Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   185 / 196
(#) krapulax6 hozzászólása Márc 9, 2022 /
 
Jelenleg odaig jutottam,hogy az osszes NJM4558L IC-n a be/kimeneteken ott a jel illetve a BA4558-on is.
A vegfokot hol kene bontanom ,hogy kulso egysegrol teszteljem?
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2022
(#) Inhouse válasza krapulax6 hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Én azt hittem, hogy az autóban jó lett...
Nem lehet, hogy csak annyi a baj, hogy kicsi a bemenő jel? A mostani telefonok kimenete halk, még egy szobai hifi AUX bemenetét sem hajtják ki, kell egy 4-5-szörös erősítés elé. Nem tudom mennyi kéne ennek az erősítőnek, de autóban előfordul a több Voltos vonal jelszint is.
(#) krapulax6 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Nem lett jo sajnos.
Mukodo erosito helyere kotottem be a meresek miatt,hatha valami valtozik a pc taphoz kepest de nem.
Probaltam hangartyakimenetrol is de semmi.
A 13600D ic gyanus nekem…data alapjan +-18 vagy 36 Voltrol jar de itt csak 15-ot mertem.
Egy masik par zener es ellenallas parosrol kapja a feszultseget .Keves lenne neki?
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2022
(#) krapulax6 hozzászólása Márc 9, 2022 /
 
Bar ennek a taviranyitohoz van koze ugy lattam.
(#) Inhouse válasza krapulax6 hozzászólására (») Márc 9, 2022 / 1
 
A +/-18V csak a maximum érték, teljesen rendben van a +/-15V.
(#) krapulax6 hozzászólása Márc 10, 2022 /
 
Jo reggelt,nm adom fel
Melyik a csatolokondija?Kivulrol akarok a vegfoknak jelet adni.
C441:50V/0,47u
C454:25V/100u

image.jpg
    
(#) krapulax6 válasza krapulax6 hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Marmint a vegfok bemenetnek…
(#) Inhouse válasza krapulax6 hozzászólására (») Márc 10, 2022 / 1
 
Én nem vagyok ebben sem nagy szakértő, de nekem a C154,254,354,454 gyanús, hogy azok lesznek a 4 végfokozat bemeneti csatolókondenzátorai. Kövesd vissza, hogy hova megy. Nagy valószínűséggel az előlap felé található DIP8 tokos 4558-hoz.
(#) krapulax6 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
En is arra tippelnek de majd lekovetem.
Vegfokot teljesen ki akarnam zarni.
(#) Inhouse válasza krapulax6 hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Jó lenne pár dolgoz tisztázni.
1. Ez így működött eddig, csak most nem?
2. Sosem volt meg a külső mély poti?
3. Lehet, hogy ezek a fajták enélkül nem is mennek? Nem tudom...
(#) krapulax6 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
1-nem tudom,elozo tulaj is igy kapta,hogy nem szol.De szol csak szinte a fulhoz kell tenni a hangszorot.
2-Erre megint nem tudom a valaszt
3- de Youtubon lattam Hifonicsokat amihez nem volt csatlakoztatva kulso melypoti es mukodott
Szoval kifog rajtam .

Ez hasonlo belso felepitesu csak nagyobb teljesitmenyu:
https://youtu.be/vkaXKX-QwfY
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2022
(#) Inhouse válasza krapulax6 hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Akkor ez, mint hibaforrás kilőve.
(#) dB_Thunder válasza krapulax6 hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
krapulax6!

Amelyik hozzászólásodra válaszok ott megosztottál egy képet az előfokról!
Van rajta egy 8p csatlakozó, de én csak 7 kábelt számolok!
Ezek közül 1 GND, 2 a plusz-mínusz táp, a maradék 4 pedig az erősítők felé menő jelek kábele!
Ezeket elég könnyű beazonosítani (földet és a két tápot, a maradék meg jel), ha ez megvan akkor előfok panel, nélkül tudsz beadni jelet a végfokoknak!
Mindet ki kell próbálni! Nem kell megijedni, ha nem szólalnak meg, mert akkor gyanúsan némítja őket valamiért az erősítő védelem része (zárlat figyelés, koppanás gátló, akármi)!

Ha már tudod a csati kiosztását, akkor az előfokot is le tudod próbálni, hogy azon átmegy e a hang! Ehhez kell egy másik kis erősítő...

Ha már tudjuk, hogy melyik panelon van a gond mehetünk tovább!!
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2022
(#) krapulax6 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Ha nemitja akkor nem kacsolna at protectre?
Illetve itt megvannak a megfelelo mennyisegu vezetekek a pinekhez.
Kivalasztottam a 3-as csatornat es a Q419-ig eljut a jel.Legalabbis multival odaig csipogtattm.
Tobbre nem volt idom.
Ramertem a Kollektorokre is +- tapfeszek ott vannak.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2022
(#) dB_Thunder válasza krapulax6 hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Multival nem jó ezt csinálni!
Valami "mobil" eszközről (régi mp3 lejátszó, telefon, walkman) szoktam jelet beadni! Mivel nekem sincs jelgenerátorom De néha az "érintés" is elég egy szigeteletlen csavarhúzóval!

Idézet:
„Ha némitja akkor nem kacsolna át protectre?”

Ez egy hiba, senki sem garantálja, hogy úgy hibázik, hogy ki is jelzi!!

Az alsó panel egybe van a "nagy" nyákkal?
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2022
(#) krapulax6 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Egyben van igen.Van a nagy fopanel es az a kicsi amin van a negy db bemeneti RCA
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Márc 12, 2022 /
 
A csatolt képen látható szabályzót keressük. Úgy látom erre van kötve a 13600-as.

ZX4000.gif
    
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Márc 12, 2022 /
 
Szia.Igen a csatlakozohoz megy es jon vissza a 13600 -as IC par laba.
Hogy erted,hogy keressuk?
Probaljak szerezni egyet?
E-nelkul is szolnia kell ahogyan fentebb linkeltem egy videot hasonlo Hifonicsrol.
Kerestem szetszedett allapotban levo rajzot a bass knob-rol de eselytelen,meg rajz sincs,hogy esetleg mit tartalmaz.
Az IC-n a tapfesz is rendben,kimenete suket viszont az 5/12 kimeneti labakbol az egyik nincs bekotve.Mar nem emlekszem,hogy melyik.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2022
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Márc 12, 2022 /
 
A videót nem néztem korábban.
A LINE OUT kimeneten mekkora jel észlelhető a bemenethez képest?
Nézd meg 4CH / FLAT / LEVEL 0,2 V állásban mind a négy bemenetről!
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Márc 13, 2022 /
 
Az emlitett kimenetet igaz csak multival ellenoriztem,hogy nincs-e zarlat.
Nem tapasztaltam rendellenesseget.
Bar ha jelet kapna lehet beterheli.
(#) Inhouse válasza krapulax6 hozzászólására (») Márc 30, 2022 /
 
Szia!

Jutottál valamire?
(#) krapulax6 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 9, 2022 /
 
Szia.
Ecopityunal jart az erosito.
Megoldotta a hibat de nem arulta el.
Jelenleg teszi a dolgatviszont a 3-4 es csatorna pukkan ha lp-re van allitva bekapcsolaskor illetve sustorgast hallat.
Csakis LP modban…
Jelenleg ez a ket csatorna szetteket hajt,igy nem hallhato a pukkanas.
Masik ket csatorna tokeletes minden modban.
(#) krapulax6 hozzászólása Ápr 9, 2022 /
 
Ha mar itt jarok nem tudtok tanacsot adni?
Van egy ilyen kis szepsegem,a GND belso menete szakadt.
Hogyan tudnam megjavitani?
Azt hiszem M3-as inbusz csavar van benne.Kovetkezo szabvany meretettel probalkozzak bele?
(#) Kovidivi válasza krapulax6 hozzászólására (») Ápr 10, 2022 /
 
Lehet fél mérettel nagyobbra kellene csak a menetet felfúrni. M3 után M4 lehet túl nagy helyet foglalhat el. Esetleg ha a műanyag borítást leveszed, akkor alulról egy önzáró anyával még elérhetsz jó kontaktust.
(#) Cs_Gabesz hozzászólása Ápr 10, 2022 /
 
Sziasztok!

Inverter készítésén gondolkodom egy műveleti erősítő csoportos áramkörhöz. Magyarán szólva építenék egy erősítőt, elég jó minőségűt. A kérdésem az lenne, ha a 12V-os autó akkumulátor feszt. egy inverterrel felnyomom 30-40V-ra az eddig oké és érthető gondolom. De mi van akkor ha nem teljesen szinusz alakú talán négyszög vagy egy szinusz trapéz alakú jel jön ki belőle. Nekem ez jobb lehet az ismételt egyenirányítás szempontjából? Úgy értem egy négyszög vagy inkább trapéz jelből könnyebben állítok elő egy lineáris vonalat ami elég megközelítőleg egyen jel. Úgy gondolom, ha vannak is benn kisebb hupnik azt egy jó szűrővel talán vagy egy beiktatott műv. erősítős kapcsolással ki lehet javítani. Ezeket jól gondolom így?
Köszönöm a válaszokat! Szép napot!
Gabesz
(#) Cs_Gabesz válasza Cs_Gabesz hozzászólására (») Ápr 10, 2022 /
 
Közben másik témakör írása alatt kaptam olyan választ, hogy a harmónikusokkal gond lehet.
Már megkérdeztem ott is hogy egy rezgőkörrel megfelelő csillapítást elérhetnék? Amivel aztán a harmónikusokból származó úgymond zavarfreki konvergálna a nullához? Vagy inkább valami erősítős szűrő, tranzisztoros szűrő? tán Fettes szűrőt építsek? Igazából nekem ami az inverterből kijön, csupán arra kell hogy a műv. erősítők megkapják a +15 és -15V azaz szumma 30V előfeszítést a működéshez. Nos nem tudom ők mennyire érzékenyek, ha nem teljesen egyen jelet kapnak de a célom hogy redukáljam, decimáljam a zavart (frekit) és ideálishoz hasonló egyenjelet kapjanak.
Kösz!
Gabesz
(#) reloop válasza Cs_Gabesz hozzászólására (») Ápr 10, 2022 /
 
Szia! A műveleti erősítőnek jellemzően jó a táphullámosság elnyomása. Adatlapban találhatsz grafikont az elnyomás mértékének frekvencia-függőségéről.
A nálam bevált gyakorlat a jelen állás szerint: minden IC táplábaihoz 22-100uF+100nF kondit telepítek és 10-47 Ω ellenálláson keresztül kötöm a tápsínre. Ezzel a műveleti erősítők kölcsönhatását is csillapítom. Ezt használják a gyári keverőkben, ahol marékszám vannak opamp-ok.
Kapcsoló üzemű tápból jövő egyenfeszültséghez kapacitás-sokszorozót érdemes építened: Capacitance Multiplier keresésre találsz róla irodalmat, ha nem ismernéd. Csatolom a rajzát.
A tápfeszültség értéke nem kritikus, ahol például a jelszint nem több a vonali feszültségnél, csak ±5 V-ra méretezem a tápot.
(#) Cs_Gabesz válasza reloop hozzászólására (») Ápr 10, 2022 /
 
Szia!
Nagyon sokat segítettél, köszönöm!
Ez különben amit csak ellenállással kötsz a tápsínre, feszültség követőnek hívják? Majd rákeresek googleba is!
Ezer köszönet még egyszer!
(#) reloop válasza Cs_Gabesz hozzászólására (») Ápr 10, 2022 /
 
Az IC és a táp közötti ellenállás egy RC szűrő eleme. Ezen a NYÁK-rajzon tanulmányozhatod: 47 Ω és 22 µF csatlakozik a műveleti erősítőkhöz. A 100 nF-ra nem volt szükségem, így is makulátlanul zavarmentes az áramkör.
Szerk.: A kapacitássokszorozós tápszűrésre csatolok egy gyakorlati példát. A kép bal oldalán találod ±16 V jelöléssel.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2022

Kopp_7.JPG
    
(#) krapulax6 válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 10, 2022 /
 
Szia.Egyel nagyobb merettel probalkoztam.Meg epphogy befogja a tapot.
Viszont erdekesseg,hogy mas megoldassal is nem hernyocsavarral is gyartottak ezt a tipust.
Lehet ez a facelift elotti
Következő: »»   185 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem