Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3724 / 3946
(#) tufatofu válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Az "old bootloadert" válaszd ki feltöltéskor.
(#) Udvari Zsombor válasza tufatofu hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Az "old bootloader" kiválasztásakor a program egy ideig masszívan tekert, majd kiírta, hogy nem sikerült feltölteni a kódot. Ezek szerint ez nem "old bootloader" Arduino Nano.
(#) Udvari Zsombor válasza Lamprologus hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
A kontraszt trimmer a VSS, VDD és VO pontokra csatlakozik a kijelzőn a rajz szerint. Az egyik csipesz VSS-en volt, úgy mértem a másik két lábra, de bármilyen kombinációban 4,65V-ot mértem, ami nem változott a trimmer tekergetésére sem.
Kijelzőnek ilyen 20×4-est raktam, mert a videóban is ilyennel szerepelt. Viszont tudja-e valaki az adatlap szerinti példa bekötését a kijelzőnek, hogy ott hogyan tették a kontraszt trimmert? Gyanús ez nekem.
(#) Jonni válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Van itt egy kapcsolási rajz a Shematic szöevg alatt . Így kösd be ! És bekötés után én ki szoktam mérni a kábeleket hogy minden oda megy-e ahova kell és zárlat ne legyen ott ahol nem szabadna kapcsolódniuk.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2022
(#) Lamprologus válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Idézet:
„de bármilyen kombinációban 4,65V-ot mértem,”


Na ezt részletezd légyszives!!!

Amit írsz, az számomra ezt jelenti:
Az egyik álló és a mozgó között 4,65V
Másik álló és a mozgó között 4,65V
És a két álló között is 4,65V

Mekkora a tápfeszültséged?
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2022
(#) Régi motoros válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Talán mert zárlat van a pozitív feszültséged (ami jelenleg gyanítom 4.65V) és a poti középső lába közt. Így ha valóban maximum kontraszton van az LCD, nem is fogsz látni semmit a sötét négyszögek helyett...
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Mondjuk, ha tennél fel normális minőségű képeket az alkotásról, ahol látszik, hogy mi merre megy, sokat segítene.
Ill ott van a példaprogramokba a hello világ teszt, azzal kéne kezdeni.
(#) JZoli válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Nem lehet, hogy valahol szakadt az a test a panel felé? Ha mindenhol 4,65 Volt van akkor ott valami hibának kell lenni!
(#) Udvari Zsombor válasza Jonni hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Hmm... A trimmer középső lába a V0, az egyik szélső lába a negatív, a másik szélső pedig a pozitív, ha jól látom! Lehet, hogy én úgy tettem be, hogy az egyik szélső és a középső láb a VSS és VDD... Rosszul tettem be a kontraszt trimmert?!
(#) Udvari Zsombor válasza Lamprologus hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Ezalapján úgy tűnik, hogy sikeresen félreértelmeztem és rosszul tettem be a kontraszt trimmert!
A tápfeszültségem 5V, amennyi az USB szabvány.
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Azért egy poti bekötése rajz alapján, nem egy atomfizika.... Főleg, hogy ott a próbapaneles vezetékezés is.

Nem hiába mondtuk már egy csomószor, hogy tanuld az alapokat, de....
(#) Kovidivi válasza Gabó hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Fénykép felrakása sem sikerült, pedig az annyira nem nehéz, és az itteni felhasználók 90%-a azonnal kiszúrta volna a hibás bekötést. De reszelni a fin*ot néha jobb, akár napokon keresztül...
(#) Gabó válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Pont ezért írtam, a fotót, mert több szem többet...
Csomószor lett mondva, hogy az alapokkal ismerkedjen meg, de nem...
Ha jól sejtem, ez a billentyúzetes projekt, már vagy 3 éve téma nála. Azért ennyi idő alatt, az alapokkal meg lehet ismerkedni.
A segítségeket meg meg se fogadja, csak akkor minek kérdez?!
(#) Kovidivi válasza Gabó hozzászólására (») Máj 13, 2022 / 1
 
Nem kérdez, csak beszélget Az alapokat nem hiszem, hogy meg fogja tudni bármikor is tanulni. Ami nem baj, csak olyan rossz olvasni, hogy még a segítséghez szükséges infókat sem tudja átadni. Én pl. nem értek a klónozáshoz, tehát nem fogok egy klónozó készletet rendelni, hogy majd a fórumot elárasszam a hozzászólásaimmal, miszerint nem működik semmi... Mindenkinek tisztában kellene lennie a saját képességeivel.
(#) Gabó válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Jó, csak azért egy elektronikai oldalon, ahol azzal foglalkoznak, és a kérdés is olyan, illene az alapokkal tisztában lenni. És azért lássuk be, az alapok nem olyan vészesek.
(#) tufatofu válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
A kínai Arduino Nano-k amikhez eddig volt szerencsém, nekem az old boot loaderrel ment, de lehet neked eredeti gyártmányod van amit hivatalos márkakereskedőtől vettél...

Idézet:
„Arduino Nano with old bootloader lapot kell a programozáshoz kiválasztani (vagy a Diecimila/Duemilanove with ATMega328 lapot) a régebbi lapka esetén. forrás: TavIR

(#) Udvari Zsombor válasza tufatofu hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Pedig innen vettem a HEStore-ból ‒ akkor kifogtam egy "eredetit"?
(#) Jonni válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
OK , és most átkötötted? Jó lett?
(#) Udvari Zsombor válasza Jonni hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Még nem kötöttem át, annyira nem vagyok gyors. Jelentkezek, ha jutok valamire...
(#) Jonni válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Rendben...
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Mérj ellenállást a trimmeren. Tönkretehetted a hibás bekötéssel.
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 13, 2022 / 2
 
Pedig a linkelt oldaladon való kapcsolás, és program működik. Csatolt kép, nem szép, csak szó szerint összedobtam, hogy működik e....
Nem túrtam USB-s csatit, így a pötyögős részt nem teszteltem, de a kurzor rendesen villog, és várja a pötyögést
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Te hogyan kötötted a kontraszt trimmert??
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Ahogy a rajzon van.
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Ugye eszerint??
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Ugyan az a kettő.
Ez is, meg a másik is.
(#) nagym6 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Másképpen: Poti két vége a tápfeszültség mínusz és plussz LCD-n 1 és 2 láb, poti csúszka LCD-n 3 láb. LCD szereti, ha 1 és 2 lába közé 47nF-100nF kondit beteszel minél közelebb.
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Egy képet rakj fel a trimmered bekötésedről, akkor tisztábban látnánk a helyzetet.
Az LCD bekötésénél nem lehet kontakt hiba esetleg? Ellenőrizted már?
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2022
(#) szidom hozzászólása Máj 13, 2022 /
 
Sziasztok!
Semmi tapasztalom a li-po akkumulátorok terén, légyszi nézzétek el nekem ha böszmeséget kérdezek.
Rendeltem esp32 lolin Lite modult, amin beépített akkumulátor csatlakozó, töltő áramkör van.
A doksi amit kaptam hozzá azt írja maximum 500mA töltő áramot tud 3,7 voltos akkuval. Ebből hogy tudom kideríteni hogy mekkora a legnagyobb kapacitású akkumulátor amit rá tudok tenni?
(#) szidom hozzászólása Máj 13, 2022 /
 
Vagy ez azt jelenti hogy minimum 500mah akkut kell használni az (1C töltés miatt) a maximum meg csak a töltési idő miatt lényeges?

Bocs már nem tudtam szerkeszteni.
Következő: »»   3724 / 3946
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem