Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1359 / 1385
(#) Mike199999 válasza niedziela hozzászólására (») Márc 27, 2022 /
 
A piros körrel jelölt vezeték az nem kell, ott nincs kapcsolat. Mást nem látok. Megtükröztem a képet, úgy könnyebben össze tudtam hasonlítani.
(#) niedziela válasza Mike199999 hozzászólására (») Márc 27, 2022 / 2
 
ok, akkor itt vannak a munkafájlok.
Itt tudod ellenőrizni a végleges tervet
Keress egy gyártót, én a JLCPCB-t ajánlom, olcsó jó.

mike.zip
    
(#) szikorapéter válasza niedziela hozzászólására (») Márc 27, 2022 /
 
Egy kérdés: nyákrajz alapján hogy lehet ilyen szépen visszafejteni? Arra célzok hogy ha van fotó a nyákról gondolom nem elég valami fekete-fehér szín egyensúly játék, hanem újra kell rajzolni igaz? Csak mert csináltam már pár panel másolatot kisebbeket de az mind nehéz munka volt ami sokáig eltartott.
(#) Mike199999 válasza niedziela hozzászólására (») Márc 27, 2022 /
 
Nagyon nagy király vagy! Hogyan hálálhatom meg önzetlenséged?
(#) niedziela válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 27, 2022 /
 
A szekennelt rajzra rárajzoltam. A képből nem lesz használható terv, azt nem lehet konvertálni, csak átrajzolni.
(#) niedziela válasza Mike199999 hozzászólására (») Márc 27, 2022 /
 
Nem tudod most meghálálni... lehet majd egyszer
Használd egészséggel !
(#) Mike199999 válasza niedziela hozzászólására (») Márc 27, 2022 /
 
Nagyon szépen köszönöm.
(#) Mike199999 válasza niedziela hozzászólására (») Márc 27, 2022 /
 
Találtam egy lemaradt kis összekötést amit pirossal karikáztam. Ha nem vagyok pofátlan, ránéznél majd légyszíves.

0001.jpg
    
(#) niedziela válasza Mike199999 hozzászólására (») Márc 27, 2022 / 1
 
Cseréld ki a fájlt.
Ha találsz még problémát jelezd.
(#) Mike199999 válasza niedziela hozzászólására (») Márc 27, 2022 /
 
Köszi!!
(#) Georgee válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 28, 2022 /
 
Van festékbolt, inkább a "mi az ami oldja" volt a kérdés, ne kelljen mindenféle vegyszerrel kísérleteznem. Sikerült megoldani, penetráló anyag felülettisztítóval, ahogy felhordom, abban a pillanatban oldódik is le a nyomat.
(#) niedziela válasza Georgee hozzászólására (») Márc 28, 2022 /
 
nitrohigitó is oldja egyszerre és olcsóbb.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2022
(#) Máté Tibor Zoltán hozzászólása Ápr 19, 2022 /
 
Sziasztok!
Nekem egy barátom készített nyomtatott áramköri lapokat egy speciális nyomtatópapír segítségével.
Erre a speciális nyomtató papírra kinyomtatta majd lamináló segítségével rámelegítette a már előkészített nyáklenezre. Száradás után vízzel lemosta és már lehetett a panelt maratni. A nyomtató festéke képezte a mintázatot. Sajnos a barátom már nincs közöttünk így kérném melyik az a nyomtató papír amely erre a célra megfelel?
Köszönettel: Máté Tibor Zoltán
(#) Gafly válasza Máté Tibor Zoltán hozzászólására (») Ápr 19, 2022 /
 
Műnyomó papírt szokás leginkább használni. Panton-nál van, és fel is vágják.
(#) CHZ válasza Máté Tibor Zoltán hozzászólására (») Ápr 19, 2022 /
 
Szerintem ez : https://es.aliexpress.com/item/1814592492.html?gatewayAdapt=glo2esp
Ezt hasznalom, jobb mint a munyomo.
(#) zamatőr válasza Máté Tibor Zoltán hozzászólására (») Ápr 19, 2022 /
 
Üdv!
Műnyomó papír a neve . 100-150gr -os A4 méretben és ívben is lehet kapni papír-írószer boltokban. Lézernyomtatóval vagy másolóval kel rá nyomtatni. A lézermásoló nekem jobban bevált amíg hozzáfértem ( sokkal vastagabb nyomatot ad). Kel egy kevés gyakorlat a jó eredményhez.
Itt is kapható:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2022
(#) Máté Tibor Zoltán válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 19, 2022 /
 
Köszönöm !
Megnézve az oldalt úgy tűnik ez a jó nyomtató papír. (Emlékeztet a barátom által használtra.)
(#) CHZ válasza Máté Tibor Zoltán hozzászólására (») Ápr 19, 2022 /
 
Szazas tetelben nem is draga es konnyebb dolgozni vele mint a munyomoval.
Feliratok keszitesere is jobb, nem lesz szurke a nyomat.
Nagyon atmelegive elsore jo eredmenyt kapsz.
(#) kameleon2 válasza Máté Tibor Zoltán hozzászólására (») Ápr 19, 2022 /
 
Press&Peel fólia is lehetett.
(#) soskajoska válasza Máté Tibor Zoltán hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
ebay-en is tudsz ilyet venni. A műnyomóval eléggé macerás a dolog. Azt vasalás után áztatgatni, kaparni kell, hogy megjelenjen a mintázat. Ez a lap úgy működik, mint a Press&Peel folia, csak lényegesen olcsóbb!
Nyomtatsz - vasalsz - és marathatod a panelt.
Én Nátrium-perszulfátot használok a maratáshoz. Nincs klórgáz, mint a sósav-hidrogénperoxid módszernél és nem színez, mint a vasklorid. Finom rajzolatokat is szépen mar, nincs alámarás. Egyetlen hátránya, hogy 40 °C-on dolgozik. Alatta lassú, felette pedig elbomlik és hatástalan.
(#) jan5650 hozzászólása Máj 11, 2022 /
 
Sziasztok!

JLCPCB-ről rendeltem saját terv alapján nagy mennyiségben nyáklapokat.
Veletek is előfordult már, hogy egész egyszerűen nem akar rátapadni az ón?
Vagy nem terül rajta, vagy csak akkor folyik rá ha sokáig melegítem (de akkor vagy nagy gombóc lesz, vagy "tüskés").

Ez normális lehet?

Próbáltam TS 560 forrasztó olajjal, talán így már jobb, de ettől meg félek, mert a dobozán rajta van, hogy kis mértékben vezet. Na már most én mikrovezérlő lábait forrasztom bele a nyákba, egymáshoz közel jó sok láb, ha ez elkezd vezetni akkor gebasz van.... Nagy a baj, ha a felesleget nem takarítom le, hanem csak otthagyom? Ugyebár egy része elég, a többi szétcsapódik...
(#) Egri Frédi válasza jan5650 hozzászólására (») Máj 11, 2022 /
 
Ónozva kérted a NYÁK lapot vagy rezesen ?
(#) niedziela válasza jan5650 hozzászólására (») Máj 11, 2022 /
 
Ugyem nem ólom mentes ónnal próbálkozol véletlenül?
(#) soskajoska válasza jan5650 hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Fújd be EZZEL a paneleket. Nem kell eltávolítani és könnyebb lesz forrasztani. Egyéb javaslat: mindenképpen ólmos ónt használj.
(#) solti_imre válasza jan5650 hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Milyen ónt használsz? Ugye nem valami ólommentes ***?

A káromkodás minden formája szigorúan tilos ezen az oldalon!
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) bbatka válasza jan5650 hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
A páka teljesítményére senki nem kérdezett rá. Ha nagy a felület és kicsi a páka teljesítménye, akkor nem lehet forrasztani.
(#) solti_imre válasza bbatka hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
"Na már most én mikrovezérlő lábait forrasztom bele a nyákba" - nem hiszem, hogy túlzottan nagy felületről lenne szó...
(#) bbatka válasza solti_imre hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Nem tűnt fel. Torokgyulladással küzdök éppen. Így nehezebb az olvasás.
Annak a panelnek már annyi ha forrasztó olajat tett rá, valószínűleg.
(#) solti_imre válasza bbatka hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Jobbulást! (Én tegnap-tegnapelőtt küzdöttem nyelési nehézségekkel - mintha tüskékkel lett volna tele a torkom - de 3x 1dl szilva és 6 Gambrinus kigyógyított!
(#) solti_imre válasza bbatka hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Amúgy JLCPCB-től több száz panelt rendeltem - elég nekik megmutatni a pákát és az ónt és már készen is van az atomstabil forrasztás. Valószínűleg valami ólommentes vacakkal próbálta forrasztani - azt fehér ember nem használ!
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2022
Következő: »»   1359 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem