Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1357 / 1384
(#) Egri Frédi válasza Temela hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Próbáld meg etil-acetáttal vagy metil - etil -keton -nal.
Az eredmény lakk/gyártó függő. ( A NYÁK gyártó főnököm használta őket, vegyes eredménnyel. )
Az etil-acetát (etilén-acetát) egy igen erős oldószer. A szaga olyan, mintha tömény ecetsavat öntöttél volna össze nitro hígítóval. A metil-etil-keton kicsit büdösebb...
Nem egy egészséges anyag egyik sem !!!
Az Azúr -ban lehet venni mindkettőt, közel arany áron ... ~ 4.000 Ft/l

Szabadtéren használd mindkettőt, mert "meg lehet szédülni" tőlük, ha belélegzed !!!

Etil-acetát
Metil-etil-keton
(#) Ódenka válasza Egri Frédi hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Én még egy próbát tennék hőlégfúvóval, jól beállítva.
(#) Egri Frédi válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
A lötstopp lakkot ~80°C -on szárítják, majd világítják ( ha kell hívják ), majd ~130°C -on "beégetik". Ezek után már csak csak az öreg isten és a nagy Lenin segedelmével lehet eltávolítani a NYÁK felületéről. ~400°C körül elkezd felhólyagozni és elszenesedni a NYÁK -on. Hőlégfóvóval már nekem is sikerült ilyet produkálni ... Néhány vegyszer elbontja a gyanta kötésű lakkot, de én nem igazán biztatok a használatára senkit.
(#) kaqkk válasza Egri Frédi hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Írta hogy az acetont próbálta (metil etil keton) az már kipipálva
(#) Egri Frédi válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Az aceton egy keton, de nem a metil-etil-keton ...
(#) kaqkk válasza Egri Frédi hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Lehet hogy én emlékeztem rosszul már vagy 30 éve nem gyakorlom a szakmát Bővebben: Link
(#) eyess válasza Travolta hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Voltak ilyenre próbálkozások régebben is.
(#) niedziela válasza Temela hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Fogsz egy darab csiszolóvásznat, ahol fel van púposodva ott megcsiszolod, és lefested, vagy lelakkozod azt a területet.
Nem mars expedició.
(#) MrBrown hozzászólása Feb 20, 2022 /
 
Sziasztok,
Azt szeretném kérdezni, hogy a tudomány jelen állása szerint ha szeretnék készíttetni egy kétoldalas, furatgalvanizált, hozzávetőleg 10ncm-es nyákot, 0,2-0,25-ös vezetősáv szélességgel egy vagy esetleg két példányban akkor leszűkül a kör a kínai PCBway és társaira? Ha jól tudom ezek a cégek csak nagyobb 6-8-10-es példányszámtól foglalkoznak a kérdéssel. Itthon senki sem foglalkozik ezzel ráadásul ilyen csekély darabszám mellett?
Köszönöm.
(#) kaqkk válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
A jlcpcb minimum 5 db ot gyárt az teljesen jó neked ....
(#) MrBrown válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
Ha nincs más végül ez marad, de ha találnék valaki itthon két példányra ugyanennyiért akkor az itthonit választanám.
(#) kaqkk válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
Ha itthon rendelsz két darabot kb 15 ös szorzóra számolhatsz (a jlc nél 2 dollár/5db)
(#) niedziela válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
A magyat gyártó még fizikailag nem fogta meg a paneled, már kétszer annyiba kerül mint kinából 30db De mindenképpen érdemes átgondolni
(#) Egri Frédi válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 21, 2022 / 1
 
Egy magyar, jó nevű cégnél úgy indul a dolog, hogy 14.000Ft filmköltség, ami egyszeri, de megkerülhetetlen. Ezután kapod a darabárat.
Mit gondolsz ? A "kisember" miért nem itthonról rendel ?
(#) mraulajos hozzászólása Feb 21, 2022 /
 
Hali!
Ezt próbáltátok már. Nem túl sokat, de amit én rajzoltam, mindent velük csináltattam.
(#) niedziela válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 21, 2022 /
 
Beszéljünk konkrétumokról.
Mennyi és mekkora, milyen adottságokkal(lakk, galván, poziciófelirat...stb) panel mibe került mikor megkaptad ?
(#) mraulajos válasza niedziela hozzászólására (») Feb 21, 2022 /
 
Kisebb darabokat rendeltem. Ha írsz neki, rövid időn belül válaszol. Kipostázza, ez után kell(ett) átutalással fizetni.
(#) Elektro.on válasza niedziela hozzászólására (») Feb 21, 2022 /
 
Megnéztem az oldalukon a 2015- ös árlistát.
Az alapján 5db ig a 100mm x 100 mm -es kétoldalas furat galvanizált panel, egy oldalon feliratozva és körbe kontúr marással ( alapáron, nem sürgősségivel) bruttó 10833 Ft ra jött ki.

Szerk: Csak most nézem van kalkulátor az oldalon. csatolom a képet.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2022

mikropan.png
    
(#) niedziela válasza Elektro.on hozzászólására (») Feb 21, 2022 /
 
Versenyképtelen, szokásos helyi árkategória.
(#) soskajoska hozzászólása Feb 21, 2022 /
 
Sziasztok!
Bocs a kérdésért (és hogy nem nézem vissza a fórumban):
EAGLE-ben ha kivágást akarok tenni a panelbe, azt elég a "dimension" rétegen megtenni? (pl. több panel a 10x10 cm-es NYÁK-on és köztük törő zónák. (valahogy, mint a képen)
(#) niedziela válasza soskajoska hozzászólására (») Feb 21, 2022 /
 
Idézet:
„EAGLE-ben ha kivágást akarok tenni a panelbe”

Itt nincs is mit visszanézned. Az Eagle fórumban, ott lehet visszanézni az eagle kérdéseket.
(#) Egri Frédi válasza Elektro.on hozzászólására (») Feb 21, 2022 / 2
 
Ennyi pénzért veszek - profittal együtt - 5db. LPSU3A50V panelt (kínából rendeltet) az Alkotó - jától ...
(#) soskajoska válasza niedziela hozzászólására (») Feb 22, 2022 /
 
Mondjuk pont tőled olvastam itt, hogy Sprint Layout-hoz hogyan kell ezt csinálni. De azért kösz!
(#) niedziela válasza soskajoska hozzászólására (») Feb 23, 2022 /
 
Igen, és ezt olvastad mellette ?
Idézet:
„Van Sprint Layout téma”
(#) aulac hozzászólása Márc 20, 2022 /
 
Sziasztok. Felegességgé vált A/4forrasztásgátló.
Két éve a hűtőben van a hengerében.
Nem garantálom a működését, ezért ingyen elvihető.
Bp. Wesselényi u. 38 iskola portán átvehető.
(#) Georgee hozzászólása Márc 23, 2022 /
 
Sziasztok! A tonert az acetonon kívül mivel tudom a legegyszerűbben lemosni a NYÁK lemezről?
(#) Kari55 válasza Georgee hozzászólására (») Márc 23, 2022 /
 
Szerintem jó a szintetikus higító, nekem bevált.
(#) Georgee válasza Kari55 hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Megnézem, köszönöm. (Az aceton már nem a régi vagy a festékpor lett jobb )
(#) Epu2 válasza Georgee hozzászólására (») Márc 24, 2022 / 1
 
Sok ilyes féle kegyszert, vegyszert, oldószert használok. A legdurvább a nitro hígítónak kiszerelt lé volt, amivel fél doboz Nitro-lakkot akartam felhígítani. Az eredmény: egybe állt masszává a lakk és kidobhattam. De olyan is előfordult, hogy még a szaga sem egyezett a felcímkézéssel. Van amikor a leves görbe, nem a tál.
(#) Gafly válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 24, 2022 / 1
 
Az aceton az aceton, de a körömlakk lemosó meg már nem aceton, különösen ha "kézkimélő".
Sok igazság van abban, amit mondasz.
Következő: »»   1357 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem