Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő inverter javítás
Lapozás: OK   111 / 114
(#) rettich válasza dara hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
Köszönöm szépen a válaszod. Ezek szerint akkor kuka
(#) tomszojer hozzászólása Jan 23, 2022 /
 
Sziasztok.
Adott egy Expert NXW/125 típusú hegesztő inverter. Indításkor indul a ventilátor, kijelző működik, de a QC led világít, ami védelmi hibát jelent. Ez egy kicsit tág fogalom. Van esetleg tapasztalata valakinek ezzel a hibajelenséggel kapcsolatban?
Üdv: Tom.
(#) tomszojer hozzászólása Jan 28, 2022 /
 
Helyesbítek, az OC led, vagyis Open Circuit. Annyi még fontos, hogy a gép vadonat új, egy percet sem ment. Ez egy nagyon okos gép lenne. Elméletileg csak akkor kapcsol a ventilátor, ha szükséges neki. Hosszabb állás után a bekapcsolást követően valóban nem indul a ventilátor, csak a kijelző működik, hegesztő áram nincs. Kikapcsolás és újra bekapcsolás után elindul a ventilátor is, de még mindig nincs hegesztőáram. A hővédelem érzékelőt a panelen rövidre zárva indításkor és utána elengedve, megszűnik az OC hiba, de csak kicsit szikrázik az elektróda és a hegesztő áram állítása közben furcsa sípoló hangot ad valami.
Elképzelhető hogy már gyárilag rossz lehet valamelyik IGBT, vagy máshol lehet a gond?
Előre is köszi a segítséget.
Üdv: Tom
(#) erbe válasza tomszojer hozzászólására (») Jan 28, 2022 /
 
Talán a garanciális szervize?
(#) tomszojer válasza erbe hozzászólására (») Jan 28, 2022 /
 
Piacos gép, az eladó meg felszívódott...
(#) erbe válasza tomszojer hozzászólására (») Jan 28, 2022 /
 
Több helyen lehet kapni, meg kell kérdezni, van-e itthon garanciális szervize. Praktiker, Media-Markt...
Ha tisztességes szervizzel találkozol, megnézi a gyártási dátumot és megjavítja.
(#) tomszojer hozzászólása Feb 2, 2022 /
 
Ha netán IGBT-t kell cserélni benne, akkor a javítás anyaggal kb 20 ezer. Plusz el kell vinni, el kell hozni. Egy ilyen gépet 15 ezerért lehet kapni... Egyébként nem az enyém, javításra hozták. Nekem van 3 komolyabb, amiből már egyet én javítottam. Ott a puffer kondi zárlata verte ki az IGBT-ket. Azt sem lett volna érdemes megcsináltatni.
A probléma érdekessége a lényeg, az hogy új, mégsem jó.
Néhány kép a gépről.
Ha valaki ért hozzá, kis támpontot adhatna, mit és hol mérjek.
Üdv: tom
(#) erbe válasza tomszojer hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Legelőször mérd meg a szekunder diódákat! Zárlat okozhat ilyen jelenséget.
(#) tomszojer válasza erbe hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Szia!
Beépített állapotban is mérhető, vagy ki kell forrasztani a méréshez?
Üdv: Tom
(#) erbe válasza tomszojer hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Beépített állapotban is mérhető.
Lehet még az egyik IGBT szakadt. Az már beépítve nem igazán mérhető. Ha az lenne zárlatos, vitte volna a másikat is. A sípoló hang zárlatra utal.
(#) tomszojer válasza erbe hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Diódák rendben. Se zárlat, se szakadás. Akkor talán az IGBT. Mekkora feszültségnek kellene az IGBT-n lenni? Lehet hogy el sem jut addig aminek kellene..
(#) erbe válasza tomszojer hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
A kondenzátorokon mérhető ~320 V. Az IGBT-ken a panel látható része alapján nehéz megmondani, mit lehet mérni. Lehet kéttranzisztoros forward, lehet félhíd, de akár teljes hídkapcsolás is. Ha a kondenzátorokon egyesével mérve csak fél feszültséget mérsz és a kettő együtt adja ki a 320 V-ot, akkor félhíd lehet. Ha sehol nincs 300 V feletti feszültség, akkor a lágyindító relé nem zár. Bár akkor meg izzana a lágyindító ellenállásod.
A képekről hiányzik a panel alsó oldalának a széle, amit a ház árnyéka takar. Ott is van még 2 db IGBT.
(#) tomszojer válasza erbe hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
A puffereken megvan külön-külön a 320 Volt.
(#) erbe válasza tomszojer hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Elképzelhető, hogy egyik oldalon megszakadtak az IGBT-k. A másik oldal üzemel, de energia csak az jut át, ami a zavarszűrő eszközökön, snubber, dióda, ... átjut. Szkóp nélkül hibakeresésre nem sok az esély. Itt csak a kiforrasztás utáni méregetés segít.
De az a sípolás, az nagyon zárlatra utal.
(#) kivancsi4 válasza erbe hozzászólására (») Feb 12, 2022 / 1
 
A gép teljes hidasként van hirdetve.
(#) erbe válasza kivancsi4 hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Jó tudni. Kösz.
(#) szabados hozzászólása Feb 16, 2022 /
 
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy miből lehetne csinálni egy mű terhelést amivel tudnám tesztelni a hegesztőket amit meg javítok? Mert egyes típusokra olyan adatok vannak ráírva, hogy szerintem a gyártosem hiszi el. És a panel műszereket is belehetne állítani a valóságnak megfelelően.
Válasz előre is köszönöm!
Üdv: Szabados
(#) uniman válasza szabados hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Pl. ilyenből...persze víztartályban merítve, hűtve!
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Vagy kerités drótból. Az horganyzott és kevésbé rozsdásodik, ámbár birkozni kell vele. Viszont mindenütt kapható...
(#) tornas78 válasza szabados hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Fém pántoló-szalag, megirdalva esetleg…
(#) bodgabo válasza szabados hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Én vödörbe keverek tömény sós vizet amibe két rozsdamentes acél lapot merítek. A bemerülés mélységével és az egymás közti távolsággal lehet szabályozni is.
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
A 3 mm-es az inkább feszítőhuzal, vezérdrót...csak olcsóbb a "kezeletlen".
(#) szabados hozzászólása Feb 16, 2022 /
 
Köszi mindenkinek a gyors választ! Jőhet a kísérletezés!
Mainap végeredménye! Nulláról visszahozva(üres doboz csak a kétpanel volt benne) még huzaltólóra várok és gázszelepre de elektródával már próbálva. Áram mérőjét is be kel majd állítani.
Köszi még egyszer mindenkinek!
(#) erbe válasza uniman hozzászólására (») Feb 16, 2022 / 1
 
Hármas huzalból túl hosszú kell. 80 A-ig bőven megfelel a kettes, a 2,5-ös még 130 A-ig is. Csak ki kell feszíteni keretre, hogy szellőzni tudjon. Régebben cikk-cakkban szögekre feszítettem ki, nemrég készítettem egy komolyabbat megcsapolásokkal párhuzamosíthatóan 2,5-ös fekete (rozsdás ) huzalból. Csőformájú léckeretre hézaggal feltekerve, mint a hajszárítóbetét. Két szállal 250 A-rel is terheltem.
(#) uniman válasza szabados hozzászólására (») Feb 17, 2022 /
 
Ez a 270 amperes Stromo CO2 hegesztő: Bővebben: Link Netes források szerint, jó, ha a felét tudja az áramnak...
(#) FeketeVipera hozzászólása Feb 17, 2022 /
 
Sziasztok!

Ti a kimenő transzofmátor szekunderéhez honnan szoktatok rézszalagot venni? 45 mm magas az ablak a magon, van is 0,2x40 rézszalagom, de egyrészt nagyon merev (valószínűleg rézműves, tetőfedő alapanyagnak szánták), másrészt hármat egymásra forrasztani egy normális keresztmetszet eléréséhez - ha lehet - még rosszabb. Van a lemezen kívül valami jó megoldás, amit otthon el tudok készíteni? 7 menet és 160A lenne a cél. Köszi!
(#) szabados válasza uniman hozzászólására (») Feb 17, 2022 /
 
Igen gyanúsan gyenge elektródával. De egy jó téli elfoglaltság működővé tenni. Ha annyit fog tudni mint a trafos güde akkor már megérté nekem. Itthoni barkácsolásra.
(#) Dr.Borisz hozzászólása Márc 17, 2022 /
 
Sziasztok!
Iweld Gorilla 130 gépem üresjáratban durrant egy hatalmasat és azóta nem kapcsol be. Burkolatot leszedtem, semmi külső nyoma a hibának.
Mi történhetett, van erre vonatkozó tapasztalatotok? Érdemes javítani? Kapcsolási rajzot nem találtam sehol, esetleg tud vki ebben segíteni?
Köszönöm.
(#) bbalazs_ válasza Dr.Borisz hozzászólására (») Márc 19, 2022 /
 
A hatalmas durranás biztosan hagyott nyomot (korom, repedt félvezető, büdös szag). Ha kondi durrant, akkor barna folyás, stb. Talán a hűtőbordára szerelt félvezető teste nem látszik jól.
Ha nagy felbontású, közeli képeket is küldesz, az úri közönség majd megszakérti.
De első lépésben érdemes a biztosítéktól kezdve szakadásra átnézni. Diódahíd jó?
(#) Dr.Borisz válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
Alaposan megnéztem, tényleg semmi nyom. Se korom, se égés, se folyás, se egy kiolvadt forrasztás. Legalábbis a látható helyeken. De azért mégegyszer megnézem tüzetesebben és szakadást mérek, mert műszerrel nem néztem még át. Igaz, én hozzátok képest kevésbé értek hozzá, de az alapok megvannak.
Következő: »»   111 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem