Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1611 / 1670
(#) Egri Frédi válasza Egri Frédi hozzászólására (») Nov 5, 2021 / 5
 
Vettem egy páka házat itt az apróban és összedobtam.
(#) krapulax6 válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 5, 2021 / 4
 
Nem szeretnek regenyt irni hol nem ertek egyet Veled mert nem ezert toltottem fel a kepet es nm ez a topik cime.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2021
(#) krapulax6 válasza D Wye hozzászólására (») Nov 5, 2021 /
 
A legnagyobb “problema” az alakzat aranyos nagyitasaval volt mivel A4-es papirra tudtam nyomtatni.
Vizszintesre fektettem a falapot es fentrol ravilagitottam a papirt majd a korvonalat korberajzoltam…kesz
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Nov 5, 2021 /
 
Tegyél a pákartó alá egy darab alulemezt (ha nincsen akkor adok), mert úgyis le fog csöppenni kicsi ón a pákáról, és beleragad a nyomtatott műanyagba.
Egyébként igényes huzalozás, öröm ilyet látni.
(#) krapulax6 válasza lazsi hozzászólására (») Nov 5, 2021 /
 
A fekete billenokapcsolo nem konnektor.Nyilvan nem teszek ra olyat.
Raadasul pont mogotte vsn egy amit igy sikerult “inaktivalni” a gyerek szamara.
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Nov 5, 2021 /
 
Egy NYÁK lap lesz alatta, de még le kell maratni. Azért nincs a képen ...
(#) vorosj hozzászólása Nov 6, 2021 / 12
 
Morse gyakorló és gyorsbillentyű elektronika (rádióamatőr cucc).
Morzézni lehet vele normál billentyűvel, egy- és kétkaros gyorsbillentyűvel, vagy usb-n keresztül PC billentyűzettel. A belső nem felejtő memóriában előre megírt szövegeket lehet tárolni. A saját hang tiszta szinusz, trapéz burkolóval. A kezelő gomb egy encoder. Mindent a uC csinál, alig van benne alkatrész. A programot C-ben írtam.
(#) vorosj hozzászólása Nov 6, 2021 / 7
 
Doboz uC programozó adapterekhez.
Az STLink v3mini és a Jlink edu mini jó és nem túl drága programozó adapterek. Van azonban néhány tulajdonságuk, ami zavart:
- a gyári target kábel csatlakozója nem praktikus, az amatőr uC paneleken tipikusan nem ilyen van
- nem adnak tápfeszültséget a targetnek
Bedobozoltam őket, és 2.54 raszteres tűs csatlakozót tettem a dobozra. Betettem egy külön 3.3V-os LDO-t is, az USB 5V-ról megy, egy jumperrel tápot lehet adni a targetnek.
(#) bbatka válasza vorosj hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Szépek lettek. Milyen anyagú műanyagból nyomtattad?
(#) vorosj hozzászólása Nov 6, 2021 /
 
PETG, esun gyártmány.
(#) mario1111 hozzászólása Nov 7, 2021 / 12
 
Sziasztok!

Lassan 10 éve nem járok aktívan ide a fórumra, de most egy Úr megkeresett és így visszanéztem.

Sok mindent építettem, mióta utoljára itt jártam, de ez talán az egyik legérdekesebb.
Azt most engedjük el, hogy viszonylag korlátozott képességű gép és nincs befejezve, nem volt használva, de pár nagyon ötletes dolgot sikerült benne megvalósítani.

Ajánlom figyelmetekbe (főleg a második videót, ott vannak az érdekességek):
https://youtu.be/dGuDSWLnsHQ

https://youtu.be/3jMhe4iCfq0

Üdv
Márió
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2021
(#) wbt válasza mario1111 hozzászólására (») Nov 7, 2021 / 2
 
Ügyesek vagytok! Az OLED-es kispanel mi?
(#) mario1111 válasza wbt hozzászólására (») Nov 7, 2021 /
 
Alapvetően ez egy céges finanszírozású, de kb 1 személyes fejlesztés volt
Szerintem erre az oledes kis panelra gondolsz :EnergoSM

Ezt a műszert én terveztem első munkámként, egy módosított firmware-ű csupasz műszer látható a videón, amivel áramlást mértem.
(#) zoly15 hozzászólása Nov 7, 2021 / 17
 
Sziasztok,
Építettem egy (jo oreg) Lm723-as labortapegyseget, semmi extra, csak egy ateresztos tapegyseg
(#) Udvari Zsombor válasza vorosj hozzászólására (») Nov 8, 2021 /
 
Ez nagy ötlet: PC billentyűzettel morzézni! Mancs ment.
(#) kaqkk hozzászólása Nov 9, 2021 / 6
 
Most készült el a program , a komplett készülékre még egy picit vár...ell . A nyákját kínában fogom legyártatni .
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2021
(#) sany válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 9, 2021 /
 
Micsoda fényjáték.
(#) scooby_ válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 9, 2021 / 1
 
Végre újra látni Téged építeni. Hajrá-hajrá!
(#) mraulajos válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 9, 2021 /
 
Hali!
Idézet:
„A nyákját kínában fogom legyártatni .”

Ezt a címet/oldalt meg lehet tudni?
(#) kaqkk válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 9, 2021 / 2
 
(#) kaqkk válasza sany hozzászólására (») Nov 9, 2021 / 4
 
Megpróbáltam az összes lehetőséget kihozni a "talált" kijelzőből .Éppen a "kígyó" miatt nem használtam 7szegmens dekóder ic-t, hanem minden szegmenst és szimbólumot a pic kezel . A digitekhez azért betettem egy BCD decimál átalakítót így elég volt egy 16f876 os pic .
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2021
(#) mraulajos válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 9, 2021 /
 
Köszönöm!
(#) Alkotó válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 9, 2021 /
 
Esetleg a másik nagy gyártót is érdemes kipróbálni (JLCPCB).
Néhány próba alapján, kedvezőbb árakat szoktak számolni, és a minőség is kifogástalan. (Rugalmasabbak, minden szín alapáras, több a szín, és a szállítás is sokkal olcsóbb.)
(#) kaqkk válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 9, 2021 /
 
Van egy téma itt a fórumon , a címe ki hol gyártatja a nyákot , ott találsz még több gyártót is ....
(#) kaqkk válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 9, 2021 /
 
Legutóbb náluk gyártattam a panelokat , úgy látszik mellényúltam "őket " akartam linkelni ....
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2021
(#) vorosj válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 10, 2021 / 8
 
Ezt a kis panelt tőlük rendeltem, SMD szereléssel együtt. Elsősorban azért, mert kíváncsi voltam, hogy működik ez az egész beültetéses dolog. Magát a panelt is a náluk online feltett EasyEDA programmal csináltam. Érdekessége, hogy a készletükből választhatom az alkatrészt mielőtt leteszem a panelre. Így biztos hogy van, meg hogy stimmel a tokozás, méret stb.
A panel lábkiosztása ugyanaz mint a BluePill, csak STM32F303-mal kértem, és nagyobb áramú stab van rajta. Persze drágább volt, mint a chiphiány előtti kész Bluepill, de legalább tudom, hogy a uC igazi rajta...
Az usb csatlakozót, a nyomógombot, meg a pin headert nem forrasztják be, én tettem fel utólag.
Simán ment minden, kb. 1 héttel volt több mint ha üres pcb-t rendelek.

f303.jpg
    
(#) Alkotó válasza vorosj hozzászólására (») Nov 10, 2021 /
 
Ránézésre kifogástalannak tűnik, a nekem megszokott jó minőség.
(#) kiborg válasza vorosj hozzászólására (») Nov 10, 2021 /
 
A megrendeléstől számított mennyi időre jönnek meg a NYÁK-ok? Minimum darabszám van?
(#) Alkotó válasza kiborg hozzászólására (») Nov 10, 2021 /
 
Minimum 5 db.
Az érkezés attól függ, milyen szállítási módot választasz (gyors = drága; lassú = olcsó).
(#) kiborg válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 10, 2021 /
 
Köszi.
Számszerűsítve kicsit ? (napok/hetek/hónap?)
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2021
Következő: »»   1611 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem