Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   232 / 251
(#) Janszi válasza img hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
vagy a szeme,(tudod kire gondolok aki gazdag és egyik szeme a zsákon,a másik az órádon)
(#) nedudgi válasza img hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
A feladótól függ, milyen kézbesítést ír elő.
(#) helektro válasza Gafly hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Hát erre inkább nem írok semmit, mert kitiltanak.
(#) img válasza Janszi hozzászólására (») Máj 27, 2022 /
 
Persze, sajnos.
(#) sany válasza sany hozzászólására (») Jún 1, 2022 /
 
Többet nem offolok, erről. A postás múltkor a címzett nevét írta fel,mint átvevő, ami a levélen volt
megadva.
(#) img válasza sany hozzászólására (») Jún 1, 2022 / 1
 
Még mindig jobb mint, ha a sajátját írta volna.
(#) Régi motoros hozzászólása Jún 10, 2022 /
 
Estét, tudtok nekem linkelni egy AC230V -os két állásos 18650 töltőt, amin legalább három vagy négy szintes feszültségszintjelző led is van (tehát nem csak egy piros/zöld opció), kb 10$ -ig?
(#) niedziela válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 14, 2022 /
 
Lehet rosszul tudom, de a töltő tölt 4.2V / x mA
Ha feltöltötte az akkut akkor zöld.
Mit szeretnél közben látni ?
(#) Régi motoros válasza niedziela hozzászólására (») Jún 14, 2022 /
 
Van olyan, amin négy led van, a körülbelüli töltöttséget / feszültségszinteket mutatja,
azaz 25% 50% 75% 100%.
(#) niedziela válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 14, 2022 /
 
Én mindenhol csak külön látok indikátor paneleket.
(#) Régi motoros hozzászólása Jún 27, 2022 /
 
Üdvözletem!

Megelégeltem a posta hozzáállását és regisztráltam ügyfélkaput a NAV eVAM miatt...
Na de ezt hogy kell kitölteni? Olyan adatok kellenek neki, amit nem is tudok...

NAV eVAM.png
    
(#) Régi motoros válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
Aztán jön a kategória besorolás... NAV eVAM2.png

Lentebb görgetve vannak még a következők:

- Számítástechnika
- Személyes használatú tárgy
- Szépségápolás, kozmetikum
- Szerszám, háztartási gép
- Telekommunikáció

Na és akkor most egy banándugót hova soroljak be? Vagy egy forrasztópasztát?
Elektronika vagy valami hasonló lehetőség nincs.

Na nem baj, kiválasztottam neki a számítástechnikát...
Aztán választhatok alkategóriát... NAV eVAM3.png

Lentebb görgetve vannak még a következők:
- Grafikus tábla
- Hálózati kártya
- Hálózati töltő
- Hangkártya
- Integrált áramkör
- Inverter
- Kártyaolvasó
- Konverter
- Laptop
- Laptop alkatrész
- Más elektronikus integrált áramkör
- Memória
- Memóriakártya
- Merevlemez
- Notebook
- Nyomtató számítógéphez
- Nyomtatott áramkör
- Nyomtatott áramköri lap
- Pendrive
- Processzor
- Router
- SSD számítógéphez
- Statikus áramátalakító
- Számítógép alkatrész
- Számítógép ház
- Szkenner
- Tablet
- Tápegység
- USB eszköz
- Videókártya
- Winchester

Na és végre kifújt. Mert ugyebár állatira lényeges a navnak, hogy az aktuális számítógép alkatrész épp egy hangkártya, egy videokártya, vagy épp csak egy USB eszköz...

Mondjuk a statikus áramátalakító eszköz az aztán mindent visz...
Esetleg ha definiálná valaki... Vajon mi lehet, lebetonozott tápegység?
Aztán góógle barátom felvilágosított, hát az a transzformátor...

Most úgy érzem aknára futottam, hát ide nem illik be úgy látom a banándugóm.
Mehetek másik kategóriába keresgélni úgy érzem...
(#) Lamprologus válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
Szerintem ne kínlódj!

Idáig a kínaira fogták, hogy rosszul töltötte fel az adatokat, ezért nem küldtek neked SMS-t, e-mailt, hogy fizetni kéne, meg az ÁFA-t is rosszhelyre írta ezért tőled is bevasalják mégegyszer, így az Áfa-s árra + szállításra ( gondolom az is ÁFA-s ) számolják az ÁFA-t, és ha még kötözködsz akkor az ÁFA-ra is rászámolják az ÁFA-t... Persze azt nem tudják megmondani (bizonyítani!) mit hogyan ronott el az eladó ...

Ezentúl meg Te töltenéd ki rosszul!

Nem éri meg!
(#) proba válasza Lamprologus hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
Nem tudom, nekem a Posta annyit írt vissza egy kétszer vámolt küldeményemre, ők semmiről nem tehetnek, nem kaptak valami számot, ezért vámoltak, ezt nem tudják újra csinálni. ( mindezt 3 hónap múlva) Kérjem a pénzem az eladótól. Gondoltam kérem, addig nem is volt baj míg az alin keresztül mellékletként nem akartam elküldeni a számla másolatot. Na ezt a Kínai állami tűzfal úgy eltüntette a levélről hogy csak no. A file megosztókkal is hasonlóan bánt. ( az eladó meg nézett mit akarok...) Így hagyjuk az egészet, nem ér annyit címszóval feladtam. Ezután minden ajánlat dupla ÁFÁ-s és 800 Ft kezelési költséges lesz azt kész.
(#) Régi motoros válasza Lamprologus hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
Múlt héten jött egy csomagom kínából, hozta a postás, aszongyanekemhogy: ezerháromszáz lesz...
A csomag értéke kb annyi, egy tubus folyasztószer van benne.
Én meg mondom neki, hát hogy? Áfa meg van fizetve vásárláskor, értesítést nem küldtetek. Akkor?
- Hmhm hát én nem tudom, nekem ez van meghagyva, hogy fizetős...
- Mondtam neki, jó akkor vidd vissza a postára és tegyék letétbe, majd bemegyek érte.
Hozzátettem azt is, ki ne hozzon még egyszer fizetőset kínából mert nem veszem át,
dobja csak be a papír értesítőt... Aztán elköszöntünk.

A héten valamelyik nap bemegyek érdeklődni. De az a gyanúm, hogy tettek rá új csomagszámot.
Írtam az eladónak, hogy nem az a csomagszám szerepel az áfás számlán, ami a csomagon.
Még nem válaszolt, ez már kb egy hete.
Úgyhogy megmondom a postán, ha nem tudjátok elfogadni, akkor küldjétek szépen vissza.
Nem fogom átvenni, és eszem ágában sincs egy vasat sem fizetni érte...
Már csak azért sem, mert kb ugyan annyiba került a termék kínából ideszállítással együtt,
mint amit rólam megint le akarnak gombolni...
(#) Massawa válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
Ha az alirol vetted, azok magyar lerakata egy katasztrofa. Már jeleztem nekik. Az eredetileg egy zacskoban levö cuccokat Budapesten ujracsomagolták, a fele elveszett a dolgoknak elveszett. Egy másik csomagban azt kaptam, amit nem én rendeltem igy ment vissza. Érdekes máshol még ilyen zürvavarban nem volt részem.
(#) Régi motoros válasza Massawa hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
Igen onnan rendeltem. Mit értesz "máshol" alatt? Az ebay-t ismerem még...
(#) Massawa válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
Hozzám az Ali nemcsak a magyar eloszton keresztül szállit, de eddig baj csak a budapesti elosztoval volt ( fizetnem eddig nem kellett, de sok minden elveszett, nem jött meg, vagy nem az jött meg amit rendeltem.)
(#) Régi motoros válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
Mondjuk arra nagyon kíváncsi volnék, a szürke dobozba lévő adatokhoz a posta (vagy nemtudom kinek a feladata) vajon mit ír??? Mert a csomagra írt adatokból ezek nem derülnek ki, főleg amin eleve nem is angol karakterkészlet szerepel a feladónál hanem kanji-k...
(#) Régi motoros válasza Massawa hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
Ez érdekes, mert én is jó pár éve rendelek már aliról, és mindig az jött amit rendeltem. Talán kétszer volt olyan, hogy nem stimmelt, amit az eladó benézett, és a kicsomagolási videófelvétel alapján kénytelen volt elismerni a hibáját, így megvolt a kártérítés is, de pár dolláros tételek voltak. Csomagom pedig még nem is veszett el tőlük...
(#) Régi motoros hozzászólása Jún 27, 2022 /
 
Na megvan az utolsó oldal... Fizethetek átutalással, vagy bankkártyával. Na de mit? 5$ az érték...
Az miért nincs feltüntetve, ha az áru nem éri el a 150€ értéket, nincs mit fizetni?

NAV eVAM4.png
    
(#) kzozo hozzászólása Jún 27, 2022 /
 
Nekünk egyszer egy géphez küldött a gyártó 1db EPROM-ot (firmware). Sima átvételnek indult az Orczy téri logisztikai központban, de amint az ügyintézőben tudatosult hogy az áru egy szoftvert tartalmaz, +kb 2órás ügyintézés lett, csomagbontással, vám fizetéssel, egyik ablaktól a másikig ugráltatással.
(#) Régi motoros hozzászólása Jún 27, 2022 /
 
Azt tudja e valaki, hogy az ingyenes futárszolgálathoz hogy kerül csomag? Lehet azt választani valahogy? Már csak azért, hogy ezt az aljas postát kihagyjuk a kézbesítési útvonalból?

Többször is volt már olyan csomagom, amiről futárszolgálat küldött értesítést emailban.
Egy két nap múlva meg csengetett a futár, kezembe adta, és ment is tovább.
Érdekes módon nekik soha semmit nem kellett fizetnem...
(#) Alkotó válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 27, 2022 / 2
 
Nem ismerem a Te konkrét esetedet, de felfigyeltem arra, hogy kb. 1300 Ft-ot fizettél a dolgodért, és nem is akarsz semmi egyebet.
Azért hoztam ezt szóba, mert talán a mohóság is közrejátszik a dologban.
Én is rendszeresen rendelek ezt-azt, és bizony ha valami 2-3 $-ba kerül, én még nem érzem barátságtalannak ha ehhez jön további 10 $ szállítás+Áfa+ügyintézés+tranzakció meg ki tudja még mi. Tehát a vége 13$. Kína messze van, ezért a szállításnak kell legyen egy reális díja.
Megjegyezem, általában a beszállító néhány nap alatt legyártja, feladja, érkezteti Európába, vámolja és minden egyébbel együtt átadja a Postának, aki ezután akár több hétig is elbajlódik azzal, hogy elhozza nekem kb. 50 km-re.
(#) Lamprologus válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 28, 2022 /
 
Az a felháborító hogy Kínától magyarországig eljön 1 euróért ( ebben benne van az áru, a szállítás és a magyar ÁFA is) Majd a posta dolgozik rajta jó sokat, és rátesz 1000Ft-ot, lehetne ez a fele is, de arra hivatkoznak, hogy nem jó adatokat adtak meg, így fizesd újból meg az ÁFA-t, meg az emelet kezelési díjat. Na ez a felháborító!

Gondolkodtam mi lenne, ha az ilyen csomagokat mindenki inkább visszaküldené! Dolgozzanak csak a Postán!!! Ingyen!!! Kapzsiskodni akarnak, megérdemelnék!!!

Persze, ha Belgiumba lép be az unióba akkor minden stimmel, semmit sem kell fizetni, ingyen hozza a futár ...
Arra nem jöttem még rá hogy min múlik hogy milyen úton érkezik a csomag!
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2022
(#) Kovidivi válasza Lamprologus hozzászólására (») Jún 28, 2022 /
 
Én is küldtem vissza csomagot, kb. 40$ értékű cucc volt. Kétszer akarták velem az Áfát kifizettetni. Nem vettem át, visszament a csomag kínába. Azonnal ügyet nyitottam az aliexpressen (adja vissza a pénzem), mert mi az hogy 2x kell Áfát fizetnem. Erre az eladó küldött egy screenshotot, hogy a csomag még úton van, és az ügy lezárásra került. A csomag visszament az eladóhoz, néztem a követési számon. Mikor megérkezett szerettem volna ügyet nyitni, de már nem lehetett! Vagy az időből futottam ki, vagy csak 1x lehet ügyet nyitni... Így buktam 40$-t, és még a csomag sincs nálam...
(#) morgo válasza Lamprologus hozzászólására (») Jún 28, 2022 /
 
Alin egy ideje találkozok "kombinált szállítással". Úgy vettem észre, hogy ezek a csomagok Belgiumban lépnek az EU-ba. Persze ez lehet véletlen egybeesés is.
(#) Régi motoros válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 28, 2022 /
 
Szerintem ebben az esetben a supportot kellene keresned...
Persze nem a chatrobotot, az ló..... sem ér. Élő emberrel chatelj, ha még nem késő...
(#) mcc válasza morgo hozzászólására (») Jún 28, 2022 /
 
DHL Europaket ha jól tudom a nevét.
(#) AZoli válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 28, 2022 /
 
Ha Aliexpressről "AliExpress Standard Shipping" -et választottam, akkor mindig az Express One hozta a csomagot. Ezt már feladáskor tudom onnan, hogy a tracking number hosszú, nálam mindig 800 -ra végződő, és csak számokat tartalmaz.
Persze ez nem ingyenes, de általában csak néhány €, gyorsabb, nincs átvételkor fizetnivaló, értesítés jön az Express One -tól.
Amióta bevezették az új rendszer (áfa és vám), azóta minden rendben megérkezik, egyszer sem kellett nekem áfával vagy vámmal foglalkoznom. Pedig túl vagyok 40-50 rendelésen biztos.

Aki rendeléskor "kapzsiskodik", az szembekerül az alkalmatlan és "kapzsiskodó" Postával is.
Következő: »»   232 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem