Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vinyl lemez zenéinek CD-re írása
 
Témaindító: zozz12, idő: Szept 1, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 5
(#) orcika70 válasza vision61 hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Azért kérdeztem a konvertálási lehetőséget, mert első megoldásként CD-RW lemezre írtam az MP-3 zene dalt. A lejátszó el sem fogadta a lemezt. Az után CD-R lemezre, itt a lejátszó kijelzőn megjelent a lejátszás, csak épp a dal helyett csak valami zajos valami halható mint amikor egy fm rádió antennája miatt rossz a vétel.
(#) orcika70 válasza pittti hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Nos több hang formátumot kipróbáltam MP3 CD Conveter professional szoftverrel, köztük a wav-ot is, nem vált be.
(#) bbb válasza orcika70 hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Van egy ingyenes és pont erre kitalált program, Burrrn. Ezzel a CD-track is jó lesz, míg mással nem garantált.
(#) Travolta válasza orcika70 hozzászólására (») Okt 6, 2019 / 1
 
Használd az Any Burn nevezetű programot. Van portable verziója és tud magyarul is.
Amellett nagyon egyszerű a használata.
(#) orcika70 válasza Travolta hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
(#) Petyaa válasza orcika70 hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Windows Media Playerben megnyitod a kívánt zenéket, majd jobbra lesz az írás. Alapból sima audio-fájlként írja ki, így minden lejátsza.
(#) orcika70 válasza Petyaa hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Ezzel kezdtem, aztán itt kértem segítséget és Travolta adta a tippet ami bevált utólag is köszönet érte.
(#) Remci hozzászólása Dec 5, 2021 /
 
Üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy népies nevén "bakelit" lemezt házilag mivel lehet tisztítani? Van pár beporosodott lemezem és ezeket szeretném recsegés nélküli állapotba hozni.
(#) niedziela válasza Remci hozzászólására (») Dec 5, 2021 / 1
 
Recsegés nélküli állapotba hozás álom szinten marad, 99%-ban.
Vélemények megoszlanak, van aki speciális tisztítót használ, van aki alkoholt, én a Vinyl időkben
langyos szappanos vizzel öblítettem le a poros és zsíros lemezeket.
Dörzsölni véletlenül se, törölgetni is csak ha nem bírsz az érzéssel.
Hagyni kell megszáradni.
(#) Remci válasza niedziela hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Köszi: Akkor marad a langyos,szappanos víz. Az van itthon
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Van aki meg kitünö softwaret.
(#) Massawa válasza orcika70 hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
A régi CD lejátszok nem támogatták az MP3-t, s föleg nem olyan formátumban, ahogy az MP3-t megszoktuk. A CD irot Audio CD üzemmodba kell kapcsolni.
(#) nagym6 válasza Remci hozzászólására (») Dec 5, 2021 / 1
 
Van egy anyag ami régen jó volt nekem, sajnos nem tudom a nevét. Spray amivel befújtam, ez vékony fóliaszerű réteggé száradt belekötve a port, ami fóliát le lehetett húzni porral együtt. Nem tökéletes, de sokkal jobb lett utána.
Vagy be kell digitalizálni, és hangszerkesztővel a zajtüskéket kimazsolázni. Audacity programmal lehet azt, hogy egy zajt megmutatunk neki, és az azonosakat kiszedi.
(#) Remci válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Köszi. Rákerestem, akkor valami ilyesmi lehet Bővebben: Link
(#) Suba53 válasza Remci hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Én annak idején, amikor még hallgattam a lemezeimet a LENCOCLEAN jószágot használtam a sercegés mentes lejátszáshoz. Ennek kettős szerepe volt. Egyrészt a finom kefe szerű feje az általa a felületre hordott folyadék által feloldott szennyeződést összeszedte a tű előtt, másrészt a folyadék egyfajta kenést biztosított a lemez felülete és a tű között, ezáltal kevésbé koptatta a gyémánt tű a lágyabb vinyl felületet.
Én meg voltam vele elégedve, bár sokan kritizálták. A sercegés viszont megszűnt a lejátszáskor.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2021
(#) nagym6 válasza Remci hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Ilyen igen, lehet, hogy nem spray volt, hanem mint amit csatoltál. Már nem emlékszem pontosan.
(#) szs válasza Massawa hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Amikor a kocsikat még (bár CD-lejátszóval), csak hát nem mp3 lejátszóval árulták, hát de nehéz is volt megértetni, hogy nem az "írott CD-t", hanem a nem megfelelő formátumban írottat nem fogadja el.
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem