Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Porszívó javítás
Lapozás: OK   19 / 21
(#) ferci válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Feb 8, 2022 /
 
Ha úgy elindul, attól még a gyújtóköre is hibás lehet..poti, diac,...
Ez csak a motor tesztjére elég ( a "rövidzárazást" azért ne alkalmazd először ).
Minden vizsgálandó áramkörhöz meg kell saccolni egy megfelelő teljesítményű "előtétet".
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2022
(#) (Felhasználó 71690) válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Feb 8, 2022 /
 
Lekötöttem a motort, rámértem a motor kimenetre a penelen. 100-200v jön ki rajta, a poti állásától függően. A motort direktbe bekötöttem, elindul. Ha a motort kötöm a helyére a panelen, akkor nem indul el.
Az lehet, hogy terheléssel már nem adja ki a feszültséget a panel?
(#) ferci válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Feb 8, 2022 /
 
Ez a feszültség mérés így és ott felesleges multiméterrel..
Keresd meg a legegyszerűbb diacos gyújtást és ahhoz képest nézd át az alkatrészeket.
Hosszú lenne leírni, feszültség alatt mit mérhetsz egyáltalán és hol.

Kihúzott kábelnél kövesd végig a potméter kört ( lehet egy soros ellenállás is ) a diac egyik végéig - megvan-e a hálózat egyik drótjától a folytonosság, a poti állásától függően.
A triac A1-gate között tudsz-e kis ellenállást mérni mindkét polaritással.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2022
(#) (Felhasználó 71690) válasza ferci hozzászólására (») Feb 9, 2022 / 1
 
Amatőr hiba, egy amatőrtől.
A hálózati kábel volt szálszakadásos a villásdugónál.
Legalább jól kitakarítottam belül.
Köszi.
(#) ferci válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Feb 9, 2022 /
 
Legalább elindultál a méréssel 0-ról:....megvan-e a hálózat egyik drótjától a folytonosság....
Legközelebb így kezdjél neki.
(#) nolan hozzászólása Aug 9, 2022 /
 
Sziasztok !

Egy viszonylag régi NILE típusú porszívónak elromlott a fordulatszám szabályozója és a szűrőkondija. A motort direktbe kötve működik. Kizárásos alapon gondolom a triak ment tönkre, de nem szívesen barkácsolnám meg. Már eleve azt sem tudom egyáltalán javítható-e, mi lesz ha kikaparom az aszpikból . Valahogy gondolom rá van rögzítve a hűtőbordára de nem látszik hogyan. Azt sem tudom ha esetleg kicseréltem, azt az átlátszó trutyit mivel tudom pótolni.

Szóval hacsak nem írtok olyat ami egyértelművé teszi mit hogyan, ezúton keresnék olyan valakit akinek ha elküldöm megjavítaná. Ugyancsak jó volna a zavarszűrő kondit is cserélni, de nem találtam beszerzési forrást ( MIFLEX KSPpz-6 0,1uF, 2x2,5nF ), erre is várnék javaslatokat. Köszi.
(#) ugfus1630 hozzászólása Szept 13, 2022 /
 
Sziasztok,

egy electrolux pure 8.2 porszívóval kapcsolatban kérném a segítségeteket. A hibajelenség az, hogy pár másodperc működés után felvillan a porzsákcsere lámpa és kikapcsol. Néha bírja pár percig, 1 hónapja kezdődött de fokozatosan romlott a helyzet és mára gyakorlatilag használhatatlan. Szétszedtem, a vezérlőjén nem látok égésnyomot vagy púpos kondit, a triakot mértem, szerintem nincs baja, szépen vezérli poticsavargatásra, nem melegszik... Olyan mintha túlterhelést érzékelne és azért kapcsolna ki de nem látok soros 0ohm-okat vagy ilyesmit, csak a triak van sorba kötve a motorral.

Még egy dolog, van benne 2db nyomáskapcsoló, de működnek ezek is (szívogatásra sípol).

Ha tudnátok ötletet/tanácsot adni merre induljak, nagyon örülnék neki
(#) dB_Thunder válasza ugfus1630 hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Idézet:
„tudnátok ötletet/tanácsot adni merre induljak”

Idézet:
„van benne 2db nyomáskapcsoló, de működnek ezek is (szívogatásra sípol).”

Szerinted hogy találja ki a készülék, hogy megtelt a porzsák?
(#) elactrofan válasza nolan hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Szia!
Fordulatszabályzót melyben a triak van azt nem szokták javítani modul szinten cserélendő
Csuszkás poti működik?
esetleg ha mondasz egy pontos típust?
(#) Bakman válasza ugfus1630 hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Idézet:
„pár másodperc működés után felvillan a porzsákcsere lámpa”
A feliratok szerint van a porzsáknak és a szűrőnek is külön érzékelője. Ha kiiktatod a nyomásmérőket, megy normálisan a porszívó?
Idézet:
„van benne 2db nyomáskapcsoló, de működnek ezek is (szívogatásra sípol)”
Már csak azt kell eldönteni szívogatással, hogy helyes értéken kapcsolnak-e vagy sem.
(#) Bakman válasza elactrofan hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Idézet:
„nem szokták javítani”
Hivatalos szervízben. A fórumon azért sokszor kiderül, hogy egy-két kondenzátor cserével (300 Ft) javítható az ilyen típusú panel.
(#) pety20 válasza ugfus1630 hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Üdv! A kijelzőn betű nem villog?
(#) ugfus1630 hozzászólása Szept 13, 2022 /
 
Sziasztok,

köszönöm a sok hozzászólást, sorban a válaszok.

A nyomáskapcsolók: ha lehúzom a vákuum csöveket, akkor is pont ugyanez történik, leáll pár másodperc után. Ha véletlenül megy pár percig és megszívom a 40mBar-osat akkor leszabályoz ahogy kell, ha a másikat akkor egyből leáll. Vákuum boardot lehúzva is ez a jelenség, néha megy 1-2 percig, néha egyből leáll, így én azt gondolom nem itt lesz a gond.

Tekerős poti van benne de működik, nem szakadt, ütögetésre is tartja az értéket.

Nincs kijelző csak egy s-bag feliratú led. Amikor leáll, világít és kikapcsol.

A vezérlőpanel típusa: a07539714
A vákuum board típusa: 1181971050
De schematic-ot nem találtam sehol.

Triak ~40 fokig melegszik, ha megy pár percig.
(#) Bakman válasza ugfus1630 hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
A panelen a két nagy sárga kocka egy-egy kondenzátor? Ha igen, azokat mérd meg kiforrasztva. Könnyen lehet, hogy egyik vagy másik elvesztette a kapacitásának jó részét, emiatt leesik a vezérlő tápfeszültsége, újraindul a kontroller.
(#) ugfus1630 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Kiszedtem az összes nagyobb kondit, kicserélem csak vidéken vagyok és itt nincs bolt... Majd jövök mi lett
(#) ugfus1630 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 18, 2022 / 2
 
Tegnap eljutottam a városba, vettem kondikat, még este ki is cseréltem mind a kettőt. Most kibírt egy jó 20 perces porszívózást gond nélkül, szóval szerintem ez volt a baja, sikerült megjavítani!

Köszönöm szépen neked is és mindenkinek a segítséget!
(#) handras1 hozzászólása Okt 24, 2022 /
 
A képen látható porszívónkban nem működik a fordulatszám szabályozás. Eddig nem találtam szakembert aki vállalná ennek a nem éppen űrtechnikának a javítását. Egyik nagykerben lenne panel, de azt mondták, hogy hozzá kell állítani a géphez. Tudtok segíteni?
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2022
(#) Bakman válasza handras1 hozzászólására (») Okt 24, 2022 /
 
Féképezd le a panelt mindkét oldalon, aztán majd mondunk valamit. A "hozzá kell állítani a géphez" c. történet butaság.
(#) handras1 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 24, 2022 /
 
Köszi, majd szétszedem, bár ha valaki bevállalná a javítását, annak örülnék legjobban.
( ugyanitt riasztós kérdésekben szívesen segítek. )
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2022
(#) attila1 hozzászólása Dec 16, 2022 /
 
Sziasztok! Elektrolux power force EPF61RR porszívó az alany.Kábeldob,kapcsoló jó,a szabályzó panelen a motorra menő vezetékeken a potijával AC 45V-tól 70V-ig szabályozható feszültséget tudok mérni. Merre kutakodjak tovább?Azt sejtem,hogy multival itt nem tudok korrekt feszültségeket mérni. Ha a motor helyére egy izzót kötök,valamivel előrébb lehetek?
(#) Flashrider hozzászólása Jan 16, 2023 /
 
Sziasztok!

Lenne egy 1 éve vásárolt Dreame t20 típusú porszívó. Ami a következő hibát produkálja.
Hiba 1
Amit nézni kell hogy elindítás után kb. 50 másodperc után az alsó kefe elkezd lassulni majd megállni,ha felemelem elindul újra. Ha kikapcsolom hagyom egy kicsit akkor ismét 1 perc és ezt produkálja. Parkettán-kövön használva ez a hiba nem jön elő. Közbe én már szétszedtem magát a fejet,hogy megnézzem látok-e valami hibát és az én gyanúsítottam szerintem az ékszíj,vagy valami vezérlési hiba?!... Az érdekes még a hogy burkolat nélkül gondolom nem bírom annyira megterhelni lenyomni a fejet,úgy semmi baja nincsen. De itt is fent áll hogy ha felemelem kézzel simán megfogom a kefét,és a motor ugyanúgy hajt. Ti mit gondoltok erről a hibáról? Ha ékszíj ilyet hol lehetne venni? 2 számot olvasok csak le róla,de arra nem dob ki semmit a google. Mellékelem a 2. videót. előre is köszönöm az építő hozzászólásokat!
hiba 2
(#) Dino71 válasza Flashrider hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Szia!
Kis csapágyak ott a hajtóműben ami lehet rossz. Esetleg a csapágyháza kiolvadt és lötyög a házban. Ezért nem elég feszes a szíj.Esetleg a moci kommutátor részét fújkáld meg valami kontakt spray el. A videón úgy látom mint ha a szíj forogna de a hajtás nem megy mikor lefogod, akkor valami elgyengült. A kerék sincs rajta lehet azért is túlterheli a kefét.....
(#) Flashrider hozzászólása Jan 16, 2023 /
 
Jelentem fejlemények. Sikerûlt kiszednem a motort meg a hajtást. 1 kis szíj van a motor meg a kefe között. A szíj jónak tünik,nincsen lefogazva,és feszes. Annyit veszek talán észre,hogy ha lefogom azt a részt ahol a kefét kell belerakni,és lefogom és pörgetem a fogaskereke akkor elforog minimálisan.De gondolom ez belefér,hogy legyen valamincsúsztatása,mert ha esetleg felkap valamit és direkt hajtás van gondolom megsül-megszorul a motor egy pillanat alatt. Javítsatok ha rosszul gondolom.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2023
(#) Bakman válasza Flashrider hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Javíts ki ha tévedek, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy a fehér bordáskerék megolvadt a teneglyénél és el tud forogni rajta.
(#) Flashrider hozzászólása Jan 17, 2023 /
 
Hello! Sajnos nem ez történt. Az tény hogy elvan repedve egy picit,de nem ez a rész forog el hanem a másik oldal. Az érdekelne hogy ez most normàlis vagy nem? Itt a videó róla


Hiba 3
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2023
(#) Bakman válasza Flashrider hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Nem ismerem a szerkezetet de könnyen lehet, hogy valamilyen kuplungszerűség van a tengelyen ami elfáradt és az esetleges kis melegedés csak ront a helyzeten.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Amit a videón "tekerget" éppen úgy néz ki mintha a túlterhelés megakadályozására találták volna ki , ha a kefe (vagy amit hajt) megáll a fogas kerék megfeszül és ugrik egy fogat ....
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2023
(#) Flashrider hozzászólása Jan 17, 2023 /
 
Köszönöm a hozzászólásaitokat!
A lênyeg eddig az egész sztoryról,hogy itt a mechanikus részen nem látok hibát. De akkor mitől lesz gyengébb 1 perc után kb,és áll meg az egész? A motor ennyit bírna? Vagy a vezérlêsén romlott el valami? Ahogy meg leszűrőm ,ezt tuti nem lehet itthon megcsinálni,és marad a csere. Fórumokat böngészve nem egyedi a probléma sajnos,és mindenki fejet cserélt. A külföldi support sok embernek cserélte díjmentesen a fejet bizonyos évjáratnál,az újabbik szériáknál javították már ezt a hibát. Mivel sajnos csak 1 év garancia volt erre, így pont most romlott el. Nem lenne dühős az ember ha egy 20 ezres porszívoról lenne szó de sajnos ez a többszörőse volt. A fej külőn magába 40 ezer forint kb. Majd mérlegelik akkor mi legyen a sorsa ennek a gépnek. További minden jót nektek!
(#) glsmith8608 hozzászólása Ápr 3, 2023 /
 
Sziasztok!

Van egy Samsung VCDC15QH porszívónk. Szétszedtem, hogy kipucoljam, vagy 5 kiló por jött ki belőle. Utána nem indul a gép. Áram bemegy a panelba, ami a képen látható, de a motor már nem kap belőle egy grammot se (0.9V).

Merre kezdjem a hibakeresést?
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2023
Moderátor által szerkesztve
(#) superuser hozzászólása Ápr 3, 2023 /
 
SW1-nek mi a funkciója? Nem az érzékeli a készülék megbontott állapotát?
Következő: »»   19 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem