Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiós adó-vevő modulok
Lapozás: OK   50 / 52
(#) bbatka válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 25, 2022 /
 
Ebből az adó-vevő párosból az adó rész ér valamit, de a vevő nem sok mindenre jó. Az adóját egy jóval drágább vevővel használom. Már nem gyártják. Még a kétezres évek közepén vettem a ChipCAD től.
(#) Inhouse válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 25, 2022 /
 
A coder/decoder IC páros árából kijön egy olyan 433MHz-es RF adó/vevő pár, amihez már nem kellenek ezek.
(#) Zoli_bácsi válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 25, 2022 /
 
Megnéztem, az Ebay-en van is. Veszek kéz párat, és kipróbálom. Remélem nem lesz nagy energiazabáló az adó része.
(#) kistee válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 25, 2022 /
 
Én a HT12 pároshoz ezeket a modulokat használtam: adó, vevő.

Igaz, 868 MHz-esek, de működnek.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Jún 26, 2022 /
 
Sziasztok,
A képen látható kapunyitót használom évek óta. Ma elemet cseréltem benne mert nem akarta nyitni a kaput.
Most viszont az elem behelyezése után a led folyamatosan villog kb. 1Hz ütemben és semmit se csinál ezenkívül. Újratanítani se lehet, egyik gombra se reagál.
Az elöző elemcserénél még nem volt vele gond.
Van esetleg valami okosság benne amivel újra működésre bírhatnám?
(#) proba válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 26, 2022 /
 
A gombokat mérd meg, lehet valamelyik beragadt. ( meg se merem kérdezni, jól raktad össze?)
(#) lelkes amatőr válasza proba hozzászólására (») Jún 26, 2022 /
 
Gombok rendben, elem polaritás-helyesen van.
(#) Inhouse válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
Ezek a mikrokapcsolók hajlamosak úgy elromlani, hogy összeesik belül az érintkező, így folyamatosan zár. Meg kell mérni őket.
(#) lelkes amatőr válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
Természetesen kimértem minden gombot, az IC bemeneteinél mérve, mind a 4 hibátlan.
(#) SzilCsong hozzászólása Máj 8, 2023 /
 
Sziasztok
SI4432-es LoRa modult rendeltem aliról, de ezt kaptam:
Bővebben: Link
Találkozott már ilyennel valaki, nem sok találatot dob a google sajnos teljesen más a bekötése az általam rendelthez képeset.
(#) proba válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 8, 2023 /
 
Nekem mikor si4432-t küldött rendes LORA helyett, szóvá tettem, morcogott egy kicsit, aztán visszaadta a pénzem. ( azóta is lusta voltam új környezetet programozni hozzá, bár picit érdekelne a 1278-al hajlandó lenne e beszélgetni.) Ha nem azt kértél, akkor vagy küldjön hozzá dokut ( bár ha egy meglévő projektet akar az ember újra építeni, nem sokra megy vele) vagy pénz vissza....
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2023
(#) SzilCsong válasza proba hozzászólására (») Máj 9, 2023 /
 
Próbálok majd mikroszkóppal ránézni, de biztos, hogy nem si4432 van benne, nekem az is jó lenne, ha lenne hozzá leírás.
(#) mrobi hozzászólása Máj 23, 2023 /
 
Sziasztok!
Egy kis segitségre lenne szükségem. Regebben foglalkoztam hobbi szinten elektronikával. Mára villanyszerelő lettem. Mezőgazdasági villanyszereléssel is foglalkozom. Egyik ügyfelemnél meg kellene oldani, hogy a zóna vezérlőtől 300m-re lévő szivttyút a vezérlő ki-be tudja kapcsolni. Sajnos káelezni nem igazán lehet. Mivel lehetne megoldani ezt a távolságot? Sajnos nem nyilt a terep. van közte valamennyi erdő. igazából valami modul jellegű megoldás lenne a legjobb. Valakinek valami ötlet?
(#) proba válasza mrobi hozzászólására (») Máj 23, 2023 /
 
Mobiltelefonról megosztott WIFI. Lehet van neki havi/éves költsége, de valószínű a legbiztonságosabb. Talán különösebb ismeret nélkül telepíthető. Erre a távolságra főleg erdővel tarkítva, már szerintem az egyszerűen kezelhető rádiós modulok kevesek.
(#) pont válasza mrobi hozzászólására (») Máj 23, 2023 /
 
Hát igazából nem arra való, de én PMR adóvevőpárral oldanám meg
(#) mnyugger válasza proba hozzászólására (») Máj 23, 2023 /
 
Ha van mobil térerő, akkor mobil nettel.
(#) robis01 válasza mrobi hozzászólására (») Máj 23, 2023 /
 
Ezt a távolságot az olcsó modulok már nem viszik át.
Legegyszerűbb, legolcsóbb lehetőség ha egy régi mobilt alakítasz át, pl. hívás fogadásakor bekapcsolódó háttérvilágítással párhuzamosan van kötve egy opto meghajtású relét, vagy SSR-t.

De lehet venni is ilyen modult AR-GSM-S2
Lehet készre szereltet is venni gsm relé

Ha nem ijedsz meg egy kis munkától, akkor lehet ingyen működőt (nem gsm alapú) is építeni távadó
(#) Bakman válasza robis01 hozzászólására (») Máj 24, 2023 /
 
A "hívásra kapcsol" történet kockázatos. Téves/spam hívások viszonylag gyakran megesnek.
(#) Kera_Will válasza mrobi hozzászólására (») Máj 24, 2023 /
 
LoRa WAN modulok megoldhatjak.
Mobil eseten smsben vezerelheto vagy a dtmf alapon.
Kabelezes nehez de az eros aram ott van ?
Akkor lehetne magan az erosaramu vezeteken is vezerlest vinni.
(#) robis01 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 24, 2023 /
 
Igazad van. Be kell állítani hogy mely számokról fogadhat hívást, a többit dobja el. De ez sem atombiztos, rendszerüzenetek, töltés csatlakoztatás (áramszünet) felébresztik a kijelzőt. Régebben csináltam olyat hogy a telefon rx/tx portjára csatlakoztam és az sms-t figyeltem. Ma már ez sokkal könnyebben megoldható pl. Arduino-val.
(#) proba válasza robis01 hozzászólására (») Máj 24, 2023 /
 
Én is rx/tx et használtam M35-tel, igaz a "vezérlő" ember volt. Hívás esetén kapcsolt, ki/be. Ha 2-3 csengetés után tette le, akkor kikapcsolt, ha 5-6 után akkor be. Így pénzbe sem került, és lehetett tudni hol tart. Ha 4-5 csengés után nem tette le, valószínű ki volt kapcsolva a szivattyú. A 2-3 csengetés elég védőtávolság volt a nem pontos csengetés-visszhang szinkron ellenére...
(#) Gafly válasza proba hozzászólására (») Máj 24, 2023 /
 
A csengetés és a csengetési visszhang már a vezetékes telefonnál sem volt szigorúan összefüggésben, sem időzítésben, sem darabszámban. Mobilnál pedig végképp. Erre alapozni lutri, ámbár adott esetben működhet.
SMS is nem garantált szolgáltatás, kis szerencsével másodperceken belül megérkezik. Ha meg nem, akkor így járt a felhasználó...
(#) proba válasza Gafly hozzászólására (») Máj 24, 2023 /
 
Több éven keresztül működött panaszmentesen. Helyben hallgatva max 1 eltérés volt a visszhang és a csengetés között. A parancs végrehajtás nyugtázása amúgy a vonal bontása volt. Ha azt megtette akkor a feladat már teljesült. 2 csengetés meg 5 között nagy az eltérés időben is, ha az ember nem akkor várta a választ, észrevette a hibás állapotot úgy is, azt elnézett arra mi történt. Ha locsolt volna 10 percet feleslegbe, nem történt volna amúgy sem katasztrófa. (De nem volt rá panasz csak amikor elkezdték a szolgáltatók a frekvenciákat megszüntetni, meg felkerült több frekvenciaváltó, és a nem túl rózsás térerő viszonyokat átrendezték akkor lett felszámolva.)
Az SMS-nél lényegesen olcsóbban el volt. ( akkor még hírben sem voltak a korlátlan csomagok.)
(#) mrobi hozzászólása Máj 24, 2023 /
 
Hú. Köszönöm a sok jó tanácsot.
A telefonos megoldást egy kicsit nyűgösnek tartom.
Csak hogy érthető legyen. Van két tanya. Legyen A és B. 300m van körülbelül köztük. Erdő, másik tanya, stb.
'A' tanya: adott egy jó kút, megfelelő áram ellátás a szivattyúnak.
'B' tanya: adott a megfelelő termőföld, áram ellátás problémás. Adott egy 12 zónás öntözés vezérlő. Van egy vezérlő kimenete, ami indítja a szivattyút.

robis01: ez szimpatikus, utána nézek
(#) kaqkk válasza mrobi hozzászólására (») Máj 25, 2023 /
 
Nálunk gsm modul nyitja a kaput (hívást fogadja 5 számról és le is teszi) , még sosem volt téves nyitás . A vezérlőre meg teszel egy régi mobilt gyorshívásra és már kész is .
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2023
(#) proba válasza mrobi hozzászólására (») Máj 25, 2023 /
 
B megoldás, ahol a vízcső elmegy, ott valamilyen olcsóbb kábel is.
C megoldás ha a víz meg van csinálva rendesen, a szivattyú után hidromat. Ha a vezérlő kinyitja a csapot indul a szivattyú a nyomás esésre, mindenféle elektromos távvezeték nélkül.
(#) ONKYOS válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 27, 2023 /
 
Én viszont tudok olyan analóg Rf.FM.megoldást,ami vezetékelés, és digi kódolás, programozás nélkül működik,GSM, modul, se térerő nem kell..
Egyszerű analóg vezérelt adó, on/off. impulzus modulált,panel, amely 3,7V-os Li-akkuról napokig működik.
hatótáv terepviszonyoktól függetlenül, elhelyezéstől függően, 1000m-1600m.ig.
(#) Zoli_bácsi válasza bbatka hozzászólására (») Júl 20, 2023 /
 
Tudnál esetleg javasolni az említett adó modulhoz jobb vevőt? (eredetileg az RX480 tartozik hozzá)

Köszönöm.
(#) bbatka válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 20, 2023 /
 
Most konkrétan nem tudok, mert az enyémek még 2005 környékiek. A ChipCAD forgalmazta anno. Utánanézek és majd jelentkezem. A munkahelyről most indulok haza.
(#) Zoli_bácsi válasza bbatka hozzászólására (») Júl 20, 2023 /
 
Rendben, köszönöm.
Következő: »»   50 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem