Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keringető szivattyú
 
Témaindító: csatur, idő: Nov 11, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 18
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Okt 15, 2021 /
 
Kicsit morgok, mert ha kérdező nem tette fel a pontos tipust és a linket, Te meg kitúrtad az adatlapot és megnézted, akkor a bánatért nem tetted fel (legalább a linket).
(#) Fidel válasza uniman hozzászólására (») Okt 15, 2021 /
 
Nem értem, mire gondolsz? Már néztem a leírását, meg is van nyitva, de ott arról van szó, hogy a szivattyút, hogyan kell PWM vezérlési állapotba rakni, ha van csatlakoztatva pwm vezérlő.
De milyen vezérlő kell konkrétan oda? Tudom, mit takar a fogalom, de nem tudom, hogy milyen ez az egység, milyen készüléket kellene csatlakoztatnom a szivattyúra?
Lehet venni ehhez egy gf pwm vezérlőt, vagy ez annyira egyértelmű, hogy fog az ember egy akármilyen pwm panelt, tesz rá egy ptk-t vagy ntk-t és már működik is?
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Okt 15, 2021 / 1
 
Mivel a kérdező az "1"-esről írt, én meg az "1L"-ről, azaz bizonyára nem ezt keresi...
Pár képet csatolok a lényegről...persze, azt én sem tudom, hogy milyen gyári cucc kapcsolható rá.
(#) pont válasza Gafly hozzászólására (») Okt 15, 2021 /
 
Azt én sem tudom, hogy van-e gyári gf vezérlő hozzá, de szerintem miden (analóg bemenet és pwm kimenet azért legyen rajt) plc, mini plc, kontroller jó hozzá. Azért kell programozható, kalibrálható készülék, mert a linealitás meredeksége, meg a hiszterézist stb. minden felhasználási területen más. Viszont ahol én elakadtam, az az hogy nem találtam hozzá csatlakozót.....
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2021
(#) Fidel válasza pont hozzászólására (») Okt 15, 2021 /
 
Csatlakozót találtam gf-ből, nem ez a problémám.
Bővebben: Link

Ez a szivattyú leírása, erről lenne szó: Bővebben: Link

Nem kellene nekem ennyire bonyolult megoldás, mert nem fogom tudni megoldani.
Én azt gondoltam, hogy van olyan kész panel, amire ráteszek egy hőmérsékletfüggő ellenállást, és valahogyan az ellenállások variálásával be lehetne lőni a megfelelő tartományba.
(#) tothzoli22 hozzászólása Feb 5, 2022 /
 
Sziasztok!

Az itt elkezdett gondommal nem offolnám tovább a másik témát, mivel most már a panel kihagyása/motor közvetlen bekötése lenne a célom. A betápot és panel hátoldalt itt jelöltem és eddig ennyit tudtam kimérni.

fázis - FE1-FE2-FH1-A1
null - FE3-A2-FH2
FE4-A4
földelés - FE5-GR
FE6-A7-FH5

FE4-FH6 között ~50 ohm
M1-M6 között ~350 ohm
M2-M4 között ~150 ohm
M2-M5 között ~350 ohm
M4-M5 között ~150 ohm

Analóg műszerrel mértem és lehet, hogy 10-el osztani kell az értékeket, de ebből is látszik, hogy minimális elektronikai ismereteim vannak.

M.JPG
    
(#) VIM válasza tothzoli22 hozzászólására (») Feb 6, 2022 / 1
 
Szia! Szerintem ezekre a bekötési sémákra alapozva: Bővebben: Link Bővebben: Link a Wilonak is be lehet kötni főfázisnak az "egyben" 350Ω-os tekercset főfázisnak és a másik kettő 150-150 ohmosat segédfázisnak, léptetve azokat a teljesítménynek megfelelően. Tehát M1-M2-re a betáp, M1-M5-re a 2µF-os kondenzátort és a teljesítménynek megfelelően az áthidalást vagy kapcsolóval megoldva az M6-ról léptetve az áthidalást M5-re az I. az M4-re lépve II. és az M2re lépve III. fokozatnak kell lennie .... szerintem.
(#) uniman válasza tothzoli22 hozzászólására (») Feb 6, 2022 / 1
 
Ez azonos a nálam lévő "nem smart" (hibás) Wilo sorkapcsaival.
(#) tothzoli22 válasza VIM hozzászólására (») Feb 6, 2022 / 1
 
Köszi, a leírásod alapján, akkor csak az M6-M5 áthidalást kell megcsinálnom, mert egyébként sem használtuk a többi fokozatot a szivattyún, mindig a legalacsonyabb fordulaton ment (csak 2-3 radiátorban keringet). Ami nem tiszta, hogy egyik rajzon a fázis, másikon a null van a kondival kötve. Az nem fontos? A forgásirányt nem kellene változtatnom.

Panel nélkül is kiméregettem, hátha másnak hasznos.
fázis - FE1-FE2-A1-M1
null - FE3-A2-M2
A3-M3-M4
FE4-A4
FE6-A7-M5
A9-M6
(#) tothzoli22 válasza uniman hozzászólására (») Feb 6, 2022 /
 
Valóban, még az ötvény cikkszáma is azonos. Ha lesz időd megnéznéd, hogy volt nálad bekötve, mert elvileg azonosnak kellene lennie, bár a tiéd kicsit nagyobb teljesítményű.
(#) uniman válasza tothzoli22 hozzászólására (») Feb 6, 2022 /
 
Ez nálam hosszú évek óta már csak "levélnehezéknek" van használva...
(#) VIM válasza tothzoli22 hozzászólására (») Feb 6, 2022 / 1
 
Idézet:
„Ami nem tiszta, hogy egyik rajzon a fázis, másikon a null van a kondival kötve. Az nem fontos?”
Nem. Mindegy, hogy melyiket hová kötöd. A forgásirány pedig nem fog megfordulni ha az említett módon kapcsolódnak a tekercsek egymáshoz képest. Akkor fordulna meg ha a táp az 1-5-re lenne kötve és a kapcsolások a 2, 4, 5-re kapcsolódnának a 6-ról.
(#) Villanymozdony hozzászólása Feb 7, 2022 /
 
Sziasztok!
Ilyen kis szivattyúval van valakinek tapasztalata? Túl nagy csodát nem várok, viszont a 12 V-os táplálás tetszik, mert egy mezei autó akksi is megfelel szünetmentes tápnak.
(#) teddysnow válasza Villanymozdony hozzászólására (») Feb 8, 2022 /
 
Szia,
autósboltban kapható kb 3.000Ft ablakmosó szivattyú motor. Az nagyobb és kb tudod mit tud.
(#) VIM válasza Villanymozdony hozzászólására (») Feb 8, 2022 /
 
Szia! Ha leszámítjuk a csatlakozók méreteit akkor kb. akkora ez a motor, mint kettő gyufásdoboz egymásra téve. Már nem is érdekel, hogy hány voltal működik de az biztos, hogy kétséges az a 800 literes hozam. Egy Grundfoss az I. fokozatban tud cca. 1.5m3-t a 80mm-es járókerrekével. Tapasztalatom az nincs erről a szivattyúról de kétségeim annál több ha döntenem kellene, hogy megvegyem e. Persze az nem derült ki, hogy mire is használnád ha megvennéd.
(#) 444Tibi válasza Villanymozdony hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Mihez kellene, mi az alkalmazási terület?
(#) tothzoli22 válasza VIM hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Most volt időm összerakni és sikerült a műtét, tökéletesen működik. Nagyon köszönöm a segítséget, többet tanultam itt 1-2 hét alatt, mint 4 év gimis fizika órán összesen
(#) VIM válasza tothzoli22 hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Az a fontos, hogy működik és így tudod használni elektronika nélkül is.
(#) uniman válasza tothzoli22 hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Ennek tényleg örülünk...esetleg, ha még le is rajzolnád a bekötési "sémáját". köszi.
(#) VIM válasza uniman hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
ITT bátorkodtam Neki leírni az általa megadott kivezetésekhez megadott ellenállás értékek összekötését, összehasonlítva egy Grunfoss és egy Wilo szivattyú tekercseinek kivezetéseihez. Az egyiken egy oldalon van közölve mindkettő gyártmány kivezetéseinek összehasonlítási alapja és ez a Grunfoss kivezetés is stimmelt az általam is szétszedett, kimért szivattyúéval a többi már adott volt számomra. Az általad mutatott szivattyúnak mi lett a baja, csak nem csapágyas lett?
(#) uniman válasza VIM hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Igen azokat a rajzokat láttam, nekem is van valahol saját vázlatom (csak még nem került elő)... Csak jó lenne látni lerajzolva a szükséges átkötéseket...már rég gyakoroltam ezekkel. (A nálam lévő rossz szivattyúnak sajnos már nem emlékszem az "előéletére"...de most már totál "be van állva")
(#) tothzoli22 válasza VIM hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Igen, szerintem a Wilonál is elég hamar rájöhettek, hogy ez az "okosítás" nem ér sokat és csak plusz hibaforrás, mert 2008 körül csak rövid ideig gyártották ezt a típust és hamar visszatértek a sima kondis változathoz.
(#) tothzoli22 válasza uniman hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Nekem VIM leírása alapján csak 5-6-ot kellett összekötnöm, mert a többi fokozat nem kellett és a betáp meg a 2µF kondi egyébként is úgy volt bekötve. Az I. fokozat is stimmel, mert fordulatot nem tudtam ugyan nézni, de egy fogyasztásmérőt próbából rákötöttem és 35-36W-ot mutatott, az adattábla alapján 30-72 között állítja kb a kapcsoló.
(#) Deta hozzászólása Márc 10, 2022 /
 
Sziasztok!
Grundfos szivattyúm hol megy, hol nem. Ezt a kondenzátort kapacitás szegénynek mértem, a 2,5 mikróbol 1.4 meg is van. Szerintem ez lehet a bűnös. Hol tudok belevalót beszerezni. A villanyszerelési boltban csak kívülre szerelhető, kettős szigeteléssel ellátott, jóval nagyobb fizikai méretűt tudnak adni.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2022

IMG_0712.JPG
    
(#) vision61 válasza Deta hozzászólására (») Márc 10, 2022 / 1
 
Szia!

Ez jó lesz helyette, kb 5 mm-rel hosszabb, de tapasztalatom szerint ennyi hely még bőven van a bekötő dobozokban.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2022
(#) Garga bácsi hozzászólása Aug 16, 2022 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy mit lehet tenni abban az esetben, ha van egy szünetmentes tápom, amiről ha járatok egy egyszerű 3 fokozatú keringető szivattyút, akkor az jár ugyan, de közben elég csúnyán zúg és egy kicsit melegszik is.. Simán konnektorba dugva a szivattyú gyönyörűen, simán jár. Köszönöm a segítséget előre is!
(#) proba válasza Garga bácsi hozzászólására (») Aug 16, 2022 / 1
 
Leginkább a szünetmentes táp cseréje a megoldás, olyanra , ami valódi szinuszos jelet ad ki.
(#) Garga bácsi válasza proba hozzászólására (») Aug 17, 2022 /
 
Köszönöm, ez szomorú hír..

a táp egy ilyen cucc amúgy:

https://www.pcx.hu/legrand-310181-600va-always-on-usb-toltoaljzat-u...vD_BwE

A szivattyút 2-es fokozatban hajtottam volna, hogy pár órát azért kibírjon ez a zseb akksi..
(#) Hutty válasza Garga bácsi hozzászólására (») Aug 17, 2022 /
 
Az a második rossz hír, hogy kb. 15 perces áthidalási ideje van. Legrand szünetmentes.
Jobb lett volna előbb kérdezni.
(#) uniman válasza Hutty hozzászólására (») Aug 18, 2022 /
 
Ha a szivattyú 2-es fokozatban 360W-ot fogyasztana, akkor igen...de mivel nem tudjuk mennyi az annyi (saccra 35...85W között lehet)...

Másik dolog, hogy rengeteg helyen olvashatók a neten a négyszögjel sikeres "legömbölyítéséről" cikkek ... helyesen méretezett L C elemek segítségével.
Talán a HE fórumán is volt róla szó...vagy nem?
Persze a tiszta színuszos UPS az igazi megoldás, de ma már léteznek DC-ről működő keringető szivattyúk.
De valószínűleg a mostani modern, beépített elektronikás szivattyúk elketyegnek a "módosított színusz"-tápokról is...csak hát az áruk sokszorosa a színuszos szünetmenteseknek...
Következő: »»   15 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem