötni.
7. Az elhasznált villamos teljesítmény ( ha vezérelt mérő van, ez is figyelemmel kísérhető.

Az biztos, hogy ez 1 és 10 év között van.
Ahhoz, hogy a fenntartási és karbantartási költség minél kisebb legyen, a tulajdonos ismeri a legjobban a helyi viszonyokat. Ha a szerelő az adott körzetben lakik tapasztalat alapján is tud dönteni.
(#) KBal76 válasza szs hozzászólására (») Nov 7, 2021 /
 
Csak mert eredetileg nekem írtad. Két egyforma 50 literes, egymástól néhány év eltéréssel felszerelt "mai félkör-aljú" Hajdú bojler (most már Aquarius) lyukadt ki (mindkettô Bp.13-ban, de nem egy környéken). A második azzal a jelenséggel amit itt felvázoltunk. Az elsô szimplán csak elkezdett a tetejétôl lefelé csurgatni a vizet, azaz valahol a tartály kilyukadt, és a hôszigetelése miatt a tetején talált kiutat a víz. Mindkettô túlélte a hivatalos garanciaidôt, de csak egy-két évvel. Amikor én felnôttem, szögletes-hengeres régi 120-as bojler (amit leváltott az 50l-es, de nem hiba miatt hanem mert fel lett újítva a fürdôszoba, és mert már régen nem volt igény akkorára) kisiskolás koromtól (odaköltözés) felújításig eltelt ~25 év alatt 1x volt kitakarítva. Régi kollégám akinek a 120-as ugyanilyen bojlere szintén "ezeréves", most újította fel (kitakarít, lesavazta a vízköves alsórészt, csak tömítést meg fogyó-anódot kapott).
Nem minden volt régen jobb, de néhány dolog biztosan.
Telkünkön máig megy egy Minszk 16 nevû hûtôgép (30+ éves), köszöni jól van, bár az oldala már rozsdás néhol, a nem tökéletes mikroklíma végett. Sajnos elég sok hûtônk ment tönkre itthon, volt ami a garancia lejárta elôtt két héttel (kompresszor csere), szerelô mondta is hogy milyen mázlisták vagyunk. Nos azóta az a hûtô ismét tönkrement, ezúttal javíthatatlanul, eleresztette a gázt (alul a fagyasztó hideg, fent nem hût), szerelô szerint porózussá válik a csôkígyó és egy-két évente ilyen lesz. Kuka.
(#) Ge Lee válasza KBal76 hozzászólására (») Nov 7, 2021 /
 
Nálunk Z120E van, az első belenyúlás úgy 12 éves kora után történt, azóta benne van már újabb 10 év de inkább több.
Következő: »»   106 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem