Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   236 / 259
(#) kaqkk válasza 91375 hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Nálunk is ez volt a tünet a whipool gépnél , főszivattyú csere lett belőle . a szivattyú műanyag és elkopik megszorul . Próbáld meg megmozgatni a gépet hátha beindul és kibírja az ünnepeket . A mienk mozgatás után még két hónapig dolgozott míg végleg feladta ....
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Itt lehetne keresgélni, de ahhoz kellene az ajtón lévő "varázs szám", például hibakódhoz (ha van egyáltalán). Ha megtaláltad, belinkelheted.
(#) zenész65 hozzászólása Dec 29, 2021 / 1
 
Üdv a csapatnak! Keresek Siemens keskeny mosogatógéphez indítórelét a motorhoz. Vagy mivel lehet helyettesíteni. Sajnos vizet kapott a relé és elfüstölt (remélem más nem, mert a program indul, de a motor már nem). A reléről képet mellékeltem. Köszönöm a segítséget.
(#) baumi67 hozzászólása Jan 1, 2022 /
 
Sziasztok.
Van egy Whirlpool mosogatógépünk, ami az utóbbi időben a felső tálcában nem mosogat rendesen. Egész pontosan úgy néz ki, mintha a mosogatószer maradványok az eldugottabb helyeken (fejreállított pohár belsejében, sarkokban lévő edények külső szélén) ott maradnak.
A fórumot böngészve az elején már volt egy hasonló probléma, ott a felső szórókar hátsó csatlakozási tömítés cseréje volt a megoldás, de azt hiába cseréltem, nem segített.
Mit javasoltok?
(#) Josi777 válasza baumi67 hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Szerintem a szürke alkatrész a hibás
(#) Hutty válasza Josi777 hozzászólására (») Jan 2, 2022 / 1
 
A konkrétan megadott típusszám szerint fehér. Bár biztos neked lesz igazad,, mert többet is javítottál már.
(#) Gafly válasza baumi67 hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Azt azért nézd meg, hogy a fúvókákba nem állt-e bele valami? Rizs az például undok tud lenni. Fogpiszkálóval vissza lehet tessékelni, másodszorra ritkán próbálkozik...
(#) Josi777 válasza Hutty hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Jól érezted, legalább egy típusszám lehetne ott vagy valami azonosító, mert az hogy Whirlpool, az csak annyi, mint bármelyik más brand, ezernyi típus és változat létezik.
(#) baumi67 válasza Josi777 hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
Kösz. Ezt most értenem kellene?? A kar szürke, abban nincs elakadva semmi, fúvókák tiszták, a hátfalra való csatlakozó tömítése is jónak tűnik (cserélve) Más tud benne hibás lenni? Amit még észrevettem, hogy a mosogató tablettát nem mindig fogyasztja el a tartóból. Általában energiatakarékos programon, tehát 2-3 óráig fut, az ajtaja kinyílik, de a tabletta fele ott marad.
(#) Macsek71 válasza baumi67 hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
Egy próbát megér : indíts egy mosogatást, úgy , hogy a "tablettát" nem a tartóba teszed, hanem a gép aljába ...
(#) Josi777 válasza baumi67 hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
Egy típust tudnál adni?
(#) baumi67 válasza Josi777 hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
Termék neve: ADP 7442 A+ PC 6S WH
Modellszám: 851174410020

A tablettát szoktam kívülre is tenni (az evőeszköz tartóra), akkor természetesen elfogy, de a felső tálcán az üvegtárgyakon a lerakódás akkor is ott van.
Köszönöm.
(#) Josi777 válasza baumi67 hozzászólására (») Jan 5, 2022 / 3
 
A géped Service Manual-ja. Ennek a konstrukciónak az szokott lenni a problémája, ha nem mosogat rendesen a felső tálcán, hogy a felső mosókarhoz menő dupla cső, ami egyébként bepattintós, elfárad a pattintója és kiemelkedik a helyéről, így a víz egy része ott távozik és nem lesz elég nyomás a mosókat fúvókáinak. Ezt ellenőrizd. A doksiban a 7. oldalon a 763 2 számú alkatrész cseréje szükséges, amennyiben ez a probléma.
(#) baumi67 válasza Josi777 hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Köszönöm, átnézem.
(#) franky710 hozzászólása Jan 6, 2022 /
 
Sziasztok!
Van egy Elektrolux beépíthető mosogatógép amivel szenvedek . A program elindítása után feltölti vízzel, majd le szivattyúz, és kiáll hibára!
Mi lehet a gond, hol keresgéljek.
Köszönettel: Feri
(#) Josi777 válasza franky710 hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Idézet:
„Mi lehet a gond, hol keresgéljek.”

Az lehet a gond, hogy már megint nincs se hibakód, se típus. És az adatlapon kéne keresgélni.
(#) franky710 válasza Josi777 hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Szia!
Rendben, utánanézek és jelentkezem!
Feri
(#) franky710 válasza Josi777 hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Az Elektrolux mosogatógép típusa; ESI 64010X
A hibakódot, amire ki áll, mellékletben megtalálod.
Köszönöm a segítséged, Feri
(#) Rveres hozzászólása Jan 8, 2022 /
 
Sziasztok kedves fórumtársak! BÚÉK!

Adott egy Orion OD-007 típusú mosogatógép. A jelenség az volt, hogy megállt a program közben. Gyorsan szétszedtem és rájöttem, hogy az óramotorral (invensys sm10 motor) van valami gond. A feszültég megy hozzá de nem forog.Gondoltam én semmi gond rendelek a netről.....Hát nem ilyen egyszerű. Kb 1,5 hónapja keresek/kutatok de semmi erednény.
Ha van valakinek valahol valamilyen régi bontott invensys sm10 motor vagy van tippje hova lehetne fordulni az kérem ne tartsa magában.Előre is köszönöm.
(#) Josi777 válasza franky710 hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Sajnos a .3gp kiterjesztésű file-t nem tudom olvasni. Abban van a hibakód?
(#) még1MbR válasza Josi777 hozzászólására (») Jan 9, 2022 / 2
 
Igen, egy video, de sajnos olyan rossz minőségű, hogy nem látszik a villogás.
(#) Josi777 válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 9, 2022 /
 
Köszi. Akkor várok a megoldásra
(#) maTaKee hozzászólása Jan 12, 2022 /
 
Sziasztok!

Van egy 10-12 éves Indesit IDL-40 EUC típusú mosogatógép amin most vettem észre, h elrepedt a sótartály fedele. Ezt érdemes lenne kicserélni vagy nem okoz problémát, ha így használom?
(#) Epu2 válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Ha licsit ereszt több sót adagol. Ha nincs, kinyomja a sót és bele mehet a mosogatólé.
(#) Josi777 válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Ha nem töltöd fel sóval, akkor nem gond.
(#) reidl hozzászólása Jan 13, 2022 /
 
Sziasztok!
Nekem egy samsung DW-FN320 mosogatógépem van és a héten kezdte, kérte, hogy töltsem fel sóval, feltöltöttem el is tünt az ikon. Egy mosogatás után ismét kérte a sótartály feltöltését. Viszább vettem a a víz keménység beállításán és ismét megjelen a só hiány ikon.
A kérdésem, hogy mi romlott el, mit kell kicserélni?
A választ előre is köszönöm.
(#) Epu2 válasza reidl hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
Ha tényleg nincs benne só, akkor a sóadagoló szelep halt meg és a són keresztül használja a vizet.
(#) Josi777 válasza reidl hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
Vagy felakadt a regeneráló szelep, vagy zárlatos lett a panelen a szelepvezérlés vagy nem zár rendesen a sótartó fedele.
A probléma megkerülése lehet, ha nem a Classic mosogatószert használod, hanem olyat, amiben van vízlágyító, így szükségtelenné válik a gép belső vízlágyítójának a regenerálása.
(#) reidl válasza Josi777 hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Jelenleg így használom 3:1 tablettával, de szeretném megjavítani a készüléket. Egy hátránya van, hogy a legkevesebb mosogatási idő, ahol engedi bekapcsolni a TABS gombot 2:40 perc.
Köszönöm a választ.
(#) Josi777 válasza reidl hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Nem kell bekapcsolni a 3:1 funkciót, attól még használhatod tablettával. Egy kicsivel több vizet fog fogyasztani, mivel a 3:1 funkció annyit csinál, hogy kikapcsolja a regeneráló ciklust (és többnyire a só- és öblítőhiány jelzőket), de a mosogatásban nincs különbség.
Következő: »»   236 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem