Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   447 / 579
(#) Gafly válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Bocsánatot kérek.
(#) erbe hozzászólása Jan 10, 2022 /
 
Nemrég kimúlt a merevlemezem, Linux volt rajta. Beleraktam a gépbe egy W10-es SSD-t. Azóta folyamatosan jelzi az aktuális időjárást. Írja: 5 fok, napos. Reggel még szállingózott a hó az éjjel esett 1 cm-re. Helyenként már eltűnt, de a teraszon a hőmérő +0,5 fokot mutat, amit nehézkesen olvasok le ebben a déli sötétségben.
Még mielőtt valaki felvetné a földrajzi helyzetet.: Első induláskor a Windows megkérdezte, hol vagyok. Csak azért, hogy célzottabb reklámokkal tudjon meghinteni.
(#) SzervízMacska válasza Gafly hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Nincs miért.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Most kiírja, -3 fok, tiszta égbolt. +0,5 fok van, szeles és felhős az égbolt. Egy csillagot se látni.
Talán jobb lenne, ha semmit se írna ki.
(#) Massawa válasza erbe hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Ezt lehet, higy a google irkálja ki ( nekem a telefonra is).
(#) bbb válasza erbe hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Ezt kb. két kattintással tudod kikapcsolni, ha zavar.
(#) erbe válasza bbb hozzászólására (») Jan 10, 2022 / 1
 
Nem lehet kikapcsolni. Rákattintok, bejön egy híroldal, abból meg bármit csinálok, csak több lesz. Nem kínál fel lehetőséget a kikapcsolásra, elrejtésre.
Annyira nem zavar, csak érdekességként hoztam fel, hogy össze-vissza irkál mindent. Olyan, mint egy igazi meteorológus.
Végül mégiscsak sikerült kikapcsolni.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2022
(#) Udvari Zsombor válasza erbe hozzászólására (») Jan 11, 2022 / 1
 
Valahol a tálca jobb-klikk menüjében lehet lekapcsolni, még megnyitni sem kell magát az időjárást. Viszont a start menüben marad egy csempéje az időjárásnak még így is, ott külön kell lekapcsolni, ha zavar. Sajnos telerakták a Win10-et mindenféle szeméttel...
(#) pont válasza erbe hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Szerintem legkésőbb a következő frissítéskor vissza fog térni.....
(#) bbb válasza pont hozzászólására (») Jan 11, 2022 / 1
 
Szerintem meg ne riogasd ezzel Bőven elég, amikor a "hírek" és hasonlók jelennek meg mert az jó neked és mi tudjuk, hogy az neked jó még akkor is, ha te ezt nem tudtad. Szerencsére eddig ezeket mind ki lehetett kapcsolni két-három kattintással és viszonylag egyszerű kigyomlálni is őket véglegesen, vagy letiltani csoportházirendből.
(#) tbarath válasza erbe hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
google: windows 10 disable weather taskbar
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Idézet:
„A fék az más, az már a '86-es Uno-nkban is volt.”

Ezt kisérletesen is igazoltam (bár nem Fiattal):
Gurulok le a mélygarázsba, bal lábbal kinyomva a kuplung, jobbal finoman fékezek.
Mondom mi a fenének nyomom én a kuplungot, hiszen motorfék, meg minden...
Kuplung fel, motor felpörög, vákumszervó hirtelen jó nagyot rásegit, én meg jól lefejeltem a kormányt.
(#) Gafly hozzászólása Jan 12, 2022 /
 
White 1909.
Akkor még nem dőlt el a vita...
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Az még a jobbik eset. Egy balatoni nyaralásról jöttünk haza és az utolsó előtti kereszteződésben nyomom a féket és mint egy féltégla, fékhatás alig. Leizzadtam, végül sikerült megállni és hazagurultuk azt a 200m-t. Itt meg éppen elment a fékszervó. Belegondoltam, hogy ha arrébb történik ez és más helyzetben, akkor rosszabb is lehetett volna.
(#) Inhouse válasza Massawa hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Renault Thalia 2002, 1.4 benzin 8 szelep!, se ABS, se szervó, se klíma, se kp zár, se elektromos ablak, se központi kijelző, mezítlábas változat. Maga a kasztni már 2-es. Elöl van 2 légzsák és van kézi fényszóró magasság állítás, meg hátsó ablak fűtés, de ennyi a luxus.
Ezen akkor van szervó, ha vizes, vagy havas a talaj.
(#) Udvari Zsombor válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 12, 2022 / 1
 
Egyik nyáron Swift sedánnal mentünk, 2000-es évjárat, automata váltó, elektromos ablakok. Azzal indított, hogy piszok nehezen indult a szállástól, programhoz menet is meg-megállt, az egyik programtól alig tudtunk eljönni. Bónusz, hogy nem jött fel a balhátsó ablak! Egy helyi szerelő húzta fel és ideiglenesen lekötötte, hogy ne lehessen lehúzni. Az egész után elvittük a városunkban Suzuki szervízbe, hát, alig volt olaj a váltóban, plusz kábel szakadás balhátsó ajtónál. Azóta inkább megnézetjük, mielőtt nyáron elmennénk valahova...
(#) lazsi válasza Gafly hozzászólására (») Jan 12, 2022 / 1
 
Az ugye megvan, hogy az autó vezetőjét miért nevezik "sofőr"-nek?
(#) antikzsolt válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Ez így van 2003 kiadás van nekem. Nem nehéz tekerni még álló helyzetben sem.
(#) sonajkniz hozzászólása Jan 12, 2022 / 2
 
Olvasva a sok negatív autós tapasztalatot, összeadva a saját ilyen irányú tapasztalataimmal, csak oda lyukadok ki, hogy a legjobb autó a Trabant.
Zajos, büdös, rázkódik, kényelmetlen, télen hideg, nyáron meleg, de egyszerű mint a faék, könnyen szervizelhető még az út szélén is, bírja a terepet, fekvőrendőrt, véd esőtől, széltől, elvisz A-ból B-be.
Mi kell több?
(#) Pethical válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
És ne feledjük, hogy kormányváltója van, hát milyen modern már
(#) Ge Lee válasza Pethical hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Plusz még az ajtó is nyílik lemerült akku esetén is.
(#) sargarigo válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Sőt! Nem romlik el a kormányszervó sem!
(#) sany válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
A fejlődés és az üzlet.
(#) nagym6 válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 12, 2022 / 2
 
Idézet:
„Mi kell több?”
Lovaskocsi önvezető pld.: kocsmából haza.
(#) erbe válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 12, 2022 / 1
 
Ez már régen működött, csak elrontották.
(#) uniman válasza llax hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Tegnap újabb 60 darab ment fel!
18 ó körül látható volt felettünk meg máshol is...
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Jan 20, 2022 / 1
 
Starlink-G4-6 fényei ma is (és a későbbi napokon is) láthatók lesznek (tiszta idő esetén)! Pl. Buadörsről nézve 17:57-től 4 percig.
Északnyugat, eleváció: kezdet 10°...vége: 34°.
Bővebben: Link
(#) Udvari Zsombor válasza uniman hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
És Keszthely esetében lehet-e majd valamit látni belőle?
(#) uniman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Ott a link, csak beírod a helyiségnevet...
(#) Udvari Zsombor válasza uniman hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Csak azért kérdeztem, mert éppen telefonról vagyok, persze asztali gépről könnyebb böngészni...
Következő: »»   447 / 579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem