Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádióamatőrök topikja
Lapozás: OK   237 / 249
(#) sdrlab válasza szsrobert hozzászólására (») Ápr 8, 2022 /
 
Ha egyszerre csak egy frekvencia van jelen, akkor ez teljesen jó. Forrástól függően viszont szükség lehet DC eltávolításra, és amplitúdó normalizálásra...
(#) szsrobert válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 8, 2022 /
 
Köszönöm válaszod. 1 időben 1 vivő.
Demodnál 1-2db hullámmal több csúszik be néha. 40ms jel. 8000B/s, 320B. 700Hz 28 hullám, 725Hz 29 hullám...2250Hz 90 hullám, 2275Hz 91 hullám.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2022
(#) sdrlab válasza szsrobert hozzászólására (») Ápr 8, 2022 /
 
Feltételezem, nullátmenethez szinkronozzák az új frekvencia generálását, így először azt kellene detektálni, hol van a következő 40msec-es ablak kezdete?! Ezután ezt pontosan mérve, számolni a nullátmeneteket, és az alapján periódusidőt... Valahogy így állnék neki én elsőre...
(#) szsrobert válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 8, 2022 /
 
Igen, de hogy? Elcsúszhat, elcsúszik a kezdet. Ha szünet a kezdet-vég, akkor amplitúdóváltozás lesz. A nullátmenetszámolást is kipróbálom.
(#) sdrlab válasza szsrobert hozzászólására (») Ápr 8, 2022 /
 
Hát úgy, hogy méred a nullátmenetek közötti időt! Az alapján látni fogod, mikor változik meg egy új frekvencia miatt, így az előző nullátmenet volt a szinkron, a 40msec-es ablak kezdete. Utána már csak számolni kell a nullátmeneteket, az ablakokon belül...
Egyáltalán mi a hardver? Ha mikrovezérlő, ez nem okozhat gondot...
(#) szsrobert válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 8, 2022 /
 
PCn tervezem.
(#) sdrlab válasza szsrobert hozzászólására (») Ápr 8, 2022 /
 
Ha PC, és szabvány wav a file, akkor adott a mintavételezés frekvenciája. Valószínűleg nem fog egyezni pontosan a 40msec intervallummal..., de ez miért fontos? Nem elég az, ha azonosítod, a 40msec ablakhoz milyen aktuális frekvencia tartozik?
(#) szsrobert válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Nem mindig van 80h nullátmenetkor.
(#) gg630504 válasza szsrobert hozzászólására (») Ápr 16, 2022 / 1
 
Én a nullátmenetet C nyelven egy byte-ra úgy detektálnám, hogy ha
p az előző minta,
a az aktuális, akkor
( p ^ a ) & 0x80.
Azaz XOR az előző mintával, majd maszk a "előjel" bitre.
(#) Gafly hozzászólása Ápr 17, 2022 /
 
(#) satlokk hozzászólása Ápr 18, 2022 /
 
Sziasztok.Juttotam egy 144 megás végfokhoz Bly 87c-Kt922B épül fel.Elméletileg valamelyik rádiótechnikában leközöték,érdekelne,hogy milyen feszültségekkel müködik,mert kettö is kell neki.
(#) kendre256 válasza satlokk hozzászólására (») Ápr 18, 2022 /
 
A tranzisztorok kombinációjából valami BRG-s végfokra gondolok... Azoknak 12-14V kellett a végtranzisztornak (stabilizálatlan 12V akkufeszültség tartomány). A meghajtó tranzisztornak pedig 9V alatti szabályozott feszültség kellett, azzal lehetett beállítani a kimenő teljesítményt. Mellékelek egy hasonló, 10W-os BRG-s kapcsolási rajzot.

065.png
    
(#) Banditasz hozzászólása Ápr 23, 2022 /
 
Sziasztok!
Gondoltam nem nyitok új topikot emiatt:
Van egy Kenwood TK-8302-1 rádióm. a frekvenciát szeretném átírni benne.
Kábel van, tesztelt. Szoftverből a KPG-124D van meg, de az nem kompatibilis ezzel a rádióval.
Az a sejtésem, hogy KPG-124DK vagy -DN nevű kellene.
Ha valaki tud ilyen szoftvert vagy hogy miért akadtam el, az kérem ne habozzon írni.
Köszi: Banditasz
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2022
(#) szsrobert válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
8000B/s. Ekkor 2000 darab pozi, null, nega, null lessz 4B alatt, azaz 2000Hz. A többi freki esetén hogyan gondolod a mérést? Poziból is mehet negába, nullByte nélkül.
(#) mineral hozzászólása Ápr 28, 2022 /
 
Sziasztok! Szeretnék építeni egy coax collineár antennát. A kérdésem csupán annyi lenne, hogy ha csak vételre használom az antennát akkor is szükséges az a 3 db FT50-43-as ferrit gyűrű? A köpenyáram folytására szolgál. De vételnél is szükséges vajon? Coax antenna

coax.gif
    
(#) bodgabo válasza mineral hozzászólására (») Ápr 28, 2022 / 1
 
Vételben nem fog észrevehető változást okozni ha elhagyod a ferritet.
(#) Doky586 válasza mineral hozzászólására (») Ápr 28, 2022 / 1
 
Nem 1/4 hullámú darabok kellenek hanem 1/4*rövidülési tényező...
(#) mineral válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Igen ebben igazad van. Több leírás is van. Pont sikerült a hibásat linkelnem. Bővebben: Link

@bodgabo: Köszönöm.
(#) bodgabo válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
A leírásban és a számításokban be van kalkulálva.
(#) Doky586 válasza mineral hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Viszont a rajzod 5db félhullámú dipólból álló koax kollineár, amire semmilyen rövidülési tényező nem vonatkozik (kívülről). Ezért illik minél inkább 1 et közelítő rt koaxokat választani mert az eltérés csak veszteséget okoz, azért kellenek a ferritek is.
A legjobb csőből magadnak építeni a koaxot.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2022
(#) Antennaman válasza mineral hozzászólására (») Ápr 29, 2022 /
 
Szia,
Szerintem ha hétköznapi pl. a rápattintható ferrit csövet helyezel fel fojtóként azzal is ugyanolyan jó lesz. Szerintem azért kell oda mert a T2-LT illesztéséhez hasonlóan ( bár ennek az illesztés lelkivilága kicsit másabb ) itt is fél hullámhossznyi a fojtó feletti 1/4 szer k harisnya szakasz, és a felette lévő 1/4 szer K sugárzó szakasz.
Tehát jó az ha fenn van egy fojtó RF szempontból vételen is.
Remélem nem kavarodtam bele nagyon, de szóljatok ha tévedek!
(#) Kera_Will hozzászólása Máj 3, 2022 / 2
 
Róka Kóma a budai hegyekben 2022 május. 21.

https://ha7wen.hu/rokavadaszat_2022_majus/index.html
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2022
(#) szsrobert hozzászólása Máj 11, 2022 /
 
Létezik a Skysweeperhez hasonló 64 vivős MFSK programozható dekóder program?
Skysweeper
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2022
(#) szsrobert hozzászólása Máj 16, 2022 /
 
Elvileg 64 vivőt tud kezelni, de max. 48 esetén írja ki nálam a karaktereket. Hol lehet a hiba?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2022
(#) szsrobert válasza szsrobert hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
8 helyett 6 bit/ vivő esetén is csak 48 a max.
(#) sany hozzászólása Jún 18, 2022 /
 
A gyári RH vevő készülékekben néha szokott lenni egy rejtett kapcsoló. Ami 9K és 10K felirattal szerepel. Ez a sávszélesség lenne talán?
(#) Doky586 válasza sany hozzászólására (») Jún 18, 2022 / 3
 
Nem. Ez csak a KH sáv lépésközét váltja.
Európa: 9k
Usa: 10k
(#) sany hozzászólása Jún 19, 2022 /
 
Ha egy bizonyos frekvencián több CW is hallható, akkor azt ugye nem tudom majd dekódolni PC-s programmal? Vagy erre gondoltak a szoftverfejlesztők már?
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
A több CW más más hangszínű , más más frekvenciát jelent így azt ki lehet választani a "vízesésről" amire fókuszálni szeretnél.
.
(#) szsrobert válasza sany hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
De. CWget és màs hasonló programok.
Következő: »»   237 / 249
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem