Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Cisco catalyst switch javítás
 
Témaindító: Gabó, idő: Nov 12, 2021
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Gabó hozzászólása Nov 12, 2021 /
 
Egy hibás catalyst 2960g-24tc-l típusú switch-et kellene életre kelteni.
Bekapcsoláskor, a képeken szereplő ledek világítanak, és ennyi az életjele.
Console kapcsolattal se érhető el.
Tápkörök mérve, azok jók.
Van ezeknek valami típushibája, vagy valami random hiba lehet?
(#) proba válasza Gabó hozzászólására (») Nov 12, 2021 / 2
 
Melegítsd meg a ramot 60-80 fokra, ha melegen elindul akkor a ram csere segít.
Ha samsung van benne az nem szokott rossz lenni, ha talán alient, az meg gyakran hibás, de melegítésre elindul.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2021
(#) Gabó válasza proba hozzászólására (») Nov 12, 2021 /
 
Köszönöm a választ, a csatolt képen szereplő van benne, ha erre a ramra gondolsz.
Könnyebb volt neten keresni róla képet, mint kifotózni, de ugyan ez a típus, és logó van a benne lévőn is

s-l1600.jpg
    
(#) niedziela válasza proba hozzászólására (») Nov 12, 2021 /
 
Ebben az álapotban marad, hogy minden led világit?
Mert akkor bootol, és kel lenni konzolnak is.
Milyen konzol kábeled van?
(#) Gabó válasza niedziela hozzászólására (») Nov 12, 2021 /
 
A fenti képeken lévő ledek rögtön világítanak, amit megkapja a 230-at.
Néztem yt videót, hogy indul(na) de pont nem így kéne indulnia.
Eredeti cisco kábel, más eszközzel rendesen kommunikál hyperterminal alatt.
A beállítások rendben.
Sajnos próbáltam, hogy jó fél órát De lehet többet is be volt kapcsolva, és semmi.
Ha csatlakoznék hozzá rendesen routerről, vagy pcről, konkrétan úgy érzékeli, hogy semmi sincs bedugva (mintha nem is lenne bedugva a kábel.)
De ha erre a memóriára gondolt proba fórumtárs, akkor kipróbálom a melegítéses dolgot.
Feleslegesen nem melegítenék alkatrészt, ha nem szükséges
(#) niedziela válasza Gabó hozzászólására (») Nov 12, 2021 /
 
Indulni nem igy kell az biztos.
Ez az állapot már a port ellenőrzésnél van pár másodpercre.
Ha nem boldogulsz vele, jövőhéten tudok talán pontosabb infót mondani a hibáról / javitásról.
(#) Gabó válasza niedziela hozzászólására (») Nov 12, 2021 /
 
Sajnos, szerintem a port ellenőrzéséig se jut el, mert rögtön csak ennyit csinál.
És kész, semmi másra nem reagál.
Holnap megnézem a fenti ram melegítős dolgot.
Remélem, tényleg csak annyi a baja.
(#) merlingerin válasza Gabó hozzászólására (») Nov 12, 2021 /
 
Szia!

Igen. Ez egy típushiba. Van nekem is 4, azonos hibával. 48 portos is. Egyikbe rendeltem RAM-ot, tök azonos típust. Igaz, aliról. Beletettem. Hiba maradt. Vagyis vagy az alis RAM is rossz, vagy más nyűgjük van.

De roppant kíváncsi vagyok a megoldásra én is.
(#) Gabó válasza merlingerin hozzászólására (») Nov 12, 2021 /
 
Szia!
Passz, holnap majd kiderül.
Csak azt nem értem, hogy a fenti melegítéstől, miért "javul" meg?
Gondolom, ha el is indul, utána vagy hibázni fog ahogy hűl, vagy ha újra indítom, hogy kikapcsolom és majd vissza.

Ez bennem is felmerült, hogy honnan szerezzek majd be ilyen ramot, ha tényleg az a baja...
Ezek szerint az alis nem egy 100%-os megoldás.
(#) merlingerin válasza Gabó hozzászólására (») Nov 12, 2021 /
 
Szia!

Nem tudom, mitől javul meg, de több youtube video mutatta, hogy átmenetileg bebootol.

Ezt vettem, és tettem bele kettőbe is. De a hiba maradt.

Bővebben: Link
(#) Gabó válasza merlingerin hozzászólására (») Nov 12, 2021 / 1
 
Szia!
Passz, de így elkezdtem én is ilyen memóriás javítós videókat nézni, és ott cserével megoldották. Igaz, amit láttam, ott egy modulról forrasztotta le a krapek, és forrasztotta fel a hibás helyére. És működött (passz, hogy meddig, de mindenesetre elindult neki rendesen).
Lehet, próbálkozott ő is ilyen ali és társaival, és rájött, hogy azok nagy része hamis

Hagyd, felesleges a kondis meg egyéb beszólásokkal foglalkozni, csak trollkodik...
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2021
(#) merlingerin válasza Gabó hozzászólására (») Nov 12, 2021 /
 
Igen, kerestem én is használt PC RAM donort, de nem találtam semmit. Ezért maradt az ali... Könnyen kijön, egyszerű a csere. Csa jó volna valami tutira
(#) Gabó válasza merlingerin hozzászólására (») Nov 12, 2021 /
 
Esetleg még azt nézheted meg, hogy minden láb rendesen rá van e forrasztva, ill, nincs e valami zárlat. De gondolom ezeken már túlestél.
Esetleg nem ali és társairól rendelni, hanem megbízható helyről, még ha drágább is.
(#) merlingerin válasza Gabó hozzászólására (») Nov 12, 2021 /
 
Szia! Azért 2 RAM csere az azt hiszem nem kihívás. A RAM melletti BGA-t is levettem, újragolyóztam, majd vissza... Hátha a meleg...

Venném én a rendes RAM-ot, ha lenne.. de nincs.
(#) Gabó válasza merlingerin hozzászólására (») Nov 12, 2021 /
 
Most kicsit utána olvasva, ezt találtam a cisco oldalán:
Bővebben: Link
Itt írják is, hogy 2005-2010 közt gyártott termékeikbe, beszállítói hibás modulok is kerülhettek.
Írnak típusokat is, sajnos az enyém is közte van, és 2010es gyártású, szóval 90% az lesz, amit proba írt.
Holnap kiderül.
Bár arra is kíváncsi lennék, hogy esetleg "megeszik e" más típusú memóriát.
(#) merlingerin válasza Gabó hozzászólására (») Nov 12, 2021 /
 
Szia! Igen, ezt olvastam én is. Emiatt vettem a RAM-okat...

De ne vegyél mérget, hogy el fog indulni. Én első körben melegítettem. Nem jött be. Levettem, friss paszta, flux, vissza.. nem indult. Majd csere. Hiba maradt.

Biztos van más RAM típus is, hisz van, ami nem pusztul. De itt nem csak a feszültség, és a kapacitás a lényeg, nagyon sok a paraméter. Emiatt tettem félre őket régebben, mert erre se idegem, se időm. Persze ha találsz forrást, ne titkold
(#) Gabó válasza merlingerin hozzászólására (») Nov 12, 2021 /
 
Szia!
Ez holnap nap közben ki fog derülni, hogy a melegítés segít e.
Ha igen, jön a vadászat. Ha nem, akkor... lehet megy alkatrésznek
Lehet, a tiedbe más halt el, azért nem segített a memória csere.
Amúgy bekapcsolva, rendesen melegszik (mint bármilyen alkatrész szokott rendes használat közben, ilyen kézmelegre, tehát nem éget, vagy hasonló), a többi komponensel együtt.
Ha más nem marad, lehet rendelek én is valami alisat, azt lesz ami lesz. Max bukom azt a kis pénzt....
(#) merlingerin válasza Gabó hozzászólására (») Nov 12, 2021 1 / 1
 
Szia! Több van itthon ezzel a hibával. 2 volt, amivel játszottam, túl sok a csavar brahira bontani nem jött be. Alissal ha játszol, ne attól, akitől én vettem. Az biztos nem jó.
(#) Gabó válasza merlingerin hozzászólására (») Nov 12, 2021 /
 
mousernél pl találtam egy ilyet, elvileg készleten is van
Bővebben: Link
Nem mélyedtem nagyon bele az adatlapba, de első ránézésre elképzelhető, hogy csereszabatosak.
Lehet, hogy ez már a javított verziós chip, azért van ez a típus azonosító módosítás a nevébe
(#) proba válasza merlingerin hozzászólására (») Nov 12, 2021 / 1
 
Amiket én javítottam cisco dolgokat, 10 ram hibásból 9 enyhe hőlégfúvós noszogatásra melegen elindult leállításig. Ha nem, jó eséllyel nem az a baja.
(#) Gafly válasza Gabó hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
Idézet:
„Hagyd, felesleges a kondis meg egyéb beszólásokkal foglalkozni, csak trollkodik...”

Restelni próbáltad?
(#) merlingerin válasza Gafly hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
15éve cisco, és juniper cuccok vesznek körül. Még sosem próbáltam Hidd már el. Ezek hibásak. Nem sw. Hanem HW.
(#) Gabó válasza merlingerin hozzászólására (») Nov 13, 2021 / 1
 
Na kipróbáltam a proba által javasolt melegítős dolgot, és úgy életre kelt.
Nem kellett 60-80fokig melegíteni, csak olyan 40fokig (barkács, de hajszárító volt kéznél, ezért azzal fújtam rá egy kis hőt), és beindult. Szobahőmérsékleten van, tehát nem kint a sufni sarkába a mínuszokba.
Console is él, a portok is jók, stabilak (cca1 órát futtattam, teszteltem, stb).
De amint egy pillanatra is lekapcsolom a 230at, már újra nem bootol, csak ha újra kap egy kis meleg levegőt.
Szóval jön a memória keresés, és nem a kondik csereberélgetése feleslegesen.
Köszönöm a hasznos segítségeket
(#) merlingerin válasza Gabó hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
Szia!

Ha találsz, emberi áron, ne titkold. Tekintve, hogy kellene 12db nekem..
(#) Gabó válasza merlingerin hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
Szia!
Most majd indul a keresés, hogy hol találok. Meg megnézem mi van itthon, amiről le lehet bontani, ha ilyen
(#) merlingerin válasza Gabó hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
Szia!

Meglepne, ha otthon bármit találnál. Ezen túl vagyok. 2 napot túrtam a raktárat, órabérben már újat is vehettem volna. Temérdek routert, és távközlési cuccot szedtem szét valami jó cross-reference kellene, ami klf. gyártók termékeit hozza fel. Szervezésre, méretre, sebességre, stb. Mert bevallom, inkább más gyártó RAMjait tenném bele

De eddig ráért, ez után is rá fog. Kettő van csak, amit sajnálok, 48port, gigabit, POE minden porton.. azért kár
(#) Gabó válasza merlingerin hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
Szia!
Na ezzel pont így vagyok én is, hogy más gyártóéval lehetne e helyettesíteni.
Vagy akár ezen széria, egy újabb példányával.
Mert gondolom, ha ez a széria szériahibásan jött ki, a gyártó módosította a memóriát, és kapott egy ugyan ilyen számú, csak javított szériát, hogy ne kelljen esetleges javítás miatt teljesen átalakítani a meglévő PCB-ket meg szoftvereket....
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem