Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1616 / 1670
(#) antiktelefon válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 14, 2021 /
 
Papíron így van, de ha kéred a gyárban szemrebbenés nélkül nyomnak Audi jeltől kezdve bármit a termékre. Legtöbbször már a termékre nézve megállapítható, hogy a minősítések valódiak-e. Az egy másik dolog, amikor a Philips kiad olyan minihifit, aminek az alján 5mm-es tenyérnyi vassúly van és a tápegységet két vékony műanyagpöcök tartja a helyére pattintva, de minden minősítést megkapott és vagy 90-ért árulták egyutas fűrészpor/karton pár literes hangdobozokkal...
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) Bakman válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 14, 2021 /
 
Idézet:
„a Philips kiad olyan minihifit, aminek az alján 5mm-es tenyérnyi vassúly van”
Minden viccet félretéve, ez egyszerűen bizalomnövelő tényező. Nehéz, tehát biztosan benne van az anyag, megéri. Több ilyennel találkoztam már.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) deebo válasza Bakman hozzászólására (») Dec 14, 2021 /
 
Vagy azért kell,hogy ne dőljön fel, ha megnyomod a felső részén lévő gonbokat. Nem kell mindjárt összeesküvést kiáltani.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2021
(#) Moderátor hozzászólása Dec 15, 2021
 
Kérjük, hogy az OFF topic hozzászólásokat - lehetőség szerint - korlátozzátok!
Köszönjük.
(#) sandor1632 hozzászólása Dec 15, 2021 / 13
 
Sziasztok!

Imént készültem el egy újabb erősítővel.
TDA7265 IC-s végfok, beltéri dobozába erőszakolva.

Nincs agyon bonyolítva, 2db bemenetet építettem be, az IC alapkapcsolására terveztem a nyákot.
A legtöbb felhasznált alkatrész egy mini hifi újrahasznosításából való.
(#) Egri Frédi válasza sandor1632 hozzászólására (») Dec 16, 2021 / 1
 
Szép, biztos jó is. Egyedül a hálózati csatlakozójába lehetne belekötni. Bár ez igen elterjedt volt ezen a területen. Ha biztosított a kettős szigetelés - a doboz nem fém, stb... - akkor ebbe sem lehet belekötni.
(#) Alkotó válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 16, 2021 / 1
 
Függetlenül az adott készüléktől, a fémdoboz és a kettős szigetelés nem zárják ki egymást.
(#) Egri Frédi válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Ez igaz, ahogy a régi keverőtárcsás Hajdú mosógépek is fém házzal és kettős szigeteléssel kerültek forgalomba.
Saját magát meg mindenki úgy hozza "megrázó élménybe", ahogy tudja ...
(#) sandor1632 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Nem az elsőt építem..
(#) nyomtatós válasza sandor1632 hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
A földhurok csak fantazmagória
(#) sandor1632 válasza nyomtatós hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Földelt készülékház mellett se feltétlen alakul ki földhurok, full elektroncsöves rendszeremben még a kutya füle is földelt, még sincs földhurok.
Pár alapvető szabályt kell betartani a belső kábelezés, készülék földelés kialakításakor, ha ez jól megvan csinálva, nem alakul ki földhurok, akkor sem, ha a rendszer minden eleme külön külön is csatlakozik a védőföldre.

Ez most épp kettős szigetelésű, az alvós szobában van egy raspberry pi4 mini pc a tv-re kötve, ez oda készült, ad egy kis hangulatot a filmezéshez hogy nem a tv belső zs kategóriás hangszórói erőlködnek.
(#) sandor1632 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Azt azért elárulom, hogy a készülékház műanyag, egyedül a fedlapja fém, ami galvanikusan kapcsolódik az erősítő jelföldjéhez, meggátolva a zavarjelek bejutását, gerjedést stb..

Fa hatásúra festettem az egészet, nekem nagyon bejön ez a cseresznye szín, legtöbb dobozom ilyen színben tarkít.
(#) Egri Frédi válasza sandor1632 hozzászólására (») Dec 16, 2021 / 1
 
Valóban szép, de ezt írtam is ...
Mivel keredkedelmi forgalomba nem hinném, hogy kerül ezért a többi magánügy.
(#) sandor1632 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Mégis kinek kellene egy ilyen ic-s vacak, ez csak zajongani jó, ettől az ic-től nem kell audiofil hangzást várni..
Bár igyekeztem az alaktrészekkel a hangját a saját fülemhez állítani..
Elektroncsöves rendszer mellett ezzel büntetem magam, de már csak hiúságból se fogok róla zenét hallgatni, csak filmezni.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2021
(#) nyomtatós válasza sandor1632 hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Persze, saját cuccaimnál nálam se fordult még elő, panelban viszont a földelt cuccok ráz(hat)nak inkább (PC kapcsitápja a vele továbbfűzött konnektoron bármivel, és csak a két konnektor közt van PE vezető, előttük le van törve)
(#) Moderátor hozzászólása Dec 17, 2021
 
Alig fél oldallal korábban kértük az OFF-olás mellőzését!
(#) vorosj hozzászólása Dec 17, 2021 / 19
 
Robot kar Karácsonyra. A mechanikát Fusion-ben terveztem, mindenütt golyóscsapágyak vannak a simább működés érdekében. A léptetőmotorokat légkondicionálókba tervezték, olcsók, sajnos elég nagy a holtjátékuk, de játékhoz elmegy.
A firmware-t eredetileg Arduino rendszerben próbáltam megírni, de sebesség gondok adódtak, nem működött elég simán. Áttértem sima C-re, és a timerek, DMA stb intenzív használatára. Az irányítása mobilról működik Bluetooth-on, ezt Java-ban írtam. Lehet közvetlenül, gombokkal irányítani, és meg tud jegyezni mozgás fázisokat, majd lejátssza. Pl. egy elé tett kockacukrot bedob a pohárba. Vagy pl. feltesz egy golyót egy lejtő tetejére, majd mikor legurul, ismét visszateszi.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2021

robotarm1.jpg
    
(#) Egri Frédi válasza vorosj hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Ez már döfi !
"Szeme" is van vagy alá kell tenni a poharat a cukornak ?
(#) lazsi válasza vorosj hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Nálunk hallgatói mérésként volt egy hasonló eszköz (lehet, hogy a mérés még megy, csak én nem vagyok már abban benne).
Az gyári kivitelű volt, de a tied nekem jobban tetszik! (A hozzá adott programról meg inkább ne is beszéljünk...)

Annál az "ujjak" részt rugó nyomta össze és a motor kábellel húzta szét. Annak az az előnye, hogy ki lehetett venni a kezéből vagy bele lehetett tenni a kezébe valamit.
Pl. egy lézermutatót, amivel a hallgatóknak végig kellett követni egy papírra nyomtatott ábrát (hallgató megírta a programot, odahívta a gyakorlatvezetőt, lefutott a program, a gyakvezér meg aláírta neki, hogy sikerült).
Meg lehet vele fogatni egy tollat is. Ezzel az volt a feladat, hogy a hallgatónak le kellett írnia a monogramját. (Mondjuk nem mindegy, hogy Takács Imre vagy Szabó Zsolt Csanád a neve... ) A visszaállási pontosságot is lehetett tesztelni: egy üres lapra kellett rajzolni egy + jelet, majd szélső helyzetekbe mozgatás után ismét ugyanoda egy másik + jelet. Jellemzően pár mm eltérés volt, de pl. számított a mozgatás útja, sebessége is.
Az alapprogram olyan utasításokat tudott, mint adott koordinátára vinni, vagy egyenes illetve körív mentén mozgatni a "szerszámot". Lehetett az egyes motorokat is külön-külön beállítani (0-255 között). Volt még néhány "alap-helyzet" beállítás, pl. az összes motor menjen a 0-s, 127-es vagy 255-ös helyzetbe.
Vicces volt, amikor az előző hallgató benne hagyta a tollat, a következő meg nem vette ki és bekapcsolás után, ismerkedésként az egyik alaphelyzetbe küldte. Mi gyakvezérek már tudtuk, hogy ilyenkor hova ne álljunk, ugyanis volt olyan kombináció, amikor gyönyörű ívvel eldobta a tollat vagy 2-3 méterre...

Mindezeket csak ötletindítónak írtam, hátha érdekesebbé tudod tenni a játékot.

Magadnak építetted, vagy gyereknek ajándékba?
(#) vorosj válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Nincs szeme, vakon rámol.
10 éves gyereknek építem. Nem biztos hogy tetszeni fog neki, én mindenesetre jól szórakozom a fejlesztgetéssel.
(#) Egri Frédi válasza vorosj hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Akk úgy vagy te is, mint egy volt munkatársam. Vett egy Simson kismotort a fiának, motorozni. Aztán azzal járt dolgozni ...
(#) kameleon2 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Amit linkeltem Wikipedia oldal az valós logó, mert nekünk is van ilyen "nyomi" logós kínai fényerőszabályzónk. De az otthoni zuhanykabinon is az van .
(#) Esteban62 hozzászólása Dec 18, 2021 / 9
 
Valamikor réges-rég, amikor nálunk megjelentek az első CD-k, a lelkemet eladtam volna egy lejátszóért. De megoszlottak az erőim a Hi-Fi és a PC között, így az első CD olvasó a számítógépbe került. Véletlenül egy olyat vettem, amin volt Play gomb, ez úgy is képes volt audio CD-t lejátszani, hogy nem kellett hozzá semmi (csak táp). Amikor cserélve lett egy íróra, készítettem neki dobozt, tápot, a kimenetét rádugtam az erősítőre és hosszú ideig ez lett a lejátszó. A minősége, a szolgáltatásai persze olyan, amilyen… Aztán kikerült a rendszerből, de nemrég megtaláltam. Azt régebben is tudtam, hogy van digitális kimenete, de hogy ez mire jó…? Most kapóra jött, vettem egy kis egypaneles 5.1/2.1-es DAC-ot, aminek van két optikai és egy koax bemenete. Összedugtam őket, és szól! Nem is olyan rosszul. Azt hiszem megtartom…
(#) sandor1632 hozzászólása Dec 18, 2021 / 3
 
Raktam már fel képet korábban csupaszon az épülő VFD órámról, mostanra már dobozba ugrott.
(#) sandor1632 hozzászólása Dec 18, 2021 / 2
 
Ez pedig a korábban bemutatott TDA ic-s végfok, mely azóta befejeződött, be került a rendeltetési helyére, kapott még egy pici cicomát az előlapja.
(#) Egri Frédi válasza sandor1632 hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Szép munka, mind a kettő.
Egyedül az óra felíratai hagynak maguk után némi kívánnivalót. Azt meg lehetett volna csinálni igényesebben. Vagy gravírozni vagy cimkenyomtatóval vagy valami egész más módon.
De összességében szép és valószínűleg jó is. Használd sokáig mindkettőt !
(#) sandor1632 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 18, 2021 / 3
 
Látom neked semmi nem tetszik, de javaslom nézd meg jobban azokat a feliratokat..
Cimkenyomtatóval készült, nem kézzel írott, chiller betűstílusban, átlátszó fóliára, mert nekem ez a betűstílus tetszik.
Trollkodás helyett inkább tegyél fel valamit, amit te készítettél!
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2021
(#) madzagos válasza sandor1632 hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
És tényleg nyomtatott! Nagyon jó! Először én is azt hittem hogy kézzel írott.
(#) Egri Frédi válasza sandor1632 hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Esküdni mertem volna, hogy kézzel írott ...
Nem trollkodtam, elmondtam a véleményem. Az "építő jellegű kritika" meg adott esetben lehet hasznos is ... Lehet azt mondja valaki: " Nyomtatok neked egy ilyet. "
Ha neked tetszik, akkor jó.

Ha visszanézel kicsit, tettem már fel én is pár dolgot. Kaptam is hozzá, ami tökéletesen jó lett. És még ebben a formában is meglátta egy "sasszemű" a hibát. De nem megsértődtem, hanem elmondtam az okot. Elfogadta és megértette - a tisztaság fél egészség, a lustaság tiszta egészség !!!
(#) Gafly válasza sandor1632 hozzászólására (») Dec 18, 2021 / 1
 
Idézet:
„Látom neked semmi nem tetszik,”

Kicsit olyan nőgyógyász hozzáállása van:
Ott is hibát keres, ahol mások örömet.
Következő: »»   1616 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem