Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED villogtatása zenére
Lapozás: OK   31 / 31
(#) zsolt58 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 31, 2022 1 /
 
Üdv.
Megcsináltam ezt a kapcsolást de nem müködik.
A bemenő feszültség 12.55V.
A Q4 Drain lábán 8.2V van. A Q3 Gate lábán 0,87V van. Az IC-k megkapják a feszültséget.
A zene kb 4-40 mV között ingadozik.
Az NE555 Reset lábán 8V, Output 10.5V, Trigger 11.6V, CV 8V, VCC 11.8V.
LM358N 6-os lábán 0.2V, VCC 11.88.
4017 1-es lábán 0.22V, 2-es lábán 11.8V, 4-es lábán 0.22V, 5-ös lábán 11.8V, 14-es lábán 11.8V, 12-es lábán 11.3V, 11-es lábán 0.22V, 9-es lábán 11.3V
A potméter mind 3 lábán 11.6-11.8V mérek. A kapcsolo középsö lábán pedig 10.53V van.
Elöre is köszönöm a segitséget.
(#) proli007 válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 31, 2022 / 1
 
Hello! Két gondot látok.
- Az első, hogy meglehetősen kicsi a bemeneti jel. Ez vonal szintű jelhez készült, aminek 150..300mV között kellene lenni. Remélhetőleg az R1b ellenállást nem ültetted be. Mert ha az R1 az "a" pozícióban van, akkor vonali jel lezárását végzi, ha a "b" pozícióban van, akkor egy hangszóró kimenet jelét osztja le az R2 segítségével kb. a vonal szintre.
- Másik, hogy úgy látom nem működik az 555-ös oszcillátor. Annak kimenete csak egy pillanatra tér vissza a GND-re. Viszont a Trigger lábon egy 4..8V közötti fűrészjelnek kellene lenni, így mérve az kb. a féltápot kellene hogy mutasson. De ha a trigger lábon közel tápfesz van, akkor a DIS kimenet nem süti ki a kondit. Tehát vagy a 6-os láb nincs összekötve a 2-es lábbal, vagy a 7-es láb - R13 -2-es láb útvonalon van szakadás. (Esetleg nagy értékű az R13.) De ezt feszültségméréssel el lehetne dönteni.
- A többi mérést kb. rendjén valónak látom. A kapcsoló feltehetően az 555 felé áll.
- Az MP-MN pontok között a zene ütemének megfelelően ugráló feszültséget kellene mérned. Mint egy VU méternél. Ennek nagysága a bemeneti jel csúcsértékének kétszerese kell hogy legyen.
(#) zsolt58 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 7, 2022 1 /
 
Üdv. Köszönöm a választ. Igazad volt az NE555 2-es és 6-os lába nem volt összekötve. Mostmár villog a LED2 de a LED1 folyamatosan csak világit. Ez mitöl lehet?
Másik, csak az RA van beültetve az RB nincs. Ha jack csatlakozon adom neki a zene jelét akkor müködni fog?
Üdv.
(#) zsolt58 válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 7, 2022 1 /
 
Össze kevertem. A LED1 villog a LED2 világit folyamatosan.
Ki probáltam jackel és igy a bemenetet Max 4mV megy.
(#) proli007 válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 7, 2022 / 1
 
Hello! Akkor még mindig hibák vannak. Nem tudom a nyákot készítetted-e el, mert úgy kicsit gondos szereléssel elég nehéz hibákat elkövetni.. De inkább leírom hogy működik, abból lehet jobb következtetéseket tudsz levonni, vagy mérési eredményeket megérteni.
- Az 555 impulzusokat állít elő, ezt vezeted a kapcsolón keresztül a 4013 órajel bementére.
- Az U2a tulajdonképpen egy monostabil multiként működik. A clk órajel felfutó élére a tároló bemásolja a D bemenet magas szintjét a Q kimenetre.
- Az R9 feltölti a C3 kondit, ekkor a Clr bemenet magas szintje letörli a tárolót. A Q visszatér az alacsony szintre. Tehát minden ütemjelre, a Q kimenet magas szintű lesz az R9*C3 időtartam alatt. Ez kb. 47ms. Ez az idő lesz a Led-ek felvillanási ideje.
- Az U2a Q kimenete egyben vezérli az U2b órajel bemenetét. Tekintve hogy a tároló D bemenete vissza van csatolva a Q negált kimenetről, minden ütemjelre az ellenkező állapotot másolja be a tároló. Így T tároló lesz belőle. Avagy minden ütemjelre átvált a Q és Q negált kimenet.
- Ha a Q kimenet magas szintű, akkor a Led1 kimeneten lévő Led fog világítani. De csak addig, míg az U2a Q kimenete vissza nem vált alacsony szintre. Mert a D2 dióda ez után lehúzza a Q3 Gate feszültségét. A Q negált kimenet ugyan így viselkedik, csak épp a Q kimenettel ellenkező fázisba. Avagy minden ütemjelre hol az egyik, hol a másik kimenet lesz aktív, de csak 47ms ideig.

Nos nyilvánvaló, hogy a kimenet nem lehet állandóan aktív, mert az U2b kimenetei felváltva magas szinten áll. Valamint amikor valamelyik kimenet magas, a diódák akkor is megszüntetik a Gate feszültségét. tehát ez az állapot csak akkor fordulhatna elő, ha a Gate közvetlen tápfeszültséget kap. De ekkor az U1a Q kimenete nem tudná lehúzni ezt a jelet, és a monostabil nem működne. Te pedig azt írod, hogy a másik kimenet villog. Tehát inkább az a helyzet, hogy vagy a Drain testen van, vagy már megpusztult a Fet.

Azt nem tudom, hogy egy Jack kimenet hogy adhat csak 4mV-ot. Csak úgy képzelhető el, ha az R1a nem 22k, hanem pld. 22 Ohm. Mert egy vonalszintű kimenet 100..700mV jelet ad és kb 1kohm impedancián. Ott nem lehet 4mV azt még egy mikrofon is tudja ha belekiabálsz. De ezt egy egyszerű ellenállás méréssel ellenőrizhető. De ha a bemenetre egy 1,5V-os elemet rákötsz (+ a bemenet felé) akkor az MP ponton 3V feszültséget kell mérni. Mert DC csatolás van. Így azt is ellenőrizni kell, hogy a jelforrásod kimenetén nincs-e egyenfeszültség. Mert az megváltoztathatja a működést. Ha így lenne, akkor a bemenettel sorba egy kondi kell, annak leválasztására. De egy normális LINE kimeneten nincs DC feszültség!
(#) zsolt58 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 8, 2022 /
 
Köszönöm a választ.
Le mértem és 22K az R1a.
Idöközben megtaláltam a hibát. Az R5-R6-ot nem kötöttem az LM358 6-os lábához.
De a LED2 még mindig csak villágit.
És azt vettem észre mintha a villogás késne a zenéhez képest. Jacken kapja a jelet

Üdv.
(#) proli007 válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 8, 2022 / 2
 
Hello!
"De a LED2 még mindig csak villágit."
Amennyiben csak felemlegeted, elég kicsi a valószínűsége hogy megjavul..
(#) zsolt58 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 8, 2022 /
 
Idöközben jó lett és mostmár mind kettö villog. Ránézésre ugyanugy villog és ugyanakkor. Felváltva kellene vagy egyszerre?
De mostmár müködik zenére is.
De köszönöm szépen a segiséget szépen üködik és használható mostmár.
Talán annyi amit fentebb már irtam, hogy mintha késne egy kicsit a zenéhez képest.
Üdv.
(#) proli007 válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 8, 2022 / 1
 
Felváltva kell hogy villogjon. Egyik ütemben az egyik, következőben a másik. Lehet azért érzed hogy késik, mert csak az egyik ütemben villan fel. Akkor látványos, ha külön vannak a lámpák és az árnyék "ugrál" ide-oda. Vagy nem működik a hátsó tároló, vagy egy kimenetre kötötted a két Fet-et. De nem árultad el, hogy hogy készült el, gyanítom hogy csak összedugdostad vagy tákoltad próbapanelen hogy ennyi hiba van. Nézd meg hogy működik az 555-el. Esetleg lassítsd le egy plusz kondival a léptetést. Akkor mérhető, hogyan működik. De ráolvasással nem fogod megtudni mi a helyzet..
(#) zsolt58 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 9, 2022 1 /
 
Nyákot csináltam neki és ki hagytam egy csomoponott és egy kötést. Más minden ugy van ahogy a te kapcsolási rajzodon és mégse felválltva villog.
(#) dB_Thunder válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 9, 2022 1 /
 
Idézet:
„ki hagytam egy csomoponott és egy kötést. Más minden ugy van ahogy”

Lehet hogy nem kellett volna beleokoskodnod! Csináld meg úgy ahogy le van írva!!
(#) Josi777 hozzászólása Feb 10, 2022 /
 
Szeretnék egy másfajta megközelítéssel hozzájárulni a témához. A zene "feldolgozását" egy mikrokontrollerre bíztam, ennek az eredményét a következő linken tudjátok megtekinteni: 5 csatornás LED villogtatás
Ha felkeltettem valakinek az érdeklődését, itt válaszolok a felmerülő kérdésre.
(#) dB_Thunder válasza Josi777 hozzászólására (») Feb 10, 2022 1 /
 
A jelfeldolgozás mikéntjéről írhatnál...
(#) kokozo válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
van rá cél ic MSGEQ7..
(#) Josi777 válasza kokozo hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Azt már szereztem párat, csak nem találom sehol , úgyhogy újra rendeltem belőle. Ha elkészül, érdeklődés esetén majd megmutatom.
(#) Josi777 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Egy electret mikrofont használok MAX9812-es IC-vel, aminek a kimenete egy Arduino Nano analóg bemenetére van kötve, majd FFT könyvtárral felbontom a jel spektrumát. Ebből állítok elő 5 csatornát a ledeknek, amik PWM-el vannak vezérelve.
(#) dB_Thunder válasza kokozo hozzászólására (») Feb 10, 2022 1 /
 
(#) dB_Thunder válasza Josi777 hozzászólására (») Feb 10, 2022 1 /
 
Aha!

Akkor ez egy 5 sávos digitális jelfeldolgozású fényorgona!
Nekem nem jótt át a pislákolásból, igaz csak belenéztem...
(#) dB_Thunder válasza Josi777 hozzászólására (») Feb 10, 2022 1 /
 
Az jó lesz, ha elkavartad! Mert vagy drágán vetted, vagy nagy valószínűséggel hamisat! De ha jó a hamis is neked, adok belőle 8-at is!!
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2022
(#) Josi777 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Zenére villog a LED, mivel ez a topic témája

Olcsón vettem a vaterán, de elkavartam, kipróbálni nem tudtam. Ezek szerint hamisak lennének az 1000 Ft alattiak?
(#) dB_Thunder válasza Josi777 hozzászólására (») Feb 11, 2022 1 / 1
 
Annyit mondok, ahogy megveszed teszteld, hogy legyen időd reklamálni!
(#) wbt hozzászólása Feb 11, 2022 /
 
LM4970-el játszott már valaki? Nálam ez a határ a beforrasztásban
(#) Josi777 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Köszönöm a tanácsot! Kíváncsivá tettél, hogy mit küldenek
(#) dB_Thunder válasza wbt hozzászólására (») Feb 11, 2022 1 /
 
Kiforrasztani még rosszabb!!
Sok folyasztószerrel, hőlégpálkával nem lehetetten a forrasztása!
Esetleg lehet csinálni hozzá átalakító nyákot, akkor mehet ic foglalatba.

Viszont nekem "kutyára légfék" esete ez a fényorgona IC!! Persze a mai villódzó dizájnsz@rokba kellhet...

Nekem már 20 éve is gagyi volt az alap fényorgona, még a házibulikban is, ezért nem értem minek ez...
(#) dB_Thunder válasza Josi777 hozzászólására (») Feb 11, 2022 1 /
 
Nekem EBBŐL a projektből fel fog szabadulni, valamikor 2 db MSGEQ7! FHT feldolgozásra szeretnék váltani, csak most nincs időm ezzel foglalkozni!
(#) wbt válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Csak ki szerettem volna próbálni... úgy 8 éve, mert ugyebár minden sz.rból kell egy kanállal..
Néha ránézek és elszörnyülködök.
Következő: »»   31 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem