Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kompozit videójel
 
Témaindító: bbb, idő: Dec 16, 2007
Lapozás: OK   5 / 5
(#) HA5AWS válasza bbb hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Szia!
Amelyik beállításban kikapcsolod az marad.
Üdv: Gábor
(#) Travolta hozzászólása Máj 17, 2020 /
 
Sziasztok!
A következő proplémám adódott.
Adott egy Commodore 64 vagy Plus/4 es gép és egy compozit/S-Video to VGA konverter
A lényeg, hogy a számítógép képét egy LCD monitoron jelenítsem meg,
aminek VGA bemenete van.
Ha a számítógépek S-Video vagy Compozit jelét ráadom a konverterre,
semmilyen képet nem ad a konverter VGA kimenetén.
Ellenben ha a szamítógépeket közvetlen egy TV compozit bemenetére kötöm, úgy megjelenik a kép.
Valamint ha egy kamerát kötök a konverter bemenetére, annak képe megjelenik az LCD monitoron.
Létezhet, hogy a Commodore gépek nem adnak elég erős Compozit jelet, hogy meghajtsa a konvertert?
Vagy mi lehet a probléma?
Ha esetleg rossz helyen tettem fel a kérdést, kérem a modikat tegyék a megfelelő topikba.
(#) Dr.PCB válasza Travolta hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Helló Travolta!
Nekem tökéletesen működik egy ilyen konverter pont C64-gyel, sima kompozittal, és s-videóval is. Nyomkodd az AV/SV/Pc gombot a konverteren, hogy váltsa a bemenetet; magától nem vált át csak VGA-nál. Ügyelj arra, hogy valóban a VGA kimenetét használd a konverternek. Amúgy nem valami jó képet fogsz kapni, sajnos ez a konverter a színeket összemossa. Csak 4/3 képarányú képet tud generálni, felbontást viszont lehet váltani. Üdv.
(#) Udvari Zsombor válasza Dr.PCB hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Ezt én is teljes mértékben alá tudom támasztani! Magától nem vált kompozit és S-video bemenetek között egy ilyen video átalakító. A kép minősége nem lesz "HD", az biztos... Felbontás az álítható, viszont sajnos bekapcsoláskor 1024×768 az alapértelmezett és végig kell léptetni az összes felbontást ha 800×600-ra lenne szükség... De legalább működik...
(#) Travolta válasza Dr.PCB hozzászólására (») Máj 18, 2020 /
 
Sziasztok!

Köszönöm a válaszotokat.
A konverter használatával és a beállításával tökéletesen tisztában vagyok.
Mint a hozzászólásomból kiderül, ha egyéb jelforrást kötök a konverter video bemenetére,
azt tökéletesen megjeleníti.
Egyedül a számítógépeket nem képes megjeleníteni, amik közvetlen TV-n meg színtén működnek.
(#) Massawa válasza Travolta hozzászólására (») Máj 18, 2020 /
 
Ha nincs müszered, csak a kártyajos tudna segiteni.
Az sincs kizárva, hogy a C64 kimenete nem teljesen koser amire érzékeny a VGA átalakitod. Lehet hogy azon is lehet valamit büvészkedni - azt nem is mondtad eddig, milyen a tiéd. ( vannak olyanok amiknek komplett beállitási menüje van).
(#) nemgyuri hozzászólása Nov 24, 2021 /
 
Sziasztok! Néhány éve üzemelő gépünket, a vevőnél, elkezdtük robotizálni. A munkadarab felismerését egy kamerával szeretnénk megoldani. Az itthoni teszteknél a kamera és a robot videó-kártyája 5-8 méter hosszú koax-al volt összekötve, a kép hibátlan volt. Kamera a tápot a koaxon kapja. Vevő telephelyén már kb 28 méteres koax kell, mert a robot rohangál. Itt van a gond: vagy van kép, vagy nincs. Pontosabban azt írja ki a robot hogy nincs kamera csatlakoztatva, ezt véletlenszerűen váltogatja. A kameráról sem tudunk túl sokat, Kowa (típusszám?) és mivel ez japán minden bizonnyal NTSC a kimenete. A robot videókártya bemenetéről még annyit sem. (ezeknél nem a típusszámokra gondolok, hanem a techikai adataikra.
Felrajzoltam pár ötletet amivel talán elindulhatnánk. Ehhez kérek építő hozzászólásokat, köszönöm..
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2021
(#) bbb válasza nemgyuri hozzászólására (») Nov 24, 2021 /
 
Mérj jelerősséget a koaxod végén! Azt fogod tapasztalni, hogy a 28m már hosszú neki, kellene a külső tápforrás a kamerának. Az se baj, ha ráerősítesz a jelre, amit kiad, mert most tuti, hogy az a gond, alacsony a jelerősség.
(#) nemgyuri válasza bbb hozzászólására (») Nov 24, 2021 /
 
Ezért rajzoltam a változatokat. Mérni csak a jövő héten tudok, ha oda utazom.
(#) Inhouse válasza nemgyuri hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
A kamera felőli végén tudsz mérni tápot terhelve, hátha kiderül, hogy az a kevés.
(#) Udvari Zsombor válasza nemgyuri hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Vagy táp erősséget emelj, vagy a videó jelen erősíts, vagy akár mindkettőt egyszerre. Az a kábel bizony nagyon hosszúnak tűnik...
(#) gernerakos válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Mi az a "táp erősség"?
(#) nemgyuri válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Ezekre gondoltam, a harmadik rajz szerinti összeállítást akarom első próbának. A 200mH és 47µF páros jó lehet?
(#) nemgyuri válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Biztonsági rendszereket árúsító oldalakon 1000m-es távolságokat is említenek. Ez zavar egy kicsit...
(#) cloud9 hozzászólása Dec 12, 2021 /
 
Sziasztok! Tudna nekem segíteni valaki, hogy a cxa1145- ös ic-n a 20. láb kimenő composit jelet melyik bemenő jelekből állítja elő? Gondolom 17 és 18 láb c,y jelből, és kell-e még valami.
Fekete futó képet ad, csak körvonalak látszódnak. Köszönöm.
(#) hege88 hozzászólása Márc 11, 2024 /
 
Sziasztok!

Lenne egy elképzelés, amit nem tudom meg lehet-e valósítani...

Szeretném egy nagy monitoron / LCD TV-n megjeleníteni több régi 8-16 bites mikroszámítógép, (pl Commodore, Enterprise, stb) vagy videójáték (Sega, Nintendo) képét, folyamatosan.
Erre a célra gondoltam keresek levetett biztonsági kamerás beltérit (nem tudom, mi a pontos definíciója). Már 2-3 ilyen levedlett beltérit kipróbáltam, de az a probléma, hogy valószínűleg nem kezeli le ezeknek az eszközöknek a jelét megfelelően, (vagy inkább elég szabványtalan a jelük, és azért nem jelenik meg helyesen, miközben a T-Homeos set top box képe folyamatos, és szép, lásd a mellékelt fotót.) A rákötött gépek képe általában semmilyen, vagy fekete-fehér, vagy állókép az eredmény...
Ha nincs benne HDD, és nem tud rögzíteni, annyi baj legyen, legfeljebb rakok bele, de nem ez a cél.
Mutatok egy képet, hogy érthetőbb legyen, mit szeretnék. Hétvégén kipróbáltam 2 féle Commodore-ral, Sega Megadrive-val, Nintendoval, sőt, még ilyen mostani modern reinkarnációval, de ez se ad értékelhető képet RCA-n
De ha kell közéjük esetleg vmi eszköz, ami "szabványosítja" a videojelet, arról is szívesen meghallgatok ötleteket.
Lehet, hogy marhaság, amit kérek, ha valaki technikailag jártas a témában, kérem egy privátban világosítson majd fel...

Névtelen.jpg
    
(#) lazsi válasza hege88 hozzászólására (») Márc 11, 2024 /
 
Én sem értek hozzá!
De amit látok a jobb felső negyedben, az alapján (legalábbis annál) a szinkronjellel van némi gond. (Nincs középen függőlegesen, és ráadásul az alsó sorok el is vannak csúszva jobbra, valamint minden sor bizonytalanul kezdődik.)
1. Ha van a "beltéri egység" beállításai között olyan, amivel a fogadott szinkron jelet lehet kiválasztani/megváltoztatni, próbáld meg. Jelszint, polaritás, időzítés.
2. Esetleg ami még szintén beállítás kérdése lehet, az a jel szabvány: PAL - Secam. Ha van ilyen beállítási lehetőség, akkor azt is próbál meg.
3. Léteznek jelkondicionáló áramkörök, amik esetleg segíthetnek. De szerintem viszonylag kicsi az esély, hogy ez legyen a probléma megoldása, mert akkor nem az összes számítógép produkálná a hibát.

Akár az "állókép" is utalhat a szinkron-problémára... Egyszer beolvassa a képet, de a következő képhez tartozó szinkronjelet már nem kapja meg (nem érzékeli), ezért nem frissíti tovább.

Ha megadod a "beltérik" típusát, esetleg kaphatsz a hozzáértőktől célirányos segítséget is...
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2024
(#) vargham válasza hege88 hozzászólására (») Márc 11, 2024 /
 
A régi számítógépek kimenete távol van a szabványostól. Az új eszközök nem is eszik meg. Ami nekem bejött: SCART, S-Video és kompozit bemenettel rendelkező VHS magnóra kötöm őket, aminek a SCART kimenetét már rá lehet kötni egy modernebb eszközre, például DVD felvevlőre, ami pedig monitorra vagy tévére köthető HDMI kimenettel rendelkezik.
(#) hege88 válasza vargham hozzászólására (») Márc 12, 2024 /
 
igen, erre gondoltam én is, csak most ha 4 eszköz (ne adj isten 3x3=9 )-et akarok kirakni képre
(igazából egy rendezvényhez lenne egyszeri alkalomra), akkor ugyanennyi DVD/VHS-t is össze kellene guberálni / üzemberakni, és hát pont ezt a szopórollert nem akartam, de lehet, hogy csak ez a járható út...
(#) hege88 válasza lazsi hozzászólására (») Márc 12, 2024 /
 
Köszi a tippet, megnézem, meg a típust is.. elképzelhető, hogy még kapok pár beltérit, azokkal is megpróbálom.
(#) vargham válasza hege88 hozzászólására (») Márc 12, 2024 /
 
Ez otthonra, egy eszközhöz járható, ha éppen szereztél ilyen cuccot az ingyen elvihetőből.
Rendezvényre céláramkört használnék.
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem