Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   268 / 315
(#) SzilCsong válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
2200mAh-s az akku.
2,2A-al mértem és 3,2V-ig mertem leengedni.
1,4Ah jött ki.
Véleményed szerint ez hány százalékos akkunak felel meg?
(#) Kovidivi válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Én 2.4V-ig merítem a cellákat, mert a feszültséget terhelés alatt mérem (3A), tehát esik a feszültség a cella belső ellenállásán is kicsit. Egyébként 3.0V-tól gyorsabban csökken a feszültség, a lényeg, hogy időben lekapcsold a terhelést.

Korrekt kapacitás értéket 0.1C-vel terhelve kapsz, ez a maximális érték. Ennél nagyobb árammal terhelve mindig kisebb kapacitást fogsz kapni. Ilyenkor a kapacitás érték mellé a belső ellenállás értékét is fel kellene jegyezni, hogy a cella behatárolható legyen, mit is tud.

Én pontosan emiatt mérek 3A-ral, mert így a mért kapacitás értéke már magában hordozza a belső ellenállás hatását is (magas belső ellenállás = nagy kapacitás veszteség 3A mellett). Belső ellenállást emiatt nem is szoktam már mérni.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2021
(#) Kovidivi válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Szerintem maradt még az akksiban pár 100mAh.
(#) Kovidivi válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Hosszú ideig nem szabad 3V alatt maradni. Rövid időre nem lesz gond.
(#) SzilCsong válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Még régebben vettem Ali-n, nagyon jó kis teszter, beállítom az alsó küszöb feszt és a terhelő áramot (amit menet közbe is állíthatok) és a végén leáll automatikusan és kiírja az Ah-t és Wh-t is
(#) Suba53 válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Én Ilyen modult használok. Ha csak egy ellenállással sütöm ki, kb. 0.5A, ha kettő párhuzamosan, akkor kb. 1A a kisütő áram.
Folyamatosan méri a feszültséget és áramot és számolja a kivett teljesítményt.
Be lehet állítani, hogy meddig merítse. Én 3V-ot szoktam. De 3V körül már olyan gyorsan csökken a feszültség, hogy nem lényeges a végeredmény szempontjából.
Ahogy eléri a megadott feszültséget leáll, és mutatja az adott cella mért kapacitását.
Előtte csurig töltöm a cellákat, nekem bevált.
(#) nurseboy hozzászólása Nov 2, 2021 /
 
Sziasztok.
Lenne egy kezdő kérdésem. Az alábbi 1S 3A BMS áramkörre mekkora töltési feszültséget lehet rákapcsolni? Vagy csak a 4,2 V mehet. Egy 4 voltos géles akku helyére raknék Li-ion aksikat. Korábban 8V DC-t kapott a gél aksi. Ezt ráköthetem a Li-ion védőáramkörére? Vagy tegyek be egy 7805-öt és azt kössem rá?
(#) Régi motoros válasza nurseboy hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
Ránézésre ez nem BMS, csak egy egycellás cutoff áramkör (több darab egymás mellett).

Viszont akkor három érintkezőnek kell lennie, egy negatív bemenet, egy pozitív bemenet,
és egy negatív kimenet ami kapcsolt.
Ha a cellafeszültség 3V alá csökken, megszakítja a negatív kimenetet.

Ha 8V -ot rákötsz egy Li-ion cellára, akkor egyrészt nagy áram fog folyni, ha nincs korlátozás,
másrészt nagyon gyorsan túltöltöd, és kigyulladhat...

A gél aksi töltő nem jó a Li-ion akkuhoz...
(#) Kovidivi válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Pont erre van a védelem, túltöltésnél lekapcsolja a cellát. De 8V tényleg sok! Lehet a védelmi iC nem is bír el ekkora feszültséget.
(#) nurseboy válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Köszi, akkor stabilizálom 5V-ra.
(#) Kovidivi válasza nurseboy hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Akkor már miért nem 4.2V-ra? Vagy miért nem használsz töltő IC-t? 5V-tal sem egészséges egy védelmet megkínálni, ha pedig ígyis-úgyis lesz valami feszültség csökkentés, akkor keress 4.2V-os kimenetűt, hogy nagyobb biztonságban legyél te és a cellád.
(#) nurseboy válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
rendben
(#) Régi motoros válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Igen azt a BMS megoldja, de ez nem kimondottan egy BMS...
Jó lenne tudni, a kis 6 lábú IC számát, abból lehetne eldönteni, hogy csak alulfesz, csak túlfeszt,
vagy mindkettőt érzékeli e.

Volt ilyen IC adatlapom, csak nem emlékszem a számára, talán valami DWxx vagy WDxx

Ja megvan. DW01A. Ez speciel OverCharge és OverDischarge funkciót is tudja.
De ezen az áramkörön két kapcsoló FET van. A képen csak egy FET szerepel.
Na most akkor melyík funkciót tudja? Bár lehet megoldották mindkettőt egy FET -tel...
(#) Régi motoros válasza nurseboy hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Vegyél hozzávaló töltő áramkört, ne feszültségszabályozókkal kísérletezz.
Egyrészt mert ha nincs áramgenerátoros üzemmód, sokáig fog tartani a töltés,
másrészt meg használd a bevált technológiát, nem véletlenül fejlesztették ki hozzá azt is...
(#) Régi motoros válasza nurseboy hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Ja meg azt se ártana eldönteni, milyen védelmet is akarsz, túlfeszvédelmet, alulfesz védelmet,
túláram védelmet? Csak egy celláról van szó? Vagy sorba akarsz kötni kettőt?
Mert akkor már balanszolni is kell...

Gondold ezt még át kicsit alaposabban...
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2021
(#) morgo válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 4, 2021 /
 
Két fet az, csak egy tokban.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2021

dw01.jpg
    
(#) bbalazs_ válasza morgo hozzászólására (») Nov 4, 2021 /
 
Nem. Két FET vezérlőkimenet egy tokban.
(#) img válasza morgo hozzászólására (») Nov 4, 2021 /
 
Általában az S-8251A / S-8254A-val szokott párban lenni.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2021
(#) Régi motoros válasza morgo hozzászólására (») Nov 5, 2021 /
 
Ha ezt komolyan mondod, akkor tanulmányozd még egy kicsit azt az adatlapot.
És ha nem veszed zokon, először a kapcsolási rajz olvasási képességeid fejleszd...
(#) morgo válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Félreérthető voltam. A rajzon látható két alsó fet szokott egy tokban lenni.
(#) Régi motoros válasza morgo hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Igen, az lehet, azt feltételeztem én is. Csak szintén adatlap kellene hozzá megnézni...
De típusszám a becsatolt képről olvashatatlan. Ezeket már nurseboynak kell felderítenie.
(#) erdgab hozzászólása Nov 15, 2021 /
 
Sziasztok!
Lenne egy láma kérdésem.
Szabad e tölteni 2db. párhuzamosan kötött Li-ion cellát egy a mellékletben mutatott modullal?
Köszönöm!

s-l1600.jpg
    
(#) lelkes amatőr válasza erdgab hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
Nyugodtan, kicsit lassabban fog kész lenni.
(#) erdgab válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
Köszönöm!
Az idő nem gond,nem kell a gyors töltés.
(#) antikzsolt hozzászólása Nov 15, 2021 /
 
Üdv.

Vettem nemrégiben egy fűthető mellényt, A táplálást 5v 2A power bankról kell megoldani. Ez még csak nem is lenne gond viszont mivelhogy úgy is helyhez kötötten kell nekem a fűtés ezért magam építem a powerbankot(12v 40A bms li -ion aksi). Viszont elakadtam az átalakítóval. Mivelhogy egy aksi töltő hogy kellene beállítanom hogy a fűthető mellényt ellása folyamat energiával. Az angolt sajnos nem erősségem így nem tudom mi van ráírva a terméken található tekerős beállítókra.
Első a kimenti voltok második a feltöltött állapot led és a harmadik mit jelent? kapcsolójaBővebben: Link

Előre is köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2021
(#) kissi válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 15, 2021 / 1
 
Szia!

A maximális áram, aminél nem adhat ki többet !
(#) Suba53 válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 16, 2021 / 1
 
Kellene tudni a fűthető mellény adatait. Ha úgy értelmezhető, hogy 5V rákapcsolásakor 2A-t vesz fel, ( Ez valószínű, mert a fűtést gyanítom, hogy egy ellenállás huzallal oldja meg. ) akkor neked nem kell az áram beállítással törődnöd, csak azzal hogy meglegyen az 5V stabilan.
Mivel a konverter kimenő árama max 3A lehet, így bőven tudja a mellény 2A-es áram igényét fedezni.

Az áram korlátot nyugodtan maximumra állíthatod, a mellény akkor is csak a 2A-t veszi fel.
( I = U/R )
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2021
(#) antikzsolt válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 16, 2021 /
 
Köszi. 5v 2A powerbankot igényel a mellény. De valamiért attól tartok hogyha 3A hagyom a műszert az sok lesz a mellénynek. Nem igazán bízom benne hogy valami fényes technika lesz a mellénybe építve ami le is korlátozza a túl sok áram erőséget
Amúgy sajnos a mellényről nem közöltek semmi érdemi információt. Lehet hogy majd megbontok egy usb kábelt és beépítek egy ampermérőt tesz idejére.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2021
(#) pipi válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 16, 2021 /
 
Ha húsz amperes tápra kötöd, akkor sem fog 20A-t felvenni... csak annyit amire "tervezték" a névleges tápfeszültségén, vagyis ha 5V 2A akkor az 5V 20A tápból is csak max 2A-t fog felvenni.
Lásd ohm törvény, a fesz adott 5V, a fűtőellenállás adott, ebből "keletkezik" a felvett áram nagysága
(#) antikzsolt válasza pipi hozzászólására (») Nov 16, 2021 /
 
Ez igaz. Köszi a megnyugtatást. Akkor holnap várom a postást már hogy meghozza. Holnap után már éles tesztre viszem. Sajnos savas aksiról fogom kipróbálni mit tud megfelelő csökkentés után. Kb 30 percet haladok erdőben és szántóföldek mellet 7km sebességgel megcsodálva az alvó természet kerti gép miatt nem csendes szunnyadását.
Következő: »»   268 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem