Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1614 / 1714
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 5, 2021 / 8
 
És elkészült a Fekete Gyöngy is végre . éjszakára a fényerő csökkenthető amit ébresztéskor kapcsol vissza 100% ra (természetesen DS3231 rtc vel)
(#) Alkotó válasza newman92 hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
A videóval semmi baj. Azt feszegetem, valóban egy PC-ről van-e szó, amit feldíszítettél ezekkel a "konzervatív" kiegészítőkkel?
(#) nyomtatós válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Se a HHD indikátor, se a ventiszabályzó egy bonyolult valami, hogy ne lehessen megépíteni, miért ne lenne PC?
(#) Udvari Zsombor válasza newman92 hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Le a kalappal, nem csak érdekesen néz ki, hanem még funkcionális is!
(#) krapulax6 válasza newman92 hozzászólására (») Dec 6, 2021 / 14
 
Ha mar Mod-rol van szo…
Garazsba keszitettem benzineskannaba…
(#) kaqkk válasza krapulax6 hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Ez legalább jól néz ki ....
(#) krapulax6 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Koszi…bar leharcolt a kanna de nem akartam sokat kolteni ra
(#) Egri Frédi válasza krapulax6 hozzászólására (») Dec 6, 2021 / 1
 
Jól látom ? Egy alaplapot építettél egy régi benzineskannába ?
Adtam volna egy használaton kívüli PC házat ... Hatalmas meló lehetett az acélt szépen kivágni. De valóban ötletes !
(#) deebo hozzászólása Dec 6, 2021 / 16
 
Akkor már, nekem ilyen az ipari PC-ém. A fényképek készítése óta készült burkolat a hangkártyára, de most nem fényképzeném le mert nagyon poros.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2021
(#) krapulax6 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Jol latod igen.
Volt pc hazam ,youtubon lattam videot errol es nekem is kellett egy ilyen
Igazabol az acelbetetes elvedo sokat eltakar,ezert nem volt szukseg orvosi precizitasra a kivagasnal.A tapnak illetve a csatiknak kellett kivagni a helyet.
A videokartya vga csatlakozoja szalagkabellel csatlakozott a kartyara es ez volt a szerencse,igy fel tudtam fogatni a kanna hatuljara.
(#) krapulax6 válasza deebo hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Ez beszed…
(#) newman92 válasza krapulax6 hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Na azért látom kreativitásból nincs hiány! Gratula Jól néz ki!
(#) newman92 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Köszönöm!
(#) Alkotó válasza deebo hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Le vagyok nyűgözve. Gratulálok.
A sárga hűtőfolyadék inkább a szemnek szól, de az én szememnek nagyon tetszik.
(#) deebo válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
A folyadék igazából neonzöld és valóban csak esztétikai célt szolgál, volt benne már mindenféle szín, sőt ilyen köd szerű fényvezető is.

Sárga is volt persze.

ipari_pc2.jpg
    
(#) Suba53 válasza deebo hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Szép munka! Áttekinthető szellős szerelés, jó ránézni.

Ugye jól látom a folyadékkört: Bal oldalt alul a keringtető szivattyú, az rátolja a videokártyára, onnan egy 3 ventilátoros folyadékhőtő, majd a processzor, ismét egy 3 ventilátoros folyadékhűtő, majd a folyadék puffertartály. Mi az a kis modul a folyadéktartály bal oldalán, azt nem tudtam megfejteni.

( Ezt a zöld folyadékos darabnál néztem )
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2021
(#) deebo válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
A kis négyzet a tartály bal felén egy átfolyásjelző, pörög benne egy propeller, ha áramlik a víz. Nem látszik, de a felső radiátor 4 ventilátoros.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2021
(#) krapulax6 hozzászólása Dec 7, 2021 / 5
 
Garazsajto ujragondolva
(#) vorosj válasza krapulax6 hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Tetszik. A kötélbe hogy tetted be a vezetékeket?
(#) krapulax6 válasza vorosj hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Szia…koze lehet fonni viszont en keszen vettem.
(#) D Wye válasza vorosj hozzászólására (») Dec 8, 2021 /
 
Bauhaus-ban kapni lehet ilyet. Én feketében vettem, már elkészült belőle egy hasonló stílusú lámpa, csak én Edison izzókat használok.
(#) krapulax6 válasza D Wye hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
Ebben is az van…
(#) D Wye válasza krapulax6 hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
A forma alapján gyanítottam, hogy ilyesmi lesz ez is, csak a fény miatt nem látszanak a szálak
(#) krapulax6 válasza D Wye hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
Igen…kamera arra fokuszalt.Gyertyalang szinu …
(#) Elektro.on hozzászólása Dec 12, 2021 / 6
 
Sziasztok!
Tegyétek meg nekem legyetek szívesek, hogy ha még egyszer 0603 as tokozást tervezek valahova amit nekem kell beforrasztani, lőjetek már le.
(#) madzagos válasza Elektro.on hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Mivel szeretnéd a lövést? Sós patron jó lesz?
(#) Elektro.on válasza madzagos hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Akár. Csak menjen el a kedvem a pici alkatrészektől.
(#) bbb válasza Elektro.on hozzászólására (») Dec 12, 2021 / 2
 
Erre a hatalmas panelra valóban elfért volna a 1210 méretű is és akkor nem kell küzdened se Én egyelőre a 0402-vel vagyok így, hogy forrasztás közben nem szabad lélegezni/tüsszenteni/elfordulni/leejteni...
(#) mnyugger válasza Elektro.on hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Ok! Egyébként mi ez? Mire való?
Azt látom, hogy out meg side, de mit mér? Hőmérséklet, nedvesség? Vagy légnyomás?
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2021
(#) Alkotó válasza Elektro.on hozzászólására (») Dec 12, 2021 / 2
 
Nem kell ahhoz lövés, elmegy a kedved az első néhány darab beforrasztása után.
Saját példám alapján, szintén jelentős látáskorlátozottsággal, kitűnő segítség lehet valamilyen optikai erősítő (nagyítónak is hívhatjuk). Ezt használva, ami korábban kicsi volt, az látszólag nagyobbá válik. Kell némi gyakorlat a nagyító alatti forrasztáshoz, de én hamar hozzászoktam (és nem utolsó sorban, ha magam tervezek ilyen panelt akkor 1206 alá nem megyek méretben -amit már nagyítóval remekül látok-).
Következő: »»   1614 / 1714
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem