Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   998 / 1127
(#) david87 hozzászólása Máj 2, 2022 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy nagyon régi ismeretlen márkájú laptopom.
Az a probléma hogy nem tudok usb ről fel tenni semmilyen operációs rendszert a laptop tipusa clevo D630SU. Ha kiveszem belőle a merevlemezt akkor csak a kűlső usb merevlemezt imeri fel a pendrájvot viszont nem.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2022
(#) uniman válasza david87 hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
A "Clevo" az nem egy "ismeretlen" márka! A laptopoknak pedig van saját fórumuk..: https://www.hobbielektronika.hu/forum/laptop-javitas-tuning
Az akkori laptopokra még csak CD-ROM-ról lehetett OP-t telepíteni...(meg FDD-ről).
Más kérdés, hogy a max. 1 Gb RAM melyik OP-hoz elég...
(#) bbb válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Inkább az utóbbira. HDsentinelt ereszd rá mit mesél magáról.
Minden esetre a két fő gyanúsított előkerült (víruskergető+frissítés). Mindkettő szereti enni a háttértárat.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2022
(#) Doky586 válasza david87 hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Feltalálták már a DVD-t...
(#) bbalazs_ hozzászólása Máj 2, 2022 /
 
Bocsánat, nem tudom, jó helyre írok-e.
Van egy duál bootos (android/win10) tablet (Alcor 935q), ahol valószínűleg az MBR elment, mert csak az EFI prompt jelenik meg.
Mini USB és mini kártyaolvasó van, mint külső csatlakozási lehetőség.
Ha a kártyaolvasóba teszek telepítővel ellátott kártyát, nem látja (de az efi-ben megjelenik block-ként, viszont filerendszert nem lát rajta).
Telepíteni tudNA, külső USB-s kártyaolvasóról, de itt nem tudok billentyűt vagy egeret kezelni, mert nincs több USB port. Többféle HUBot kipróbáltam már, saját táppal és csak a gép által táplálttal. A tablet saját gombjai nem csinálnak semmit.
Ha viszont USB hub-ot használok, akkor nem működik, eldobja a billentyűzetet, egeret, gyakran pedig a boot sem megy.

Mit tudnék még kipróbálni, hogy rátegyek egy windowst?
Valami olyan edition kellene, ahol az érintőképernyő driver már a telepítő része.
A válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2022
(#) david87 válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Köszi de majd keresek egy DVD ésmegprobálom. Arról
(#) Régi motoros válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
A mini USB -re rá tudsz tenni USB -s billentyűzetet direktbe (mindenféle HUB nélkül),
azzal tudsz navigálni az EFI -ben elvileg. Ha ott nem találsz rendszer visszaállítást, akkor csak a TF kártyáról való telepítési opció van. Mivel a procija 32 bites, csak 32 bites Win8/Win10 telepíthető rá.
A 64 bites telepítő nem fog elindulni. Az EFI menüben ki tudod választani a billentyűzettel, az indítandó EFI fájlt, amit a megfelelően elkészített TF kártyának KELL tartalmaznia. Ilyenkor ugye ugrik az android OS csak a win marad. (Jómagam így telepítettem a W10 -et hasonló tabletemre, az android OS pedig ment a levesbe, bár nekem a helyfelszabadítás volt a célom a FLASH meghajtón.)

Ha a billentyűzet feláll, elvileg az ismert billentyűkombinációk némelyike is működhet,
pl [Esc] [F1] [F2] [Del] stb, esetleg akár még az [F8] is, ha indulna a win, de nem tud.

Ha így se boldogulsz, a következő lépés, hogy vadászol hozzá gyári ROM -ot,
és abból készítesz telepítőkártyát, annak megfelelően kell indulnia, akár billentyű nélkül is.
Ez az opció igazából minden beavatkozás nélkül felteszi a gyári rendszert.

Harmadik fokozatként esetleg ott van még az USB porton keresztüli FLASH -elés lehetősége,
szintén kizárólag a hozzá való gyári ROM -al. Ilyet bár még csak kimondottan android tabletemen csináltam. Ehez a procedúrához viszont azt is ki kell derítened, hogy az adott hardvert milyen szoftverrel lehet FLASH -elni.

A gyári ROM, és a FLASH szoftver beszerzéséhez tudni kell az alaplap pontos típusát, ezért szét kell szedni, és ami rá van írva, olyan ROM -ot kell keresni. Ezután a hozzávaló program is megtalálható elvileg.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2022
(#) Régi motoros válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Ja annyit még hozzáfűznék, ha kártyáról nem megy, USB pendrájvról is meg lehet próbálni a telepítést, természetesen HUB nélkül. Az kérdéses, hogy ilyenkor az érintőképernyő fog e üzemelni, ezért ha ilyet próbálsz, úgynevezett "Unattended" (Felügyelet nélküli) telepítőt kell készíteni, ami nem kérdez telepítés közben semmit...

Ui.: Még az is elképzelhető, hogy az EFI -ben csak a háttértár van BOOT -olásra beállítva,
tehát engedélyezni kell pl az USB meghajtót, bár ez (főleg tableteknél) nem jellemző.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2022
(#) bbalazs_ válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Köszönöm.
Win10 volt rajta, abból nem tudom, van-e 32 bites egyáltalán.
A telepítő elindul, csak ugye tovább menni nem tudok.
Meg persze az első dolog volt, hogy próbáltam keresni hozzá gyári ROM-ot...nem sikerült.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2022
(#) Doky586 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Van 32 bites win10. (nem való rá x64)
2GB ram és 32 GB eMMC háttértár. Elég minimalista gép.
Nyilván a linuxot törölni kell hogy használható legyen. Full gyalu aztán tiszta install.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2022
(#) bbalazs_ válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Köszi. Éppen a win install, amivel szenvedek. De most TALÁN sikerül, egy huszadik fajta usb hub-bal mutat életjeleket, egyelőre UBUNTU menne rá, csak természetesen le van merülve, most tölt. Este próba.
(#) bbalazs_ válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
No, meglett, de a 32GB-s flash chip nem jó, nem tud írni rá a telepítő. Megpróbálom reballozni, ha nem megy, akkor féltégla.
(#) antiktelefon válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Ha már reballozod, cserélheted is, de túl sok türelmed van ilyesmihez, nálam már az ingyen elvihetőben vagy a kukában landolna
(#) bbalazs_ válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Ha hozzájutnék valahonnan, cserélném. Reballozni még sohasem próbáltam, lekaptam hőlégfùvóval, letisztítottam az alaplapot, chipet.
Most bajban vagyok, mert valami matricát , sablont emlegetnek a neten, olyanom meg nincs.
(#) antiktelefon válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Jaa, hogy stencil nélkül leszedted? Akkor egyesével pakolhatsz fel golyókat, vagy ha naagyon gányolsz, akkor flashnél ha a nyákot és a chipet is fluxszal és pákával leónozod, akkor elég alacsonyan fog ülni, de megteszi.
De ez a cucc nagyon nem éri meg az időt és szenvedést.
(#) bbalazs_ válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Golyóim sincsenek
Pasztám van, de az nem tudom, ide jó-e.
Tudsz esetleg ajánlani videót a 'gányolás'-ról?
(#) antiktelefon válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Bpn adok golyót, ha kell. Nincs nagy technikája, jó minőségű flux mellett meleg pákával áthúzod a nyákot és a chipet, amennyi rajta marad, az elég lesz a chip felrakására, csak ne hajtogasd a lapot utána, mert alacsony lesz és elrepedhet. Jó flux kell csak és annyi. De a flasht 300 fok fölé ne melegítsd. De ha a flash rossz, reball nem fog segíteni, max a hőtől ideiglenesen.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2022
(#) bbalazs_ válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 3, 2022 /
 
Köszönöm a felajánlást, de Szegeden vagyok. Megpróbálom az említett módszerrel. Sok kárt nem csinálhatok, már most is féltégla hasznosságú.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Máj 5, 2022 /
 
Érdekes problémába ütköztem.
Van egy gépem, (prime 320-m alaplap, rx550 videó, 32 Gb memoria) amihez vettem egy M2 PCI-E SSD-t (Samsung 980).
Alapból egy SATA SSD-n Win7 van régóta, az M2-re Win10-et raktam.
Bekapcsoláskor bejön a 7-es rendben, és F8 bootmanagerrel tudom indítani a 10-est.
Ha egyszer elindítom a 10-et akkor utána ujraindításkor a win7 kb. 4-5 perc után indul csak el.
Mi kavarhat be ha egyszer futtatom a 10-et?
Remélem, érthetően írtam le a gondom.
(#) zamatőr válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Lehet nem ez a gond de én ezt tapasztaltam:
MBR formátumon települ a Win 7 második hdd-re GPT módban a Win 10 és nagyon nehezen váltott át . Mindkettő MBR módban telepítve nálam jól működik.
(#) lelkes amatőr válasza zamatőr hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
A win10 telepítéskor nem kinált fel választást MBR és GPT között.
Nem tudom, nem az kavar-e be, hogy mindkettő SSD?
(#) zamatőr válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Nálam is SSD van .Nem ajánlja fel de pendrive -ről telepítéskor az telepítő fájl létrehozásakor a rufus -ban beállítható vagy valamelyik particionáló programmal is
beállítható
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2022
(#) villanyipi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
A w10 valóban le áll, vagy csak elalszik és a win7 meg úgy indul rá? Lehet közelében sem jár a probléma, de ugye bár a win10 szeret csupán elaludni és nem leállni, ezért is fordulnak elő merevlemez másolás után olyan gondok , hogy másik gép nem látja rajta az adatokat.
(#) Dióda válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Ott nem az ssd a probléma hanem a bootloader.
Ha bios-ban átállítod a bootolási rendjét az ssd-knek hogy a win 10-es meghajtóról induljon akkor mit lép?
(#) Udvari Zsombor válasza Dióda hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Elméletileg a Win10-nek kellene, hogy legyen boot választó menüje is, ha felismeri a másik oprendszert is. Kíváncsi lennék, hogy mi történne, ha a Win10 SSD-je lenne a legelső helyen a bootsorrendben...
(#) Dióda válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Na igen az lenne nekem is a kérdésem.
(#) Doky586 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Nem kínálja fel, mert azt Neked KELL kiválasztanod telepítéskor: (kép)
Win10-et 'illik' UEFI módban telepíteni. A Win7 legacy módú, de utólag váltogathatsz a két os közt. De a gyorsindítást ki kell kapcsolni. (kép) Telepítés előtt a SATA lemezeket érdemes lehúzni.
Így kell telepíteni: (LINK)
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2022
(#) lelkes amatőr válasza villanyipi hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
A win10 használat után kikapcsolom a gépet, majd ezt követően próbálom a win7-t.
(#) lelkes amatőr válasza Dióda hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Természetesen be tudom állítani a sorrendet, a gond az, hogy 10 után a 7 indítása problematikus.
(#) Ragathol válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
A 64 bites Win7 támogatja az UEFI -t, és a GPT particiós táblát.

A gyorsinditást sztem akkor is érdemes kikapcsolni ha csak a w10 - 11 van a gépen, na meg az automatikus driver frissitést is (minek van az benne?).
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2022
Következő: »»   998 / 1127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem