Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóriasztó és központi zár
 
Témaindító: hzsolt77, idő: Jan 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   160 / 164
(#) gergo55 hozzászólása Jan 12, 2022 /
 
Jó kis Golfomba távirányítót tennék a központi zárhoz. (Már csak a Jobb1-en lehet kulcsozni)
Milyen bevált távirányítót ajánlanátok?
Köszi.
(#) Lezli46 válasza gergo55 hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Bármilyen univ erzális k.zárvezérlőt..., kinai mind.., de megbizhatóan müködnek., rengeteket szereltem..,de egyet se hoztak vissza ! Ha sokat akarszkölteni .., akkkor pl Meta- t...
(#) xabo75 hozzászólása Jan 25, 2022 /
 
Sziasztok!
Valaki használ ilyen vagy ehhez hasonló riasztót?
Valóban jelzést ad a távirányító ha beriaszt a rendszer?
http://olajshopnet.hu/spd/SMP1000M/Ketiranyu-autoriaszto-pageres-id...l-2-km
(#) Uviktor válasza xabo75 hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Szia,
Igen,sokáig használtam ennek az "eredeti" változatát a Magicart.
Az teljesen megbízható volt és tette a dolgát.
Megfelelő keresztmetszetű vezetékekkel,strapabíró relékkel,az egy minőségi készülék volt.
Soha nem volt bajom vele.
De ezt a másolatot nem ismerem.
Kijelzi hogy hatótávon belül van,be van zárva,stb.
Több AUX kimenete is volt,sok érdekes ötlet megvalósítható vele,van amelyikkel be is lehet indítani a motort távolról,és ennek megvan a biztonsági folyamata is.
Persze szakemberek nem szívesen szerelik mert elég időigényes
Szakértelem,tapasztalat nélkúl sk nekiállni meg...azt inkább ne.

Üdv!
(#) Lezli46 hozzászólása Jan 29, 2022 /
 
Sziasztok!



MB Classe A 170CDi .A168. Gyártási év 2003 . M.cod: 668. 70Kw/95Ps.



Van az autóhoz gyárilag távvezérlő, de hibás nem javitható.



Univerzalis központi távvezérlö beszerelése volna a feladat...



Kérdés- kérés: Milyen tipusú vezérlési móddal lehetne megvezérelni a gyári központizárat??? Esetleg hely- kábelszin stb.?



Egy központi kapcsolási rajz is aranyat érne.., legalább a vezető ajtóról.



Minden segitséget nagyon köszönök
(#) Uviktor válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 29, 2022 /
 
Szia,
Sajnos nem találok rajzot csak W169-hez,az pedig már can-es.
Csak az emlékeimet tudom felidézni,miszerint már az első generációs A osztály sem vezerelt már az ajtó zárbetét felől,csak vész nyitás/zárásra alakalmas.
Mintha az első A még levegős lenne,de már ebben sem vagyok 100% biztos.
Az elakadásjelző kapcsoló környékén van belül a középső panelen egy nyomógomb ami negatív impulzust ad egy vezetéken.
Ugyanazon vezetéken nyit és zár,amit egyszerű megkötni,viszont a felhasználó meg is fordíthatja a sorrendet ha egyszer megnyomja a gombot...
Nekem most ez rémlik,de ez már régen volt,szóval inkább kezdd azzal,hogy megnézed hogy a külső zárbetét vezérel-e.
Ha nem akkor marad a középső gomb,ha igen akkor térjünk rá vissza...
(#) Uviktor válasza Uviktor hozzászólására (») Jan 29, 2022 /
 
Utolsó utáni lehetőség a kompresszorban a motor eredeti vezetekeit/fóliáit lekötni és az univ.vezérlőt motor vezérlesként kötni 4s idővel de ez elég barkács szakkörös kendácsolás..
Általában csomagt.j.o.vannak a kompresszorokvagy hátsó ülés alatt.
Habár...régi Audiknál ok,de Mercinél a tankajtó külön levegő körön van,akkor ott is lehet valami szelep...inkább felejtsd el...
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2022
(#) Uviktor hozzászólása Jan 29, 2022 /
 
Én először inkább megnézném a gyári távvezérlőt,hátha csak elem probléma,mikrokapcs.csere,kirezgett forrasztás vagy mosógép okozta beázás.
(#) Inhouse válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 29, 2022 /
 
Megette a kutya? Miért nem javítható?
(#) Lezli46 válasza Uviktor hozzászólására (») Jan 30, 2022 /
 
Köszi a hozzászolásotokat

Sajnos távolból jön az autó.,igy alkalmi elözetes letapogatások-helyzetfelmérések nem jönnek szóba..kulcsból csak egy van, nincs másik ,hogy közben tudnának autozni esetleges kulcsjavitás alatt stb--órásnál volt már elemcserére egyébbként.,eredmény nélkül..
Sok praktikus dolgot irsz--eddigi olvasmányaim alapján helytállóak- (sajnos...)

1.Vezetőajtó "megtámadása" ,akár egy direktmotorvezérléses figurával is valószinüleg fölösleges probálkozás.
2.Belső gomb egy vezetékről , negativra nyit-zár figura müködik..,de kulcskérdés hogy kivett gyujtáskulcsal is van-e igy központizárvezérlés?? Erre rátudok majd kérdezni távolról.Nem lehet, hogy itt pl egy sima negativ kell pl nyitáshoz, és záráshoz ugyanoda ellenálláson keresztül?

3.Az a kompresszor direkt motorként vezérlés se annyira rossz ötlet..,egyébbként olyasmit olvastam hogy csak egy vezetén megy innét a vezérlés..

4.Egyértelmüen még azt sem tudtam eldönteni még hogy ez kompresszoros még ,vagy már motoros verzió?
W168. 170Cdi.gyártási év 2003.70Kw/95Ps Motorkod 686.

5.Ráutalásokat olvastam ,pontos konkrétumok megjelölése nélkül ,hogy komfortmodulról kell probálkozni.., müszeregység mögött található állitólag..

üdv
(#) Lezli46 válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 30, 2022 /
 
Kiegészitésként...

Távolból annyi infót kiszedtem a tulajból hogy hall "zugást" a csomagtartóból ., és a Belső központi is aktiv marad kivett kulcsnál is. .,remélhetőleg nem megy alvóba egy idő után..,

Meglepetésemre, akkor kompresszoros központi volna stb

Javallatod??Valami nem jutott még eszedbe kiegészitésképp?? Hogy értetted ezt "felhasználó is megfordithatja a sorrendet" ??? Eddigi Záró gomb átmegy Nyitóvá??

köszi és üdv

zj67ik
(#) Uviktor válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 30, 2022 /
 
Szia,
Igen,így értem.
Egy vezetékre (középen a nyomógomb)adsz egy negatív impulzust akkor mindig az ellentétes irányba működteti a kompresszort.
A belső központi zár kapcsolót ha egyszer megnyomja a felhasználó,akkor megfordulhat a sor,ez akkor érdekes ha az univ.vezérlő 2gombos,nyitott-zárt lakat piktogrammal,és nem érti miért nem müködik...
főleg ha idősebb már a felhasználó vagy nem műszaki beállítottságú.
Ha el tudod magyarázni hogy ezzel így kell együtt élni,ok.
A középen levő vezérlő kapcsoló emlékeim szerint nem "alszik el",mintha a kortárs W210-et is így vezéreltük volna...
Üdv!
(#) Uviktor hozzászólása Jan 30, 2022 /
 
Ha pedig hall zúgást,akkor csak valahol eltört/szétakadt a levegő cső,és persze hogy nem működik.
Inkább megkeresném a sérült levegő csövet,és a gyári rendszert javítanám meg.
Szakmailag is elegánsabb és az autó eladásakor is sokkal jobb benyomást kelt egy működő gyári kulcs mint egy kicikínai fityegő...aztán a vevő meg azon agyal hogy vajon hány db távirányító lehet rá tanítva...
(#) Lezli46 válasza Uviktor hozzászólására (») Jan 30, 2022 /
 
Köszi legelőször is!!!

Ezt a " zugást" valószinüleg félreérthetted, persze az én hibám..,rosszul vezettem föl a témát..., feltehetõleg nem levegős stb..

Ugyanis irtam a tulajnak--- kideritendő , hogy milyen tipusu központizár van az autóban : " müködtesse a központit és hallgatozzon a csomagtér felé , hogy hall- valami zugás félét, vagy valami csattanást hall- e az ajtókból"..., erre irta hogy " zugást" hall a csomagtartó felöl..

Elmondása szerint kulcsról normál müködik a központizár, csak távadó része nem jó.Ezért kellene .

Üdv C.
(#) Uviktor válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 30, 2022 /
 
Szia,
Elnézést,akkor jól összekevertem a dolgokat,de sajnos leírás nélkül csak az emlékeimből próbálok felidézni.
Bocsánat,de nem tudom már 100% biztosan...

Azon részekhez viszont tartom magam hogy inkább megnézném a gyári távkapcsolót hátha csak mikrokapcsoló vagy más kisebb hiba...

Szia!
(#) Lezli46 válasza Uviktor hozzászólására (») Jan 30, 2022 /
 
Szia!

Azért (még ) nem annyira béna a memoriád!!!

Lásd a talált rajzot a k.z. vezérelhetöségről...

Köszi mégegyszer és üdv
(#) Inhouse válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 31, 2022 /
 
Idézet:
„kulcsból csak egy van, nincs másik ,hogy közben tudnának autozni esetleges kulcsjavitás alatt stb--órásnál volt már elemcserére egyébbként.,eredmény nélkül..”

Fura, hogy ők 0-24-ben autóznak és nincs egy óra szünetük sem, de megoldás kéne azonnal. Ha az autóba lesz beépítve bármi is, akkor is meg kell állnia arra az időre.
Azért csak érdemes lenne ránézni erre a távirányítóra. Az elemcsere az egy dolog. Járt már nálam több ilyen elemcsere utáni, ahol dupla gombelemes. A kettő között van egy lemez. Na itt elvérzik az elemcserélők egy jelentős része és csak az egyiket cserélik. Előfordul a törött, nem jó pozícióban álló, vagy koszos érintkező is. Meg persze sok más probléma is, de annyira nem jellemző, hogy javíthatatlanul tökre menjenek. Ha vízbe ejtik, vagy megrágja a kutya az már gond lehet.
A másik gyakori hiba a mikrokapcsoló. Talán ezt is meg lehetne nézni, és kevesebb idő/energia/pénz cserélni, mint bármi más átalakítást végezni.
Látatlanban igen nehéz bármilyen problémát megoldani. A tulajdonosok/felhasználók elmondásai alapján könnyű bemenni az erdőbe.
Egyébként mindenképpen érdemes szerezni hozzá egy másodikat, mert ha most ezzel még történik valami, akkor tényleg nem mennek sehova...
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2022
(#) Lezli46 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 31, 2022 /
 
Köszi a jótanácsaidat-megjegyeztem!

Ugy érted ,hogy esetleg csak egyik elemet cserélték volna ki? Ezzel jár munkába.., kb 50Km -re tőlünk..,
Egyébbként most kérdeztem néhány perce kulcsos ismerősömet : Immos távadós kulcs 60.000Ft-tól....,persze csak hétköznap aktuális.
Másik dolog .,szépségben nem szeretnék meghalni,pláne hogy rengeteg időt informálodtam ez ügyben.., most hogy már tutti az univerzális táv.vez .beépitési módja..,ezt én majd megtudom csinálni hétvégén is ,mivel a tulaj csak akkor tud leállni az autóval.
Messzemenóen egyetértek .,csak a tulajdonosok elmondására támaszkodó infóbeszerzés megállapitásoddal..., mindenkép figyelembe kell venni...,de aztán elfeljteni és ujra átgondolni...

Egyébbként utánaolvasva., arra az elemcserére reagálva amit irtál , egy perce olvastam deutsch rénszarvas forumban:

"Cserénél egy CR2025-t és és egy 2032-est jobb berakni .,mert az akkuk jobban érintkeznek.., 2XCR2025-nál nem igazán érintkeznek az érintkezők .,hajlitása ellenére sem, a kicsit vastagabb 2032 a felső akku".., mondom most olvastam....

üdv
(#) jacsu hozzászólása Feb 1, 2022 /
 
Sziasztok.Segitséget szeretnék kérni töletek.Van egy 2000 es xsara Picassom.Nem tudom a kulcs távirányitojával nyitni zárni.Kulcsot immo chippel kellene uj kulcs elektronikéval programozni,kissé huzos lenne,Vettem egy univerzális központizár egységet MIC 001 tipusu.A középkonzolon van egy nyito záro gomb,erre szeretném kötni a vezérlöt.A gondom,hogy két test szál megy bele,kifelé pedig szintén test jön ki pár pillanatra.Hogyan lehetne ezt megoldani.
(#) Inhouse válasza jacsu hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
Nem javítható az eredeti? Régen ment, most romlott el?
A nyíllal jelölt rajz rossz. A mellette levő pozitívos szerint lenne jó, csak a +12V helyett test kell. De a középkonzol gombot nem értem.
(#) jacsu válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
Szia.Kösz a választ.Kulcs elektronika kuka,nem is volt jo hogy hozzám került.UJj elektronika immo chippel kellene uj programozással.Az auto közepén van egy müszerfal kapcsolo belülről zár nyit minden ajtot.
(#) Inhouse válasza jacsu hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
Most ez megy, repednek a kukába a gyári kulcsok...
Azt kellene megnézni jobban, hogy az a központi kapcsoló hogyan kapcsol. Gyakori, hogy vagy az egyik, vagy a másik szálra kapcsol testet. Nyomógomb, tehát csak a nyomás idejére. Ha így van, akkor a negatív trigger lenne jó, ha nem lenne hibás.
Ha testre csiptetsz egy izzós, autós próbalámpát és megérinted az egyik, majd a másik szálat, akkor is működtetnie kellene a zárakat, ha a vázolt bekötés van.
(#) Lezli46 válasza jacsu hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
A középen lévő kapcsolóról nincs emlékem..,de nem teljesen abnormális a sok "negativod" észlelése...

Milyen szinú vezetékek vannak a belső .k.zárkapcsolón??

Van rajta világitás is egyik szálon???? Fontos.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2022
(#) Inhouse válasza Lezli46 hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
Ha párhuzamosan van a kapcsoló a mester motor(ok) mikrokapcsolójával, akkor lehet test kettőn és a harmadikon meg az impulzus, amikor átvált. De utána fordítva kéne legyen, amin nem volt, azon kell legyen fixen, illetve a maradék, ami a valódi test.
(#) Lezli46 válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
Nem biztos...,már ha a rajz szerint a szélső vezetéken kapcsolóvilágitás van.., akkor valószinüleg igy müködik :

Záráskor Barnára negativ kell.

Nyitáskor ugyanazt a Barnát bontani kell.

Proba:

Probalámpát testre=Bezár

Probalámpát elveszem = Kinyit
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2022
(#) jacsu válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
Probalámpás dolgot megcsináltam,találtam két vezetéket,amikhez érintve felváltva váltott.Ezekhez
probáltam kötni a fehér,és fehér fekete szálakat.Zárcsere lett a vége valamit elrontottam,A középsö kapcsolorol valaki irt már itt valami olyat,hogy kapcsolobol ki kell vezetni egy szélat mert egyiken van valami ellenálás,és ugy kapcsol.
(#) Lezli46 válasza jacsu hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
Ezt irtam...

Ez egy egy vezetékes szisztéma : Záráshoz negativ kell.., nyittáshoz ugyanazt bontani kell.
(#) Lezli46 válasza Lezli46 hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
BOCSI ELRONTOTTAM!!

..IGY PROBÁLD!

Probalámpát testre és Barnára= K.Zár bezár

Probalámpát testen marad, es elveszed a Barnáról= K zár kinyit.

Vezetöajtóból kijövö kõtegnél , valószinüleg a FEHERRŐL ,( de más szinü is lehet.)., vezetékröl 100% hogy müködni kell!

De vigyáz mert könnyen elkūldheted a motort, ha nem igy csinálod!!!!
(#) jacsu válasza Lezli46 hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
Igen egyet már kinyirtam,ezért kérdezek itt.Kétvezetékes általános központizár motoron probáltam.Fehér,fehér fekete rákötve akumulátorrol müködött,de itt valami nem jött igy össze.
(#) Lezli46 válasza jacsu hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
Pont most akartam irni!!! Azt a belső központizár figurát kuttyafuttaban irtam.., felejtsd el .., jobban kikellene bontani..,Mindenképpen a vezető ajtóból kijövö kötegre kell dolgozni, mert ez a legegyszerübb és 100%- an kipróbalt. A BSI- ben is megvan, de itt a legegyszerübb!!!
Azért irtam gyorsan mert életemben szerelés közben egy k.z. motort nyirtam kj..., mit ád az ég egy C.Xara volt annó.
Kisse zürös ez a két vezetékes figurád...,a gyári tönkretett motort akarod kiváltani?? Vagy ezt vezerelve akarod müködtetni az egész rendszert???
Most müködik még kulcsról és belsőkapcsolóról is???

Holnap megirom hogy tudod BIZTONSÁGOSAN letapogatni !
Következő: »»   160 / 164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem