Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GPS GSM modulok programozása
Lapozás: OK   26 / 28
(#) Tardief hozzászólása Júl 5, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy MC60 modullal próbálkozok éppen. A képen több, mint három óra mérése eredménye látható. A mérés során az antennát nem mozdítottam el, ennek ellenére a mérések elmásznak. Érdekes, hogy K-Ny irányban nagyon kicsi a hiba, de É-D irányban folyamatos a mászkálás. (Ennek oka lehet, hogy az antenna az ablakpárkányon van, ahonnan csak a fél égbolt látszódik tisztán)
Ettől nagyobb pontosságban reménykedtem a használt aktív antennával.
A mászkálásra van valami megoldás? A végső eszköz autóba lesz.

MC60.jpg
    
(#) proba válasza tufatofu hozzászólására (») Júl 5, 2020 /
 
A soros illesztő TX lábra feszültségosztót tesznek. Az RX lábra egy soros ellenállást. Arduinóval való összekapcsolásnál a korrektebb helyeken nem hagyják le, onnét lophatsz mintákat.
(#) Bakman válasza Tardief hozzászólására (») Júl 5, 2020 / 1
 
Akkor nem mászkál, ha mozog, egyébként mindegyik ilyen, lásd melléklet, u-blox NEO-6. Térkép: Győr, Tesco parkoló. Mozgás közben max. 30 km/h és némi parkolás.
(#) Tardief válasza Bakman hozzászólására (») Júl 5, 2020 /
 
Érdekes. Ilyen pontosság már bőven jó lenne.
Elviszem majd egy körre és kiderül.
(#) Bakman válasza Tardief hozzászólására (») Júl 5, 2020 /
 
A "Pontosság..." nevű képek egy helyben állva értendőek.
(#) superuser válasza Tardief hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Gyári EVB? Impedancia illesztett RF nyomvonal?
Ha nem, akkor az utóbbi szerintem beleszólhat a jel minőségébe.
(#) Tardief válasza superuser hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Saját NYÁK. Az adatlap nem tartalmazott túl sok okosságot a NYÁK-ra vonatkozóan, ezért nem is igazán törődtem vele. A második verzióra megpróbálok utána nézni a dolognak.
(#) Tardief hozzászólása Aug 20, 2020 /
 
Sziasztok!

Újabb problémába ütköztem a Quectel MC60 modulom használata során.

MQTT üzeneteket szeretnék küldeni egy Raspberry-n futó mqtt brokernek, de nem tudok csatlakozni.


+QMTOPEN=0,"213.222.148.142",1883
Elméletileg ezzel a paranccsal kellene működnie de válaszkénet ezt kapom az első alkalom után:
+QMTOPEN: 0,3 (A 3-as jelentése: Failed to activate PDP)
A második alkalomtól kezdve pedig ezt:
+QMTOPEN: 0,-1 (Az 1-es jelentése: Failed to open network)

Nem értem, hogy mi lehet a gondja.
Sajnos interneten nem sok hasonló esetet találtam.

Találkozott már valaki hasonlóval?
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2020
(#) superuser válasza Tardief hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
At+cgatt? Paranccsal ellenôrizd a szolgáltatás meglétét.
Amúgy vegyél elô egy application note-ot és kövesd lépésrôl lépésre a példa szekvenciát. Quectel dokumentációk jók.
(#) superuser válasza Tardief hozzászólására (») Aug 21, 2020 /
 
Megnéztem egy AN-t és összetettebb kérdés, mint ahogy az előző hozzászólásban írtam.
Mindenképpen javaslom, hogy vegyél elő egy AN-t, olvasd át hogyan működik ez a funkció, hogyan kell felkonfigurálni és megnyitni egy kapcsolatot.
Alapvető kérdés, hogy SSL-el alapú, vagy SSL nélküli kapcsolatot akarsz indítani. Ehhez tudnod kell persze, hogy szerver oldalon mi fut.

Ez a BG96-hoz van, nem tudom az MC60 ugyanezzel a parancskészlettel dolgozik-e.
Regisztrál Quectelhez és tölts le egy ahhoz valót, nehogy emiatt ne működjön.
BG96 MQTT App.Note
(#) Tardief válasza superuser hozzászólására (») Aug 22, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget.
Érdekes módon most működik, pedig nem változtattam semmit. Ez nem feltétlen a legjobb hír, mivel megbízhatóan kellene működni.
(#) phr3ak hozzászólása Dec 1, 2020 /
 
XM1110 modulhoz keresek firmware-t. A kiolvasás az NMEA interface-en keresztül lehetséges, ha valakinek lenne ilyen modulja... Köszi.
(#) superuser válasza phr3ak hozzászólására (») Dec 1, 2020 /
 
Miért akarsz rajta firmware-t cserélni?
(#) mateatek hozzászólása Jún 23, 2021 /
 
Üdvözlet!

Azt szeretném kérdezni, hogy egy SIM800-as modul használata esetén milyen AT parancsot kell küldeni, hogy híváskor a hívószám kijelzés aktív legyen?

Köszi!
(#) bbb válasza mateatek hozzászólására (») Jún 23, 2021 / 1
 
Na erre nem tudom a választ, de a *31#telefonszám jelzi a központnak, hogy küldje a számod, a #31#telefonszám pedig úgy indítja a hívást, hogy ne küldje. Ez régi trükk már, de tudomásom szerint még működik
(#) Tomi20 válasza mateatek hozzászólására (») Jún 23, 2021 / 1
 
Szia

Ha nem kapnál mástól jobb ötletet, megpróbálhatod, hogy a hívószám elé beírod a *31# előtagot, így szolgáltatói beállítástól függetlenül elküldi a számot (T-mobil hálózaton biztos működik). Én mobiltelefonnál így tudtam megoldani.
(#) mateatek hozzászólása Jún 24, 2021 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek, ez így működik is. Sajnos, hiába teszem be a SIM kártyát egy telefonba és állítom be rajta a hívószám küldését. Ha kiveszem a SIM kártyát a telefonból, visszaáll alap helyzetbe.
(#) user1914 válasza mateatek hozzászólására (») Jún 24, 2021 /
 
Hi!
Nem a telefonon kellene beállítani, hanem a központban kellene az alapbeállítást módosítani.
A T-nél az ügyfélszolgálat segít mit kell elküldeni SMS-ben.
"díjmentes SMS-el, a +SZAMKIJELZES hívószót elküldve a 1414-es számra".
Vagy az ingyenes telefonszámon magad megteheted.
"a 1414-es telefonszámunkon".
A készülékedről magad megcsinálhatod, az egész leírás itt található LINK.
Üdv. M.
(#) proba válasza mateatek hozzászólására (») Jún 24, 2021 /
 
AT+CLIP=1 . De lehet, hogy ez csak a helyi kiíratás.
Elég bootoláskor egyszer beküldeni.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2021
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Jún 24, 2021 /
 
(#) forrotamas hozzászólása Júl 19, 2021 /
 
Sziasztok,

Egy olyan észrevételem van SIM900 modullal (+Arduino Uno) kapcsolatban, hogy elindul a rendszer, veszi és küldi az sms-eket, majd az éjszaka folyamán elengedi a hálózatot, másnap már csak úgy lehet életre kelteni, ha újraindítom, viszont akkor ismét észhez tér. A SIM kártya Vodafon feltöltőkártyás.

Van esetleg valakinek ötlete, miért csinálhatja ezt?
Előre is köszi!
(#) jefflynn válasza forrotamas hozzászólására (») Júl 19, 2021 / 1
 
Nagyon sok Simcom modulos készüléket adtam el, nem voltak ilyen problémáim. Táp gond esetleg? De nem ez a fontos, hanem az, hogy szoftverből le kéne kezelned ezt az esetet, és újraindítani a modult.
(#) forrotamas válasza jefflynn hozzászólására (») Júl 20, 2021 /
 
Köszönöm a válaszod, én is egy szoftveres reset-en gondolkoztam. Táp ipari 5V 3A, az olvasataim szerint elégnek kellene lennie (sikeresen csatlakozik a szolgáltató hálózatához). Köszi még egyszer!
(#) superuser válasza forrotamas hozzászólására (») Júl 26, 2021 / 1
 
Egyik alapvetô probléma az Arduino rendszereknél, hogy mások kódját használja fel mindenki, annak ismerete és megértése nélkül. Letöltesz valahonnan egy "SIM900_gsm_modul_drivert" aztán keresed a hibát.
Persze szólj ha nem ez történt, ezt általánosságban írtam.
A konkrét esetrôl:
Ellenôrizd, hogy nem kapcsolt-e ki a modul /status pin level/
Ellenôrizd, hogy hálózaton van-e a modul /ráhívás/
Az, hogy a táp tudja a 3A-t, az egy dolog, a layout egy másik.Ha nnem rövid izmos vezetôn megy a táp a gsm-hez, vagy nincsen közvetlen mellette a szükséges low esr kapacitás, akkor fújhatod.
Amúgy meg biggyessz rá az uart-jára egy kábelt és egy terminált, logold a kétirányú adatforgalmat, ezekkel megint elôrébb vagy.
(#) Gafly válasza superuser hozzászólására (») Júl 26, 2021 /
 
Ebben neked tökéletesen igazad van.
Abban is, hogy csak letöltenek minden vacakot, amit a neten találnak, aztán megy a "nyivákolás". Az ingyen szoftvernek is ára van...
Abban is, hogy a nem a chipset-nek ajánlott topológiát használják, terveznek "jobbat". Méghogy 3 Amper, hülyék ezek, höhöhö...
Én is általánosságban irtam.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2021
(#) Koooger hozzászólása Feb 19, 2022 /
 
Sziasztok! Gmax gsm programozással kapcsolatban szeretnék érdeklődni. Létezik, hogy üzenetben nem tudok új telefonszámot adni neki? Olyan számról van szó, ami korábban nem lett sim re mentve...
Illetve a másik kérdés pedig az lenne, hogy a gmax mellé párhuzamosan rakható másik vezérlő ugyanazokra a portokra? Egy wifis 12v os relét szeretnék mellé tenni amit ugyanúgy lehetne vezérelni, mint mondjuk egy 12v lámpát, illetve riasztás esetén felkapcsolna egy másik 'lámpát' amiről természetesen értesít, hogy felkapcsolt állapotba került...?
(#) Bakman válasza Koooger hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Vannak kapcsolattípusok amelyeket lehet párhzamosan kötni és vannak amelyeket nem, vagy csak erős megkötésekkel.

Milyen módon lehet beszélgetni a modullal?
(#) Koooger válasza Bakman hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
A wifis modul egy okosotthon integrációs 4 csatornás 12v relé. Ha az egyik csatornát rákötöm a kulcskapcsoló zónára, akkor amikor azt brkapcsolom, ad egy impulzust, élesíteni / hatastalanitani fog... A másik csatorna kapcsolójára pedig a pgm riasztás portját tenném..így riasztás esetén bekapcsolja az egyik másik csatornát ami pedig összeköttetésben van az okosotthon rendszerrel és tetszés szerinti folyamatot indíthat... Tehát az egyik csatornát én vezérelném, a másikat pedig a központ.. Ez lenne a terv
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2022
(#) Bakman válasza Koooger hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Idézet:
„az egyik csatornát én vezérelném, a másikat pedig a központ.”
Akkor nem értem. Az előző hozzászólásban (valamilyen) közösítésről írtál.
(#) Koooger válasza Bakman hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Annyiban lenne közösítés, hogy a gmax ot is rajta hagynám a rendszeren... Így ha Ne adj isten nincs net, áram..a rendszer akkor is működtethető..
Következő: »»   26 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem