Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gondolkodó ház avagy házautomatizálás
Lapozás: OK   45 / 46
(#) borsozo válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 31, 2021 /
 
A Bosch a Junkers alapokról indulva gyártja-fejleszti a kazánokat. Gondolom ennek következménye, hogy a kazán vezérlőjének protokollját megváltoztatták. Tehát: tehát a kazánom Heatronic-3 vezérlője már! nem kompatibilis a Junkers protokollal. Sajnos a Bosch rövid idő után változtatott a protokollon, így az újabb (Bosch-) termosztátok már! már nem kompatibilisek az FW200 protokolljával, vagyis nem tudnak kommunikálni a kazánom Heatronic-3 vezérlésével... Erre lehet mondani, hogy ez pech!!!
Marad tehát a hagyományos kapcsolgatós termosztát...
(#) borsozo hozzászólása Ápr 6, 2021 /
 
Nagyjából egy hete fix ellenállás van bekötve a külső hőmérő helyére. Ezzel az FW200 folyamatosan +8,5 Cfok külső hőmérsékletet ír ki.
A tapasztalatom:
- A lakás felfűtése - a kísérletezés miatt alacsonyabban tartott hőmérsékletről - egy naptól hosszabbá vált, a korábbi néhány órával szemben. Ez nem igazán jó.
- A beállított hőmérsékletet néhány tized(!) fok pontossággal tartja, a külső hőmérséklettől függetlenül, tehát a célomat elértem. (Vagyis az FW200 valóban hibásan, túlszabályozza a szoba hőmérsékletét, ha van külső hőmérséklet érzékelés.)

Utána kell néznem, hogy mit lehet tenni, és át kell gondolnom, hogy mit változtassak a rendszeren:

1. Külső hőmérséklet érzékelés helyett marad a fix ellenállás -> a szoba hőmérséklet tartása jó lesz. De ugyanakkor a kazán szabályozása nem megfelelő! (Nem elég dinamikus...?)

2. Úgy tudom, hogy a kazánba(!) a behelyezhető az FW200, ki van alakítva a csatlakoztatása a Heatronic3 vezérlő paneljén. Ekkor - gondolom - nincs funkciója az FW200 termisztorának, de a kazánt tudja vezérelni, intelligensen. Úgy rémlik, szobában elhelyezett termisztort tud fogadni a kazán. A kazánba visszakötném a külső hőmérséklet érzékelőt.
Ezzel együtt az FW200 valószínűleg ugyanúgy túlszabályozna a külső hőmérséklet hatására, mint eddig... De ennek utána kell járnom.

3. Marad az FW200 a szobában, a külső hőmérséklet érzékelést visszaállítom. Ugyanakkor a szobában elhelyezett (második) egyszerű, kétállásos termosztát felülbírálja az intelligens FW200 felfelé szabályozó parancsát; a kazán kikapcsolásával. (Ahogy ez egy korábbi hozzászólásban felvetődött.)

Egyéb okok miatt, átmenetileg abbahagyom a további kísérletezést, és halasztom a hőmérsékletek monitorozását is.
Köszönet mindenkinek az eddigi segítségért!
(#) McAdams hozzászólása Szept 28, 2021 /
 
Üdvözlet!
Egy kis segítséget szeretnék kérni ! Van egy családi ház ahova bekerül egy levegő-víz hőszivattyú + puffer + HMV. A szekunder felületfűtés.
A helyiségenkénti vezérlést szeretném megoldani vagy KNX vagy Loxone vagy Easy4 valamelyikével.
Nem túl bonyolult a helyzet. Ha van itt olyan aki ezzel foglalkozik akkor kérem írjon, itt vagy emailben.
Természetesen nem ingyen és nem szivességmunkát kérek!
Köszönet !
(#) synergy válasza McAdams hozzászólására (») Szept 28, 2021 /
 
Szia,

én foglalkozok épület automatizálással is, szívesen segítek. Írj rám privátban.
(#) kameleon2 válasza McAdams hozzászólására (») Szept 29, 2021 /
 
Ha elég a magyar fejlesztés és nem akarsz horror költségeket, akkor látogass el hozzánk is. Magánba a többit, mert nem szeretnék reklám vitát generálni.
(#) Pepebá hozzászólása Nov 9, 2021 /
 
Üdv.
Raspberry pi 4-el,Python prg-vel működtetetek manapság 'okosház'-nak nevezett eszközt.
I/O MCP23017 I2C bus 4x26 imput opto-s leválasztással, 2x16 output relékkel. Nyitás-mozgásérzékelők, öntözés,fűtés vezérlés...
1 wire-n hőszenzorok, USB/RS485-n hálózati mérésadatgyűjtő adatfeldolgozás, Több ESP 8266 NODEMCU-val kommunikáció...
Nem dicskvésként írtam mindezt, segítséget kérek:
Szükségem lenne olyan konkrét megoldásra amivel vezetékeket tudnék kiváltani, két irányú adatátvitellel, nyomvonalban kb. 25m, légvonalban 10-12m.
Minden segtséget köszönettel veszek.
(#) pipi válasza Pepebá hozzászólására (») Nov 9, 2021 /
 
Nem világos mit akarsz... Ha már ismered az ESP-et akkor az nem jó? Ha máshogy nem, külső antennával tudja a 10-25 métert
(#) Pepebá válasza pipi hozzászólására (») Nov 10, 2021 /
 
Valami busz-os megoldásra, mondjuk rs485. Az ESP-t a router leállása miatt nem tartom biztonságosnak, mikor pl. bekapcsolt állapotot kelleni kikapcsolni. A másik hogy impulzus számolásra gyorsabb megoldás kell.
(#) vargham válasza Pepebá hozzászólására (») Nov 10, 2021 / 1
 
Nálam ezért külön AP van az ESP-knek, és mindez szünetmentes tápról jár.
(#) Bakman válasza Pepebá hozzászólására (») Nov 10, 2021 / 1
 
Az RS485 teljesen korrekt megoldás.

Ha gyors reagálás kell, mint ahogy írtad, impulzus számlálás, elég két vezeték is és egy optocsatoló.
(#) Pepebá válasza vargham hozzászólására (») Nov 10, 2021 /
 
Végülis ez is megoldás nálam is, szünetmentesről használom a kütyüket. A routert kellene megoldani.
Csak az infók száma lehet gond, meg kell néznem az ESP GPIO-k számát.
Valószínű az ESP és az impulzusokra RS485 lenne a megoldás.
Csak az utóbbira nincs konkrét megoldásom.
(#) Pepebá válasza Bakman hozzászólására (») Nov 10, 2021 /
 
Az rs485-re tudsz valami konkrét megoldást, kapcsolási rajz, reírás?
(#) Bakman válasza Pepebá hozzászólására (») Nov 10, 2021 /
 
Én az alábbi összeállítást szoktam hazsnálni Rasberry-hez:

szenzor - mikrokontroller - MAX485 - kábel - MAX485 - USB-UART konverter - USB kábel - RPi

UTP kábelt szoktam erre bevetni. Két ér a 12 V továbbításához, kettő pedig az RS485-höz. A szenzor oldalon van előállítva az 5 V-os tápfeszültség. Sok trükk nem lehet a dologban, A és B vonalakat össze kell kötni egy kb. 120 Ohm-os ellenállással a két végén. Én használok csillag alakú elosztást, ahol a csillag két leágazásánál vannak a lezáró ellenállások, jól működik.
(#) sirály12 válasza Pepebá hozzászólására (») Nov 11, 2021 /
 
(#) pajesz66 válasza Pepebá hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
Esetleg CAN is szóba jöhet... elég két szál vezeték a végpontok között. Bár valamivel lassabb mint az RS485.
(#) synergy válasza pajesz66 hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
az RS485-höz is elég 2 vezeték
(#) kameleon2 válasza pajesz66 hozzászólására (») Nov 14, 2021 /
 
Azért pár dologban picit többet tud a CAN. Vezetékhossz, NOD-ok száma, szoftveres támogatás, multimaster stb... [A mi rendsezerünk is erre épül, felhasználva a CAN és az RS-485 együttes jóságát.

Reklám eltávolítva.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) Pepebá válasza Bakman hozzászólására (») Nov 14, 2021 /
 
Köszi a tippet megpróbálom. Így elsőre az adatok kiküldését látom problámásnak részemről. jól gondolmom UART-on küldöm az adatokat amit RS485-őn átalakítok, majd vissza.
(#) Bakman válasza Pepebá hozzászólására (») Nov 14, 2021 /
 
A küldés melyik része okoz problémát?
(#) Pepebá válasza Bakman hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
Pontosan nem tudom még, vevő oldalt használok.
Egy hálózati mérésadatgyűjtő adatait dolgozom fel, Raspi4-en RS485/232 átalakitóval USB porton Python programmal, grafikus felületen.
Jelenleg próbálkozom Raspi-PC kommunikációval, oda-vissza, Utána megpróbálom 2 Raspi-val és ha működik utána RS485-ön.
(#) Pepebá hozzászólása Nov 21, 2021 /
 
Nos,eljutottam odáig hogy a Raspberry-k között működik az oda-vissza kommunikáció az
uart-n.
Egyszerű RCD-TXD keresztbe kötésével, valamint MAX2332-vel PC-vel is.
Arra gondoltam hogy egyszerűbb lenne az RS422 megvalósításával megoldani 'beszélgetést'.
Nem kellene a 485 protokolt használni az oda vissza irány átváltásokra.
Kérdésem: az uart-al próbálkozzak szintillesztés után RS232/RS422 átalakítóval? vagy működhet az USB/RS422 átalakító mind két oldalon? Mivel úgy tudom sz RS422-nek 5V a szabványos feszültsége.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2021
(#) Bakman válasza Pepebá hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Ha "egyszerre" akarsz adni is meg venni is, vagy használj két half duplex IC-t oldalanként vagy egy-egy olyat, amelyik ismeri a full duplex üzemmódot.
(#) antikzsolt hozzászólása Jún 22, 2022 /
 
Üdv.

Lenne egy olyan problémám hogy szeretném a bojleremet, kerti szívatyaút napelemről és hálózatról is üzemeltetni.
De akárhogy is gondolkodom nem áll össze a rendszer a papíron. Nem hálózatra visszatermelő rendszert tudok csak kiépíteni. A szolgáltató nem engedélyezi mert erősen elavult a rendszer van nálunk.

Az elvárásaim az hogy az eszköz legyen online és manuális kapcsolás lehetőség, időzíthető, hőmérő ami a be és kikapcsolást kapcsolást vezérli rajta ha időzített módba kapcsolna be a bojlernél(melegen tartás/előfűtés kb 40-45c°)
A bojler viszont annyival bonyolult a rendszer hogy a napsütést is figyelembe lesz véve. Azaz ha nem termel eleget a napelem ne is induljon el a teljes felfűtés csak a melegen tartás. Van erre valami megoldás? l
(#) kameleon2 válasza Pepebá hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
CAN busz, nem lenne jobb erre a célra? Nálunk bevált a nective termékeknél.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2022
(#) keszeg45 hozzászólása Okt 8, 2022 /
 
A következőkhöz kérek szakmai segítséget.
A horgásztanyámat esetenként télen is használom.
A tanyán az alapfűtésen túl 900 wattos infrapanel biztosítja a szobai hőmérsékletet, ezt szeretném otthonról bekapcsolni 6-8 órával a kiérkezés előtt.
A segítséget előre köszönöm, üdvözlettel:
keszeg45
(#) proba válasza keszeg45 hozzászólására (») Okt 8, 2022 /
 
Ha van net, sonoff, ha nincs gsm pagger....
(#) don_peter hozzászólása Okt 9, 2022 /
 
Remélem jó helyen kérdezek, de nem találtam más releváns témát ehhez. Gáz Mérőórát szeretném elolvasni, hogy a fogyasztást folyamatosan nyomon tudjam követni. Egy olyan eszközre lenne szükség, ami az órát folyamatosan csekkolta, és időnként elküldi a leolvasott óra állását. Tud valaki ilyen modul vagy valamilyen okos eszközről, ami ezt megoldja? Gondolom valami kepfeldolgozó eszköz fog kelleni. Köszi előre is.
(#) dB_Thunder válasza don_peter hozzászólására (») Okt 10, 2022 /
 
Mondjuk egy kamera, olyan biztonságtechnikai , célszerűen IP kamera!!
Applikáción rá tudsz nézni és már le is olvastad a gázórát!
(#) don_peter válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 10, 2022 /
 
Ez így karcsú lenne. Az eszköz további feladatokat látna el a fogyasztás mérésének megfelelően, így a cél, hogy a fogyasztás illetve a mérőóra állását továbbítsa egy másik eszközre, amk méghozzá a szükséges döntéseket. Tehát fontos lenne hogy az óra állását elkudje egy másik eszköznek hogy Milyen úton módon az mindegy, csak jól olvassa le az adatokat.
(#) dB_Thunder válasza don_peter hozzászólására (») Okt 10, 2022 /
 
Keress olyan PC szoftvert, ami tud karakter felismerést!
Ipari kamerák amik tudják ezt az kb elérhetetlen árúak!
Következő: »»   45 / 46
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem