Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos asztalemelő kontroller hiba
Lapozás: OK   1 / 1
(#) airween hozzászólása Feb 5, 2022 /
 
Sziasztok,

egy ismerősnek van egy elektromos asztala, aminek a magasságát két nyomógombbal lehet állítani: lefelé és felfelé.

Az egyik irány megszűnt működni (nem tudom, melyik, hozzám csak az elektronika jutott el).

Feltöltöttem két képet, amin látszik maga a panel, ill. van egy részlet nagyobb felbontásban, ez a típusa.

Sajnos semmit nem találtam róla a neten. A hibajelenség az, hogy az egyik gombot megnyomva meghúz két relé (a jobb szélsők, legalábbis azoknak a tekerecsein mérek feszt (ami érdekes, mert 20V-ot mérek - megmértem lengőtekercses műszerrel is)), pár másodpercig így marad, majd egy rövid impulzus erejéig meghúz a két másik (azoknak a tekercsein is mértem egy rövid ideig feszültséget), de ezek nagyon rövid időre, pár tized mpáig.

A másik gomb megnyomására nem történik semmi.

A gombok és a csatlakozó, ill vezeték hibát már kizártam, nem kontaktos, nem szakadt.

Első körben egy rajz kellene, hogy lássam, egyáltalán mi ez, miért egy ilyen kontroller van odarakva erre a feladatra. (A két gomb egy háromeres kábelen csatlakozik egy RJ45-be - lehet, hogy ez UTP-t is tud fogadni, és hálózatról is lehet vezérelni?)

De ha valaki már látott ilyet, és tudja, mit kell keresni, azt is szívesen olvasom .

Köszi mindent.
(#) bbb válasza airween hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Próbáld ki a reléket, hogy azok működnek-e!
(#) Saggitarius válasza airween hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Ahogy bbb irta eloszor a relek, nem kell tulbonyolitani. Altalaban a teljesitmenyreszek hibasodnak, nem a vezerles.
Nem hinnem hogy az RJ45-n lenne ethernet kapcsolat, akkoriban (mert a COP8SCR9HVA8 uC mar elavult) amikor keszult meg nem volt PHYs integralva a tokon belul es nem latszik barmilyen filter illetve egyszeru Eth transceiver a kornyeken, pl ENC28j60.
SZvsz a J8 is meg az opcionalis J10 portok 4-4 kulso elemet kepesek kezelni.
(#) Kékróka válasza airween hozzászólására (») Feb 5, 2022 / 1
 
Ők ismerik.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2022
(#) Saggitarius válasza airween hozzászólására (») Feb 5, 2022 / 1
 
Igy onmagaban nem lesz egyszeru javitanod, mert -ezert van a uC alkalmazva- figyeli a motorokon atfolyo aramot, vagyis nelkule valoban le kell tiltania ugyanugy mint amikor eleri a vagallast ( vagy megszorul) es megno az atfolyo aram. (ez kb 20 eves konstrukcio amikor meg kevertek a MELF, TH alkatreszeket az SMD-vel, meg az alkatreszek tipusa is errol arulkodik LM317 stab, LM324 op amp)
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2022
(#) airween válasza bbb hozzászólására (») Feb 6, 2022 /
 
az egyik gombot megnyomva meghúz két relé ... majd egy rövid impulzus erejéig meghúz a két másik

Tehát ahogy írtam, a relék meghúznak. Amúgy természetesen kipróbáltam a reléket, DC12V-ra működnek.
(#) airween válasza Saggitarius hozzászólására (») Feb 6, 2022 /
 
Igen, én is inkább valami teljesítmény-kapcsolás/előállítás (táp) környékére gondolok. De ahogy írtam, a relék meghúznak direkt tápra. A gond az, hogy az egyik gomb megnyomására látszik valami működés, a másikra egyáltalán semmi.

Ok, akkor az ETH kilőve, ezt köszi.
(#) airween válasza Kékróka hozzászólására (») Feb 6, 2022 /
 
Hű, köszi!

Valszeg írok nekik, hátha...
(#) airween válasza Saggitarius hozzászólására (») Feb 6, 2022 /
 
Idézet:
„figyeli a motorokon atfolyo aramot, vagyis nelkule valoban le kell tiltania ugyanugy mint amikor eleri a vagallast”


Ahha, szóval azért kapcsol le kb 1mp után, mert nem folyik áram a motor felé - ok, ez tiszta, köszi.

És akkor valszeg úgy van, hogy két relé van az egyik irányhoz, és kettő a másikhoz. Ez magyarázza, hogy miért kap két relé egyszerre tápot. Mivel nincs rajta terhelés, ezért leold 1mp után, és - gondolom - azért adja a másik két relének is az impulzust, hogy visszafelé menjen egy rovid szakaszt.

De:
- miért van DC20V a relé tekercsén?
- a másik irány miért nem műküdik ugyanígy, 1mp-ig?

Ha a fenti okoskodás helyes, akkor a relék biztos, hogy jók. Legalábbis meghúznak . A nyugalmi kontakt pár rendben van, ezeket kimértem, a kapcsoló kontaktokat még nem, de szerintem egyelőre nem az a fontos.

Köszi az ötletelést!
(#) Gafly válasza airween hozzászólására (») Feb 6, 2022 / 1
 
Szerintem mielőtt nekiállsz szétszedni, próbáld meg resetelni.
Sajnos tipusa nincsen a készüléknek, de valami hasonló eljárást képzelj el:
Idézet:
„You can also reset the whole mechanism by pressing both buttons at once for at least 10 seconds and unplugging the transformer cable.
Plug it back in after about 7 minutes and it should function again. This is the procedure to reset the up/down power supply.”

Nálunk sok a motoros asztal, és néha tényleg megbuggyannak.
Reset szokott segiteni.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2022
(#) airween válasza Gafly hozzászólására (») Feb 6, 2022 /
 
Nagyon köszi! Kipróbálom

Idézet:
„Nálunk sok motoros asztal, és néha megbuggyannak. Reset szokott segiteni.”


(#) airween válasza Gafly hozzászólására (») Feb 6, 2022 /
 
Sajnos nem jött be: kétszer kipróbáltam a leírtakat, ugyanaz a jelenség.

De köszi
(#) Gafly válasza airween hozzászólására (») Feb 6, 2022 / 1
 
Nálunk az a "B" terv, hogy jön két markos ember, elviszik buggyantat, és hoznak helyette másikat.
Gondolom utána elviszik a karbantartóhoz (landlord), és leolvassák a gyártót/tipust, és ez után vakarják a fejüket.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2022
(#) airween válasza Gafly hozzászólására (») Feb 6, 2022 /
 
Idézet:
„Nálunk az a "B" terv, hogy jön két markos ember, elviszik buggyantat, és hoznak helyette másikat.”

Ááá, szóval vezeték nélküli átviteltechnikát használtok?

Itt a B terv az, hogy ki lesz vágva az egész, és készül bele Arduinoval valami vezérlés.
(#) HA5AWS válasza airween hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Szia!
Írod, hogy a relék meghúznak de kapcsolnak is? A motorokon mit mérsz? Megjelenik a feszültség? A motorokra vezérlő nélkül adsz feszültséget működnek oda vissza? Ha van bennük végálláskapcsoló azok működnek-e?
Üdv: Gábor
(#) airween válasza HA5AWS hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
(HA5AWS DE HA2OS )

Idézet:
„Írod, hogy a relék meghúznak de kapcsolnak is?”

Azt nem tudom, de a relék csak az egyik irányba húznak be, első körben ezt kellene megoldani.

Idézet:
„A motorokon mit mérsz? Megjelenik a feszültség?”

A motorok nincsenek nálam, de mint írtam, az egyik irány csak egyszerűen nem kapcsol, így látatlanban azt mondom, hogy semmi nem történne. Ahogy ezt a tulaj is elmondta anno.
(#) airween válasza Kékróka hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Megjött a válasz: nem adnak ki kapcsolási rajzot.

Az általuk javasolt megoldás az, hogy keressük meg az asztal gyártóját.
(#) oszitrek válasza airween hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
Szia,
Amivel én a kontroller hibákat ki szoktam zárni azok a bemenetek vagy/és kimenetek felcserélései.
Tehát most mondjuk meg le az asztal a bizonyos bemeneti jelre. Végig zongorázod a metódust és utána felmenő ágat is végig nézed, majd keresztbe kötöd. Amennyibe a bemenetre működni fog felfelé az asztal nem kontroller hibád lesz. Egy darabig el lehet játszani vele.
(#) airween válasza oszitrek hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
Köszi,

ehhez nekem mindenképp kellene egy rajz - ami nincs, és nem is lesz.
Pusztán a nyomógombok felcserélése nem hiszem, hogy megoldás lenne. A nyomogombok után pedig hogy mi van... na, ehhez én már kevés vagyok így, rajz nélkül .
(#) szines válasza airween hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Motor helyett izzó.
Műterhés is, meg látod is hogy csinál-e valamit.
3x12V 21W sorban. Az kibìrja a 24V-os trafót is.
Egy motorhoz két relé van H hìdban, cseréld fel a két használt relét a két tallonban lévővel.
Ótvar az a fajta relé.
A másik:keress zárlatos FET-et, nagy áramút.
(#) szines válasza szines hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Meg a motorban lévő végállás kapcsoló is lehet rossz.Már ha van.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem