Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   110 / 131
(#) SzilCsong válasza sector99 hozzászólására (») Máj 11, 2022 /
 
Ezt az egy valamit kértem tőled, tényleg ekkora bonyolultság megvizsgálni?
(#) sector99 válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 11, 2022 /
 
Ok...bocs ! Csak halkan jegyezném meg, hogy semmenyivel se vagyok előbbre, mert nem az a gond, hogy van-e lassulás, vagy nincs(egyébként van)...Hanem, hogy a beállított időzítés - WORKTIME - megváltozik, kiszámíthatatlan módon...
(#) SzilCsong válasza sector99 hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Na, hát e tök jó, tehát, ha lassít menetidő végén, akkor a vezérlés szándékosan rövidíti le a menetidőt.
Ez mitől lehet? Pl szoftver sz*r, de inkább az, hogy nem várod meg a csukás, vagy a nyitás végét, ezáltal lerövidíti a következő menetidőt.
(#) mraulajos válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Idézet:
„tehát, ha lassít menetidő végén, akkor a vezérlés szándékosan rövidíti le a menetidőt”
Hali!
Ez így van. Én BENINCA-val foglalkozom nagy többségével. Annál biztos hogy össze kell hangolni a menetidőt, a lassítási idővel. Törekszem mindig arra, hogy minél kisebb lassítási időt állítsak be.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2022
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
A Beninca nem is említhető egy lapon ezekkel az egyszerű (gagyi) gargengate vezérlőkkel...
Pl. a Beninca Heady kétmotoros vezérlésben külön-külön állítható rengeteg idő: nemcsak a működési idők, hanem a lassítások ideje is szárnyanként (akár eltérő) másodpercekben beprogramozhatóak. Valamint a szányak működése közötti késleltetési időknél, külön értékek is beállíthatók nyitásnál és és késésnél...azaz eltérő késlelteléssel indulhat nak a motorok nyitáskor és záráskor. Az erők szintúgy %-ban minden egyes módban külön-külön szabályozható.
A GG használhatatlan, pl. ha az utcafrontra nem merőleges az udvar (ferdén csatlakozik az udvari beállóút), (pl. amikor az egyik kapuszárny csak 75 fokra nyit, míg a másik meg 115 fokra)
Persze "normál" esetekre a GG is OK...A tulajok legtöbben a legolcsóbb mellett döntenek, így azt kell felszerelnünk.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2022

GG_time.JPG
    
(#) SzilCsong válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Nekem sok vezérlést/motort hoztak azzal a hibával, hogy "elfelejti a végállásokat/menetidőt"
Mindről, egytől egyig kiderült, hogy teljesen más probléma van a háttérbe.
Kedvencem a "behülyül" hibajelenség, jelenleg egy ilyen "behülyült" vezérlés teszi a dolgát már 4 éve a kétszárnyú kapunyitómba.
Való igaz, ha teljes nyitás után nem teljes zárást nyomok, hanem egy személyi bejárót, akkor csak az egyik szárny csuk vissza, lehet újra lejátszani, ez való igaz, szoftveres hülyeség.
De, hogy lecsípje a menetidőt véletlenszerűen, ilyet még nem láttam és nem is tudok elképzelni.
(#) uniman válasza sector99 hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Még egy dolgot nem tudunk: ugye a régi vezérléseddel nem egyezik az újonnan vásárolt Twist 230V vezérlőpaneloddal? Vagyis már ujább konstrukció? (Még nem mutattad a képét...)
Kétlem, hogy a 2015-2016 évben gyártott 16.0 verziójú vezérlés még lenne raktáron.. (Ezt a Twist vezérlést rövid ideig lehetett kapni, ismertetője, hogy a panelon beépítve található az elakadásérzékelés, melyet aztán a gyártó kivett a panelből)
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2022
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Ez így van, ahogy leírod. Több mint 10 éve foglalkozom ezzel a márkával. Csak ezt telepítem. Ha más kell, hívjon mást. A beüzemelést követő egy-két után állítás kivételével, soha nem volt velük probléma. (nem csukódik, nem nyílik, nem bírja, a távir. csak közelről veszi stb., stb.)
(#) sector99 válasza uniman hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Nem, ez már az újabb verzió. A gyártó küldött egy másikat, az úgy működik ahogy kell.
Én nem vagyok szakember, csak azt írtam le , amit láttam, tapasztaltam. Lehet, hogy gagyi, de ennyi pénzem volt akkor rá és azalatt a kb. 6 év alatt semmi gond nem volt vele. Meg ennyi idő alatt azért nagyjából meg is tanultuk kezelni...
Ezúton szeretném megköszönni mindenkinek a segítő szándékot, a hozzászólást, tanácsot ! És bocsánat, ha kellemetlen perceket okoztam bárkinek is. Részemről a témát lezártnak tekintem...
(#) SzilCsong válasza sector99 hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Lezárod a témát mielőtt megoldódott volna? Hát, lelked rajta, de akkor így mi értelme volt az egésznek?
Idézet:
„Egyébként szerintem nem olyan rossz vezérlés, építettem már be. Ami nem tetszik benne, hogy nem lehet állítani a szárnyak közötti késleltetést, valamint a relék minősége nem az igazi, ami még nagyon nem nyerő a nyák fóliázás minősége, nagyon vékony vezetősávokat használ, konkrétan hamarabb elég egy sáv, mint leverje a 5A-est, egy esetleges zárlat esetén, elhelyezéskor vigyázni kell, de ezeket leszámítva nem egy rossz vezérlés, mostanában nekem amúgy is elég sok csalódásom van "szép" márkájú piacvezető kategóriával.”
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) pipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 14, 2022 /
 
Hali!
A "nagyobb" vezérlőjükön nyomógombokról programozható a kapuidő, lassítás, késleltetés, kiskapu...
(#) SzilCsong hozzászólása Jún 3, 2022 /
 
Sziasztok

Valaki felismeri ezt a vezérlést? Magyar feliratok vannak rajta.
Megpróbálnám elérni a gyártót és kisírni egy felprogramozott pic-et hozzá.
A probléma, az, hogy 12V-os reléket használt és gondolom túlterhelhette az ULN2003-as ic-t, ami nagyobb gond, hogy vitte magával (ilyet még nem láttam) a PIC ezen Gpio portjait, gyakorlatilag zárlatba vannak.
Elég vicces működés közbe, csak 1 irányba megy, de a PWM-ezés szépen dolgozik.
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 3, 2022 / 1
 
"Egyben" nem sikerült lefotózni?

Vez_X.jpg
    
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Jún 4, 2022 /
 
Útba volt a trafó
Köszi!
(#) SzilCsong válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 4, 2022 /
 
Ha jól látom, meg is kell venni a vezérléshez egy 15ezres programozót, ha az ember álligatni akarja... asszem passzolom, sajnálom a munkaórát amit beleöltem, az ilyet messziről el kell kerülni
(#) blitz456 hozzászólása Jún 24, 2022 /
 
Sziasztok. Lenne egy Ditec PWR35H kétszárnyas kapunyitóm.
Az lenne a kérdésem,hogy kivitelezhető-e hogy az egyik szárny 90fokba nyíljon a másik az kb 110 fokra nyíljon?
Hogy lehet kivitelezni?
Köszönöm.
(#) SzilCsong válasza blitz456 hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Ha a motor menetes orsó hossza az akadály, akkor a felfogatás forgáspontját kell közelebb vinni az oszlop felé, azt tudni kell, hogy ilyenkor csukáskor, induláskor jelentősen csökken a nyomaték.
(#) uniman válasza blitz456 hozzászólására (») Jún 25, 2022 /
 
Netes infók szerint!:
1.) A motorokban vannak "mechanikus végállás ütközők"...
2.) Ugyanúgy mágneses végálláskapcsolók is benne vannak (vagy utólag beszerelhetők)...
3.) A vézérlőjének (a típusát nem adtad meg!) menüjében mindkét motor működési ideje külön-külön beprogramozható !
...kell ennél több ?
(#) blitz456 hozzászólása Jún 26, 2022 /
 
Köszönöm szépen
(#) liderces hozzászólása Jún 29, 2022 /
 
Sziasztok! Kérdésem lenne adott egy Beninca Bull M5E tolókapu motor. Core vezérlővel. Sajna pont ezt választotta egy egér, hogy öngyi legyen, hátul a nagyfesz résznél összeért a fázissal. Egy kis darab vezetősáv elégett, azt kellene pótolni. 220Vos vezérlő régebbi tipus kijelző nélküli.
Lenne e valakinek egy ilyen vezérlés amit le tudna fotózni hátulról hogy lássam mi merre ment. Kb látszik de ez csak gyanu, nem szeretném tönkre tenni mert amugy meg működne. Köszönöm a segítséget!
(#) vadasz70 hozzászólása Jún 30, 2022 /
 
Sziasztok! Hörmann kapunyitó vezérlés programozásba ki van otthon?
(#) uniman válasza vadasz70 hozzászólására (») Jún 30, 2022 /
 
Konkétumokat írj, ha segítség kell! Vezérlés típus, feladat?
(#) vadasz70 válasza uniman hozzászólására (») Júl 5, 2022 /
 
Bővebben: Link
Most egy szárnyú kapura van programozva át kellene programozni kétszárnyúra. Próbáltam már de nem sikerül, esetleg gyári reset után de nem találom a le írásában.
(#) janir18 hozzászólása Júl 6, 2022 /
 
Sziasztok!
Eco1 vezérlés, fiti vevővel pár hónapja lett összerakva egy régi tolókapuhoz.Az előző vezérléssel gondok voltak, korábbi beázás miatti korrózió tönkretette, működése bizonytalan lett. A kaput csak nyit / zár üzemben használjuk. Végálláskapcsolók tökéletesek. Lassítás, áthaladás érzékelés, automata zárás nincs.Tizenpár darab távkapcsolóval használjuk a kaput, fixkódos régóta működő példányok. Az elemeket rendszeresen mikor szüséges cseréljük bennük igény szerint.
Pár napja néha nem reagál a távkapcsolókra közelről sem. Véletlenszerűen reagál, pár parancsnak engedelmeskedik, néha folyamatosan. Nincs meleg összefüggés, hajnali hűvösben is makacskodik. Az összes távkapcsolónál ez a tünet. A panelről start gombra indul, start bemenetre indul, minden indításra azonnal. Valaki tud tippet adni mi lehet a gondja?
Ugye elvileg garis, a forgalmazó azt mondja, hogy küldjem vissza bevizsgálásra. De ha nem hibás akkor az enyém az összes kapcsolódó költség, mert ez nem szokott elromlani.... Majd övő héten tud vele foglalkozni. Addig meg azt csinálok amit akarok.... Viszont ha valaki találkozott hasonló gonddal akkor lehet a megoldás jobb mint a bizonytalan várakozás.
Köszi
(#) pipi válasza janir18 hozzászólására (») Júl 6, 2022 / 1
 
Nem került a közelbe valami rádiós adó? Még ha nagyon más frekin megy akkor is a bemenetet túlvezérelheti... A kocsim távráncigája pl Galyatetőn csak közelről működött, de Óbudán a Föld utcában is ilyen...
(#) janir18 válasza pipi hozzászólására (») Júl 7, 2022 /
 
Körbenézünk. Tudomásom szerint kb 100méteren belül tuti nincs. Annál messzebb nem tudom. A dobozon belül drótantennát használunk, az meg nem a leghatékonyabb nagyobb távról.
(#) uniman válasza janir18 hozzászólására (») Júl 7, 2022 /
 
Azért a használt távirányítók típusát megnevezhetnéd... (netán a 3 gombos Proteco?)
A Fiti vevő sok más, akár ugrókódos távirányítókat is ismer...egy más típussal is meg képe próbálni. A vevő külön is próbálható (pl. bent a lakásban, műhelyben. pincében...antenna nélkül), elég neki +5V táp...
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2022
(#) janir18 válasza uniman hozzászólására (») Júl 7, 2022 /
 
Ha jól tudom RC-OPEN4/P nyomik vannak. Olcsó, viszont több éve jól működnek. Nem próbáltam másik tipussal, nem rossz ötlet. Rátanítok valamit ami kéznél lesz. Megteszek egy próbát is, ahogy említed külön, de utána kell néznem melyik lábon mi történik.
(#) SzilCsong válasza janir18 hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
Szia
A vevő paneljét mosd le féktárcsa tisztítóval, jó alaposan.
Nem lehet most is beázás?
A vevő kigyengülés számomra mindig is egy homály tudományág, pedig jópár éve foglalkozok a szakmával.
Ha a tisztítás nem oldja meg, akkor szerintem vegyél új modult, ha jól látom nem nagy összeg és ha jól sejtem a távir kódokat nem az tárolja.
(#) janir18 válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
Hello !
Szerencsére a korábbi beázásproblémát meg sikerült oldani, nem ázik be. Emiatt lett cserélve a régi vezérlő mindenestől.
Lemosom a panelt. Folyamatban van egy másik vevő beszerzése. Természetesen a leszerelt visszaküldésre kerül majd.
A hiba rendszeresen visszatér teljesen véletlen módon és időben. Majd néhány gomnyomás után hibátlanul működik tovább.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2022
Következő: »»   110 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem