Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   110 / 130
(#) Horvath65 hozzászólása Dec 29, 2021 /
 
St. Miklós és erbe. Bármilyent letudok gyártatni. Már a gyártóval megbeszéltem, csak az alaplapot kell átalakítanom, hogy fogadja a 6/4"-os betétet. Arra vagyok kíváncsi, hogy valaki csinált már ilyent, vagy ki, hogyan oldaná meg a bekötést. A munkahelyemnek is ők gyártják a fűtő patronokat 48V/800-1000w, de bármilyen teljesítményt, feszültségűt, formájút legyártanak. Egy vajdasági cég kecskeméti képviseletükkel vagyok kapcsolatban.
(#) Horvath65 válasza StMiklos hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Miért lenne háromszoros? Ha 400V D fázisonként 1000w az nem 3000w? Ha Y akkor fázisonként szintén 1000w de 230V-al, a csillagpont kihozva a nullára. Szerintem mindkét esetben 3Kw lesz a teljesítmény.
(#) Hutty válasza Horvath65 hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
A fűtőbetét, jelen esetben 240V 1000W-os, akkor ebben az állapotában 52,9 ohm ellenállású.
Ebből 3 db csillagban 3000 w összteljesítmény.
Ugyan ez a betét 400v-on 52,9 ohm ellenállással már 3024 w-ot melegítene el, deltában 9 kW.
De ez elmélet, mert a betétet adott munkapontra méretezik, az ekkora növekedésre inkább elolvad.

Tehát vagy 3x230V-os betét csillagba, vagy párhuzamosan 1 fázisra, vagy 3x400V-os csak deltába.
(#) zolika60 válasza Busz hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Zománcos bojlerben csak akkor lehet rozsda, ha a zománc megsérül. Ne is foglalkozz vele milyen belül, hanem fesd be kívül, hogy ne legyen ilyen ronda szereld fel és próbáld bátran ki. Nem hinném, hogy a tömítése tönkre mehetett volna az állástól. Szilikongumi ha igaz.
(#) Tomi111 válasza Busz hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Szia!

Szerintem is olyan lesz, mint az új. Nem hiszem, hogy bármi baja lesz a tartálynak. De azért nézzél bele! Úgy látom a hideg vizes csőről hiányzik a védőkupak. Ki tudja hol tárolták, akár egér is belemehetett, bár kijönni nem tudott.
Egyik munkatársam otthon 40 éves 200literes Hajdut használ. Egyszer még a tetejét is kifúrta!! Vízköves volt a meleg vizes kifolyócső, csinált hosszú fúrót és beletolta. Addig nyomta míg kiért a tetején! Kis részen levágta a burkolatot, megcsiszolta és egy rézlemezt ráforrasztott a lyukra. Ennek több, mint 20 éve. Azóta így használja!
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2021
(#) Horvath65 válasza Hutty hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Állítottam én ilyet? Azt írtam, hogy mindegyik kapcsolásban 1000w, sehol nem állítottam, hogy ugyan az a betét lesz! Láttál valahol az írásomban olyant, hogy azonos ellenállással?!
Tehát "Y"-ban 230v a "D"-ban 400v. Ezt írtam. Ami egyenlő az utolsó mondatoddal.
Legyárttatom, tehát a kötésnek és a feszültségnek megfelelően kell méretezni ami a gyártó feladata. Megadom a teljesítményt, a feszültséget és a kötési módot.
(#) Hutty válasza Horvath65 hozzászólására (») Dec 29, 2021 / 1
 
Felejtsd el, hogy válaszoltam. Legyen jobb napod.
(#) Bakman válasza Hutty hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Elsőre valóban nem volt egyértelmű,de a második hozzászólásában leírta hogy bármilyen, tehát 230 vagy 400 V-os fűtőbetétet is le tud gyártatni.

Ezt a hozzászólást olvasd el újra: Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2021
(#) Busz válasza Horvath65 hozzászólására (») Dec 29, 2021 / 1
 
Legyártatás? Alaplap + fűtőszál egyedileg?

Drágább lesz mint mégegy bojler nem?

Aztán ehhez már egyedi termosztát is kell.

Én mint csórójános biztos úgy csinálnám hogy 230V-os lenne az összes betét. Így ha egy kiég, elszáll egy fázis stb akkor is működik tovább a bojler csak lassabban.
(#) Bakman válasza Busz hozzászólására (») Dec 29, 2021 / 1
 
400 V-os betétek esetén is működik tovább. A 400 V-os betéteknek megvan az az előnye, hogy kevesebb áram kell (azonos teljesítmény mellett), kisebb a rizikó a vezetékek/kötések melegedésére.
(#) Busz válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Az új bojlerek többsége is zománcos mégis valahogy kilyukadnak azok is.

De kívülről a belső tartály nem zománcos, csak ha használatban van akkor a belső tartály forró így nem tud nedvességet felvenni és korrodálódni.

De ez 1987 óta hánykolódott fűtetlen térben ahol érte a csapóeső.

Sőt tapasztalat hogyha nyitvavan a csonkja akkor a lecsapódó pára összegyűlik benne, jártam már így bojlerrel hogy szétfagyott pedig kiöntöttem belőle a vizet.


Már ittvan nálam, megnéztem, ez ténylegesen nem volt használva azóta. Nem kamionról leesett vagy gyárból kilopott mert a hozzá való garijegy is megvan.

Lekaptam a dobozt alulról, alaplemez elég szép. Szétszedni nem akartam mert ne kelljen tömítést is venni.. így egy telefonra köthető endoszkóppal belenéztem.

Hát sajnos úgy néz ki mintha át lenne lyukadva.

35 év alatt ha mindig kapott egy kis csapóesőt vagy kondenzvíz lecsapódott benne akkor lehet megtette hatását. Szóval csak szét kellene szedni...
Anód elfogyhatott benne?

Itt vannak a képek:
Bővebben: Link
(#) gyuszo válasza Horvath65 hozzászólására (») Dec 29, 2021 / 1
 
Ezekre az alkatrészekre lesz szükséged, nem kell legyártani, kapható :
Alaplap 3 fázishoz és a szabályzó is. Bővebben: Link
(#) Busz válasza Bakman hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Megússza a hálózatbővítést, vagy ha van 3 fázisú vezérelt árama, akkor egy brutál fűtőszállal megoldhatja hogyha nappal bekapcsol egy fél órára addig is jelentősen fűtsön.
(#) Horvath65 válasza Busz hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Az árát még nem tudom, januárba megyek letárgyalni és mindjárt kettőt készíttetek. Egy bizonyos határig megéri mert fénykapcsolóval akarom vezérelni, ezért az eredeti hőfok kapcsoló és vész kapcsoló is maradhat, amik egy mágneskapcsolót működtetnek. Nem vezérelt, hanem nappali áramon van a napelemek miatt.
(#) Bakman válasza Busz hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Ahhoz, hogy az anód érjen is valamit, víz kell a tartályba, az zárja az áramkört. Egy tömítés ára nem a világ, szedd le szépen a fenéklemezt.
(#) Busz válasza Bakman hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Mivel nem volt használva az is lehet hogy a tömítést nem is kell cserélni?
Csak mert 35 éves és kitudja kapok-e bele..
(#) Gafly válasza Busz hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Idézet:
„Így ha egy kiég, elszáll egy fázis stb akkor is működik tovább a bojler csak lassabban.”

Sajnos delta kapcsolásnál is működik tovább kisebb teljesitménnyel a fenti esetekben...
(#) Horvath65 válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Ez jó! átgondolom.
(#) Bakman válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Nem vagyok benne biztos de nagyon kisipari lemeznek tűnik. Nincs kidudorodás benne, anélkül pedig eléggé kétséges a tömítés (volt szerencsém ilyesmihez, házi készítésű hőcserélő, saját fenéklemezzel). Az a kis kidudorodás nyomja a gumit a tartály szájához.

szerk.:
Anódnak sincs helye.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2021
(#) gyuszo válasza Bakman hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Meg lehet rendelni, a gyártótól közvetlenül is Hajdú-éktól. Bővebben: Link
Így néz ki összeszerelve is:Bővebben: Link
Csak összeszerelve többe kerül, mint ha valaki maga szereli össze.
Az anódnak is megvan a helye. A cikkszám alapján azonosítható. Eredeti Hajdú.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2021
(#) Bakman válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Most látom, hogy ez nem a megszokott bojlerekhez való, azért sík.
(#) Horvath65 válasza Horvath65 hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Nézelődtem: ez és ez amit találtam. Ezt kifúrva és egy karmantyút behegesztve már használható is.
(#) Bakman válasza Horvath65 hozzászólására (») Dec 29, 2021 / 1
 
Ha a korrózióvédelmet is meg tudod oldani, akkor jó lehet.
(#) antikzsolt válasza Horvath65 hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Írnál erről egy pár szót hogy is nézne ki az a fénykapcsoló? Én is hasonlóban gondolkodom ha van elég power a napelemen azzal fűtsön vizet.
(#) Horvath65 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Helló! Ez deltába kötve. A korrózió védelemre ezt néztem ki. De ha a 6Kw-ost "Y"-ba kötöm és nem hozom ki a csillagpontot a nullára akkor is 3Kw-ot kapok, de szerintem így hosszabb életű lesz a betét. Mi a véleményed?
(#) Horvath65 válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Egy mágneskapcsolót vezérelne egy alkonykapcsoló és a saját hőfok vezérlése, ha állítható az alkonykapcsoló az még jobb. Amikor nincs termelés fogyasztás se legyen mert a bojler az egyik legnagyobb fogyasztó a háztartásban. Nekem a fele fogyasztásomért felel. Azt kell még kitalálnom, hogy, ha nincs termelés napközben akkor meg kell kerülni az alkonykapcsolót. Nekem 3 fázisom van és most 1 fázisra van kötve a bojler. Ezért csak egy fázist terhel és éjjel nappal amikor kell fogyaszt. Ha csak 10l vizet veszel ki és lemegy a hő fok és máris kapcsol. Magyarul sokszor kapcsol egy nap ezt kellene ki okoskodni, de félek ez már kontroller lesz...
(#) Bakman válasza Horvath65 hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
A fenékelemzzel lesz a legtöbb gondod. Eddig alapvetően két házi típussal találkoztam. Az egyik a gyári lemezbe házilag hegesztett extra csövek hőcserélőnek. Pár év és a hegesztés mentén átrozsdásodik, mindegy, hogy mivel kezelték. A másik a rozsdamentes anyag. Ez utóbbi nem rozsdásodik de a sík lemezt szinte képtelenség felrakni úgy, hogy jól tömítsen. Legalábbis olyan bojlerre, amelyikre a peremes való.

Mielőtt nagyob beleállsz valamilyen megoldásba, lépjünk vissza az elejére. Mit érsz el azzal, ha ilyen nagy teljesítményű fűtőbetétet raksz a bojleredbe? Nem négy, hanem 0.5 óra alatt fűti fel a benne lévő vizet. Kell ez neked?
(#) proba válasza Horvath65 hozzászólására (») Dec 30, 2021 / 1
 
Én rátettem egy kapcsolóórát, azt tudom, mennyi idő alatt fűti fel a vizet a bojler kb, az órát beállítottam úgy hogy a várható legerősebb napsütés közepén működjön a fűtés. Később csak azért kellett a kontroller, hogy a napelemeket kordában tartsa. ( gyenge a hálózatunk, így erősebb napsütés esetén túlfeszültség miatt leáll az inverter. Ezt fogja vissza a bojler mint terhelés ) így az óra időpontja átkerült a napsütéses időszak végére, ha nincs elég napsütés, akkor délután mindenképp csinál melegvizet.
(#) bgsf hozzászólása Dec 30, 2021 /
 
Hát.... Nem tudom mit lehet egy sima bojleren ennyit agyalni. Fel kell rakni a falra és kész, a garancia papírt meg elrakni, évente vízkőtelenítés meg anóda csere, kapcsoló óra felesleges rá mert azt a szolgáltató kapcsolja, de ha valakinek csak egy sima melegvíz tároló ennyire bonyolult az nem épített egy háromszáz négyzetméteres több fűtési rendszerhez programot.Annyira bonyolult boiler hhogy nem hiszem el......Felrakod és csak be kell kötni. A többi megy magától.
(#) Bakman válasza bgsf hozzászólására (») Dec 30, 2021 / 1
 
Idézet:
„Nem tudom mit lehet egy sima bojleren ennyit agyalni.”
Nem sima bojler, nem vezérelt áram.
Következő: »»   110 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem