Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   96 / 104
(#) kaqkk válasza tamkov hozzászólására (») Máj 7, 2022 / 1
 
A nyomó oldal csöve a kompresszorból a ház falán keresztül egyenesen megy ki a rendszerbe (a kondenzátorba). Nálunk havonta 3-4 komp van szétvágva .....
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2022
(#) tamkov válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 7, 2022 /
 
Köszönöm, akkor nekem volt félreérthető a rajz.
(#) botesz hozzászólása Máj 8, 2022 /
 
Sziasztok!Gyakorlottabb klímások véleményére lennék kíváncsi.Adott egy Mitsubishi MXZ-3D54VA2-E3 tip. multi kültéri,van hozzá 2 dbMSZ-SF15VA-E3 tip beltéri és egy db MSZ-SF25VE2-E1 tip. beltéri egység.Mennyire alkalmas ez a rendszer fűtésre?A 2 kisebb beltérinek darabonként egy 25 négyzetméteres helységet kellene elsősorban átmeneti időszakban fűteni de jó lenne ha önmagukban is megállnák a helyüket.A 2 helység a konyhára nyílik ahova egy 5kw-os panasonic nordic kerülne fel(feltéve ha meg tudom javítani)Az épület vályogból van,vastag falakkal műanyag nyílászárókkal rendelkezik.
Elég ez a rendszer vagy valami nagyobbra lenne szükség?
Köszönöm!
(#) tamkov hozzászólása Máj 8, 2022 /
 
Valaki esetleg nem tudja, hogy a Testo 550s (és 557s) a csaptelepen is mér vákuumot vagy csak a vezeték nélküli szenzoron?
(#) StMiklos válasza tamkov hozzászólására (») Máj 9, 2022 / 1
 
Szevasz!

Igen, tud mérni,amennyiben van - előjelű mérése.
De a felbontása csak 1mbar, és terheli még a szokásos pontossági megadáson túl (%) a +2-3 digiteltérés is.
Szóval mér, de nem finom vákum az eredmény.
Kell is mérnie, mert van néhány hűtőközeg, amely vákumon jár (R600), vagy csak egyszerűen nagyon mélyhűtő gépek is simán leszaladnak.

Üdv: StMiklos
(#) tamkov válasza StMiklos hozzászólására (») Máj 9, 2022 /
 
Szia,
Köszönöm.
A 'vákuumolás' módban nem mér semmit, 'hűtéstechnika' módban -1.01bar-t mutat.
(Közben az angol nyelvű útmutató mintha azt írná hogy külső mérő kell...)
Valami olcsót műszert keresek akkor, mert 60e körül nem veszek hozzá
(#) StMiklos válasza tamkov hozzászólására (») Máj 10, 2022 / 1
 
Szevasz!

Vákumolás módban kell neki a nagy felbontású, nagy érzékenységű külső szonda.
Teljesen más felépítésű maga az érzéjkelő, más a mérési elve.

Mit értesz olcsó műszer alatt és milyen felbontásúra és alsó méréshatárúra gondolsz?
Van mechanikus egy osztás 10mbar, létezik még mindig mechanikus 1 osztás 1mbar (ára >150e, átmérője kis arasznyi) és az osztás viszonylag nagy, 0,3mbar még leolvasható.

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2022
(#) tamkov válasza StMiklos hozzászólására (») Máj 10, 2022 /
 
Szia!

Gondoltam hátha van olcsón mechanikus, de úgy tűnik azoknak tényleg elég gyenge a felbontása Sokat nem akarok költeni rá, majd nézegetem az apróhirdetéseket.
(#) StMiklos válasza tamkov hozzászólására (») Máj 11, 2022 / 1
 
Szevasz!

Ugyan a Testo550 vákummérése az 1mbar felbontással nem mondható finom vákummérésnek, de bőven jobb, mint bármilyen (kivételek azért vannak labor szinten) mechanikus "óra".
Használható, de figyelembe kell venni a tulajdonságait.

Üdv: StMiklos
(#) tufatofu hozzászólása Máj 11, 2022 /
 
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy r407 gázzal töltött klímát szabad megvenni, gondolok itt az esetleges gáz utánpótlásra? Jelenleg még felszerelt, működő állapotú készülékről van szó, csak cserélni akarják modernebbre, és nekem jó lenne a műhelybe időnként.
(#) Villanymozdony válasza tufatofu hozzászólására (») Máj 11, 2022 /
 
Ha jól működik, (és elfogadható áron adják) én műhelyklímának megvenném. Az R407c egyébként elég drága, ha az pótlásra szorulna, már elgondolkodnék rajta.
(#) tufatofu válasza Villanymozdony hozzászólására (») Máj 14, 2022 /
 
Köszi a választ! 10 ezer a cucc ára, kb a MÉH telepi vas árát kérik érte. Működőképes most is, de lecseréltetik modernebb inverteresre. Ahogy néztem 1kg gáz 18 ezer palackkal, saját palackba töltve 13 ezer.
(#) Villanymozdony válasza tufatofu hozzászólására (») Máj 14, 2022 /
 
Az teljesen jó ár, én pár éve ennyiért vettem egy "ismeretlen állapotú"-ként hirdetett Bk-2000 ablakklímát.
Annyi baja volt csak, hogy teljesen telement porral, így alig hűtött és túláram miatt leállt a kompresszor. Alapos mosás, és denaturált szeszes fertőtlenítés után tökéletesen működik.
Úgy voltam vele, ha nem lesz jó, akkor is lesz egy kompresszorom meg két hőcserélőm.
(#) kaqkk válasza tufatofu hozzászólására (») Máj 14, 2022 /
 
Ha szakszerűen van le-felszerelve nem kell gondolkodni a gáz pótlásán , benne marad a gyári töltet leszereléskor és felszerelés után is ...
(#) tufatofu válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 14, 2022 /
 
Szakemberrel szereltetik le, amikor felrakja az újat nekik.
(#) Macsek71 hozzászólása Máj 14, 2022 /
 
Skacok ez nekem nagyon tetszik

Ma az időjárásra való tekintettel, (meg kíváncsi voltam az "extra csendes*" kültérire) elindítottuk a klímánkat ...
Valóban alig hallani, szinte csak a levegő áramlása hallatszik a lamellákon át...

A kültéri ventilátora így indul, vagy pánikoljak, mert hiba : néhány, erősödő ide-oda billegés után elegánsan felpörög ...

* 2021 modell. Inverteres technika, extra csendes működés, stb... )
(#) kaqkk válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 14, 2022 /
 
Ne pánikolj ez iyen így indul és kész ....
(#) Tyca hozzászólása Máj 15, 2022 /
 
sziasztok!

Új a klímánk, tetőtérbe lett beszerelve a beltéri, és a kondenzvizet egy Aspen Mini orange (FP2212)-es szivattyú viszi fel a cserépre. A szivattyút a klímás a padlásra tette, az álmennyezet fölé. Azt vettem észre, hogy a szivattyú standby állapotában is forró, tehát amikor nem is megy a klíma. Tegnap a legmelegebb időben, amikor olyan 45-50 fok volt a padlástérben, a szivattyú konkrétan sütött, olyan forró, hogy nem lehet tenyérben tartani. És nem az van, hogy folyamatosan járna benne a motor szárazon, mert az hallatszana. Maga az eszköz burkolata teljesen zárt, még egy szellőző nyílás sincs rajta sehol. A leírásában annyi van benne, hogy max 40 fokos lehet a szállított víz, és hogy beltérben használható, a külső levegő hőfokát nem írják. De egy padlástérben éves viszonylatban lehet -20 és +50 fok is, nem tudom mennyire tolerálja ezt. Meg főleg az zavar, hogy standbyban is melegszik, nyilván fogyaszt is.

Van valakinek ilyen szivattyúkkal tapasztalata?
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2022
(#) exabit válasza Tyca hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Nekem nincs tapasztalatom a szivattyúval, de hasonló esetben én már írtam a gyártónak, hogy adja meg milyen hőmérsékleti határértékek között működethető az adott eszköz. Esetleg megkérdezheted a standby fogyasztását is. Ha ~5W körül van akkor az már magyarázza a melegedést egy ekkora eszköznél.
(#) habazutty válasza Tyca hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Szia. Ez a szivattyú nem melegedhet ennyire, csak, ha gyári hibás. Láttam már belőle leégettett, annak a műanyag megolvadt az oldalán és kitüremkedett.
Elképzelhető, hogy a magas környezeti hőmérséklet miatt csalóka a dolog. Kapcsold le a klímát, gondolom onnan táplálta meg és ha egy óra múlva is meleg, akkor a tetőtérben uralkodó hőmérséklet csapott be.
Az viszont fontos, hogy a gyártó ezen szivattyúk elé 1A-es lengőbiztosító beépítését írja elő. Ez fontos, pláne hogy a tetőtérben van…
(#) Tyca válasza habazutty hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
A kültériből jön ki a narancssárga tápkábel. Ez a lengőbiztosíték látható helyen kell, hogy legyen, vagy a kültéri burkolata alatt van? Mert én nem látok ilyet. Sanszos, hogy ezt kispórolta a szaki.
Lekapcsolatam azt a kismegszakítót, amiről a klíma megy, megnézem, hogy mennyire hül vissza.
(#) Tyca válasza exabit hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
ez van az adatlapján:

Power Supply: 0.11A, 16W.

Ez azt jelenti, hogy 24/7 0-24-ben megy a tápegység, és 16W-tal fűt?

Akár úgy is mehetne, hogy csak akkor ad tápot a kültéri, ha beindul a klíma.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2022
(#) Tyca válasza exabit hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
Írtam a gyártónak, jött is válasz:

Dear Sir,

Thank you for your enquiry regarding your Aspen Pumps Mini Orange. It is quite normal for the pump to give off a little heat on stand, it draws 2.3W or 0.04A. The maximum ambient temperature the pump can be situated in is 40 degrees C.


Ezek szerint meleg van neki a padláson. De mindegy is, mert mondtam a klímásnak, hogy iktassa ki ezt a szivattyút, oldjuk meg máshogy
(#) habazutty válasza Tyca hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
Az igen! 2,3 W stand by… Ilyen terméknél ez gáz.
Köszi, hogy megosztottad az infor.
(#) kemenygolya válasza tufatofu hozzászólására (») Máj 18, 2022 /
 
Lehet venni 60ért eldobható palackkal. 2 hónapja annyiért vettem
(#) tufatofu válasza kemenygolya hozzászólására (») Máj 18, 2022 /
 
Hány kilót adtak 60-ért, mert én 18-ért láttam palackkal 1kg-ot?
(#) kemenygolya válasza tufatofu hozzászólására (») Máj 18, 2022 /
 
13,6 kg palackkal együtt, ebből olyan 2kg a palack úgy emlékszem.
(#) kaqkk válasza tufatofu hozzászólására (») Máj 19, 2022 /
 
Szerinted mindenkinek akinek klímája van ott van a sarokban a 13 kg os palack ? Miért rugóztok ezen ? Gondolod hetente-havonta töltögetni kell? NEM! Ha jól szerelik fel akkor amíg a komp-elektronika él addig működik és benne marad a gyári töltet ...
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2022
(#) tufatofu válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 19, 2022 /
 
Köszi, de én tényleg azt hittem, hogy x idő alatt utántöltés szükséges, ahogy egy csőkötésnél sem örök életű a nyomás, onnan gondoltam, hogy itt sem bírja az idők végezetéig...
(#) kemenygolya válasza tufatofu hozzászólására (») Máj 19, 2022 /
 
Szakszerűen összerakott rendszert nem kell töltögetni.
Következő: »»   96 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem