Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagy áramerősség előállítása
 
Témaindító: Bakancsok, idő: Jún 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Bakancsok hozzászólása Jún 29, 2009 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnék nagy áramerősséget (160A-200A) előállítani, anélkül, hogy marha nagy és nehéz trafókat használnék.

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#) Bakancsok hozzászólása Jún 29, 2009 /
 
mondjuk egy barátságos kis hegesztőhöz kellene
(#) patexati válasza Bakancsok hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Valamelyik topicban láttam ilyet mivel heggeszt a manus az akkuról de nem hiszem,hogy valami rossz fajta akku mi ilyet is bír úgy,hogy a tetejét nem dobja le! Én régen szoktam cserélni cellát az akkuban mert még külsőleg voltak összekötve és saját magáról heggesztettem a cellákat egymáshoz egy szénkefe volt az elektróda! Kupak kivesz elötte ki ilyet csinál ha nem akarja magát savval lefröcskölni bár már nem hiszem,hogy vannak ilyen akkuk!
(#) potyo válasza Bakancsok hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Egyenáramú hegesztéshez egy 24V-os generátor megfelelne. Talán buszokon vannak ilyen teljesítményű generátorok. Na persze ez se lenne olcsóbb, mint venni egy komplett hegesztőt.

Mit akarsz 200A-el hegeszteni? Ahhoz elég durva keresztmetszetű hegesztőpálca is kell, ahhoz meg olyan hegesztenivaló, ami el tudja vezetni a fejlődő hőt, és nem olvad szét a hőtermeléstől. Pl. hídszerkezetet el tudom képzelni, hogy ilyen áramokkal hegesztik, de oda meg nem barkácsolt hegesztőt használnak...
(#) lapose válasza Bakancsok hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Szia!

Ha nem akarsz helyette "marha nagy és nehéz" generátort, vagy akkumulátort használni, egyetlen egy lehetőség van: Venni, vagy építeni kell egy inverteres hegesztőt.
Esetleg:Bővebben: Link
(#) Bakancsok hozzászólása Jún 30, 2009 /
 
Egy 12V 12Ah zselés akkumulátortal hogyan tudnék csinálni hegesztőt (AWI), és mennyi időn keresztül tudnám használni?
(#) Bakancsok hozzászólása Jún 30, 2009 /
 
köszönöm szépen a kiértékelésnek is megfelelő válaszod
(#) gulyi88 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 30, 2009 / 4
 
Én már robbantottam magamra akkut 45Ah autósat.
Nem volt valami kellemes érzés, szerencsére nem lett bajom pár napos fülcsenggésen és néhány karcoláson kívül. Komoly baleset is lehetett volna, az akkumlátor fele szétrepült az udvarban!
(azonnal rohantam a csaphoz kimosni a szememet, azóta tiszteletben tartom az akkukat és nem használom arra, amire nem való. Csak kíváncsi voltam, hogy lehetne-e vele hegeszteni :no: )
nem is tudom mikor volt már, 5-6 éve kb..
(#) szsrobert válasza gulyi88 hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Szerencséd, hogy nem veszítetted el a látásod.
(#) elgotti hozzászólása Jan 22, 2022 1 /
 
Ez egyébként engem is érdekelne de nem hegesztés céljából hanem mondjuk egy erős tápnak is jó lehetne.
Én arra gondoltam hogy a 230-at egyenirányítani lehetne, és mondjuk szabályozni kellő mértékig a feszültséget, majd kondikat sorba kötve ezzel feltölteni, és azt kisütni megfelelő frekvencián.
Lehet hogy rossz az elképzelés, de valami ilyesmi kellene. Ez egy nagy áramú 30V-os akkumulátor töltőnek készülne. 50 vagy 100A áramerősséggel. Impulzus szerűen használnám fel töltésre. Valaki tudna ennek megtervezésében segíteni?
Semmiféleképp nem szeretnék trafót az áramkörbe.
(#) dB_Thunder válasza elgotti hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Rendkívül gyorsan verd ki ezt a fejedből, míg meg nem hal valaki!
(#) elgotti válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Van egy ipari, nagyon profi töltőm 35A impulzussal és 16V-on dolgozik.
Nagy áramerősség ellenére nem látható benne trafó, nagyon pici kompakt, és nagyon erős.
Ez szép és jó de kapacitás ügyileg kezd kevés lenni.
Nagyobb áramerősség esetén gyorsabban, és nagyobb kapacitást tölthetnék vele.
Védelmi szempontból a biztonsági részét megoldanám.
Arra lennék kíváncsi hogyan oldották meg ezt az egész dolgot.
Látok benne 6db izmos FET-et, egyenirányítót, durung kondikat, valami huzalt (ami eléggé melegszik, gondolom ez a korlát), pár diódát, és egy vezérlőt. (hűtés viszonylag nagy felületű bordával, ventilátorral megoldva.) Elég könnyű valami talán 2kg, annak is nagyrészét a ház és a borda teszi ki.

Sajnos a töltőről nem mondhatok semmit mert titoktartás kötelez...
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2022
(#) kaqkk válasza elgotti hozzászólására (») Jan 24, 2022 /
 
Ezeket úgy hívják hogy kapcsoló üzemű töltő -táp nem mágia pont úgy dolgozik ahogy "elképzelted" és leírtad az előző hozzászólásodban ...
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 24, 2022 /
 
(#) proba válasza elgotti hozzászólására (») Jan 24, 2022 /
 
Idézet:
„Ez szép és jó de kapacitás ügyileg kezd kevés lenni.”

Itt az ideje nagyobbat venni. Ha hozzányúlsz, utána úgyis kell másik. Ezek nem olyan egyszerű szerkezetek, hogy bármiféle módosítás lehetséges legyen rajtuk. Minden alkatrész határon, szerelhetetlen, és mellékesen a nagy áramok, és a kapcsolóüzem miatt a legkisebb nem hozzáértő módosítást sok ezer forint kárral "jutalmaz".
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2022
(#) Atis57 válasza elgotti hozzászólására (») Jan 24, 2022 /
 
Szia!
Pedig volt ilyen a VIDEOTON korszakban .-Katonai rádióadó tranzisztoros végfokát táplálta.

4db kondenzátorcsoport sorosan töltve --párhuzamosan kisütve. 70V és 30A jellemzőkkel.
2x50Hz -s kapcsoló üzemű táp?

Természtetsen az Érintésvédelme ! hasonlóan bonyolult volt.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem