Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   279 / 287
(#) erdgab válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 11, 2022 / 1
 
Te most akkuról járattad? Idővel,ahogy csökken az akku feszültsége természetesen a pásztoré is fog.
(#) vismajor77 hozzászólása Ápr 11, 2022 /
 
üdv urak,nincs valaki kecskemet kornyékén aki ránezne egy powerland pg-6 os dobozrra? ajandekba kaptam a minap de sztem csoppet beazott,es a trafo kivezeteseinek is annyi igy mivel nincs adatom rola nem is tudom cserélni,12v os akkus verzio volt,ha mar a trafoban tudtok segiteni legalabb kiderulne minden odavan e benne vagy eletre keltheto e hálás lennék
(#) mraulajos válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Hali!
Vissza olvastam szinte az összes ide vonatkozó leírást, hozzászólást. Annyi megerősítő válasz szeretnék, hogy a földelőnyárs, az itt berajzolt ponton van? Tehát, a trafó 15 ös (+) pontja van a trafó fémházával össze kötve, és így megyen ki a földelő nyársra.?
(#) erdgab válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Szia!
Igen,a trafó 15-ös pontja van földelve,nem fontos az autótrafó fém házával összekötni (én nem szoktam,de volt ilyen is),de össze lehet kötni.Tehát,ha akarod összekötöd,ha akarod nem,a működésbe nem szól bele.
(#) mraulajos válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Köszönöm!
(#) mraulajos válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
100 - 150 mA -t vesz fel. Létezhet, hogy ilyen kevés?
(#) erdgab válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Ha a periódus idő 1-1,2 mp és a C6 motor kondin van legalább 400V akkor tökéletes.
(#) mraulajos válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Minden így van, ahogy leírod. Sőt, a kondin 430V ot mérek. Mutatós műszerrel mérek mindent.
(#) erdgab válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Ha minden úgy van akkor jó!!!
A mutatós műszeren folyamatosan látni a kondenzátoron emelkedő feszültséget egészen a maximumig majd a kisütés folyamatát.Az árammérésnél is folyamatosan látni az áramfelvételt.A periódus időt egy óra másodperc mutatójával lehet összehasonlítani,számolod a periódust 1 percig,közben sasolod a másodperc mutatót.
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 27, 2022 /
 
Hali!
Kísérletezgetek ezzel a kapcsolással.
A képen látható két tranzisztor közül, ha jobb oldalit, vagy bár milyen más gyártót rakom bele, a szikraköz kb. fél cm.
A baloldali TOSHIBA-t, akkor akár 3cmm is.
Lehet, buta kérdés, de erre mi a magyarázat?
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2022
(#) Patópali hozzászólása Ápr 27, 2022 / 1
 
A Toshibának nagyságrenddel nagyobb lehet a Béta-ja (áramerősítési tényező).
(#) Gafly válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 27, 2022 /
 
talán ritkábban hamisítják. Előzmények a tranzisztorok helyettesíte topicban.
(#) Patópali válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 27, 2022 /
 
Manapság ez sem kizárt.
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 28, 2022 /
 
Hali!
Csak próbálkozok ezzel az áramkörrel. Ha a 2N3055 helyett 2N3771 et használok, lényegesen nagyobb, erőtejesebb a szikra.
De. Pár erőteljes szikra után kinyomja az U1 es astabil NE555 ös IC t.
Milyen alkatrész cserékkel próbálkozzak?
(#) deak francis válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Szia.
Próbálkozhatsz ezzel is.....
(#) erdgab válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Üdv!
Ha sok alkatrészed és időd van akkor ezzel az áramkörrel és a hasonlókkal lehet játszadozni,esetleg tanulni-elgondolkodni az éppen létrejött hibán,mert szinte mindig más jelentkezik,más alkatrész távozik az örök alkatrészek országának temetőjébe,mert az a fránya feszültség impulzus valahol mindig kártékonykodik. Pásztornak egyik sem alkalmas,de ez csak az én véleményem a megjárt út alapján.
(#) mraulajos válasza deak francis hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Köszönöm!
Ez, szinte ugyan az. A kérdésem megmaradt. Mivel tudnám az 555 öt megvédeni a károsodás ellen. A körülötte lévő ellenállásokat értékét csökkentsem, növeljem? Nem akarnék már több IC t kinyírni.
(#) mraulajos válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Köszönöm! Lehet, feladom.
(#) ferci válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Szia!
1., a végtranyó kollektorán az 1N4004 felesleges és hatástalan.. Ha nagyon védeni akarod Ucmax elérése ellen, akkor egy 10 volttal kisebb teljesítmény zenert tegyél oda, ami letöri ott a tüskét.
2., a meghajtó tranzisztort a 7812 kimenetről tápláld, kollektorában 33 ohm is jó, felesleges a 22 ohm.
3., a 7812-t tápláló fesznél a 12.....-nek semmi értelme ( eredeti rajz ), ott kell a min. 15-16 volt.
4., nem ártana egy nagyobb elkó is a kimenetére, mert ha a meghajtót innen táplálod, az impltusáram már 300 mA körül lesz.
Így már ha a 7812 nem megy tönkre, akkor elvileg az 555 sem kaphat "nagyfeszt", max a végfok c-b átütések esetén.
A meghajtónál lévő led előtétet ( 180 ohm ) cseréld le 1k2-1k5-re. Felesleges oda pazarolni az 555 kimeneti áramot.
(#) joby01 hozzászólása Máj 3, 2022 /
 
Sziasztok
Van egy öt éves AKO dou powerX1000 készülékem (0-24-ben megy), amiből mintha elfogyott volna a kalória. Kattog, de mintha nem lenne meg a kezdeti ereje. Mi az, ami elfáradhatott benne. Oxidálódott benne valami, vagy egyéb alkatrész indult enyészetnek? A földelése rendben van. Esetleg dobjam ki és vegyek új készüléket? Valamennyit konyítok hozzá, de nem ez a szakmám.
Köszönöm a segítséget.
(#) kaqkk válasza joby01 hozzászólására (») Máj 3, 2022 /
 
Nekem meg van két tenyerem , ha nem mutatom meg ki tudod olvasni belőle a jövőmet ? Bele kell nézni kapcsolási rajzot keresni és átméregetni a szemre hibásnak látszó alkatrészeket (a kondenzátorok a leginkább gyanus alkatrészek)
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2022
(#) erdgab válasza joby01 hozzászólására (») Máj 3, 2022 / 1
 
Szia!
Két variációval találkoztam ami hasonló hibát generált.Az egyik,hogy a bent lévő kondenzátor (hengeres,fehér színű vagy a kisebbeknél hasáb alakú) kezdi elveszteni a kapacitását,nem tudja az elektronika kellően feltölteni,nem lesz a kimeneten elég nagyfeszültség.Cserével orvosolható a hiba,de előtte meg kell mérni a kondenzátor kapacitását,hogy biztosan az e a hiba oka.A másik az,hogy a nagyfeszültségű transzformátor valamiért (szigetelési hiba,rothadás,egyéb ok miatt belül átüt,nem kerül ki energia a kimenetére.Amennyiben ez a trafó egy beöntött trafó akkor házilag nem vagy csak nagyon nehezen javítható egy teljes újra tekercseléssel és újra szigeteléssel vagy csere egy új gyári trafóra,esetleg,ha van vállalkozó szellemű ember aki készít bele egyet.
Sajnos a gyári készülékek töredékében van csak a nagyfeszültségű kimeneten valamilyen szikraköz,az sem igazán jól beállítva,ebből kifolyólag semmi nem védi a nagyfesz trafót ami egy karámszakadás esetén oda üt át ahova akar,általában a trafón belül és azt tönkre is teszi rövid időn belül.Ezeket a pásztorokat megfelelő terhelés nélkül még egyetlen periódusra sem szabadna bekapcsolni,mert azonnal átüt,az energiának valahova valahogy távozni kell!
Üdv! Gábor
(#) joby01 válasza erdgab hozzászólására (») Máj 3, 2022 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) mraulajos hozzászólása Máj 5, 2022 /
 
Hali!
Egy pásztorra kötött kerítésnél, mi a bevált gyakorlat? Körbe kerítem a területet vezetékkel, a két végétösszekötöm, és valahol rákötöm a pásztort, vagy legyen neki vége? Tehát, csak az egyik végét kötöm rá a kerítésnek a pásztorra.?
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Szia! Nem fontos összekötni az elejét a végével, nyitott is lehet a karám.
(#) deak francis válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Szia. Úgy kössed,hogy minél kisebb legyen a kerítés ellenállása.
(#) mraulajos válasza deak francis hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Szerintem, ha össze van kötve a két vége, úgy kiseb az ellenállás.?
(#) Bakman válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 5, 2022 / 1
 
Jobb összekötni, ha nemokoz egyéb gondot, pl. be- és/vagy kijárás miatt. Így a rendszer elbír egy szakadást mert a szakadás mindkét vége továbbra is kap áramot. Az már más kérdés, hogy a leszakadt darab földeli az aktív vezetéket.
(#) tamkov hozzászólása Máj 8, 2022 /
 
Sziasztok!
Működésjelzőt csinált már valaki?
(#) deak francis válasza tamkov hozzászólására (») Máj 8, 2022 / 1
 
https://www.hobbielektronika.hu/forum/?h=fk&sf=%2A+topic%3A686
Találsz itt !
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2022
Következő: »»   279 / 287
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem