Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vag-com-hex interfész (kábel hibák)
Lapozás: OK   68 / 71
(#) motoroska hozzászólása Nov 2, 2021 /
 
Sziasztok.
Egyik pillanatról a másikra meghalt a vcds 20.4.1 kábelem.
Tesztnél minden jó, a licensznél azt írja hogy a licensz visszavonva. A program nem frissitett, automatikus frissités ki van kapcsolva.
Jól gondolom, hogy az Atmega-t ujra kell írnom?
(#) Szabi1 hozzászólása Nov 26, 2021 /
 
Sziasztok!

Nekem is van VCDS kábelem, melyet a szoftwer nem lát, ha rá van dugva az autóra.
Kicsit visszaolvastam a fórumon, rátaláltam az ominózus Info.pdf-re.
Nekem a 18.2 verziójú VCDS van meg. A kábelem típusát első körben nem sikerült kiolvasni, de az FTDI flash után, a következőket tudtam kiolvasni:
FW Version: 1.96
HW Version: 0x46
Identification: ROSSTECH

Az lenne a kérdésem, hogy egy arduinoval fel lehetne-e írni a hex-et, illetve milyen verziójut kellene feltöltenem és honnan? Tudna ebben valaki segíteni?
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2021
(#) kaktusz75 hozzászólása Feb 22, 2022 /
 
Szép napot kívánok mindenkinek.

Új vagyok itt a fórumon.
Próbáltam vissza olvasni az eddigi beszélgetéseket, hogy feleslegesen bosszantó ismétlődő kérdésekkel ne bombázzam a hozzá értő személyeket...
A problémám már sokszor megjelent,...
Rendeltem neten egy vagcom 18.2 kábelt ami helyett postáztak egy 20.4.1 kábelt.(ami tartalmazta az előte a vásárláskor megjelölt magyar nyelvet is az anhol mellett.)
Aztán szépen internet kapcsolat nélkül lekapcsolt tűzfal és vírus kereső meleg fel telepítette a fiam a Windows 7 -et tartalmazó laptopjára a szoftvert.
Próbáltuk a leírtak alapján.
Először a telepítés után ment a teszt, ahol megtalálja az interfészt-t, de nincs autóra dugva., amit el is mentettünk.
Majd autó gyujtáson, diagnosztikai kábel bedug a csatlakozóba...
Először piros, majd zöld a LED.
Ekkor rádugom az usb ajzatra és újra teszt.
Ez után ki írta hogy port ok.
Interfész nem talált.
Pár próba és újra térképes a kapott lemezről.
(Próba és keresgélés közben találtunk ross tech-es azonosítókat is.) és aztán egyszer csak kaptunk egy felugró ablakot, miszerint a licensz státusz nem jogosult / demo.
Ezek után fordulok önökhöz, hogy ilyenkor egy olyan személy, aki nem ért a számítástechnikához (csak a 2000 év végi Seat Alhambra hiba kódjait szeretné kiolvasni) mit tud tenni, illetve mit rontottunk el ?
Olaszországban élek.
A segítségeket előre is nagyon szépen köszönöm.
(#) kaktusz75 hozzászólása Feb 26, 2022 /
 
Szép napot mindenkinek.

Azt szeretném kérdezni hogy olvastam olyat hogy van egy "VWtools" nevű lehetőség amivel lehet használni a vagcom kábeleket ha nem akarunk rizikózni a vcds rosstech szoftwerrel.
Honnan lehet azt letölteni ?
Ez jó lehet a 20.4.1 diagnosztikai kábelhez?
Vagy inkább kell keresek vcds lite szoftwert letöltésre és próbáljam azzal ?
(#) janes1975 hozzászólása Márc 12, 2022 /
 
Sziasztok.

Vcds 20.4. 1 kábel.. Leírás alapján telepítve. És ezt írja. Mit tudok tenni.
(#) janes1975 hozzászólása Márc 12, 2022 /
 
valakinek megvan esetleg

VCDS Hex V2 Repair Kit
fw 1.96 update

Köszonom
(#) janes1975 hozzászólása Márc 14, 2022 /
 
Köszi a sok segitseget
sikerült ujra irni és müködik.
(#) kaktusz75 válasza janes1975 hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
Kedves Janes1975.

Nekem is hasonló vagcom 20.4.1 interfész optikai-kábelem van, amire azt írta ki hogy "licensz státusz nem jogosult".
Valószínűleg nekem is újra kellene írni hogy működni tudjon.
Amióta problémám van, azóta nem működik a fórum.
Tudnál nekem is segíteni hogy csináltad ?
Vissza olvastam az egész fórumot, de ehhez a kábelhez nem találtam okosakat...
(#) siklo hozzászólása Ápr 1, 2022 /
 
Sziasztok. Tud-e nekem valaki segíteni egy Seat Toledő 16SR 2001.-es autónak a távirányító és az immo újra programozásánál. Sajnos vettem egy kínaitól egy VCDS 21.9-es kűtyüt és sikerült a kulcson a távirányítót letiltanom, és erre ráadásúl kiírta, hogy a licensz visszavonva. Mondanom sem kell, hogy a kicsi kínai eltűnt.
kivancsi958@gmail.com
(#) siklo válasza motoroska hozzászólására (») Ápr 4, 2022 /
 
Szia. Sikerült megoldanod a hibát? Én is vettem egy 20.09.-est, és tudatlanul frissíteni akartam, ezért nekem is ezt írta ki. Akitől vettem, szóltam neki, és kicserélte szó nélkül. Tanulva a hibámból, azt amit most kaptam, kiolvastam a ATMEGA162.-őt és elraktam, hát ha megint elrontom.
(#) siklo válasza janes1975 hozzászólására (») Ápr 4, 2022 /
 
nem akartad frissíteni? Vagy nem volt fent a neten amikor használtad?
(#) roka válasza siklo hozzászólására (») Ápr 6, 2022 /
 
Szia.
A tartalmat nem tudod kiolvasni mivel le van zárva az ATMEGA.
Amit kiolvasol az nem valós tartalom
(#) zsoltrichard hozzászólása Ápr 27, 2022 /
 
Vcds ben fojtüszelepp illesztésnél mikor beállitja a szöket mi a francé nem menti az állásokat, vissza áll.... valami nem oké? https://youtu.be/lJRNYrIHBgM
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2022
(#) roka válasza zsoltrichard hozzászólására (») Ápr 30, 2022 /
 
Szia.
Azért nincs mentés mert
NEM KELL
(#) Hunter03 válasza janes1975 hozzászólására (») Máj 28, 2022 /
 
Üdv! Nekem is ugyan ez lett a problèmam licensz visszavonva 20.4.2 le tudnád írni hogy kell újra írni ès a szoftvert hol tudom le szedni ?
(#) Hunter03 válasza janes1975 hozzászólására (») Máj 28, 2022 /
 
Nem tudom hogy kell újra írni valaki tudna segíteni?
(#) Bazsa7 hozzászólása Okt 16, 2022 /
 
Sziasztok!

Van egy kínai kábelem, ami egy ideig működött, de most a modulválasztásnál elakad, nem lép bele egyikbe sem. Port test-en minden OK, de license Revoked.
Mi lehet a hiba, és főleg mi lehet a megoldás?
Köszi
(#) Alaca74 válasza Bazsa7 hozzászólására (») Okt 16, 2022 / 1
 
Szia!
Először is próbáld meg letiltani a víruskeresőt. Ha akkor sem működik, akkor a VCDSLoader.exe fájt az eredetit másold bele a C:\Ross-Tech\VCDS-HGJ mappába, és írd felül azt ami benne van.
Ha így sem működik, újra kell írni a VCDS kábelt!
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2022
(#) Bazsa7 válasza Alaca74 hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Köszi a választ. Akkor azt hiszem újraírás lesz, mert külön vírusírtó nincs, defender valósidejű védelem kikapcsolva, program törölve, újratelepítve, VCDSLoader-ből két változatot is próbáltam.
Kábelt hogy tudom újra írni?
(#) blasz válasza Bazsa7 hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Jártam igy, kikellett mindenhonnan törölni,registry stb. a programot újra telepitettem,a loadert is és azóta megy.
(#) Alaca74 válasza Bazsa7 hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Szia!
Nagyon régen láttam egy videót a neten, abban mutatja hogyan kell újra írni. Nem találom, de ha meglesz küldöm a linket!

Frissítetted a kábelt?
(#) Bazsa7 válasza blasz hozzászólására (») Okt 17, 2022 /
 
Programot eltávolítottam, registry-ből amit találtam (és engedett) kitöröltem, de nem segített. Ezeken kívül kell máshol is törölni valamit?
(#) Bazsa7 válasza Alaca74 hozzászólására (») Okt 17, 2022 /
 
Én is próbáltam videókat keresni. Ha megtalálnád nagyon örülnék!
A frissítás alatt mit értesz?
(#) Bazsa7 válasza Bazsa7 hozzászólására (») Okt 17, 2022 /
 
Valahol valami adat mégis maradhatott? Törlések és újratelepítés után is tudja, hogy
Codings changed: 2
Adaptation saved: 14
(#) Szabi1 hozzászólása Dec 30, 2022 /
 
Sziasztok! Hozzám került egy ilyen atmega-s VCDS klón kábel, az eszközkezelő egyáltalán nem látja. Volt egy kínai usb soros átalakító modulom melyből kiforrasztottam az FTDI Rl ic-t s beforrasztottam a VCDS pcb-re.
Egyből detektálta a számítógép de valamiért se Mprog se FTprog nem tudja átírni az eszköz nevét és sorszámát (Az 'okospakkot' használtam, élesztettem már újra ilyen atmega-s kábelt). Lehetséges hogy amiatt, mert a hardware amibe beforrasztottam ezt megtiltja?
(#) Kelox válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 2, 2023 /
 
Én ugyanígy jártam, vettem klón kábelt, meghalt. Fel sem ismerte a laptop, kicseréltem az FTDi-t, viszont így meg a vcds nem ismeri fel. Vettem másik kábelt, azzal is ugyanez történt a második használatnál. Lenne valami sorrend, a laptophoz csatlakozás-autóhoz csatlakozás-gyújtás ráadásban, amit tartani kellene fel- vagy lecsatlakozáskor, vagy csak ennyire egyszer használatosak a hamisított kínai FTDi-k?
(#) blasz hozzászólása Jan 2, 2023 / 1
 
Én kb 3 éve vettem Vag-Com kábelt,Ross-Tech kábelt nem horror áron,programmal együtt és semmi bajom azóta vele.Az eladó mondta hogy a kinai kábelek nagyon megbízhatatlanok,ne vegyek olyat.A kinai kábel pár ezer forint lett volna,a Ross-Tech aktiválva minden hozzá való programmal,26.000Ft volt.Itt jön elő hogy az olcsó az nem olcsó.
(#) Audience válasza Kelox hozzászólására (») Jan 2, 2023 / 1
 
A gépnek amiről a hamis kábelt használod nem szabad interneten lennie és csak a hozzá adott verziót használhatod, azt nem lehet frissíteni. A gyártó így próbálja megakadályozni, hogy ellopják a termékét, hogy törli a mikrokontroller programját távolról. Az FTDI-t fel kell programozni nem megy üres eeprom-mal.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2023
(#) Kelox válasza Audience hozzászólására (») Jan 2, 2023 /
 
A laptopon nincs internet, nincs benne se wlan, sem ethernet csatalkozás. Az FT232-nek más a végződése, mint ami benne volt, az tény. Jól gondolom, hogy USB vezérlők közt kell csak megjelennie az eszköznek, és a portok között nem kell COM portot létrehoznia?
(#) Kelox válasza blasz hozzászólására (») Jan 2, 2023 /
 
521€ + ÁFA árat látok a forgalmazó oldalán, az 264.000Ft per pillanat. Hol találtál 26 ezerért? A szoftver korlátlan alvázszámot tud?
Következő: »»   68 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem