Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   487 / 489
(#) nagysasy válasza attika hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Meglátjuk mit tud majd a video motorral
(#) KKobra válasza attika hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Háát azért gondold végig. Mennyi egy led áramfelvétele? Mennyi led fog egyszerre világítani?(Mind.) A szekunder oldalan tegyél egy ledszalagot amin elegendő led van (21-24) és máris látod az eredményt.
Na persze ez Wpower
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2021
(#) attika válasza KKobra hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Köszi, hogy figyelmeztettél, nem építettem sokat ebből a fajta órából (szám szerint csak hetet), de egyiknél sem égette ki a retinámat az izzó, és mind működik évek óta.
(#) KKobra válasza attika hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Na jó én csak ötöt. De rosszul cimeztem a hozzászólást "nagysasy" lett volna címzett
(#) nagysasy válasza KKobra hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Azért akarok a primer oldallal kezdeni nehogy elégjel a videofej primer tekercse.
(#) KKobra válasza nagysasy hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
Van lehetőséged a kitöltési tényezőt módosítani?
Ha jól emlékszem a primer oldalon a FET a betápot kapja (12V), amit kapcsolgat a tekercsre.
Tudod mi a kitöltési tényező?
Ennek a módosításával éred el, hogy ne égjen le a tekercs, de elegendő áram indukálódjon a szekunder tekercsben. Ha túl nagy a kitöltési tényező akkor melegszik a tekercs (elég), ha kevés, nem indukálódik elég feszültség-áram a szekunder oldalon.
A kitöltési tényező a négyszögjel (bekapcsolt feszültség + rész hossza ideje és gyakorisága).
Mennyi időre nyit és mennyi ideig van nyitva a primer oldali FET.
Érthető amit írtam?
Helyesírás moderálva.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) nagysasy válasza KKobra hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
Persze érthető. Tudom a kitöltést változtatni. Jelenleg 40 üzemben és 12 készenlétben. Még nem.tettem.rá a videofej tekercset az majd csak most következik.
(#) Hp41C válasza nagysasy hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
Nekem a video fejmotorosnál a primerrel sorban egy 10 ohm 5W ellenállás is van.
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
igen az kell bele ha nagyon kicsi az ellenállása. Nekem jelenleg nincs benne ellenállás de négyfejes videófej motor van ahol a 4 tekercs sorba van kötve
(#) nagysasy válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Nekem is kicsinek tűnik az ellenállása ha jól emlékszem a primer talán 2 ohm. Elviekben nem.kell hogy a motor forogjon hogy rá tudjak nézni a szekunder oldalra ugye?
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2021
(#) Hp41C válasza nagysasy hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Nem kell forognia.
(#) nagysasy válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Köszi. Amit Janigel megosztott bázist itt akkor az éled rögtön a nyomógomb megnyomása után? Vagy csak a motort kapcsolja be? Erre gondolok.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2021
(#) janigel válasza nagysasy hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Szia!
A linked nem jó helyre mutat.
Erről a bázis rajzról beszélünk.
Ez nyomógomb bekapcsolja a motort és a bázis infra led-jét.
Mintha a távirányítóval indítanád el az órát.
(#) nurseboy hozzászólása Szept 21, 2021 /
 
Sziasztok!
Szia Hp41C!
Építenék egy jól működő propeller clock-ot. Az első nem lett valami tökéletes. Találtam egy számomra megfelelőt. Egy kicsit átakarom alakítani. Az a kérdésem, hogy a mellékelt állomány (egyben így van feltéve a fórumba) rendben van-e? Nekem nem kell a számítógép kommunikáció. Ami kell az az óra, RTC, a klímapanel, HDD motor és az URC1 távirányítás. Szerintem ez ebben a verzióban benne van (kivéve a HDD motort, de azt beleépítem) csak szeretném ha megnéznétek ti is, mert szeretnék biztosra menni és csak így kezdeném el.
Előre is köszönöm!
(#) Hp41C válasza nurseboy hozzászólására (») Szept 24, 2021 /
 
Ezt az állományt nem én töltöttem fel. Elmúlt azóta 5-6 év.
(#) nurseboy válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 25, 2021 /
 
Az áramköri rajzokon a te neved van azért gondoltam. Az szerinted megfelel annak amiket leirtam.
(#) Hp41C válasza nurseboy hozzászólására (») Szept 27, 2021 /
 
Idézet:
„prop_bright_modosit.asm”

Ilyen néven nem töltöttem fel állományt, Valaki módosította. Sajnos nincs időm megállapítani, hogy mit és hol írt át. Legalább a parancsok definíciója eltér az enyémtől. Valamint USB -s hex -et sem töltöttem fel az USB azonosítok regisztrációs problémai miatt.
(#) nurseboy hozzászólása Okt 22, 2021 /
 
Sziasztok ismét. Ezen a bázison mi célt szolgál a relé? Nem tudtam megfejteni, hogy a "load jumper" mit tölt?!
(#) Hp41C válasza nurseboy hozzászólására (») Okt 22, 2021 / 1
 
Más készülék kapcsolását. Pl. reggeli ébresztéskor a kávéfőző, rádió, stb. bekapcsolása ill. kikapcsolása oldható meg vele. A "Load" itt nem ige (betölt), hanem főnév: terhelés.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2021
(#) nurseboy válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 22, 2021 /
 
Oké köszi, ez már sok egy órába. ezt kihagyom belőle.
(#) Hp41C válasza nurseboy hozzászólására (») Okt 22, 2021 / 1
 
Elhagyhatod magát a relét, de hasznos lehet, ha a tranzisztor, a védődióda és egy kétpólusú csatlakozó helye megmarad a későbbi kiépítéshez.
(#) nurseboy válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 23, 2021 /
 
OK, megfogadom.
(#) nurseboy hozzászólása Okt 24, 2021 /
 
Még egy kérdés: a feltett bázison az IR indikátor LED-nél miért van szükség a két jumperra, illetve miért nem jó egy 680 v 720 ohm-os ellenállás a 3 helyett?
(#) Hp41C válasza nurseboy hozzászólására (») Okt 25, 2021 / 1
 
Nincs szükség a jumper -ekre sőt magára az IR indikátor LED -re sem. Elegendő egy ellenállás is.
(#) nurseboy hozzászólása Okt 25, 2021 /
 
Szia Hp41C!
Rendben. Addig is felteszem amit eddig elkészült. Ha van egy kis időd vagy kedved, nézz már rá légyszíves. Diptrace-t szeretem, de Eagle-ben is feltettem.
Persze ha a fórumtagok véleményezik, azt is szívesen fogadom.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2021
(#) nurseboy válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Hello!

Kihagyom az egész IR- részt. Így a PIC 12-es kivezetését 10K-val kössem a +5V-ra?
(#) Hp41C válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
A PIC12F629 elhagyható - soha sem készült el a programja. Ha elhagyod, az általa vezérelt tranzisztor és annak kollektor körében levő ellenállások, jumper és IR LED is elhagyható.
A PIC -re menő jeleket nem kell felhúzni tápra, hiszen a GP1 és GP2 (I2C busz jelei) már fel vannak húzva a tápra. A harmadik jel a PIC -ek közös órajele.
(#) nurseboy válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Szia Mester!

Én az alábbi PIC18F2550-es bázisról beszéltem. A visszajelző LED-eket akarom elhagyni belőle, csak a Statusz LEDet tartom meg. Azért kérdeztem, hogy a 12-es lábon lévő IR indikátor LED-nél a kapcsolásnál ha kihagyom, akkor az a láb a semmibe lóg.
Üdv: Attila

És még - jelenleg nagyjából kész a panel, de még átnézem alaposan.
(#) Hp41C válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Az IR LED -hez elég egy darab ellenállás.
(#) nurseboy válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Oké, de ha teljesen kihagyom akkor a 10k +5V-ra?
Következő: »»   487 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem