Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   556 / 580
(#) Laca13 hozzászólása Feb 4, 2022 /
 
Sziasztok!
Édesanyám BEKO WB 6108 XE mosógépével küzdök. Szétrázta magát, úgy hogy eltört az egyik lengéscsillapítója és leesett a motorról a tachométer és a vezetéke is leszakadt. Visszaforrasztás után, mosni csak centrifuga fordulaton akar, így az a gyanúm, hogy a fordulatszabályzó modulja adta meg magát. Lengéscsillapítót, tachót már vettem újat, viszont fordulatszabályzó modult sehol nem találok. Azt szeretném kérni, hogy ha valaki tudja hogy hol lehet kapni, az írja meg. De ha esetleg valakinek akad otthon bontott, azt is jólenne.
Üdv,
Laca
(#) Laca13 válasza Laca13 hozzászólására (») Feb 4, 2022 / 3
 
Megoldódott! )
A fordulatszabályzón, a tacho bemenetén lévő 1K ellenállás szállt el. Csere után minden rendesen működik.
(#) bobo36 válasza uniman hozzászólására (») Feb 4, 2022 /
 
Köszi
Még egy próbát teszek és majd meglátjuk
(#) uniman válasza bobo36 hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Nem "próbát" kell tenni, hanem mérni: pl. a triacot vezérlő proci lábán a zárlatot = kuka.
(#) Josi777 válasza uniman hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Ha zárlatos a Triac, akkor azonnal bekapcsol az ajtóretesz. Szakadásnál lehet az a hiba, hogy nem kapcsol be a retesz.
(#) uniman válasza Josi777 hozzászólására (») Feb 6, 2022 /
 
De itt az új triac azonnal "elszáll"...ez a probléma!
(#) bodgabo válasza uniman hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Akkor azt kellene megnézni, amit a triac működtet. Lehetséges hogy túl nagy áramot vesz fel.
(#) viking4 hozzászólása Feb 11, 2022 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy Fagor 1FET-211 es mosógép ami nem fűti a vizet,amúgy tökéletesen végig fut bármelyik programon csak hideg vízzel.Na most szétszedtem,nem volt egyszerű megtalálni a hibát de végül sikerült, a bűnös a fűtést kapcsoló relé,ki be kapcsolt csak a bekacsolásnál nem adott át.Szeretném megkérdezni hogy milyen Magyarba is kapható relével tudnám kicserélni.A relé tipusa 899-1C-F-CE 12VDC de van róla fotó is.Megköszönném ha valaki tudna segíteni.

s-l1600.jpg
    
(#) zolika60 válasza viking4 hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Például ez jó lehet oda. A méreteket meg a lábkiosztást persze össze kell hasonlítani, de elektromosan biztosan megfelel.
(#) viking4 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Szia! Köszi a gyors reagálást de nekem 5láb van rajta ez pedig 4lábú nem tudom hogy számít-e valamit küldök képet
(#) palko0125 válasza viking4 hozzászólására (») Feb 11, 2022 / 1
 
Szia!
Ha megnézed az 5. laba nincs használva, ott nincs érintkező sem a relédben. Szóval a zolika60 által linkelt relé jó lesz. Alaphelyzetben nyitott kontaktja van és neked ez kell.
Üdv, Palkö.
(#) viking4 válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Szia!
Igazad van. Hálásan köszönöm mindkettőtöknek a segítséget.
(#) csapo1002 válasza rapido hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
Megoldható. Én a régi mosogépemnek a vezérlő paneljét vittem el tv szerelőhöz. Ő kimérte, kb. 1000 forintos alkatrész (táp IC) volt amit cserélni kellett. Amit egy hivatásos mosógépszerelő megoldott volna kb. 40 ezerből, panelcserével.
(#) csapo1002 hozzászólása Feb 13, 2022 /
 
Üdv. Mitől lehet az a jelenség, hogy centrizés közben rezonál (nem kicsit), néha dübörög a mosógép oldala? Ha odateszem a kezem a rezonálás/dübörgés abba marad. Kb. 1 hónapos a mosógép (Samsung). Megnéztem, vízszintben van, természetesen a dobrögzítők ki vannak szedve.....
(#) Gafly válasza csapo1002 hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
Komolyan elvárod egy mosógépszerelőtől, hogy előkapja a sorimenterből a megfelelő IC-t, behozza fürdőbe a forrasztóállomást és oszcilloszkópot, és kicseréli az IC-t azonnal a WC kagylón ülve?
(#) Gafly válasza csapo1002 hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
Ez ugyanaz a gép?
(#) csapo1002 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
Nem, az már nincs meg... Ez kb. 1 hónapos készülék.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2022
(#) Josi777 válasza csapo1002 hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
Próbálj meg állítani az egyik lábán. Az, hogy nem billeg, de attól még lehet, hogy egyenetlen a lábain a súlyeloszlás. Az új gépek egyre vékonyabb lemezből készülnek, sokkal érzékenyebbek ilyesmire.
(#) stenglt válasza csapo1002 hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
Szervusz, nézd meg belül a kifolyócső nem verődik-e oda a lemezburkolathoz.
(#) Kovács Tibor hozzászólása Márc 10, 2022 /
 
Sziasztok!
Panasonic NA-147VB6 mosógép bekapcsoláskor indítja a leürítő szivattyút és kb 5másodperc után "end" jelzést ad, és onnan bármit nyomkodok nem tűnik el a felirat és nem mos a gép.
Hogy lehet resetelni vagy mi lehet a baja?
Semmilyen hibajelzést nem ad...
(#) Dino71 válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Szia!
Ellenőrizd a motor szénkeféket és a fűtést testzárlatra.
(#) Kovács Tibor válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Köszi megnézem a hétvégén de addig is kérdeznék:
Mi alapján érzékelheti úgy hogy lefutott a program?
A jelzett hibákra nincs hibakód?
Lehet hogy ha rossz a szénkefe akkor indítaná a motort és nincs forgásjel?
(#) Dino71 válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Márc 12, 2022 /
 
Indításnál csinál egy öntesztet. Igen, nem mindenre van hibakód. ür.szivattyú, motor forgás stb.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2022
(#) Gabo1975 hozzászólása Márc 12, 2022 /
 
Sziasztok,
Egy 10 eves Electrolux Ewf 1029 mosogepet szerelek. A hiba jelenseg - feltolti a mosogepet, elkezdi a mosast, majd 2-3 forgasciklus utan leurit, megall, led villog 4-et. Ajtot nem nyit, csak ha 0-ra es utana valamelyik programra.
Ajtozar hibat jelzett, ezert ajtozarat kcsereltem, de a hiba ujra elojon.
-a viz toltes kozben a program hibara fut, leurit, megáll, a led negyet villog. A hiba kód E43.
A teszteles kozben az ajtozar folyamtosan ki-be zart, de a feltoltesi ciklusok rendre megszakadtak.
A viznyomas/ vizszint kapcsolora gyanakszom, de nem ezt jelzi hibanak. Nagyobb tetel, feleslegesen nem akarnam cserelni. Lehet osszefugges? Mas otlet?
Elore is koszi.
Gabo
(#) Josi777 válasza Gabo1975 hozzászólására (») Márc 12, 2022 /
 
(#) Gabo1975 válasza Josi777 hozzászólására (») Márc 13, 2022 /
 
Koszi. Nekem EWM1000 alaplap van. Kicsit maskep nez ki. Tudnal ehhez is segiteni?
(#) hamby555 hozzászólása Márc 15, 2022 /
 
Üdv Mindenkinek!

Van egy Electrolux Lavatherm 55820 típusú szárítógépe az egyik ismerősömnek. Sajnos elvállaltam. Semmi tapasztalatom a szárítógépekkel. Járt már vagy 3 szerelőnél a NYÁK, teletolták óngolyókkal. Az alapvető hiba az volt, hogy nem mindig pörgött fel a motor, miután próbálkoztak vele, már fel sem pörgött egyáltalán. Természetesen az összes relé szénné égve, azt nem cserélte senki. Kicseréltem, 2 relé visszacsapó diódája zárlatos volt, azt is cseréltem. Táp alá helyezve világítanak a LED-ek, START gombra indulni látszik, mert a START LED átvált villogóból folyamatosan világítóba. Egyik relé sem kattan. A motoron lévő kondenzátorok kapacitása, megegyezik a felirattal. Kb. fél percig ha bekapcsolva hagyom, egyszer csak csipogni kezd, mintha lejárt volna.
Érdeklődnék, hogy van-e valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata vagy kapcsolási rajza?
Előre is köszönöm.

Üdvözlettel: László.
(#) Dino71 válasza hamby555 hozzászólására (») Márc 16, 2022 / 1
 
Szia! Elkok a táprészben. És a többi kondi. Pár hete belefutottam hasonlóba és úgy rémlik valami kondi gondja volt még a táp és motor kondikon kívül.
(#) Kovács Tibor válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Márc 18, 2022 /
 
Szia!
Most volt időm az ellenőrzésre. A mosógép belseje fekete porral volt tele, (gondolom szénkefe).
Látszólag hozzáért a kefe a kommutátorhoz, de kopott volt (kb. 10mm) és úgy érzékeltem hogy felakadt a kefe elektromos vezetéke és nem engedte a rugónak végig kitolni.
Megcsináltam, összeraktam, most tuti rászorít a kommutátorra de ugyanaz mint eddig: kb 5sec után "END" jelzéssel megáll.
A fűtőszál sem zárlatos, kimértem. Mi lehet még a baj?
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2022
(#) meslac válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Márc 18, 2022 / 1
 
A fekete port lepucoltad a motorról? Tőle csökken a motor szigetelési éllenállása és letiltja a mosógépet. Jártam már így, levegővel kifúvattam és azóta is működik.
Következő: »»   556 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem