Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Crystal radio - detektoros rádió
Lapozás: OK   146 / 152
(#) Kera_Will válasza macsi01 hozzászólására (») Dec 4, 2021 /
 
Dipolok helyett probalhatnal keretantennat is .
Iranyezekenyseget kapsz, nem csalogatja be a villamot se.
(#) bigrobi válasza macsi01 hozzászólására (») Dec 4, 2021 /
 
igen ez a kapcsolás nálam bevált. De ha gyenge lenne az antenna azon az 1.5nF vgy nálad 1nF kondi mehet a forgóra is vagy ahol a dióda leágazik. Fejhallgatót csinálhatsz piezóbol vagy telefon hangszóróból. Meg a 120ohmos is jó az a modernabbakba van.
(#) macsi01 válasza bigrobi hozzászólására (») Dec 4, 2021 / 1
 
Persze ezt írták már a srácok piezo meg MM telefonhangszóró .
Egyik sincs .
Van telefon füles meg a géphez egy hadsat .
Ezeknek az impedanciájáról fogalmam sincs .
Az nyilvánvaló hogy túl kicsi ehhez .
A csengőtrafós verziót kellene még kipróbálni hátha megnyikkan .
(#) bigrobi válasza macsi01 hozzászólására (») Dec 4, 2021 /
 
Bármilyen készülékből egy trafo minél gyengébb készülék annál nagyobb a trafó ellenállása, annál jobb kimenő trafónak. Valamid csak van amit szét szedhetsz régi trafós telefontöltő, antenna erősítő par mA os elég hozzá.
(#) macsi01 hozzászólása Dec 4, 2021 / 1
 
Közben bontottam egy ilyet telefonból .
145 ohmot mérek rajta de ebből nem jön ki hang .
Előélet ismeretlen igaz .
(#) bigrobi válasza macsi01 hozzászólására (») Dec 4, 2021 /
 
Ilyenek nálam símán szólnak. Most mértem próbáltam 100ohm és szól is.
(#) macsi01 válasza bigrobi hozzászólására (») Dec 4, 2021 /
 
Mi lehet a gond ?
(#) bigrobi válasza macsi01 hozzászólására (») Dec 4, 2021 /
 
Nem tudom, ma hoztak 1 fejfallgatót a riszvasból ami detektiros rádióhoz való és halkabb a telefonhangszórótol.
(#) macsi01 válasza bigrobi hozzászólására (») Dec 4, 2021 /
 
Ugyanez van nekem de semmit nem szól .
Van egy fél arról raktam fel képet .
Van egy egész az sem nyikkan meg sem .
Az egész vezetek öntött gumi és azért erdekes mert banándugó a vége .
Egy félben két szál vezeték van nem tudom hogy lett a 4 szálból (2x2 )két banándugó ?
(#) bigrobi válasza macsi01 hozzászólására (») Dec 4, 2021 /
 
Nekem alig szol, elméletileg ez nagyon jó kellene hogy legyen. Első hiba 2 kiloohm helyett nekem 750 ohmos. A 2x250 ohmos telefon hangszóró jó hangos. Mérted mekkor az ellenállás? Ja amikor méred ohm mérővel tedd a füledre jó hangosan kellene hogy recsegjen. Nem találok zsiletet hogy megpróbáljam membránnak.
(#) bigrobi válasza macsi01 hozzászólására (») Dec 4, 2021 /
 
még 1 dolog az egyik telefon fejhallgatóm 250 ha mérem de nem működik most próbáltam, nem recseg ah mérem es a rádió sem szól rajta +szed ki az 1nF kondit az antenna körből hangosabb lesz, nekem azért van benne mert végig budapest szól ha nincs ott,a szelektivitás miatt. Nekem így is elég hangos. Akkor hangosabb csaka szelektivitás az rosszabb.
(#) macsi01 válasza bigrobi hozzászólására (») Dec 4, 2021 / 1
 
kipróbalom csak attól tartok úgy elmegy a szelektivítás hogy lenyom az orosz mindent este tuti .
No meg a hangerő .
(#) bigrobi válasza macsi01 hozzászólására (») Dec 4, 2021 /
 
Biztos lemegy mert nekem olyankor szinte végig Budapest szól. Ha van is más abba is erősen belebeszél. Most 3 masik projekton dolgozok de lehet egy detektorost mely direkt antennával megy, jobb szelektivitása van es RH is működik.
(#) macsi01 hozzászólása Dec 4, 2021 /
 
Igazából egy olyan konstrukciót szerettem v.na létrehozni ami használható és nem tartalmaz semmit se tranzisztort ,se gyári diódat pl .
Ez ezeknél a körülményéknél amik körbe vesznek bennünket szerintem kivitelezhetetlenek .
A lehető leg puritánabb vevő ami képes anyanyelvi adás vételére .
Rengeteg video es egyéb séma elérhető a valóság azért ettől merőben eltér .
(#) bigrobi válasza macsi01 hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Lehet használni galenit kristályt ha nincs lehet készíteni, akkor megy grafit és acéllal is. Neked ilyesmi kellene Bővebben: Link Erre leiras van a Boriszov Rádióamatőrök iskolája könyvben, nekem djvu formatumban megvan. Szinte az összes alkatrész legyártható otthon.
(#) fgyj válasza macsi01 hozzászólására (») Dec 5, 2021 / 1
 
Idézet:
„Egy félben két szál vezeték van nem tudom hogy lett a 4 szálból (2x2 )két banándugó ?”

Úgy, hogy sorba (ez a valószínűbb) vagy párhuzamosan van kapcsolva a két hallgató (így kétszereződik vagy feleződik az ellenállásuk).
(#) macsi01 hozzászólása Dec 5, 2021 /
 
Működik a fejhallgató de nagyon halk .
Normál telefon fülessel is megy egy 220/12 V os dugasztáppal ,egy 220 /17.5 V os paneltrafóval is kipróbáltam .
A hangerő minden variációnál kicsi .
Erősítő fokozat nélkül lehet ezen tuningolni ?
Mit gondoltok ?
(#) bigrobi válasza macsi01 hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Ez sosem lesz túl hangos. Nincs áramforrása. Az antennával lehet trükközni, nekem a szobámba a földelés a konnektorból jön, hátrány a nagy elektromos zaj. A 250 ohmos telefon hangszóró az nagyon jó, ha olyat találni a roszvasban vagy valaki aki kidobott régi telefont. Gondolkodtam sajat hangszóró építésén is., mondjuk egy trafó tekercsének felhasználásával az aljára mágnest tenni, lehet kapnák 1-2k ohmos hangszórót. A másik megoldás piezó hangszóróval párhuzamos ellenállás én azzal kezdtem a detektorosozást egy karórából vagy miből vagy képeslapból? Nem emlékszem szedtem ki. Akkor még kánaán volt középhullámon. Tőlem 25km Szabadka, 30km Zombor, Kossuth rádió, a Petőfi rádió ez mind bejött, szabadka 800ohmos TV hangszórón is szólt hallakan.Ja meg Újvidéki rádió, Belgrádi.
(#) gkari válasza macsi01 hozzászólására (») Dec 5, 2021 / 1
 
Ha a hallgató ohm-méréssel jó, de mégsem szól, vagy csak halkan, annak oka lehet az is, hogy gyenge a mágnese. Ezen úgy lehet könnyen segíteni, hogy beleteszel egy pici "neodymium" mágnest, ami pl. bontható nagygép, vagy laptop winchesterből.
(#) bigrobi válasza gkari hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Én gondolkodtam sajat fejhallgató építésén. Elméletileg elég egy tekercs is és épp most szedtem szét egy merevlemezt.
(#) klenósanyi válasza bigrobi hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Egyszerűbb, ha áttekercselsz egy kész telefon hallgatót.
https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2401609.html#2401609
(#) bigrobi válasza klenósanyi hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Mind dinamikus hangszórók az enyemek es jok 250 ohmon. Azt a régit meg nem akarom bántani legyen original. Látom a tied is ha jól nézem az a fém membrános amit áttekercseltél de ha nincs igazam megmondod.
(#) gkari válasza bigrobi hozzászólására (») Dec 6, 2021 / 1
 
A régit nem kell "bántani", csak az eredeti mágnespatkó közepére rá kell rakni a másik mágnest. Azt kell esetleg kisérletezni, hogy melyik helyzetben szól jobban (pólusok...).
(#) bigrobi válasza gkari hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
El;g nehéznek tűnik szétszedni, régi, könnyen pattan nem látok csavart benne.
(#) klenósanyi válasza bigrobi hozzászólására (») Dec 7, 2021 / 1
 
Igen, fém membrános, lengőnyelves.
(#) macsi01 hozzászólása Dec 12, 2021 /
 
Mi lehet az oka annak hogy ha a földet csatlakoztatom elhallgat minden föld nélkül csak antennával meg szól .
(#) proli007 válasza macsi01 hozzászólására (») Dec 12, 2021 / 1
 
Vagy rossz helyre csatlakozik a föld v. az antenna. Vagy DC feszültség különbség van a kettő között és erre lezár a dióda. De ennyi hiba egy négy alkatrészből álló kapcsolásban, azért nem semmi mutatvány..
(#) macsi01 hozzászólása Dec 12, 2021 /
 
Örülök .
(#) Gafly hozzászólása Márc 8, 2022 / 2
 
Kollektiv bölcsesség elve alapján, szerintetek melyik a "legjobb/etalon" detektor?
Most álltam neki egy Detektoroszkóp-hoz, és azon gondolkodom, hogy mi legyen a 100% (referencia)?
Aranytűs germániumban gondolkozom jelenleg.
Kis szerencsével Csabára elkészül, lehet majd matatni/válogatni/játszani vele.
(#) Kera_Will válasza Gafly hozzászólására (») Márc 8, 2022 / 2
 
Ha bármit (galenit,kuprox,OA1181,BAT43,OC1071 BE, pirit ....stb.) a mérőmű közé lehet tenni akkor mindegyiket meg lehet mérni, jegyzőkönyvezni , majd az "szentexceltábla" elolvasása után ki lehet értékelni.

Ha meg esetleg hídszerű a mérőmű ... akkor a félvezető átmenetek egymáshoz képesti eltérésit is meglehet mérni.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2022
Következő: »»   146 / 152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem